Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Gość katia100
moj mail to katia100@o2.pl i tez czekam na maila:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voltare- absolutnie nie brałam zadnych hormonów na własną rękę-przecież tak nie napisałam:) Na własna rękę zrobiłam sobie wyniki bo i tak lekarze nie chcą dawać skierowań, zapłaciłam ok 120 zł za pięć podstawowych hormonów:testosteron, progesteron, Prolaktyna, FSH, Estradol poza tym zrobiłam jeszcze TSH. Z tymi wynikami poszłam dopiero do lekarza, bo wszytskie poza prolaktyną wyszły złe. Brałam przez pół roku duphaston, cyclo-prognova i w tym czasie brania tego drugiego leku nie mogłam sie starac, a od kwietnia dostałam Clostilbegyt- na wywołanie owulacji i udało sie za pierwszym razem, chociaż według lekarza pęcherzyk nie pękł i za miesiąc miały czekać mnie zastrzyki na pęknięcie, zeby mogło zajsć do zapłodnienia. Jak widac lekarze nie są nieomylni:)Dlatego głowa do góry i dziewczyny róbcie te hormony, bo ja gdybym się słuchała tych wsyztskich lekarzy i nie zrobiła sobie sama badań na pewno nie byłam bym w ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i poprawiam u siebie tabelkę Tabelka nr 1 oczekujące Pazia/Warszawa..........26.............19.............ok 08.07.07 Trinity /k.Łowicza........30.............18.............ok.13-14.07. 07 Lenka/Ostrołęka........ .28.............10..................15.06.07 akasia/ZielonaGóra.......26.............26.............. ....26.06.07 sysia111/k.Ostrowa wlkp.26............37..................14.06.07 Surfitka/ Kraków............27...........31..............ok.11.0 6 .07 kukusia ......................25..............6..............ok. 10.06.07 karolcia_26...................27 ..........12 ..............ok.09.06.07 Eliza333/Kraków.............30............10............ . ok05.07.07 Monia80/ Kutno..............27...........30 ..............ok.21.05.07 lidka-kitka...................25..............3......... .....ok 01.05.07 Martika-2327................23............14......... . ........02.07.07 Marta 24/USA.................24............1................02. 07.07 voltare........................30.............60........ ......ok.25.06.07 Tabelka nr 2 zaciażone NICK/ Skąd...............Wiek........tydzień ciąży.........termin porodu Diana24/Olsztyn..........25.............28............ . ... ..07.09.2007 Justyna/Londyn...........26.............24............ .........04.10.2007 Paula76/Olsztyn...........31.............18......... ......... ...27.10.2007 anisik/Wrocław............28............13............ ..........22.12.2007 (lub 26.12.2007) Martynia/Legnica..........26...........9.............. .........31.01.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyniu masz racje - ale ja musialabym chyba ostawic swoje lekarstwa by nie zafalszowac wynikow ? bo ja biore jeden hormon w jednej połowie cyklu , a potem zaraz drugi ... własnie poszperalam troche w necie i zastanawiam się czy dobrze znalazlam ... 1. FSH - 3 dc 2. LH - 3 dc 3. Prolaktyna - po @ ale przed Owulacją 4. Tarczyca - dowolny dzień cyklu 5. Testosteron - dowolnie ale nie w okresie okołoowulacyjnym 6. Progesteron 7-8 dni po owu 7. Estriadiol - 3 dc Dziewczynki - te ktore robiłyscie badania - napiszcie jak wy robiłyscie ... w sumie jutro moglabym na pierwszy rzut zrobic FSH, LH i Estriadiol - bo dopiero od 6 dc biote Ovestin ... nie wiem jak zrobic by wyniki nie były przeklamane i czy ten lek nie bedzie mial wpływu na kolejne badania bo nastepne moglabym zrobic np. w 11 dc : Prolaktyne , Tarczycę i testosteron ... bo Progesteron na pewno jak bym brala Duphaston mialabym przeklamany - takze sama nie wiem ? leków na razie nie chce odstawiac ... cykle mam 26-27 dniowe ... dziś drugi dzień @ na razie wszystko oki - krwawienie normalne - po wczorajszym potopie ... myślalam ze zdechnę - tak mnie bolało ... Katia jakie mebelki ogladasz ... ? posle ci linka moze cos fajnego znajdziesz dla siebie ja mam mieszkanie umeblowane tymi meblami i bardzo ladnie się sprawdzją ... http://www.brw.