Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dolaks

Laserowa Korekta WZROKU

Polecane posty

Witam szukam kliniki w Warszawie jaką polecacie i ja ki jego lekarza mam bardzo duży astygmatyzm i po -7.5 na każdym oku czy dr Smorawskiego z kliniki Optegra jest dobry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam dr Izdebską z CMO Laser. Przed zabiegiem miałam -8. W tej chwili mam zero i widzę doskonale. Zabieg został wykonany metodą epi-lasik w lipcu ubiegłego roku. Uważam, że usunięcie tak dużej wady, świadczy o sporym doświadczeniu i umiejętnościach lekarza. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z usług tej kliniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja mam wadę -5 i spore obawy, czy wszystko się powiedzie. Ale jak czytam, że usuwają tak duże wady, jak -8, to mam nadzieję, że i u mnie też wszystko dobrze się zakończy. W tym tygodniu zapisałam się na pierwszą wizytę - takie postanowienie noworoczne. Już w następnym tygodniu mam konsultację i badania. Zobaczymy, co powie mi lekarka. Bardzo bym chciała zakwalifikować się na zabieg. Mam nadzieję, że kwalifikacje przejdę pomyślnie i w końcu zrobię sobie korekcję. I pomyśleć, że nosiłam się z tym zamiarem od ponad roku. Najważniejsze, że mam stałą wadę od ponad roku, czyli spełniam podstawowe kryterium medyczne kwalifikujące do korekcji laserowej. A reszta okaże się w trakcie badań. Napiszę po wizycie, jak poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaKatarzynaKa
Trzymam kciuki, żebyś się zakwalifikowała! Ja zabieg w Optegrze (metoda Lentivu) mam już za sobą i polecam każdemu. Co jak co, ale o wzrok warto zadbać.. Nie powiem, bo moja wada to pewnie wynik własnych zaniedbań: czytanie książek przy słabym świetle, ciąąągłe granie w gry komputerowe, nie noszenie przepisanych okularów.. No ale cóż, człowiek uczy się na błędach (szkoda, że swoich, a nie cudzych ;). Teraz po zabiegu zamierzam zdecydowanie bardziej zadbać o zdrowie, a Lentivu był pierwszym krokiem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszłabym na taka laserowa korekcje ale sie boje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja słyszałam, że w Optegrze strasznie nacigają i przez e-sklep, chcą pozyskać pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak trafisz do dobrej kliniki i dobrego lekarza to nie masz się czego bać!!!! Laserowa korekcja to już żadna nowość, są coraz lepsze sprzęty, techniki i lekarze. Tylko warunek, że trafisz do uczciwej kliniki, a nie kliniki-grzybka co to potem nagle znika z rynku wraz z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betka 34
Hm... może to było ryzykowne z mojej strony ale ja zakupiłam sobie w tym sklepie Optegry zabieg Lentivu, bo nawet tam zadzwoniłam i powiedzieli że muszę wszystkie badania i tak przejść. Poszłam na nie i się nie zakwalifikowałam do tego zabiegu niestety.... I ku mojemu zaskoczeniu WSZYSTKIE pieniądze mi oddali. Nie tylko za zabieg ale też za badania. Nie wciskali mi też podobnych zabiegów. Nie ma się czego bać. W moim odczuciu internetowe zamówienie to żadne naciąganie tylko ułatwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AndyMcDowell
Pamiętaj że w klinice pracują też lekarze, którzy nie mogą "naciągać" pacjentów, bo przepłacą to licencją. Muszą zlecić badania, żeby nie bylo komplikacji i żeby nie stracili prawa do wykonywania zawodu. Przecież to nie jest "zabieg kosmetyczny" tylko medyczny, na oczach. Na zdrowy rozsądek - nikt by nie ryzykował tysięcy spraw w sądzie, gdyby metoda nie była skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monique011
Jestem po konsultacji u dr Adamiec we Wrocławiu i na moją krótkowzroczność zaproponowała zabieg Lentivu. Wydaje mi się, że jest dość bezpieczny, po tym co Pani dr powiedziała. W tym tygodniu idę na badania wstępne - ale jestem ciekawa, czy się zakwalifikuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo piszecie o Warszawie. A czy ktoś może polecić klinikę i lekarza w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oomira
nie rozumiem, co ma w tym Lentivu naciąganie do e-sklepu?:D tak jak już ktoś napisał, to dobrze, że robią takie ułatwienia. w dzisiejszych czasach wg mnie normą powinno być załatwianie wszystkich spraw przez neta. już się w życiu wystarczająco dużo naczekałam w kolejkach do urzędów, lekarzy i podziękuje;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szeszka
no racja, ja tam sama będe poprawiać wzrok, wlasnie tą metodą bo jest ona dla mnie najdogodniejsza....nijak to się ma do sklepu, akurat do nich trafiłam dlatego ze słyszałam o optegrze:) ale nie ukrywam ze stresik jest, takie grzebanie w oku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No daj spokój to nie jest kupienie sobie manicure, to poważny zabiegu, a skoto klinika robi promocje już wszędzie, to pomyśl, czy dobrze prosperują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na stronie kliniki OKO Laser znajdziesz przydatne informacje o okresie rekonwalescencji. Po korekcji: — we wczesnym okresie pooperacyjnym mózg przyzwyczaja się do nowego widzenia, — przez kilka dni możesz mieć dolegliwości bólowe- pomogą tutaj leki przeciwbólowe dostępne bez recepty — przez pierwsze dni możesz mieć światłowstręt - tutaj pomagają specjalne, przyciemnione okulary, które dostajesz po zabiegu — schemat