Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość mmojarch
Hej! Jestem Maciek, mieszkam w Ljubljanie juz prawie 2 lata. Chetnie poznalbym w koncu kogokolwiek! A tak na marginesie, moze ktos chcialby zabrac sie do Polski na swieta wielkanocne? Nie ustalilem jeszcze konkretnej daty, ale jade autem przez Katowice w okolice Warszawy (Grodzisk Maz). Piszcie! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos moze jedzie z Krakowa do Lublany lub z Lublany do Krakowa w dniach od 29 marca do 5 kwietnia... Piszcie na mail magdalenajemiolo@wp.pl. Pozdrawiam Serdecznie Magdalena:*******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksandmax
Maciek, jeżeli masz powiązania z Grodziskiem Maz. to może być ciekawe. Ja przyjechałem do Słowenii po trzech latach pobytu w Grodzisku. Mieszkam obecnie w Logatcu. Prawdopodobnie będziesz widzial mój mail, więc się odezwij, jeśli chcesz! Pozdrawiam serdecznie! Andrzej Gosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorcis
Witajcie, Jesli ktos potrzebuje, to ja planuje wyjazd z Ljublany do Warszawy w najblizszy piatek 27 marca, powrot 31 marca we wtorek, zazwyczaj jezdze przez Katowice, ale jesli ktos jest z Krakowa to nie jest to problem jechac przez Krakow. Pozdrawiam wszystkich Dorcis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Włóczykij
Witam! Razem z dwiema koleżankami wybieramy się do Lublany 4-6 kwietnia i szukamy noclegu. Czy ktoś zechciałby udostępnić nam kawałek podłogi na 2 noce? W zamian możemy zaprosić do Wiednia :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Włóczykij
Witam! Razem z 2 koleżankami wybieramy się do Lublany 4-6 kwietnia i szukamy noclegu. Czy ktoś mógłby użyczyć nam kawałek podłogi na 2 noce? W zamian możemy zaprosić do Wiednia :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mardzanna
na litosc boska co mozna robic w dawnej jugoslawi.................?? chyba tylko na wczasy , no niemowcie ze i tam pracujecie/??/ to m sie z bida straszna kojarzy, znam paru kolesi z tamdad ale pracuja w grecji, to ze jest tam euro, to wiem ale stawki to takie jak w polsce chyba/? 300e za miesiac pracy/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATSLO
Oj, zazdrosc Cie zzera co? Chcialbys mieszkac w tej Jugoslawii.... A tak na marginesie-nie "z tamtad" tylko "stamtad", wykup pare godzin polskiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATSLO
Zazdrosc Cie zzera co? Oj, chcialbys mieszkac w tej bylej Jugoslawii... A tak na marginesie, nie "z tamtad" tylko "stamtad"...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMBPOL
Szanowni Państwo, W związku ze zbliżającymi się Swiętami Wielkiej Nocy, mamy przyjemność poinformować, że w dniu 11 kwietnia, o godzinie 14.00 w kościele Sw. Mikołaja w Dol. Logatcu (Notranjaska cesta 6), odbędzie się święcenie pokarmów - specjalnie dla społeczności polskiej w Słowenii. Serdecznie zapraszamy, ks. Andrzej Gosek - Parafia Sw. Mikołaja, Dolenji Logatec Marcin Masiulanis - Ambasada RP w Lublanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMBPOL
Szanowni Państwo, W związku ze zbliżającymi się Swiętami Wielkej Nocy, mamy przyjemność poinformować, że w dniu 11 kwietnia, o godzinie 14.00, w kościele Sw. Mikołaja w Dol. Logatcu (Notranjska cesta 6), odbędzie się święcenie pokarmów - specjalnie dla społeczności polskiej w Słowenii. Serdecznie zapraszamy, ks. Andrzej Gosek - Parafia Sw. Mikołaja, Dolenji Logatec Marcin Masiulanis - Ambasada RP w Lublanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty, Mardzanna, skad ty sie urwalas, czlowieczku? Zycze milego nadrabiania brakow z wiedzy o swiecie i zyciu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty, Mardzanna, skad ty sie urwalas, czlowieczku? Zycze milego nadrabiania brakow z wiedzy o swiecie i zyciu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATSLO
