Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Jesienią projekt ustawy o in vitro.Jesienią gotowe będą regulacje prawne niezbędne do ratyfikowania przez Polskę konwencji bioetycznej oraz projekt ustawy o zapłodnieniu in vitro - poinformował PAP poseł Jarosław Gowin (PO). Gowin jest przewodniczącym zespołu ds. bioetyki działającego przy kancelarii premiera. Zespół, w skład którego wchodzą prawnicy, lekarze, biolodzy, filozofowie i etycy, zajmuje się przygotowaniem do ratyfikacji Konwencji Bioetycznej Rady Europy oraz pracuje nad założeniami do ustawy regulującej kwestie dotyczące zapłodnienia metodą in vitro. Członkowie zespołu mają określić zakres zastrzeżeń do konwencji (ma do tego prawo każdy kraj ratyfikujący), konieczne zmiany w ustawodawstwie, a także rekomendacje do ustawy implementującej, która określa to, co nawet po ratyfikacji pozostaje w gestii poszczególnych państw. Jak zapewnił PAP Gowin, zespół ma pracować do października, a jesienią gotowe będą "regulacje niezbędne do ratyfikacji konwencji". Także jesienią gotowy ma być projekt ustawy o in vitro. Gowin nie chciał mówić, w jakim kierunku zmierzają rekomendacje kierowanego przez niego zespołu. "W pierwszej kolejności przedstawimy je premierowi. Część z nich będzie jednomyślna, jednak w niektórych sprawach, szczególnie dotyczących in vitro, będą rekomendacje alternatywne" - powiedział Gowin. Podkreślił, że premier ma zdecydować o kształcie ustawy o in vitro. Nie wiadomo jeszcze, czy nad ustawą pracował będzie zespół ds. bioetyki w pełnym składzie, czy tylko część jego członków. W skład zespołu wchodzą prawnicy: prof. Andrzej Zoll, prof. Eleonora Zielińska, dr Włodzimierz Wróbel, dr Maja Grzymkowska i dr Leszek Bosek; biolodzy i lekarze: prof. Andrzej Paszewski, prof. Ewa Bartnik, prof. Krzysztof Marczewski, prof. Jacek Zaremba i prof. Jerzy Umiastowski; etycy i teolodzy: prof. Barbara Chyrowicz, prof. Jacek Hołówka, prof. Zbigniew Szawarski, pastor prof. Marcin Hinz i ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier. Polska podpisała Konwencję Bioetyczną Rady Europy z 1997 roku, ale jej nie ratyfikowała. Eksperci zwracają uwagę, że w naszym kraju nie ma prawa regulującego procedury nowoczesnych zabiegów biomedycznych, m.in. zapłodnienia in vitro. Konwencja bioetyczna stanowi próbę określenia podstawowych praw związanych z postępem biologii i medycyny. Do najważniejszych zasad tam zawartych należy nakaz poszanowania integralności i godności każdej osoby oraz respektowania jej interesu i dobra jako przeważających nad interesem społeczeństwa i nauki. W dokumencie sformułowano trzy istotne zasady odnoszące się do zakazu dyskryminacji osób ze względu na dziedzictwo genetyczne, zakresu przeprowadzania genetycznych testów prognozujących oraz zakazu przeprowadzania ich w celu wywołania dziedzicznych zmian genetycznych potomstwa. Regulacje te uzupełnia Protokół Dodatkowy do Konwencji dotyczący zakazu klonowania istot ludzkich. Konwencja zakazuje praktyk eugenicznych, zwłaszcza selekcji płci, a także badania na embrionach in vitro. Zgodnie z Konwencją, jeżeli prawo zezwala na przeprowadzanie takich badań, powinno zapewnić embrionom odpowiednią ochronę. Konwencja zabrania też tworzenia embrionów ludzkich dla celów naukowych. (PAP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ładnych plemników jest więcej pożytku.Wybierając najdorodniejsze okazy plemników pod specjalnym mikroskopem można poprawić wyniki sztucznego zapłodnienia - informuje pismo "Reproductive medicine online". Kłopoty z poczęciem często wynikają z niewłaściwej jakości wytwarzanych przez mężczyznę plemników, które nie potrafią "dopłynąć" do komórki jajowej. Wówczas rozwiązaniem może być zapłodnienie pozaustrojowe metodą mikromanipulacji (ICSI). Pojedynczy plemnik za pomocą mikropipetek i mikromanipulatora jest wprowadzany do komórki jajowej. Włoskim specjalistom z zespołu kierowanego przez Monicę Antinori z kliniki Raprui udało się podnieść skuteczność tej metody z 26,5 procenta do 39,2 procenta. W przypadku mężczyzn, u których konwencjonalne ICSI nie poskutkowało, skuteczność zapłodnienia była dwa razy większa niż bez selekcji pod mikroskopem (29,8 procenta wobec 12,9 procenta). Badania prowadzono na 446 parach, w których wyraźne problemy z poczęciem miał tylko mężczyzna. Nowa technika, nazwana IMSI, której pionierami byli specjaliści z Izraela, wykorzystuje mikroskop o pięciokrotnie większej niż w przypadku typowego mikroskopu zdolności rozdzielczej, co umożliwia dokładniejszą ocenę wymiarów i kształtu plemników. Metoda jest już dostępna także w niektórych polskich klinikach. Niestety, jej koszt może być nawet dwukrotnie wyższy niż ICSI, wymaga także specjalnego mikroskopu i przeszkolonego personelu.