wizyt ustalisz z lekarzem - w zależności od metody operacji może być potrzebna wizyta w 7-8 dniu po zabiegu — w czasie gojenia się rogówki (do 7 dni) możesz mieć kłopot z pracą przy komputerze, oglądaniem telewizji, czytaniem. Jest to sprawa indywidualna — dostaniesz receptę na leki, które będziesz musiał zakraplać przez kilka tygodni, zgodnie ze schematem przekazanym przez lekarza Unikaj: — przez pierwszy tydzień intensywnej pracy - daj oczom odpocząć a rogówce - wygoić się — do 6 tygodni kąpieli w otwartych zbiornikach wodnych (basen, jezioro, morze) — przez 2-3 miesiące - intensywnego wysiłku fizycznego (np. ciężkich ćwiczeń na siłowni, noszenia ciężarów) — stosuj antykoncepcję - aby mieć gwarancję, że przez pół roku nie będziesz w ciąży Możesz: prowadzić samochód, latać samolotem, pracować przy komputerze, czytać, pisać i żyć zgodnie ze swoim rytmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oo super, szczegółowe informacje. Dzięki za posta. A Ty może miałaś zabieg w OKO Laserze? Bo właśnie chciałabym zapisać się na konsultację i właśnie zastanawiam się, gdzie pójść. Szukam dobrego specjalisty w W-wie. Może coś doradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o Okolaser to zdecydowanie polecam doktor Gadomską, ma ogromne doświadczenie i dobre podejście do pacjenta, miła sympatyczna, przeprowadziła już tysiące korekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pytanie do laneczki12 jaki masz duży astygmatyzm? Pytam ponieważ mam wadę -5,5 i -5 astygmatyzm i straszny dylemat, gdyż dowiedziałem się, że przy takim dużym astygmatyźmie ryzyko przymglęnia rogówki jest bardzo duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaarOlkaaa
Ja zrobiłam porządny research i wybieram Lentivu ;) W sumie już jakiś czas temu podjęłam decyzję, bo czytałam dużo dobrych opinii, wybieram się też do Optegry, żeby wszystko jeszcze zobaczyć na żywo;p widziałam też na ich stronce, że można teraz zostać ambasadorem i dostać 5% zwrotu z kosztów zabiegu :D (wrzuca się na fejsa filmik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co sądzicie o metodzie femto-lasik? Jestem po badaniach przed zabiegowych w Weiss Klinik i lekarka zaproponowała mi EBK lub femto-lasik. Jest różnica w cenie, tańsze EBK..... Ale znów famto-lasik to szybsze gojenie i mniej powikłań.... Nie chciałabym oszczędzać na oczach, ale nie bardzo wiem co lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Ci tak, ja miałem femto robiony półtorej roku temu w klinice w Czechach. Nie mam porównania jak to jest z innymi metodami, ale z mojego doświadczenia to: - ból żaden (tylko uczucie jakby rzęsa się w oku podwinęła i drażniła, dlatego najlepiej było mieć oczy zamknięte przez te 2 dni po), - widziałem od razu super (po 2 dniach trochę niewyraźnie w dal, ale potem nastąpiła szybka poprawa), - zespół suchego oka trochę był (minął jakieś pół roku temu?), - żadnych efektów ubocznych (na początku, przez miesiąc był efekt halo, ale minął). Moja wada przed zabiegiem to było -1,5 diptrii na obydwoje oczu + duży astygmatyzm -5 i -4,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam czy jest Ktoś po zabiegu Femtolasik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam metodę EBK. Mało inwazyjna metoda korekcji. Dzięki braku ingerencji w głębsze warstwy rogówki oczy goją się bardzo szybko. Ja akurat robiłam zabieg EBK w CMO Laser. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i bez żadnych komplikacji. Jestem bardzo zadowolona, bo po pierwsze wada została usunięta całkowicie, a po drugie oczy zagoiły się w przeciągu tygodnia. Tak więc można powiedzieć, że sukces na całej linii. Jeżeli tylko zostałaś zakwalifikowana do EBK, to zachęcam do zrobienia korekcji ta metodą. Jeszcze do tego jest to tańsza metoda, więc same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osoby po EBK - a po jakim czasie widziałaś już OK? Osoba po femto-lasik w Czechach pisała, że po 2 dniach było ok, ale jednak były problemy z widzeniem. Jak to u Ciebie, po EBK wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś z Was decydował sie już na laserową korektę wzroku? ile to trwa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi to zajęło 3 dni, ale może rzeczywiście jestem nietypowym przypadkiem. Przy EBK oko się goi ekspresowo, a widzisz już od razu dobrze :)Tylko że kilka pierwszych dni oko jest suche i lekko boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za wyjaśnienie :) cały czas czytam na temat laserowej korekcji i tych wszystkich metod, czytam też zagraniczne artykuły. I mętlik w głowie na całego!!!! zagranicą jest dużo informacji o powikłaniach po laserze w ogóle. O EBK bardzo niewiele, dużo o lasiku i femto-lasiku. No nic, szukam i czytam dalej :) i dalej proszę o wszelkie informacje od osób, które są po EBK lub femto-lasiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się przyłączam do prośby dotyczącej EBK. Byłam na kwalifikacjach i lekarz zaproponował mi właśnie tę metodę. Czytałam, że jest to w miarę nowa metoda i mniej inwazyjna w porównaniu do innych zabiegów. A okres rekonwalescencji jest szybszy niż po starszych metodach. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę/opinię odnośnie EBK. Zabieg już niedługo. Dlatego niecierpliwie czekam na Wasze komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×