Dzieki Kajsa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATSLO
Kajsa, a tak przy okazji, to juz wkrotce no nie.......Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, jestem słowenistką z Uniwersytetu Warszawskiego, w zeszłym roku na przełomie stycznia i lutego razem z koleżankami ze studiów robiłyśmy badania na temat słoweńskiej Polonii. Udało nam się szczęśliwie zakończyć projekt i napisać podsumowanie z przeprowadzonych wywiadów, powstała niewielka książka. Chciałybyśmy odwdzięczyć się wszystkim, którzy wzięli udział w naszych badaniach podarowując im książkę. Mam je już w Słowenii, będę do połowy czerwca w Lublanie, proszę o kontakt wszystkie osoby, które udzielały rok temu wywiadów, pozdrawiam Was wszystkich serdecznie:) Marta Cmiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, jestem słowenistką z Uniwersytetu Warszawskiego, w zeszłym roku na przełomie stycznia i lutego razem z koleżankami ze studiów robiłyśmy badania na temat słoweńskiej Polonii. Udało nam się szczęśliwie zakończyć projekt i napisać podsumowanie z przeprowadzonych wywiadów, powstała niewielka książka. Chciałybyśmy odwdzięczyć się wszystkim, którzy wzięli udział w naszych badaniach podarowując im książkę. Mam je już w Słowenii, będę do połowy czerwca w Lublanie, proszę o kontakt wszystkie osoby, które udzielały rok temu wywiadów, pozdrawiam Was wszystkich serdecznie:) Marta Cmiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, juz 30.04. Taka jestem wielka i ciezka...ale nadal nie wiemy co. Na pewno dam znac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATSLO
No daj znac...na pewno!!! A tak na pocieszenie...rodzic w Slowenii, byc w szpitalu i cala reszta to wspaniale doswiadczenie , pomimo komentarzy innych:) Nie sluchaj! Glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srebrzysty
Tak jeszcze wracajac do zdziwienia mardzanny, ze niby co my tu robimy. Odpowiedz jest prosta: to co robilibysmy, gdybysmy byli w Polsce albo innym miejscu na swiecie, a zaczynamy od wstania z lozka codziennie rano. A przy okazji "znania kilku kolesi stamtad" : mam znajomego Francuza, ktory sie mocono dziwi swoim kolegom, tez Francuzom pracujacym w Polsce. No bo co tam mozna robic - bieda az piszczy. Zna co prawda paru "kolesi stamtad" ale oni pracuja w UK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negar
na litosc boska co tam polacy moga robic/??????????? tam bida i dziadostwo wieksze niz u nas... tylko euro maja!!!!!!!!!!! polacy wy to na psy zszliscie naprawde do bylej jugoslawi na zarobek jechac o kurwa wymieklam tyracie za 200e to nie lepiej w polsce siedziec/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrzcie, ile kretynow mamy wkolo... I wlasnie dlatego zostaja w Polsce, nie majac szans na dobra prace i na zarobki takie, jak tu. Bez wiedzy, kultury i mozgu- niestety, czlowieczku- nigdy nie zobaczysz na swoim koncie takiej kasy, jaka zarabiaja tutaj Polacy... Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srebrzysty
