Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość Gicior
A Chrystus ponoć chodził !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno pytanie? Jesli zejdzie na ziemie Jezus, jaki bedzie? Znowu pozwoli przybic sie do krzyza? Ponoc ma byc straszny dla niektorych? Bedzie tak samo uczyl jak kiedyś? A moze wytlumaczy na czym to polega? Nie obrazajac nikogo, bedac ortodoksem nigdy nie odkryjecie jak jest naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia oczywiście, że mozna to sobie tak tłumaczyć, zaćmienie słońca też tłumaczona gniewem najwyższego. Słyszałaś o metodzie Gersona? Ona nie ma z wiarą w okreslonego boga nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chylę czoła chylę
Przybicie do krzyża wcale nie jest śmiertelne, jak nie narusza się kości, może więc chrystus nie umarł tak naprawdę, tylko zemdlał, nie ma wiarygodnych świadków tego cudu. Dla mnie największym cudem jest szybkość, z jaką Kamelia odpowiada na posty i kopiuje - to dopiero geniusz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do stałych bywalców
Czytam ten wątek od wczoraj i dopiero jestem na początku, ale klikłam gdzieś pod koniec i nie rozumiem już jakiego wyznania jest Kamelia: ewangelickiego czy zielonoświątkowego ? str. 8 00:28 Kamelia chodzę do kościoła ewangelickiego, słucham kazań pastora...który tak jak ja i wiele moich braci i sióstr w Chrystusie kocha Boga i Mu służy. str. 587 10:57Kamelia (mk1974@interia.pl) Wyznanie wiary Kościoła Zielonoświątkowego każdy od dawna wie, ze moje wyznanie to protestantyzm,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchaliscie swiadectwa Radka.??? Nawet włosy po chemii mu nie wyszły:):):) . Złośliwy nowotwór węzłow chłonnych jest na prawdę jednym z największą umieralnością. Radek żyje:):):) uchwycił się mocno wiarą , że Jezus może go uzdrowić. A Pan to sprawił. :) J 19:34 Bw "lecz jeden z żołnierzy włócznią przebił bok jego i zaraz wyszła krew i woda" zamiast połamania kosci przebili mu serce Mk 15 .(37) Jezus zaś zawołał donośnym głosem i oddał ducha. Jezus przyjdzie 2 raz jako KRÓL i PAN w chwale z aniołami, na obłokach, uwielbiony i Wszechmocny władca z fajerwerkami i trąbami i KAŻDE zyjace oko ujrzy GO Wszelka moc i doniosłosć będą MU towarzyszyły.. I wtedy zegnie się przed NIM wszelkie kolana i kazdy język wyzna ze ON jest PANEM :):):) i KRÓLEM Każdy.... Rz 14:11 Bw "Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, ugnie się przede mną wszelkie kolano i wszelki język wyznawać będzie Boga." Mk 13:26 Bw (24) Ale w owe dni, które nastaną po tej udręce, zaćmi się słońce i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, (25) i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone. A wtedy ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach z wielką mocą i chwałą(27) I wówczas pośle aniołów, i zgromadzi wybranych swoich z czterech stron świata, od krańca ziemi aż po kraniec nieba Mk 1:15 Bw " Wypełnił się czas i przybliżyło się Królestwo Boże, upamiętajcie się i wierzcie ewangelii." ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
protestantyzm = ewangeliczni chrześcijanie ( i do nich należą min. Kościół zielonoświątkowy, koścół baptystów, wolni chrzescijanie, wyznawcy kościoła Chrystusowego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec rozumny jest kosciol? Bo zatwierdzil celibat i doprowadzil do tego ,ze ksieza sie umartwiaja zamiast cieszyc zyciem? Ze ludzie ktorzy nie znalezli wlasciwej osoby a wzieli slub koscielny do konca zycia musza sie umarwiac? albo zyc w ,,grzechu\" Ze niby Bog tak powiedzal? Mysle .ze ludzie. Poki co kosciol to zwykle przedsiębiorswo jadace sila rozpedu.Jesli ktorys z Papierzy nie przeprowadzi gruntownych zmian moze sie rozpasc. Do kosciola rzym-katolickiego do ktorego chodze przychodzi coraz mniej ludzi i modla sie tylko ustami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och Nemo tak mi smutno, ze jest tyle kosciolow, w ktorych ludzie modla sie ustami a nie sercem. O tym jaki bedzie Jezus gdy ponownie przyjdzie pisze dokladnie Biblii tu nie ma zadnej tajemnicy. Ja czekam na przyjscie Pana :) A ja sie wsciekam, bo moja mam przywiesila nad lozeczkiem mojego dziecka czerwona wstazeczke, by nikt go nie zauroczyl. Przeciez Jonatan nalezy do Boga nie rozumiem jak moze go ktos zauroczyc. No i czy moich rodzicow odwiedzaja czarownice? uff w jakim swiecie oni zyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.T. z Wasilkowa
