Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

to nie topik religijny tylko biblijny. Nie wiem o jaka sw Terese chodzi w tym filmie ale piersze co rzuca mi sie nasuwa po obejrzeniu to wspomniany przeze mnie na poprzedniej stronie fragment: "Nie czyn sobie podobizny rzezbionej czegokolwiek, co jest na niebie w gorze, i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie pod ziemia. Nie bedziesz im sie klanial i nie bedziesz im sluzyl, gdyz Ja, Pan, Bog twoj, jestem Bogiem zazdrosnym". II Moj 20,4-5 Mozna kochac Jezusa i rozminac sie z prawda. Kochac Jezusa, byc jego uczniem znaczy dla mnie znac jego slowo. Film nie pokazuje Teresy na rozwazaniu Slowa Bozego, na modlitwie. Moim zdanie tez swietosc czlowieka osadza Bog, tylko On ma do tego prawo a nie papiez, synad czy jakiekolwiek zgromadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Królu Salomonie:):):) to jest ogromna prawda, która napisałeś, ale jak cieżko wyegzekwować to byśmy zajmowali się zgodnoscią tematyczną tego forum , czyli Biblią i tylko na niej opierali swoje dyskusje i argumenty. Dla Katolików natomiast, a także dla np. Mormonów, Adwentystów, Biblia jest tylko jednym ze źródeł.(cyt salomon) i to jest sprawa od której wyjść się powinno. Ja rozwazyłam Twoją propozycję i jestem ZA :):):) Trzymajmy się TYLKO BIBLII ok????? kto jest za? :) stigmato poprosiłaś o analizę dzienniczka...dla mnie nie jest to autorytatywne źródło i nigdy nie będzie stanowić dla mnie podstaw do moich przekonań, bo stanowiska nie zmienię - BIBLIA i TYLKO SŁOWO CHRYSTUSOWE. ale zawsze odpowaiadam na pytania, z grzeczności nie odmawiam odpowiedzi. od dawien dawna zastanawiam się nad rozlubowaniem się katolików w \"swiętych\" ludziach zamiast w Chrystusie. To jakiś \"fenomen \" odwrócenia obiektu czci . w kierunku człowieka zamiast Jezusa Chrystusa. a wracając do dzienniczka Faustyny. \"żądam od ludzi czci dla mojego miłosierdzia\"- Jezus nigdy niczego nie żąda. Żądam od ciebie uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie bliźnim, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić, ani uniewinnić\" (Dz 742) - to nie jest Duch Chrystusa, cichy , łagodny , dobry, niczego nie oczekujacy, dający, ciepły, łagodny. jak owoce ducha. On nigdy nie kaze, ani nie wymaga, On kocha. w liście do koryntian opisana jest MIŁOŚC. przeczytaj. \"doskonała miłosc usuwa lęk\"- te słowa lęk wyzwalają. To nie są słowa Chrystusa, bo inny Duch jest opisany na kartach ewangelii. Jezus poszedł na krzyż z miłości, jest napisane \"łaską zbawieni jesteście, nie z uczynków aby się nikt nie chlubił\"- a tu zaprzeczenie ewangeli miłości, przebaczenia i ciepła, żądanie i strach. To nie był głos Jezusa. te cytaty które tu przytoczyłaś są zaprzeczeniem istoty Boga jako Ducha. J 4:24 Bw \"Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.\" czesc opłatkowi zaczęto oddawać od Soboru laterańskiego IV w 1215 roku, który uczynił tę teorię dogmatem. http://www.dekalog.pl/eliasz/goscie/dunkel/t-katol.htm, częś inneych niebibilijnych nauk Rzymu to mamy jakieś ustalenia, ? rozmawiamy tylko o Puśmie Swiętym, ? niedodając nic do niego? Ap 22:18 Bw \"Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;\" końcowe słowa ze Swiętej Księgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wezmy przykład Maksymiliana Maria Kolbe ...święty? dlaczego? tylu ludzi oddawało swe życie za innych - dlaczego on świętym z tego powodu? bo był franciszkaninem? a co z tyloma tysiącami ludzmi ? dlaczego oni nie są świętymi? dla kogo te przywileje? tylko dla wybrańców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"13 maja 1883 r. została uzdrowiona z ciężkiej choroby za pośrednictwem Matki Boskiej Zwycięskiej\" - Bog nie ma Matki - nie istnieje wiec matka boska, nie mogla wiec uzdrowic Teresy \"Pragnęła by jej życie stało się aktem doskonałej miłości, a cierpienie możliwością jej pogłębienia i wykazania\". - Bog nie pragnie od nas cierpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stigmata-------------> ❤️ Zgadzam się z tym co piszesz!!! Już tu kiedyś pisałam, że niektórzy zbyt upraszczają Pismo Święte. A Faustyna to zdecydowanie świetny przykład, dodałabym jeszcze ojca Pio- warto sie tym zainteresować pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Kamelio napisałaś: Ap 22:18 Bw "Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;" Ależ katolicy zgadzają się z tym fragmentem zdecydowanie! Tylko my uznajemy jeszcze Tradycję Świętą- chyba zresztą o tym wiesz! A do Pisma Świętego nic nie dodaliśmy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najśw. Oblicza - największa Święta Wszechczasów, jej mała droga miłości i zaufania do Boga otworzyła serca milionom katolików na świecie. To był ten obiecany deszcz róż. Belaizo masz wyidealizowany obraz Boga. \"Jestem Bogiem zazdrosnym...