Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

a ja uwazam że Kościół Katolicki jest bardzo kochany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koktail a ja uwazam że Kościół Katolicki jest bardzo kochany - a ja nie kocham koscioła:D - tylko Jezusa ❤️, Syna Boga , tego ,który mnie zbawił:D i Chwała mu za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"koktail a ja uwazam że Kościół Katolicki jest bardzo kochany \" To z poprzedniej strony:) - tak miało byc. - a ja nie kocham koscioła - tylko Jezusa , Syna Boga , tego ,który mnie zbawił i Chwała mu za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza, niesamowity film... mieć radość w Bogu...mimo przecwności. mieć pewność Bozej troski wbrew temu co widzą oczy. I wielka radość, bo cała istota jest wewnątrz nas... mieć nadzieję wbrew wszelkim nadziejom:) Tylko w Jezusie Chrystusie:):):) Chwala Panu:) Rz 4:18 Bw \"Abraham wbrew nadziei, żywiąc nadzieję, uwierzył\" Niesamowite Słowo: Jr 29:13 Bw Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was. A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem,\" (14) objawię się wam - mówi Pan - odmienię wasz los. Prz 3:5 Bw \"Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie!\" wspaniałe świadectwo :) dzięki belaiza Chwała Jezusowi ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 543210
Czy wiecie dlaczego ksiądz Węclawski zrzucił sutannę i wystapił z kościoła? Nie dlatego, ze nie podoba mu sie katolicyzm, ale dlatego, że przestudiował najwczesniejsze dostępne pisma dotyczące życia Jezusa i doszedl do takich samych wniosków jak Żydzi - Jezus nie jest zbawicielem, nie jest zesłanym Synem Bożym, nie poniósl męczeńskiej śmierci za odkupienie grzechów całej ludzkości. Jeśli to jest prawda to nie ma zbawienia i odkupienia grzechów i starania wierzących są nadaremne. Biblia zawiera wiele kontrowersyjnych wersetów, a biblijny Bóg miłosierny wcale nie jest miłosierny. Wystarczy spojrzeć na świat i cierpienia milionów ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz nie znam powodow wystapienia ksiedza Wieclawskiego z KK on sam o tym publicznie sie nie wypowiada. Ja od kilku lat studiuje biblie i dochodze do zgola odmiennych wnioskow. Jezus umarl na krzyzu, zbawil mnie, zmartwychwstal i zyje :) :D nie widze sprzecznosci w biblii tylko ciasnote ludzkiego umyslu, by pojac wielkosc Boga. A film Kamelio rzeczywiscie budujacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam- własnie przed chwila tez zobaczyłam ten film.Niesamowite. Tak mysle o swojej córce- ona ma w sobie tyle wiary❤️- mimo wszystko:D i Dzieki Bogu. Pozdrawiamy ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba troche link rozcielo ale mozna skopiowac obie czesci i wkleic. No i trzeba sie zarejestrowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 543210
nie widze sprzecznosci w biblii tylko ciasnote ludzkiego umyslu, by pojac wielkosc Boga. A film Kamelio rzeczywiscie budujacy. Dlaczego od razu w ten sposób? Dlaczego od razu zarzucasz mi ciasnotę umysłu? Ubliżasz powołując się jednocześnie na Biblię? Ktoś kiedyś nazwał takie postępowanie. Dewotyzm chyba. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 543210
Mylisz się. Ksiądz Węclawski publicznie wypowiedział się na temat powodów swojego wystąpienia z kościoła. Czytałem. Ty nie czytałaś, ale wyrażasz opinie. Czasem warto poczytać coś więcej niż tylko Biblię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
543210, myśle ze belaiza nie powiedziała bezpośrednio do ciebie o tej \"ciasnocie umysłu\". Ja zrozumiałam to w ten sposób, ze ludzki umysł jest zbyt mały by pojać wielkość Bozej mocy i wydaje sie \"po ludzku\" ze coś nie jest możliwe, dla Boga jednak jest. I tylko ludzkie ograniczenia i ludzkie myślenie ograniczją coś czego pojać nie mogą. bo jak mrówka w mrowisku moze zrozumieć ze serce człowieka posiada automatyzm przewodzenia bodzców elektrycznych, ze składa sie z takich czy innych tkanek, i ze inzynieria genetyczna potrafi doprowadzać do powstania ludzkich klonów. mróka o tym nie wie, bo nie moze, ma za malutką główkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdjviodjfmodmdkonv
Kamelia , dwie uwagi: Niech twój partner nie wystawia cierpliwosci Boga na próbę nadaremno... jak mawiają Arabowie: Ufaj Allahowi, ale zamykaj na noc swojego wielbłąda ;) A poza tym: co ty wiesz o mrówkach? Im nasza wiedza niepotrzebna, jakoś przez miliony lat sobie nieźle radzą na tej planecie :) Pozdro dla wszystkich ludziów topikowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
