Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość kamelio a jednak
Nemo, masz rację. Jesteś genialny. Z ust wyjąłeś mi te słowa. Jest jednak pewne, że Kamelia nie odpowie na tę uwagę-bo nie na wszystkie posty odpowiada, tych trudniejszych nie zauważa... Poza tym nawet naukowcy wypowiadają się, że od konania na krzyżu boleśniejsze jest konanie na raka. Dlaczego więc się mówi tak wiele o cierpieniu chrystusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Male zmiany. Rodzice , Nasi ktorzy jestescie w niebie,swiec sie imie Wasze,przyjdz krolestwo Wasze,badz wola Wasza,jako w niebie ,tak i na ziemi.Chleba naszego powszedniego dajcie nam dzisiaj i odpuscie nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wodzcie nas na pokuszenie ale zbawcie ode zlego .Amen. Sam nie wiem ? lecz czy tak nie lepiej:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemo co ty tworzysz
za dziwactwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemo To co proponujesz to jest dostosowywanie religii powstałej w pewnym kontekście historycznym, kulturowym do dzisiejszych czasów. Ten proces wciąż zachodzi, jednak taka modlitwa brzmi w sposób sztuczny bo tego rodzaju modernizacja jest robiona na siłę, przynajmniej ja to tak odbieram. Dla mnie jest to wciskanie na siłę dzisiejszych kontekstów kulturowych w stare wyobrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
+nemo+ opowieści nie pisali o nim uczniowe- nie umieli pisaś to raz, a dwa były pisane przez następne pokolenie, przez ludzi którzy go na oczy nie widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gicior
Chrześcijaństwo to taka duża sekta, która przez setki lat z kilkudziesięciu wyznawców urosła do kilkuset milionów i przez blisko 2000 rządziła Europą i nie tylko! A w biblii pisane są bajki! Może postacie które opisuje są prawdziwe, ale cuda, które robiły na pewno nie miały miejsca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gicior
Może przez 1000 lat rządziła Europą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Może postacie które opisuje są prawdziwe, ale cuda, które robiły na pewno nie miały miejsca! Skąd wiesz o tym "na pewno"? \Czy aby na pewno masz rację? Na pewno masz na swoje twierdzenia niezbite dowody? Na pewno to ty masz racje a nie Biblia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gicior
A Ty masz dowody,że działy się cuda? To raczej człowiek wierzący w różne dziwne rzeczy powinien udowadniać niedowiarkom, czyż nie? Ludzie nawet 1500 lat po Chrystusie wierzyli,że w oceanach żyją jakieś potwory, a ziemia jest płaska i stoi na nodze! Wierzyli we wszystko co im się powie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest coś takiego jak racjonalizm. Nie zdarzają się dzisiaj cuda (proszę nie mówić mi o cofnięciu choroby nowotworowej) więc nie widać powodu dla którego kiedyś miałby się zdarzać. A relacje o cudach z 3, 4, 5... ręki, pisane przez ludzi niezdolnych intelektualnie i do weryfikacji przekazywanych im opowieści, nie budzą żadnego zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do maalutka:to sa moje przemyslenia ,ktore przyszly nie wiadomo skąd, nie czytalem az tak duzo.Lecz tym bardziej potwierdza ma hipoteze ,ze moc energi boskiej zostala odkryta i wykorzystana do panowania nad ludzmi pezez mezczyzn. Do cicior: sam jestes cudem zrob maszyne taka sama jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze moc energi boskiej zostala odkryta i wykorzystana do panowania nad ludzmi pezez mezczyzn :D cóż za klarowność wypowiedzi :D i merytorycznie bez zarzutu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego boskiej, po prostu energii. Frk dlaczego? skąd wiesz, że mężczyźni to ludzie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gicior