Kajsa, spokojnie. Nie czas na stresy :) Po prostu sa ludzie, ktorzy nie maja odpowiedniej wiedzy o swiecie (Np do tzw "bylej Jugoslawii" wrzucaja i Slowenie i Macedonie np - co nie ma zadnego sensu bo to dwa swiaty ekonomicznie rzecz biorac) a to co wiedza, to albo ze slyszenia, albo z wyobrazen. Inni natomiast uwazaja ze z miejsca w ktorym sie urodzilo mozna wyjechac tylko i wylacznie za praca ("dla chleba panie, dla chleba") a to ze sie wyjezdza dla samego miejsca, albo dla kogos, albo z ciekawosci po prostu a praca jest tylko efektem wyjazdu a nie jego celem , do glowy im nawet nie przyjdzie. Jak sie te dwa typy myslenia zbiora w jednaj glowie to mamy taki efekt jaki mamy. Ale zeby sie zaraz denerwowac ... ;) A dla kolegi powyzej (tak troche uswiadamiajaco) : srednie zarobki w Slowenii (netto) to ok 920 EUR netto - powyzej tej granicy zarabia 31% zatrudnionych Nie jest to moze Norwegia czy Luksemburg ale za 200 € to ciezko cos byloby znalezc. Poza tym brak tu ofert pracy dla obcokrajowcot typu "budowa" czy "zmywak" - jesli juz to obcokrajowcy sa z pozostalych krajow "bylej Jugoslawii" najczesciej z Bosni. Ale tez nie sadze zeby za 200 EUR bo na czarno to tu raczej ciezko. Obcokrajowcy z EU, ktorzy tu pracuja sa wiec najczejsciej specjalistami w swoich dziedzinach od poziomu technika zaczynajac w gore, wiec zarabiaja raczej powyzej sredniej - ale jesli miales na mysli ze mozna tu przyjechac na rok, "potyrac" i potem wrocic do Polski z walizka pieniedzy to masz racje, rzeczywiscie nie ten kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje, nie powinnam sie denerwowac, bo nie warto (jeszcze w moim stanie..heheh). Ale wiesz, trafia mnie jak widze wkolo tyle glupoty. Napisales pieknie i zgadzam sie z Toba w 1000%.;) Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewasto
Nie warto sie denerwowac glupotami, ktore wypisuja niektorzy, bo sa to moim zdaniem prowokacje, nie maja nic innego do roboty, siedza i wpisuja posty gdzie akurat sie im ˝kliknie˝:) A czy to temat Polacy w Slowenii, czy lato na Kamczatce, to juz akurat chyba nie ma znaczenia. Kajsa1 - z tego co rozumiem, twoja rodzina niedlugo sie powiekszy? Gratulacje, moja tez! U nas powinien pojawic sie maly Lew gdzies w polowie sierpnia:) Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolinowyklucz
Hej wszystkim.. Jestem w Ljubljanie od kilku dni.. wygląda na to, że przeprowadzę się tu na kilka miesięcy z chłopakiem.. Powiem szczerze.. umieram z nudów.. albo chodzę zapalić przed hotel albo udaję że robię coś do licencjata... Wieczorami loozik bo mój chłopak wraca z pracy.. ale w dzień po prostu masakra.. Bo ile można spacerować i zwiedzać miasto.. tak się składa, że cały dzień i wieczór i jutro też jestem sama.. jeśli jest ktoś chętny na jakieś wyjście, piwko na świeżym powietrzu.. cokolwiek to dajcie znaka. Mieszkam koło tych "trzech mostów". Edka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awia.irena
Chętni do noclegowania w Słowenii! Za niewielką odpłatnością możecie u mnie. Irena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do tych, co często do Polski jeżdżą... czy może ktoś wybiera się z okolic Warszawy do Ljubljany, mniej więcej 20/21 maja?? A potem wraca po weekendzie? Czekam na info. Gosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supermajolka
mam pytanko odniosnie winiet. jak to teraz wyglada. podobno sas jakies na 10 dni. czy to prawda???????? prosze o szybka odpowiedz, bede wdzieczna. dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supermajolka
czy to prawda, ze teraz sa juz 10dniowe winiwtki?? napiszcie prosze jak to wyglada !!!!!!!!!! dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×