(PAP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Słonka:) Karolina - niestety - ja się już pogubiłam jeżeli chodzi o interpretację wyników badań hormonalnych:O jadirka - zdjęcia super:) katia - bardzo romantyczna historia:) ja już też gdzieś opisywałam \"zapoznanie\";) martyniu - ja jestem właśnie po drugim zastrzyku decapeptylu:) Oczywiście \"trzaskam\" je sobie sama ;) Nie mogę się doczekać kolejnego etapu:) przepraszam, za takie skrótowe pisanie, ale dzisiaj cały dzień byłam w rozjazdach i w związku z tym jeszcze muszę wymyślić na jutro jakiś obiadek... Buziaki dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras koze mi przeslac na maila zdjecia jadirki bo mi niewyslala:(:(:( bede wdzieczna z gory dzikeuje:) ja wlasnie siedze z rozjasniaczem na glowie:/ kupilam jakis inny rozjasniacz i juz sie wkurzam czy mi jakies zolte niewyjda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane🌼 kkarolino ja też ci nie pomoge bo się nie znam. katio jak wlosy ? ladnie wyszly? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendobry 🌻 włosy oki ale mam tak popalone zniszczone ze szok jak bym zdjela te przedluzane to ym wygladala jak nieopierzony kurczak;( masakra ale coż sama tego chcialam to mam:( u nas szaro buro za oknem w pracy tez sie nam nic niechce kawusia ciasto i gadamy heheh:P aja juz przytylam 4 kg:/ jak wrocilam do rodzicow to przez te stresy nic niejadlam i zlecialam z wagi ale za to teraz nadrobilam;( jestem wielka słonica:(ah............... a jutro wstaje o 5 szykuje sie i o 7 mam Pks do Łodzi:DDD i prawie 3 dni z ukochanym:DDD buziaczki i pozdrawiam❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki !!! :-) :-) Martyniu - no własnie moze zacznij sprawdzac obecnośc - moze dziewczyny Ciebie posłuchaja !!!! :-) :-) :-) Katia - jak włosy ???? Ja tez nie kojarze - kto jak poznał swoja drug,a połówke - takze dziewczyny piszcie - Volter, Akasiu,...... - pozatym jest pare nowych dziewczyn ktore napewno nie wiedza :-) Jadirko - zaraz biore się do oglądania zdjec - napewno są śliczne !!! U nas znowu pogoda do bani - leje , zimno - Boze gdzie to lato sie podziało !! ??? :-(:-( Siedze sama w pracy , właśnie zjadłam małe sniadanko i zrobie sobie kawke - ale nudno tak samemu, więc dziewczynki - robimy kawe , siadamy przed kompem i piszemy na topiku- razem zawsze raźniej !!!! :-) :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A własnie się miałam Cibie Katia pyać czy to twoje włosy - czy przedłuzałaś , bo właśnie wydawało mi się że kkiedys mialaś krótsze !!! Takie uroki rozjasniacza - strasznie nieststy niszczą włosy - a ja powiem szczerze , ze bardziej mi sie podobałaś w ciemnych włosach ;-) - oczywiście się nie obraź bo w takich też ladnie wygladasz , tylo ja tak jakos wole ciemne włosy i pewnie temu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak jestes chuda katiu więc się nie przejmuj. Ja już przytyłam ok 6 kg:-( a dopiero jutro wkraczam w 5 miesiąc więc co to dalej będzie, bede taki maly robocop;-( Justynka u mnie też jakos chłodno niby słońce świeci ale jest jakieś 19C. Ide suszyć włosy i zaraz lece do sklepu jak zawsze zresztą po śniadanie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem:) katiu mi też się bardziej podobałaś w ciemnych włosach, co nie znaczy że teraz wygladasz mniej atrakcyjnie:) a u mnie własnie ostatnio pogoda fajna bo jest ciepło ok 25 stopni bez deszczu i nie upalnie, dziś tez i zaraz wyruszamy z córunia na spacerek:)buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) mi sie w ciepnych podobalo ale wtych czujesz sie taka mlodsza dodaja mi radosci blond wloski:P lepiej sie wnich czuje:) no nudy straszne u nas wpracy tez nawet nam sie juz gadac niechche kazda w cos gra hehehehe:P jadrika- niesodtalam dalej zdjec od ciebie, albo niech ktoras mi wysle plissssssssssssssssss:) jakie planyn a weekend dziewczyny??? buziole👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze żebś ty się dobrze czuła :-) a jak takie doczepiane włosy sie sprawują ?? - chodzi mi o mycie, czesanie, prostowanie i takie tam - duzo kosztuje cos takiego ??? Mój mąż chyba by mnie przeklnoł jakbym sobie jeszcze włosy doprawiła - i tak juz narzeka , ze ma sztuczne paznokcie , bo mu sie strasznie nie podobaja tipsy i jeszce jak bym miała sztuczne włosy ... hahaha :-) Fajnie masz , chociaz jest was wiecej w pracy - ja jestem sama..... :-( Dobrze , ze mam Was na forum !!! :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam przedluzane na mikro ringach wlosy o struktorze europejskiej trzeba je codziennie nawilzac itd. wsumie ejst oki nie sa jakies uciazliwe... ja mam swoje tak spalone ze z grubych prostych wlosow mam cienkeipirora krecace sie:/ takie przedluzenie wlosow mnie wynioslo 350zl sa lepsze lwosy slowianskie ale same wlosy 500zl :/ nas wpracy jes 3 razem zemna ale masakra kumpel a gra w literaki aja niewiem co ogladac. na allegro ogladam koty:D hehehe jakie masz justynka plany na weekend??