Male zmiany. Rodzice , Nasi ktorzy jestescie w niebie,swiec sie imie Wasze,przyjdz krolestwo Wasze,badz wola Wasza,jako w niebie ,tak i na ziemi.Chleba naszego powszedniego dajcie nam dzisiaj i odpuscie nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wodzcie nas na pokuszenie ale zbawcie ode zlego .Amen. Sam nie wiem ? lecz czy tak nie lepiej:? Co za brednie!!!To ja nie jestem więżący, ale wiem,że modli się do Boga, a nie do rodziców, zresztą moi jeszcze żyją!Załóż sobie swoją sektę i tam szerz te swoje herezje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus mówił, że on i ojciec to jedno. Miał rację i potwierdza to dzisiaj fizyka kwantowa. Wszyscy stanowimy jednośc, my i Bóg to jedność, nie jesteśmy oddzieleni od siebie nawzajem Bóg nie jest od nas oddzielony, nam tylko się zdaje, że my istniejemy osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus mówił, że on i ojciec to jedno. Miał rację i potwierdza to dzisiaj fizyka kwantowa proszę o cytaty, interpretację badań dokonane przez samych fizyków i tak dalej... litości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka ale dajesz czadu
tymi głupotami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inne moje hipotezy. Przezegnac sie; zamiast w imie ojca- W imię rodziców (dotykasz palcami czoła otwierasz trzecie oko?) zamiast: i syna- i mnie, dotykasz splotu słonecznego niektórzy wiedza co to znaczy,i Ducha Swietego - Duch Swiety to moze energia czystej milosci dzieki ,ktorej laczymy sie z wszechswiatem? Czyli moze powinno byc tak W imie Rodziców i mnie i Ducha Swietego Amen? Dodam,ze jestesmy przeciez w drodze ku bycia bogami na jego podobienswwo. Zwroccie uwage ,ze w obowiazujacej wersji kobiety znow sa poszkodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"...Tao fizyki Fritjofa Capry może być kolejnym przykładem – które usiłują wyjaśniać współczesną fizykę w kategoriach pojęciowych właściwych wschodnim religiom i mistycyzmowi. Ich autorzy mają skłonność do formułowania ekstatycznych konkluzji typu: wszyscy jesteśmy częścią kosmosu, kosmos jest częścią nas. Wszyscy jesteśmy jednością! (A bank, nie wiadomo dlaczego, przysyła rachunki każdemu z osobna)..." Zwróć uwagę, że w tym tekście jest wiele podobnych treści, które dezawują Twoje skojarzenia i wyobrażenia. Ty właśnie tak się zachowujesz; formułujesz ekstatyczne konkluzje. Masz do tego prawo ale to nie ma nic wspólnego z nauką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frk jestem słaba z fizyki, więc trudno mi. Na poziomie fizycznym widocznym gołym okiem, tak zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemo ty chyba z ksiezyca
jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pozimie fizycznym funcjonuje osoba z rachunkami bankowymi i jest\" ja\" do którego się przywiązuejmy, mniejsze lub wieksze ego, mój, pogląd, mój Bóg, moja rodzina etc. Trudno byłoby rozmawiac z poziomu rzeczywstego doświadczenia, gdzie jesteśmy masą wibrujących i zmieniających kalapa:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jednak pewne, że Kamelia nie odpowie na tę uwagę-bo nie na wszystkie posty odpowiada, tych trudniejszych nie zauważa... 