\" \"Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę\". Podaję cytaty z pamięci, ale zamówiłam sobie Biblię Jerozolimską, więc będę też podawać odnośniki. Nie mam monopolu na prawdę. Zgłębiam dopiero Słowo Boga, przeczytałam na razie Stary Testament, cztery Ewangelie i część Dziejów Apostolskich. Zdumiewa mnie jak często św. Tereska cytuje w \"Dziejach duszy\" Pismo św. - było dla Niej bardzo ważne, a modlitwa - pierwszoplanowa. Podziwiam św. Faustynę, ale mi oczy na Boga otworzyła Mała Terenia 🌼 dla Niej. W moim domu przed Jej obrazem stale płonie świeczka. Na piersi noszę Jej relikwie. Odczuwam Jej obecność tak żywo, że to się nie da opisać. Może nowy przydomek - Św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najśw. Oblicza Czcicielka Słowa Boga. 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wezmy przykład Maksymiliana Maria Kolbe ...święty? dlaczego? tylu ludzi oddawało swe życie za innych - dlaczego on świętym z tego powodu? bo był franciszkaninem? a co z tyloma tysiącami ludzmi ? dlaczego oni nie są świętymi? dla kogo te przywileje? tylko dla wybrańców?\" Abstrahując od tego czy tzw. święty i dlaczego, ponoć charakteryzował się zapiekłym antysemityzmem - ciekawe czy zmienił swój stosunek pod wpływem tego, co doświadczył i widział w obozie? \"największa Święta Wszechczasów\" hmm - heretyckie rozważania :P : czym jest świętość - pewnym zbliżeniem do Boga? czy zatem można mówić o największej Świętej - czy to nie trochę dzielenie niepodzielnego? Zresztą czy w ogóle tzw. święci to nie garstka wybranych na podstawie przeróżnych kryteriów \"niby-wyróżnionych\" - tak właściwie przez ludzi. Nawet jeśli można różnicować ową świętość - czy ktokolwiek z ludzi tak naprawdę ma jakiekolwiek informacje, dane do robienia tego? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus swoim uczniom powiedział tak Jan. 14:23-26 23. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy. 24. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał. 25. To wam powiedziałem z wami przebywając. 26. Lecz Pocieszyciel Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem. Zatem miłość do Jezusa, miłość do Boga przejawia się w przestrzeganiu Słowa Boga. Apostoł Paweł, w natchnieniu Ducha Świetego powiedział : 2 Tym. 3:16-17 16. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, 17. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. Nie ma zatem dla wierzącego chrześcijanina innego źródła poznania Boga, jak Jego Słowo. Tradycja jest ludzkim dodatkiem, który nie ma żadnego umocowania w Prawie Bożym. W liscie do Tymoteusza znajdujemy : 1 Tym. 2:5-6 5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, 6. Który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie. Tradycja głosi co innego, komu zatem wierzyć ? Słowu Bożemu, czy tradycji ? Jezus powiedział: Jan. 14:6 6. Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. I znów, tradycja mówi co innego, ustanawiając cały szereg pośredników. Jezus powiedział : Jan. 14:1 1. Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie! Dz.Ap. 16:31 31. A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom. I nie znajdziecie w całym Piśmie Świętym innego wezwania, bo tylko te dwie Osoby Boże są obdarzone boskością i w nie chrześcijanin powinien wierzyć. W co zaś nakazuje wierzyć tradycja ? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim domu przed Jej obrazem stale płonie świeczka. Na piersi noszę Jej relikwie. Odczuwam Jej obecność tak żywo, że to się nie da opisać. To kto właściwie jest Twoim Bogiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... i nikt mi nie wytłumaczył..... i pewnie dobrze , bo trudno tu o odp w oparciu o Biblie , a nawet niemozliwe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojciec PIO
Jest duże prawdopodobieństwo, że o. Pio byl zwyklym oszustem. Wiadomo, że stale kupowal duże ilości srodka żrącego, ktory powoduje jątrzenie sie ran. Nikt nie wiedzial do czego ten srodek jest mu potrzebny. Wiadomo tylko, ze go zuzywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie pomoże protestantom zasłanianie się zasadą sola scriptura. Tradycja Katolicka jest uświęcona krwią męczenników, świętych, Ojców i Doktorów Kościoła. Wierzymy, że to czego naucza Papież jest Wolą Boga, bo jest On następcą św. Piotra, Skały, na której Bóg wybudował SWÓJ ŚWIĘTY Kościół Katolicki. Taka jest nasza wiara \"Wyznaję jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół...\". Nie zmienicie naszej wiary mówiąc jak to odkryliście Jezusa dzięki sola scriptura. Jezus nakazał posłuszeństwo swoim kapłanom \"Komu odpuścicie, są im odpuszczone...\" Oczywiście, że moim Bogiem jest Trójca Święta. Ale św. Teresę proszę o wstawiennictwo do tego Miłosiernego Boga, abym miała życie wieczne. Jest Ona dla mnie wzorem, jak po ludzku naśladować Chrystusa. Oczywiście Pismo Św. ma pierwszeństwo przed pismami jakichkolwiek świętych i nawet św. Teresa pisała, że żadna książka religijna nie karmi Jej duszy tak jak Słowo Boga, cytowała je nieustannie. Jak dostanę zamówioną Biblię Jerozolimską, to jeśli chcecie, drodzy odłączeni bracia, mogę też Was zasypywać cytatami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drogi odłączony brat
Hehehehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale przyznajcie sami, że protestantyzm powstał w XVI w. i został założony przez człowieka (Luter), a Kościół Boży założył Chrystus Pan, Bóg żywy, około 30 roku naszej ery. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drogi odłączony brat
Jezus Chrystus jest twórca chrześcijaństwa. Chrzescijaństwo Chrystusowe a kościół katolicki maja ze soba tyle wspólnego ile ma sloń z mrowką. :D Katolicyzm jest taką sama sektą jak każda inna religia, ktora wyłonila sie z Chrześcijaństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem czlonkiem kosciola, ktory powstal w I w. :D Nie slyszalam nigdy o Biblii Jerozolimskiej jakie to tlumaczenie? Ja korzystam z brytyjki i tysiaclatki. Maly kwiatku przepraszam za pominiecie pytania, mozesz je powtorzyc, zginelo mi w tlumie. Milego blogoslowianego dnia 🌻 Iftaro mysle, ze powinnas zastanowic sie nad odpowiedzia na pytanie Iftara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tradycja Katolicka jest uświęcona krwią męczenników, świętych, Ojców i Doktorów Kościoła.\" Taaak, to bardzo przekonujące. Pomyślmy - czy Islam nie jest \"uświęcony krwią męczenników\" - coś mi się wydaje, że szczególnie niektórzy Muzułmanie sobie to upodobali. A poszukajmy dalej - demokracja? Hę? Nie jest? Wg mnie wielu było jej męczenników. A niepodległość np. Polski? Też nie? A wolność np. plemion Indiańskich, najechanych przez Europejczyków (i do tego święcie ich nawracających - zgadnijcie na co? i to bynajmniej nie za pomocą ducha św. tylko przyspieszających \"nawracanie\" narzędzi i technik). Nawet i komunizm był \"uświęcony krwią\" bo było trochę ideowych bojowników, którzy stracili życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgkglhj
Wierzymy, że to czego naucza Papież jest Wolą Boga, bo jest On następcą św. Piotra, Skały, na której Bóg wybudował SWÓJ ŚWIĘTY Kościół Katolicki stigmato---------------> dlaczego dla katolików słowo papieża i tradycja są ważniejsze od słowa Bożego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgkglhj
wierzymy? ale czy jestes o tym przekonana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszyscy jesteśmy sekciarzami, drogi odłączony bracie? ;) Choć Ty pewnie nie, bo Ty znasz prawdę jak mniemam ;) Nawet nie wiem, do której z sekt należysz. Belaizo, do jakiego wyznania należysz? Powstało w I w. n.e. ... no no... ciekawa jestem. Biblia Jerozolimska... długo oczekiwany przez katolików francuski przekład, wydany przez Pallottinum ---> http://pl.wikipedia.org/wiki/Biblia_Jerozolimska I proszę nie szkalować Ojca Pio - Kościół sam nie dowierzał mu bardzo długo, stygmaty zostały zbadane na tyle sposobów... zresztą gdyby sam je \"wykonywał\" przez 50 lat życia zakonnego, po prostu by się wykrwawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tradycja nie jest ważniejsza. Słowo Boga i Tradycja są równoważne, a powagę Tradycji uświęca swym autorytetem następca św. Piotra. I tak się wzajemnie nie przekonamy, więc wróćmy do dyskusji o Biblii, nie o katolicyzmie i protestantyzmie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgkglhj
no na pewno mnie nie przekonasz ..... tradycja i Biblia równoważne? hmmmmmm ciekawe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Był kiedyś ktoś taki, kto chciał się zrównać z Bogiem. Obj. 20:10 10. A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Ty także NA PEWNO mnie nie przekonasz :) :) :) więc nie rozwodźmy się dłużej nad komplementarnością Biblii i Tradycji. A Ty Królu Salomonie porównujesz moją religię do diabła??? Nie wyszło Ci to porównanie, DELIKATNIE mówiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stigmato nie tylko ja zwracam ci uwagę, że nie znasz historii. Najzwyczajniej w świecie nie znasz historii. Jeśli już chcesz bronić katolicyzmu to się do tego przygotuj. Bo wklejaniem linków do filmików wiele nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie wczoraj pomyślałam - cudowny film, cudowna woda, cudowna Tereska...I tylko coraz mniej Chrystusa w tym wszystkim. Ginie gdzieś pod kolejnymi warstwami folkloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×