Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

hej :) Święta, Święta i już po.... Paziu, może doczekasz stycznia :) w sumie kilka dni, ale wszystko może się zdarzyć. Martyniu, wszystkiego dobrego dla Lenki 👄 obyście trafiły w końcu w dobre ręce. Pozdrawiam, i ide się obżerać ciastem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wysłalam wam pare zdjęć ze świąt, jak któraś nie będzie miała to krzyczeć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paziu, a ja ci życze, żebys urodziła w tym roku... zawsze to o jedną ulgę podatkową więcej:P u mnie w rodzinie jest dzidziuś urodzony 1.01 i nie ma lekko, o rok młodszy, ulga przepadła..., do żłobka się nie dostał, do przedszkola za młody, do szkoły będzie to samo, bo przecież rocznik nie ten... same kłopoty mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omego o jakiej uldze mówisz??? A wydawało mi się że dziecku lepiej dostać sie do złoba czy przedszkola jak jest z początku roku??? Już sama niewiem:-( Ja to tak myśle że do 18 rż. lepiej być ze stycznia a poźniej jak lata leca to fajnie tak być z konca grudnia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paziu, ja tradycyjnie zdjęć od ciebie nie mam :) marzenkakal@o2.pl Ulga to chyba jak Pity się rozlicza, jak będziecie rozliczać 2008 i dziecko będzie tego roku urodzone to juz teraz dostaniecie kaskę, a jak 2009 to za rok dopiero :) niewiem czy o to chodziło omedze. a ze żłobkiem i przedszkolem, to pewnie zależy od miejscowości, u nas jest tak że jak we wrześniu dziecko ma skończone 3 latka to do przedszkola przyjmą, jak są miejsca a z tymi kiepsko, to możliwe że młodsze przyjmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolciu juz ci zaraz wysle, neiwiem dlaczego ja tak cie omijam:-( Z tego co slyszalam to dziecko z konca roku ma mniejsze szanse na dostanie się do przedszkola ze swoim rocznikiem bo zazwyczaj nie ma miejsc. A do żlobka zapiszemy już w marcu na 2010 rok zeby zaklepac miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Karolciu, masz rację - chodziło mi o ulgę na dziecko, rozliczaną w PIT na za rok podatkowy 2008. Paziu, gdys urodziła w tym roku, odliczysz sobie ok. bodajże 1300 zł (nie pamiętam już czy od dochodu czy od podatku - bo mnie ulga już nie dotyczy:() A do przedszkola nie chcieli go przyjąc we wrześniu, bo nie miał 3 lat... które kończy własnie teraz w styczniu. Ja też jestem ze stycznia, i do szkoły poszłam we wrześniu przed ukończeniem 3 lat, i ciągle mnie wyzywali, że szczyl jestem... no bo byłam rok (rocznikiem) młodsza..., dlatego z własnego poletka wiem, że chyba lepiej byc z grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Omego, a jak urodzi sie w 2009 to też będę mogla odpisać od podatku tylko za rok?? czy to już na stałe pzrepada?? Karolciu już wysłałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będziesz mogła, ale dopiero za rok 2009, czyli w 2010 i tak aż do czasu, gdy zacznie zarabiac na siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki omego jeszcze raz, nawet niewiedziałam ze za dzieci sie odpisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paziu, dziękuję za fotki, pięknie wyglądasz i nie mów że grubaska z ciebie :) a ten Marcelek słodki. Bratowa, przepraszam że to napisze, ale z wyrazu twarzy widac że wredziula :D nie to co ty :) Omego z tą szkołą, to teraz chyba tak nie ma, dziecko we wrześniu idzie do szkoły jak ma w roku kalendarzowym 7 lat, czyli dziecko ze stycznia będzie najstarsze :) ale teraz chcą pokombinować, że 6 latki do szkoły, te które urodziły się w 1 połowie roku, no to w tym przypadku lepiej być z grudnia; bo wg mnie to nieporozumienie, nie ma w szkole takich warunków by 6 latki sie tam pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omego link schowalam i poźniej poczytam. Karolciu dziękuje:-) teraz juz coraz częściej puchne i to też czuje się inaczej ale takie uroki końcówki ale jaka będzie ulga już po urodzeniu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z grudnia, i w sumie jest i bylo dobrze. Tylko mama chciala mnie w zerowce zostawic bo czytac nie chcialam :P No bo w koncu od niektorych kolezanek bylam rok mlodsza. I roche trzeba bylo nadrabiac ;) A Adrianek i tak sam zdecyduje :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paziu dziękuje za zdjęcia ,jak dla mnie wyglądasz bardzo ładnie,jak na przyszłą mamę przystało. Co do narodzin fakt dziewczyny mają rację co do rozliczeń i całej reszty,ale Adrianek sam zdecyduje co mu odpowiada,jak urodzisz w 2009 to macierzyński będziesz mieć dłuższy. Poza tym moja bratanica jest z 5 stycznia i nie narzeka. Co do twojej bratowej to bez kija nie podchodz,może niech te drzwi jednak zamyka.A mały Marcelek słodki. Martyniu-❤️ Karolciu26-prosimy o foteczki na klasę i reszta również do raportu!!!!! Surfitko,Omega-🌻 Dianko jeśli nas czytasz to Dawidek już taki duży chłopczyk,śliczny i podobny do mamy.Całuje Was mocno👄 Katia100-co u Ciebie?????????????? Akasia-przerwij zmowę milczenia!!!!!martwimy sie co z Wami? Tryni,Martt-❤️🌻:) Pozdrawiam Wszystkie piszące i nie piszące i bobaski topikowe również❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na tvn style jest program o niepłodności... Jadirko dziękuje:-) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) paziu - no tak - coś za coś;) albo ulga w podatku albo dłuższy macierzyński (bodajże do 20 tygodni od nowego roku ma być