12:03 +nemo+ to sa moje przemyslenia ,ktore przyszly nie wiadomo skąd czy mam oceniać wolne przemyślenia nemo? Przecież ma do nich prawo. Dla mnie wszystko co napisano w Biblii to prawda. Jest Księgą historyczną . SW. Łukasz był historykiem i dzisiejsi historycy potwierdzają, ze zachowane sa wszelkie zasady dokumentu historycznego. Miliony ludzi codziennie sięgają po Pismo święte, czerpiąc z kart Biblii historyczną wiedzę. Biblijna archeologiczna dokładność historyczna Pisma Świętego jest niesamowita, przewyższająca znacznie pisemne dokumenty z Egiptu, Asyrii, i innych narodw. W ubiegłym wieku niezliczone biblijne opisy zostały potwierdzone archeologicznie Dr. Nelson Glueck, prawdopodobnie największy wspłczesny autorytet na temat archeologii Izraela, powiedział: “Żadne archeologiczne odkrycie nie jest w sprzeczności z biblijnymi opisami. Dokonano wiele archeologicznych odkryć, ktre bardzo wyraźnie potwierdzają dokładność szczegłw historycznych faktów w Biblii. A równocześnie, poprawna ocena biblijnych opisw umożliwiła dokonanie niesamowitych odkryć” Dokładność naukowa Innym uderzającym dowodem Bożej inspiracji jest fakt, że wiele reguł współcznej nauki występje w biblijnych opisach zjawisk przyrodniczych, na długo przed potwierdzeniem ich doświadczalnie przez naukę. N a przykład takie zagadnienia jak: Nieskończona wielkość wszechświata (Izaj. 55:9) Prawo zachowania masy i energii (2 Ptr. 3:7) Cykle hydrologiczne (Kazn. Sal. 1:7) Niezliczona ilość gwiazd (Jeremiah 33:22) Prawo zwiększania się entropii (Ps. 102:25-27) Fundamentalne znaczenie krwii dla procesów życia (3 Moj. 17:11) Cykliczność w atmosferze (Kazn. Sal. 1:6) Pola grawitacyjne (Job 26:7) I wiele innych Oczywiście, prawa te nie występują w Biblii w technicznym żargonie wspłczesnej nauki, lecz odnoszą sie do podstawowych ludzkich doświadczeń w świecie, są jednak w zupełnej zgodności z większościa faktw wspłczesnej nauki. Ogromne znaczenie ma również fakt, że w Biblii nie znaleziono rzeczywistych błędów — w dziedzinie naukowej lub historycznej . Nie zdarzają się dzisiaj cuda (proszę nie mówić mi o cofnięciu choroby nowotworowej) ( cyt frk) przeczytaj \"Uzdrowiona z raka\" Historia uzdrowienia z raka żony znanego ewangelisty i pastora Johna Osteena., tylko 8.90 zł. http://www.af.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=6&products_id=120&osCsid=26ea948616c0494951169322b822e677 Pełne mocy świadectwo uzdrowienia z raka. Dodie Osteen, żona będącego już w niebie z Panem, a znanego w naszym kraju z licznych wykładów i książek Johna Osteena, dzieli się swoją osobistą drogą przyjęcia uzdrowienia z nieuleczalnej choroby. Jest to świadectwo wskazujące nie tylko na to, że Jezus jest taki sam wczoraj, dziś i na wieki, ale że On czyni cuda i uzdrowienia w dzisiejszych czasach i co więcej pragnie tego, zwłaszcza dla osoby wierzącej. Historia uzdrowienia Radka, U Radka w wieku 11 lat wykryto złośliwy nowotwór węzłów chłonnych. Dla niego miał to byc wyrok śmierci... Krótkie świadectwo Bożej mocy i potęgi. Bóg jest w stanie uzdrowić człowieka w jednej chwili nawet z najcięższej choroby http://www.kanaan.pl/index.php/www/news/95 czas 11 minut. rozmiar 5MB Hbr 13:8 Bw \"Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.\" :):):):):):):) ALLELUJA Jezus żyje!!!!!:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego co o ksiezycu z ziemi jak I Ci którzy skonstruowali telefon komórkowy na podobienswo naszego muzgu, jeszcze jakis czas temu uznano by ich za wariatów, za przekonywanie iz jest to mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tylko 2 świadectwa uzdrowienia, jest ich znacznie wiecej:) chwała Panu:) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gicior
Nie widziałem jeszcze,żeby np. ktoś chodził po wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×