Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Moi Mili! czy ktoś może mi służyć poradą - jak dostać tutejszy PESEL/ EMSO? Bardzo dziekuję! pozdrawiam Marysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakali
hej Marysia :) ja dostalam EMO gdy sie zameldowalam czasowo , tzn wpisalam w tutejszy system, jako tymczasowo przebywajaca :)wydala go Upravna Enota, w danej Obiinie :) pozdro KAska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kasiu - Jakali! Podej jakiś mail kontaktowy do Ciebie, proszę:) pomachy! M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Drodzy Rodacy! :) Mam pytanie: czy ktoś z Was jedzie na początku sierpnia, czyli jakoś bardzo nieługo, do Polski? Albo wraca do Słoweni w połowie sierpnia? Jeśli tak, i jeśli istnieje możliwość "zabrania się", to bardzo proszę o kontakt. Dziękuję! Serdecznie pozdrawiam! Marysia ps. email: mari.szmatula@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamci
Hej. My wybieramy sie do Polski ale dopiero we wrzesniu. Jesli bedziesz zainteresowana daj znac. Pozdrawiam. Kamila Ps. Co nowego u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kiedy byście jechali we wrzesniu? Szukam transportu po 13 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolOla
Witam wszystkich, czy ktoś z Was się wybiera do Polski 1.10.2010? Jesli w tym dniu lub dzien wczesniej wieczorem, prosze o pozostawienie tu maila, skontaktuję się! Pozdrawiam! Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BogumilaPP
Szanowni Państwo, zapraszamy wszystkich w najbliższy czwartek, 30. września nad rzekę Lublanicę do kawiarni MAKALONCA, gdzie od godziny 19.00 dla wszystkich mieszkańców Lublany grał będzie polski zespół szantowy Kochankowie Sally Brown. Koncert towarzyszył będzie otwarciu wystawy fotografii nad rzeką Lublanicą pt. Mazury - cud natury w sercu Słowenii. Celem naszego wydarzenia będzie zaprezentowanie regionu (cały wieczór będą prezentacje multimedialne na wodzie) i zachęcenie do głosowania na Mazury w konkursie New7Wonders. Zachęcamy do głosowania na www.MazuryCudNatury.org lub www.www.n7w.com Strona www.VoteMazury.org rusza 29. września. Proszę zaproście równiez swoich znajomych! Do zobaczenia we czwartek 30. września od 19.00 w Lublanie, kawiarnia MAKALONCA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh101
Witam, Jestem w Słowenii od niedawna i chciałabym zapytać, czy ktoś z tu obecnych starał się o status rezydenta podatkowego, i jak się do tego zabrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezydent podatkowy, to brzmi bardzo poważnie. Napisz czy chodzi Tobie po prostu o to aby dostać tutejszy NIP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sobotę 23 października 2010 o godzinie 19, w Galerii Laterna v rnomlju otwieramy wystawę ilustracji Marysi Szmatuły "sceny z życia kota" :-) serdecznie zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, uciekła mi literka:) wystawa odbędzie się w w Galerii Laterna v rnomlju :) zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy ktoś z Was jedzie do Polski na Boże Narodzenie przed 20 grudnia i wraca po Nowym Roku? Bardzo chętnie dosiadlabym się do auta:) Bardzo prosze o kontakt na: mari.szmatula@gmail.com Serdecznie pozdrawiam! marysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulitosss
Witam serdecznie :) Czy ktoś jedzie może na trasie Ljubliana - Warszawa ( badz gdziekolwiek do Polski :) w okolicach 14listopada? Chętnie potowarzyszę w podróży :) paulastec@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulitosss
Hej :) Zwracam się z prośbą.. a mianowicie chce zacząć się uczyć języka słoweńskiego. Strasznie ciężko do takich materiałów się dostać.. Z czego wy korzystaliście? Proszę o jakieś podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balkanybalkany@gmail.com