przedłużony). A co do tej ulgi to wydaj mi się, że za długo to ona w naszym pięknym kraju nie przetrwa. W ubiegłym roku było o tym głośno jak to się młodym rodzicom należy od państwa, a od stycznia chcą już wprowadzić (albo już przeszło - niestety nie śledziłam na bieżąco), że nie wypłacają już pełnej kwoty, tylko tę kwotę ulgi (chyba 1145zł) dzieli się proporcjonalnie na te miesiące po urodzeniu dziecka. Czyli maleństwo urodzone w grudniu 2009 już za dużo nie dostanie:P - niecałe 200zł. Za długo było dobrze;) za zdjęcia dziękuję:) wyglądasz kwitnąco mamusiu;) a co do programów o niepłodności - nie oglądam ich dobrowolnie, bo już mnie ten temat, poruszany w taki a nie inny sposób przez nasze media, zaczyna drażnić - same popatrzcie - kolejna rewelacja: http://fakty.interia.pl/prasa/news/pis-chce-calkowitego-zakazu-in-vitro,1233663,16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voltare akurat to byl program taki lajtowy i nie chodziło czy jest refundowany czy nie. Ja wiem mnie też drażni temat in vitro w tym naszym dziwnym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazia - to już nawet nie chodzi o tą refundację i te nienormalne warunki, które były wcześniej poruszane, te oszołomy nie mają zielonego pojęcia o temacie i chcą tego całkowicie zakazać:O Wierzę, że z drugim dzieckiem nie będę miała takich problemów jak z pierwszym, ale gdyby okazało się inaczej - dlaczego będę musiała szukać rozwiązania problemu poza granicami tego państwa, którego jestem w końcu obywatelką?:O Nie wiem - może powinnam, ale nie potrafię się z tym pogodzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika-2428
czesc kochane moje a ja dzis spiesze z dobrymi wiesciami. Dowiedzialam sie w dzien przed wigilia ale balam sie zapeszyc a w sumie sama nie wierzyła, cykl po laparoskopi nam sie udało. juz 2,5 tygodnia @ nie ma, robiłam chyba z 5 testów, wszystkie z dwoma krechami. Nudnosci to juz 3 dzien od rana jak mnie meczy. Jutro jade do lekarza po zdjecie mojego brzdaca, bioje sie tylko czy wszystko ok ale zadnego plamienia nie mialam nawet w dniu @ wiec chyba wszystko ok. Leze sobe treaz w lozku bo jak wstaje to mam samolot i wymiotuje wiec wole lezec. Przepraszam ze Wam wczesnije nie powiedzialam ale sama nie mogla uwierzyc i musialam sie z tym pare dni oswoic. To wypada juz ze jest jakos poloa 6 tygodnia :) a co najlepsze robiłam test dzien przed wigilia a w wigilie ja i moj maż Adas mamy imieniny, sliczny prezent prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika-2428
no i znowu robie błedy ale pisze na eząco :) sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale super wiesci z rana:-) martika gratuluje i ogromnie się ciesze:-) Ile się staralaiście? bo ja już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika-2428
własnie minęły 3 lata staranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć słonka! A to wieści z samego rana!:D martika - gratuluję! 😘 trudno o lepszy prezent świąteczny!:D Chatka odremontowana, dzidziuś w brzuszku - oby tak dalej wszystko dobrze się układało - aż do samego szczęśliwego rozwiązania! 🌻 Ale super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika-2428
ja i tak jeszcze nie wierze, tylko dociera do mnie zawse rano przy nudnosciach :) mam nadzieje ze tym razem doniosze i bedzie ok bo tomoja 3 ciaza i mam nadzieje ta szczesliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martiko napewno bedzie szczęśliwa:-) i dopisuj sie do tabelki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika-2428
Tabelka nr 1: starające się NICK/ Skąd---------------Wiek-------ilośc starań......data następnej @ Justynka------------------25-----------???-------------- ---ok.25.11.2008 karolcia_26---------------28------------31-------------- ------18.11.2008 Trinity /k.Łowicza------31------------30----------------ok. 03.12.2008 Jadira/k.Krakowa.......35.......z nadzieja ,że sie uda............... Tabelka nr 2: zaciążone NICK/ Skąd---------------Wiek-------tydzień ciąży---------termin porodu pazia/W-wa---------------27-------------41-------------- ....--26.12.2008 voltare---------------------31-------------21----------- ---------05.05.2009 martika2428............25...............6.......................sierpien Tabelka nr 3: Dzieciaczki urodzone NICK/ Skąd ---------------- ---Płeć-----------Imię--------------------Data ur. martyn--ia/dolny śląsk------ córka--------- Lena----------------- 10.01.08 akasia/ZielonaGóra....córeczka..Hanna Maria.. ...........07.04.2008 Surfitka/Krakow/NY........córka.........Nina ...............16.06.2008 anisik2/Wrocław ..........córka.......Aleksandra.........10. 12.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martika - Bo po tylu latach faktycznie trudno w to uwierzyć - do mnie do tej pory ledwie to dociera, chociaż wszyscy dookoła skaczą koło mnie jak koło obłożnie chorej i w ciuchach już się nie mieszczę:P musi być dobrze:) Pomolestuj gina na wszelki wypadek o duphaston i musisz wierzyć że będzie dobrze! Naszej koleżance - oliwd też się udało dopiero za trzecim razem, a teraz widzisz zbliża się wielkimi krokami do swojego wielkiego dnia:) To już chyba finisz... Olawd - apropos - gdzie przepadłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi do tej pory trudno uwierzyć:-p Voltare Olawd rodzi m-c po mnie, tzn. juz teraz 3 tygodnie po mnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×