543210 alez ja nie mialam twojego umyslu na mysli, nie znam Cie, myslalam o swoim. Dla mnie Bog jest nie do objecia moim umyslem. Co do wyzej wspomnianego ksiedza, to nie interesuje sie ta sprawa na tyle by sledzic wszystkie jego wypowiedzi. W ostatniej notce o nim jaka czytalam bylo, ze nie chce podac powodow. Natomiast dobrze wiem dlaczego ja wystapilam z KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach, jeszcze jesli mozesz to prosze o link z wypowiedza ksiedza Wieclawskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hfdshfsdhfsdh, tak masz rację, tyle razy mówiłam mu o zakładaniu okularow, ale zapominalski, nie zrobił tego specjalnie, Bogu dzięki, ze On chroni nawet takie swoje zgapione dzieciaki:):):) On mnie strzeże On mnie strzeże Czuwa nede mną Bóg mój Bóg a z mrówkami przykład dotyczył nie tego czy sobie radzą czy nie radzą, bo przecież radzą sobie swietnie, ale tego ze ich rozumki nie dokonają tego co człowiek i nie mogą mieć pojęcia o tym co potrafi ludzki umysł. Obrazując w ten sposób wielkość Boga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obejrzyjcie http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=ee73e63418003b47d7d5 Dz 2:21 Bw \"Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie.\" Zbawienie to uwolnienie się z niekorzystnego stanu lub okoliczności zbawienie jako akt Boga to 1.Uwolnienie od choroby 2.Uwolnienie od władzy grzechu nad człowiekiem (np. od związania nałogiem) 3.Otrzymanie życia wiecznego 4.Pojednanie z Bogiem, odnowienie z nim społeczności zerwanej przez grzech, przywrócenie pokoju z Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę ze cenna drama przedstawiająca to co uczynił Bóg dla nas. Bóg stworzył nas do społeczności z sobą, abyśmy cieszyli sie przyjaźnią z Bogiem grzech oddzielił nas od Niego Ale Jezus zbawił nas i przywrócił w ten sposób nas do powrotu w Boze ramiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśle ze te cytaty obrazują to wszystko co dzieje sie w każdym człowieku który szuka Boga, dlatego wkleiłam te linki. Podobno najczęściej wpisywaną frazą w google w ostatnim roku btyło słowo BÓG i JEZUS. CZłowiek szuka Boga, tęskni za NIM. człowiek sam probuje rozpaczliwie wrócić do Boga, ale jego grzech nie pozwala mu w tym. Bo nasze grzechy odłaczyły nas Boga http://rnz.org.pl/index/?id=fa7cdfad1a5aaf8370ebeda47a1ff1c3 Jezus pokonał grzech przez swą śmierć i dał WOLOSĆ od grzechu i jego konsekwencji. http://rnz.org.pl/index/?id=fa7cdfad1a5aaf8370ebeda47a1ff1c3 http://rnz.org.pl/index/?id=fa7cdfad1a5aaf8370ebeda47a1ff1c3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo, 3 razy wkleił mi się ten sam link, a miało być trochę inaczej...każde prawo na innym linku, ale się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ga 5:1 Bw "Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli." Ap 1:5 Bw "i od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Kamelio masz racje ta drama- to tak jakbym widziała swoje zycie kiedys:( I tak sie ciesze , tak dziekuje Jezusowi, ze jest, ze zyje i mnie znalazł:D❤️I zbawił:) I nie wstydze sie przyznac , ze moje zycie było kiedys pełne grzechu:O Ale zapaliła sie lampka dla mnie. Krew Jezusa zmyła grzechy:) Czułam sie tak jakby wielki kamien ze srodka mojej klatki piersiowej wypadł. Jezus mnie uwolnił i dał siły. Chwała Mu za to i wielkie dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I nie mogę zrozumieć
Kiedyś na Ziemi nie było dnia, ani nocy, nie było lądu, ani morza, nie było roślin, zwierząt, ludzi i tylko Duch Święty unosił się nad bezmiarem wód... I nie mogę zrozumieć, komu to wszystko przeszkadzało...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdjviodjfmodmdkonv
I nie mogę zrozumieć - otóż to. Potem wszystko się pochrzaniło. Nawet jeżeli intencje były dobre to wyszedł chaos. :P Pomijam fakt że można było trenować zabawę w stwarzanie na 99,999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 % (a może więcej :P ) pozostałej przestrzeni kosmosu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poytrewq
dlaczego modlimy sie za dusze zmarłych ? dlaczego odprawiane są msze ? przecież Jezus mówił by modlic sie jeden za drugiego ale za życia chyba ? dlaczego stawiamy kwiaty iu znicze zmarłym ? w jakim celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poytrewq
*msze w intencji zmarłych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wszyscy modla sie za dusze zmarlych, to tradycja katolicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×