Witam! Szukam pracy, w której pragnę wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe (min. w dziedzinie tłumaczeń, handlu, księgowości, turystyki) i przede wszystkim znajomość języków południowosłowiańskich, a także angielskiego i niemieckiego oraz realiów Półwyspu Bałkańskiego (Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia, Serbia, Słowenia). Interesuje mnie każda forma pracy bądź współpracy. Chętnie podejmę współpracę z osobami prywatnymi, firmami krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi, które są zainteresowane rozpoczęciem lub poszerzeniem działalności na rynkach bałkańskich. Pomogę przy tłumaczeniach, nawiązywaniu kontaktów, wyszukiwaniu odbiorców towarów i usług, tworzeniu baz danych kontrahentów, sprzedaży internetowej, organizacji wyjazdów i pobytów w krajach byłej Jugosławii i Bułgarii itd. Zainteresowanych proszę o kontakt: balkanybalkany@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Triglav
Czy ktoś jedzie z Polski do Lublany pod koniec listopada (nawet ten weekend. Szukam transportu dla jednej osoby. (ewentualnie powrót na początku stycznia). Proszę o wiadomość na e-mail: anna.kosak@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdravo! Chciałabym nawiązać kontakty z polonią w Słowenii ,często tam jeżdże i spędzam tam dużo czasu,jednak brakuje mi towarzystwa,głównie koleżanek, z którymi mogłabym poplotkować przy kawie,bez bariery językowej. Również chciałabym zdobyć informacje o bieżących imprezach dla Polonii i nie tylko . Mam też pytanie ,czy ktoś z Was był na kursie słoweńskiego języka dla polaków?Ja chcę się wybrać na taki kurs,jednak nie wiem ,który najlepiej wybrać.prosze i informacje i z góry dziękuję za odzew Moj e mail to monika.laura88@gmail.com Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirekg
Witam wszystkich! Jestem w trakcie rekrutacji do korporacji mającej filię w Słowenii. Zanim / jeśli dotrę do końcowego etapu chciałbym się zorientować w realiach bycia zatrudnionym w Słowenii, wg prawa i warunków słoweńskich. Proszę o info, gdzie mógłbym poznać skalę podatkową, ilość dni urlopu i inne ważne dla pracownika kwestie. Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollant
Witam, a na jakie stanowisko się ubiegasz oraz w jakiej firmie? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Monika.Laura, jesli chodzi o kurs jezyka slowenskeigo to zawsze i wszystkim polecam slowenski dla obcokrajowcow organizowany przez Uniwersytet Ljubljanski (glowny budynek przy parku Zvezda). Fantastyczni wykladowcy, zajecia codziennie od 9:00 do 13:00, wypady, zajecia w terenie, wycieczki i mase ludzi do poznania z calego swiata. Ja taki kurs ukonczylam w 2006 roku. Informacje o imprezach dla Polonii (niestety tylko 2 razy na rok) znajdziesz na stronie naszej ambasady. Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maylinn
Mirekg a znasz sŁowenski? bo takie informacje znajdziesz m.in. na stronach ministerstw np. http://www.mf.gov.si/si/zakonodaja_in_dokumenti/sprejeta_zakonodaja/ ale nie znalazlam na tej stronie zakladki *pokaz po angielsku* :/ Jesli nie znasz jezyka, a nadal potrzebujesz informacji napisz, podam Ci moj e-mail i popytam. Generalnie prawo pracy wedlug mnie jest calkiem dobre, pracownik placi za Ciebie skladke emerytalna, ubezpieczenie zdrowotne (ale PODSTAWOWE tzn., ze za wizyte u lekarza, lekarstwa itp. musisz doplacic, za ok. 25 EUR na miesiac mozesz tez wykupic dodatkowe ubezpieczenie, oplaca sie w razie ewentualnego pobytu w szpitalu, czy powazniejszej choroby). Nie pamietam dokladnie jak jest z urlopem, ale wiem, ze jest sporo wolnych dni dodatnych, ktore mozesz wykorzystac w razie naglej potrzeby np. slub, pogrzeb, przeprowadzka... Jak masz konkretne pytania napisz, pozdrawiam Kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirekg
pollant - nie mogę tego ujawnić - na tym etapie. :) Pozdrawiam Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirekg
maylinn - nie znam słoweńskiego, ale dzięki za link - powalcze z tym jakoś :) Poprosze o Twój mail. Pozdrawiam Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh101
Hej, czy ktoś będzie wracał samochodem do Ljubljany w okolicach 1-2 stycznia? Potrzebny mi transport dla 1 osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maylinn
kasiulka007@poczta.onet.pl Napisz co cie dokladnie interesuje i firme tez napisz:) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maylinn
(bo tu ostatnio firmy padaja jedna za druga, dobrze wiedziec na czym sie stoi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×