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, no a ł. zaplanowal tak jutro jak przyjade do lodzi idziemy polaic po sklepach za prezentemdla jego siostry na 18-stkem ale niemam pojecia co jej kupic moze cos doradzicie, potem wieczorem na imprezke:D w sobote jedziemy do łodzi do zoo i do kina na kunfu panda hehehe podobno fajne ja lubie takie bajki... wiec plan juz jest co bedziemy robic no a w niedziele o 14 jujz wrcam do siebie:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde dziewczyny fajne macie prace:)też bym tak chciałą w mojej się nudzić;) my teraz w weekendy robimy sobie wycieczki tzn szukamy na dolnym śląsku gdzie są jakieś festyny, imprezy itp i tam jeździmy teraz chcemy jechac do Mirska bo mają być dni mirska:) katiu zaraz ci przesle zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogóle to własnie miała wyjsć ale zrobiło się strasznie ciemno tak że chyba zaraz lunie - poczekam wiec troszke moze przejdzie bokiem,a lbo sie wypada, wogóle to chciałam włosy farbować ale ten mały czort ostatnio musi cały czas mnie mieć na oku a nie będę jej brała do łązienki bo farba śmierdzi, więc jak nie wyjde to muszę ja uspić w domu i wtedy zrobie się na bóstwo haha;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Katia - nie ma jakiś planów na weekend , jakby jeszcze chciarz była ładna pogoda - to mozna by na słoneczku posiedziec a tak .... :-( Sobota zawsze mi jakoś przeleci - rano zakupy, potem obiad sprzatanie i juz sie robi wieczór !!! A w niedziele obiad ugotowac i o 14.00 wyscig Formuły 1 - który uwielbiam i obowiązkowo musze ogladać !!!! Martyniu - u Nas tez pada ;-) Tez kiedys sama farbowałam włosy - ale nie cierpiałam tego !!!!! Teraz farbyje mi taka znaloma fryzjerka , takze problem mam z głowy :-) :-) A ja z nudów ogladam samochody na allegro i otomoto ... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskara zasypiam................ brzuch mnie boli przez ta @:/ oby mi jutro przeszlo na ta impreze najgorsze ze ja niuemiem tak tanczyc!!!!!!!!!!!!!!! masakra..... ja tez teraz przegladam imorewzy nad morzem chche jakos zaplanowac nam wczasy zeby ja na maxa wykorzystac jakas wycieczka cos zobaczyc poopalac sie oczywiscie mam nadzieje ze bedzie pogoda:P a wy juz po czy tez przed wakacjami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katia a jakie tam będą specjalne tańce?? Niestety ja nigdzie nie jade:-(, mam jeden mały remont teraz, a drugi większy czeka mnie pod koniec sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde - cos mi nawale internet !!!!! fuck Musiałam podłazyć neostrade ......... Nie wiem co mu się dzieje !!!!!!!!!! - a na domiar złego siedze tu sama i nie mi kto sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazia - no takie wiejskie klimaty disco polo itd hheh ja jestem baba z miasta hehehe ii nieumiem tak w parze tanczyc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ta osiemnastka to impreza prawie jak wesele w remizie co ???? , jak mówisz , ze disco polo :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja tylko w parze umiem tańczyć z moim mężem z innymi mi nie wychodzi;-) A najśmieszniej było jak tanczyłam na poprawinach u mojego brata też wlasnie przy dicho polo z takim kolesiem i on mojego wzrostu tak mną rzucał w różne strony że myślalam że nogi pogubie i w dodatku musiałam z nim tańczyć ze 4 piosenki pod rząd;-( Ale co jak co nigdy nie byłam na takiej typowo wiejskiej zabawie i poszłabym sobie z chęcią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy faceci tak własnie lubią podrzucać , kręcic - ja na jednym weselu jak tańczyłm z mezem mojek kumpeli to tak mna wywijał , krecił wkółko , ze masakra . Byłam cała chora ... , myslałam tylko przez całe dwie piosenki , ze jak mnie nie daj boże pusci to polece chyba przez całą salę !!!!! :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×