Dobry wieczór. Namyśliłam się i jednak pozostanę przy katolicyzmie, przynajmniej będę mogla się modlić do Matki Boskiej, która oczywiście że nie jest czlowiekiem. Człowiekiem jestem ja, jesteś TY Kamelio, ale nie Matka Najświętsza, poza tym Wy chyba nie zauważyliście, że nawet w katechizmie jest modlitwa do Matki Boskiej Zdrowaś Maryjo Łaskiśpełna ; do człowieka nie zamieszczano by modlitw, prawda? Maryja nie jest człowiekiem!!!!!!!!!! Takie inteligientne osoby jak Wy powinny to rozumieć!!! Do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.T. z Wasilkowa
Licealistko, jesteśmy katolikami!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzę w Jezusa Chrystusa i wyznaję ze jest Bogiem:) Bernatko Janino, dlaczego napisałaś jesteśmy? Wy chyba nie zauważyliście, że nawet w katechizmie jest modlitwa do Matki Boskiej Zdrowaś Maryjo Łaskiśpełna ; do człowieka nie zamieszczano by modlitw, prawda? (cyt JT) w tym właśnie sęk ze zamieszczono w tym katechizmie modlitwę do człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
str. 8 00:28 Kamelia chodzę do kościoła ewangelickiego, słucham kazań pastora...który tak jak ja i wiele moich braci i sióstr w Chrystusie kocha Boga i Mu służy. str. 587 10:57Kamelia (mk1974@interia.pl) Wyznanie wiary Kościoła Zielonoświątkowego każdy od dawna wie, ze moje wyznanie to protestantyzm, to czemu Kameli twierdzi inaczej:( pozatym kilka dni temu czytałam jak tu napisała że w dzieciństwie była katoliczką ale szybko zmieniła wiare..... jak znajde jej cytat to wkleje..... Powiem ze jak tu pierwszy raz weszłam to myslałam te to temat katolkow ale teraz wiem że nie...oczywiście ty mozesz być katolikiem ale Kamelia nim nie jest i czemu wprowadza ludzi w bład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiekiem jestem ja, jesteś TY Kamelio, ale nie Matka Najświętsza, (cyt , JT) tak sie składa, ze jednak była kobietą. Czy istnieje ktoś oprócz Stworzyciela i stworzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniem ...
Kościół psuje nasza religie. Teraz to juz sie instytucja zrobiła, która nie ma nic wspólnego z Bogiem! A najgorsze jest to ze dla ksiezy teraz wszystko jest grzechem nawet UWAGA: czytanie ksiązki harry potter :O to chore! Wiecie, ze nawet teraz grzeszycie, bo siedzicie przed ekranem komp i marnotrawicie czas zamiast sie pomodlic!? Wierze w Boga, ale kosciół chyba za bardzo zaczyna sie panoszyc ;O takie jest moje zdanie moze na tym topiku ktoś mnie olśni i powie cos co mnie przekona do koscioła i księzy przede wszystkim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kamelio:) Co za pytanie Stworzyciel , nasz Pan , nasz Bóg jest Jeden:D Cała reszta to , to co stworzył:) Matke Boską tez. I była człowiekiem tak samo jak ja i ty:) stworzonym na podobieństwo Boga:D Ja to wiem, ty to wiesz:) Jutro do szkoły ide i w niedziele tez:) Módl sie za mnie, o powodzenie w egzaminie z angielskiego w niedziele:) Ja tez bede:) Pozdrawiam i błogosławie was w Imieniu Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.T. z Wasilkowa
Kamelio, przepraszam, że z rozpędu napisałam : jesteśmy katolikami. To nienaumyślnie ; trudno się rozeznać w co kto wierzy. A ten pan, jak on tam się nazywa, Watch...? przepraszam, nie pamiętam pseudo, też jest katolikiem. Sama przyznajesz, że w katechizmie jest modlitwa do Maryji-nieczłowieka, jak więc wyjaśnić ten fakt? Tacy zwykli, nieuczeni ludzie jak ja nie rozumieją. Biblia jest święta, ale katechizm też jest święty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama przyznajesz, że w katechizmie jest modlitwa do Maryji-nieczłowieka, :D, czy ja tak napisałam? Napisałam, ze jest modlitwa do Marii- człowieka czy Twoim zdaniem jest kategoria stworzenie- niestworzenie? Pomysl proszę. Mogłaby być tylko Bogiem jeśli nie człowiekiem, czy Twoim zdaniem była Bogiem? Bo moim była człowiekiem i zastanów sie dlaczego katehizm zawiera modlitwę do człowieka? czy akceptujesz modlitwę do człowieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janino:) jedyną modlitwą jaką Bog kazał sie modlic jest Ojcze Nasz. To pisze w Biblii. A modlitwe Zdrowas......ułozyli ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ew. Mateusza rozdzial 6....Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: (9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! (10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. (11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; (12) i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! (14) Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. (15) Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień. Ew.Łukasza rozdział 11...(1) A gdy On w pewnym miejscu modlił się i zakończył modlitwę, ktoś z jego uczniów rzekł do niego: Panie, naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył uczniów swoich. (2) Wtedy rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, (3) Bądź wola twoja, jak w niebie tak i na ziemi, chleba naszego powszedniego daj nam na każdy dzień, (4) i odpuść nam grzechy nasze, albowiem i my odpuszczamy każdemu winowajcy swemu, i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:23 Bernatka_licealistka witam was w co wy wierzycie? 19:23 J.T. z Wasilkowa Licealistko, jesteśmy katolikami!!!!! ja nie jestem katoliczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.T. z Wasilkowa
To dlaczego w katechizmie zamieszczają modlitwy do człowieka???? Z tego katechizmu mój syn uczył się do komunii świętej!!!!! Dlaczego wprowadzają ludzi w błąd???!!! Więc do Jana Pawła też nie wolno się modlić??? Ciągle jakieś nowości.Teraz nawet znicze pali się wirtualnie!!!Ile świeczek palili wirtualnie z okazji rocznicy śmierci papieża! Jakie to wszystko widowiskowe, gdzie miejsce na skromność!!! A kto jest największym dostojnikiem w kościele zielonoświątkowym? U nas papież, a u Was kto? Ja zostanę przy katolicyzmie, ale mój syn się wami zainteresował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wolno sie modlic do zadnej podobizny wykonanej ludzka reka. Do zdjec tez. Ksiega Jeremiasza10 1 Słuchajcie słowa, które Pan mówi do was, domu Izraela! 2 To mówi Pan: «Nie przyswajajcie sobie postępowania narodów ani nie obawiajcie się znaków niebieskich1, mimo że obawiają się ich narody. 3 2 Albowiem to, co wzbudza lęk u narodów, jest niczym, jako że jest drewnem wyrąbanym w lesie, obrobionym dłutem, rękami rzeźbiarza. 4 Zdobi się je srebrem i złotem, umocowuje się za pomocą gwoździ i młotka, by się nie chwiało. 5 te są jak strachy na ptaki wśród pola melonów, nie mówią, trzeba je nosić, bo nie chodzą. Nie bójcie się ich, gdyż nie mogą zaszkodzić, ani są zdolne czynić dobrze. 6 Nikogo nie można porównać do Ciebie, Panie! Jesteś wielki i wielkie jest przepotężne imię Twoje! 7 Kto nie lękałby się Ciebie, Królu narodów? Tobie to właśnie przysługuje. Bo spośród wszystkich mędrców narodów i spośród wszystkich ich królestw nikt nie może się równać z Tobą. 8 Wszyscy razem są głupi i bezrozumni; nauka pochodząca od bałwanów - to drewno. 9 Srebro kute w płytki, przywożone z Tarszisz, a złoto z Ufaz3 - dzieło sprawnych rąk złotnika. Szaty ich są z purpury i szkarłatu - to wszystko jest dziełem zręcznych rzemieślników. 10 Pan natomiast jest prawdziwym Bogiem, jest Bogiem żywym i Królem wiecznym. Gdy się gniewa, drży ziemia, a narody nie mogą się ostać wobec Jego gniewu. 11 4 Tak macie mówić do nich: \"Bogowie, którzy nie uczynili nieba i ziemi, znikną z ziemi i spod tego nieba\". 12 On uczynił ziemię swą mocą, umocnił świat swą mądrością, a swoim rozumem rozpostarł niebiosa. 13 Na dźwięk Jego głosu5 huczą wody w niebie5, On sprawia, że się chmury podnoszą z krańców ziemi; On czyni błyskawice - zapowiedź deszczu - i wysyła wiatr ze swoich zbiorników. 14 Ograniczony pozostaje każdy człowiek bez wiedzy, wstydzić się musi każdy złotnik z powodu bożka. Utoczył bowiem podobizny, które są kłamstwem i nie ma w nich tchnienia. 15 Są one nicością, tworem śmiesznym, zginą, gdy nadejdzie czas obrachunku z nimi6. 16 Nie takim jest dziedzictwo Jakuba. On bowiem ukształtował wszechświat7. Izrael zaś jest szczepem Jego dziedzictwa. Imię Jego: Pan Zastępów».

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×