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja robilam ale nie pametam, wiem ze wiekszosc badan robi sie do 3 dnia cyklu a reszty nie wiem. ja mam wyniki hormonkow w poiatek wiec w poniedzielk jedziemy do lekarza i mam nadzieje ze dowiem sie co ze mna nie tak. Wczoraj spedzilam super dzien, napisalam wam zeby nie myslec o tym i zrobic sobie urlop i pojechalam na festyn a tam same kobiety w ciazy i mamusie w wozkami, masakra. Ale Misiek mnie robawił i roztanczył wiec przestałam sie dołowac. A jak tam u wasw samopoczucie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trinity ja Fsh, testosteron i prolaktyne robiłam 5 dc, a estriadol i progesteron w 19 dc, zresztą jak patrzysz na normy to masz podzielone w której fazie robisz, mozesz wiec zrobic w fazie folikularnej, owulacyjnej lub lutealnej. Co do leków to inne leki poza hormonalnymi nie mają wpływu na wyniki hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zrobić estriadol i progesteronw 20 dc, czyli sugerujecie że niepowinnam wtedy brać duphastonu? ale zamierzam sie jeszcze spróbować postarać w tym cyklu, więc niewiem co z tym duphastonem. chyba że wezmę go dopiero w 20 dc po pobraniu krwi? co myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukusiu jelsi chcesz zrobic wynik z progesteronu to nie mozesz brac przed wynikiem duphastonu bo wynik wyjdzie zawyzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to muszę w takim razie zrezygnować z duphastonu. ale to może być ryzykowne, bo jeśli jakimś cudem by sie udało to przecież muszę brać duphaston od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!Ja jestem tu nowa super sprawa ,że istnieje takie forum gdzie mozna powiedzieć co nam na sercu leży.Ja tez staram się o maleństwo narazie nic z tego,od 3 -ch miesiecy jestem na tabletkach i zaszczyku/pregnal/ jest owul.ale zero rezultatu.Jestem z okolic Krakowa jeśli , któraś z was mieszka niedaleko piszcie.Wsparcie się nam przyda.moje gg.1385762 PISZCIE. POZDRAWIAM I WSZYSTKIM ŻYCZE SZCZĘSCIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadira miło że do nas dołanczasz. Napisz więcej o sobie. Z których okolic Krakowa jesteś? Ja też z Krakowa. 3 miesiące sie starasz? to chyba jeszcze mało. ja już rok, a inne dziewczynki dobijaja do 5ciu, więc chyba jeszcze sie nie stresuj bo możliwe że niedługo będziesz mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja dzisiaj siedzę cały dzień na necie bo piszę pracę, a was niema teraz. szkoda. normalnie siedze tu od rana a efektów zero!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to nie ma, ja jestem. w pracy siedze do 18 cały zcas po netem. Nasza nowa kolezanka mnie dobiła bo mowi ze wie kiedy dokładnie ma owu a ja nie wiem :( grrrr... musze scignac moje gina. A jak tam Kukusiu twoj humoerk?? juz lepiej, kryzys minął???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjj
pamietacie mnie, jaka bylam szczesliwa, ze udalo mi sie zajsc w ciaze?? cieszylam sie z mojej fasolki az do dzisiaj.dzisiaj umarla nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjjjjjjj a co się stało? poroniłaś? opisz więcej Martiko ja dziś się lepiej czuję bo niemam czasu na smutki, jestem tak zawalona nauką. i to chyba dobrze bo nawet nie mam kiedy myśleć o dzidziulku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjj
niestety w piatek zaczelam krwawic, krwawienie wczoraj ustalo, jednak jestem za granica i tu absolunie nie ma takiej procedury jak wPolsce. dzis dopiero mialam usg, ale nadal nie byli pewni wiec pobrali m krew i czekam na wyniki. jednak kupilam test cizowy i wyszedl negatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjjjjjjjjj co sie stało?? kurcze chyba to czego sie obawiamy ale napusz co dokładnie prosimy bo martwimy sie o Ciebie...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki - troszke sie nakręciłam i apisałam się na jutro do mojego lekarza internisty ... może podpowie mi jakie badanka moge zrobic by sobie pomóc ... bylam tez w labolatorium i zobaczylam ceny bada - jeszcze nie tak drogo - uda się zd\\robic komplet za 150 zł. co do badań hormonw to zrobię ale wyczyalam ze Estriadol można oznaczac 3 razy : / ja zrobie dwa w 3 dc i po owulacji razem z progesteronem Estradiol (E2) jest produkowany przez dojrzewające pęcherzyki Graffa. Jego poziom zmienia się istotnie w ciągu cyklu. Badanie stężenia estradiolu wykonuje się w 3dc (razem z FSH) w celu oszacowania rezerwy jajnikowej, w późnej fazie pęcherzykowej (na kilka dni przed spodziewaną owulacją) w celu oceny dynamiki dojrzewania pęcherzyków oraz po owulacji w celu oceny czynności ciałka żółtego. W monitorowaniu owulacji (szczególnie w cyklach stymulowanych gonadotropinami) powtarzanie badania estradiolu w połączeniu z USG umożliwia ocenę rozwoju pęcherzyków a także określenie optymalnego momentu do podania leków zawierających gonadotropinę kosmówkową (hcg) w celu wywołania pęknięcia pęcherzyka (pęcherzyków). Martyniu ja wlaśnie biorę hormony Ovestin to Estriol ... a duphaston to sama wiesz ze progesteron ... a zeby go zbadac bez zafałszowania to nie można go brac i teraz to juz odstawienie leków szansy na zdrowe dzidzi ... kukusiu - myslę ze jak masz zrobić badanie to nie możesz brak lekarsw - bo to się mija z celem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, nie martw sie tak i nie wmawiaj sobie czegos moze nie jest tak jak myslisz, moje dziecko umarło, dostalam plamien ale ten hormon utrzymuue sie nadal we krwi puki je masz w sobie wiec test moze kłamac, moze jest dobrze, podobno w pierwszym trymestrze mozna miec krwawienia itd, trzymam za ciebie kciuki ob7 było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki zmogłam sie i napisałam wam długiego maila.do każdej to samo ale jak któraś przez przypadek nie dostała to sie upomnijcie bo mogłam przeoczyć jjjjjjjjjjj poczekaj jeszcze na wyniki a bete robiłaś? strasznie mi przykro. a który to tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjj
zaczal sie 6 tydzien liczac od ostatniej@. zrobili mi dzis badania krwi i czekam na wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję że wszystko jednak będzie dobrze. a w jakim kraju jesteś? tam nie możesz iść do szpitala? albo niemożesz wrócić do polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki🌻 Ale tu tloczno od samego rana no no.... Jak tam wszystkie po wekendzie? :) Akasia i jak po weselu, fajnie bylo? Witam nowa kolezanke- jadira- ❤️ jjjjjjjjjjjj- napewno bedzie wszystko dobrze, nie denerwuj sie i czekaj cierpiliwie na wyniki...bede trzymac kciuki zeby bylo wszystko w porzadku....:P Ja teraz mykam na kawke i sniadanko i musze zrobic pranko i ogarnac domek.... Milego dnia zycze Wam kochane i bede zagladac caly czas...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukusiu - ja nie mam maila od Ciebie ...chyba ze znow dotrze za godzinke albo dwie :P ach ta poczta....masakra...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta pewnie dojdzie później bo pamiętam że ci wysłałam ide na przerwe i obejrzeć mode na sukces (na której niegdy nie marnuje czasu bo prasuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki a prolaktyne i testosteron kiedy oznaczałyście na poczatku czy pod konec cyklu ? trudno tak wszystko zrobic w ciemno bez konsultacji lekarza - mam nadzieje ze nie bede musiała powtarzać ... bo to jednak jakies pieniądze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tritniy prolaktyne robi się od 3 do 5 dc a testosteron obojetnie wieć mozesz zrobic razem z prolaktyną, ze by podwójnie się nie kłóć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) Kukusiu - odpisałam Ci na maila:) Zjem obiadek i zaraz wracam nadrobić z czytaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzis w pracy gadalam z kolezanka z banku i handlowcem tak sobie czasem przez neta gadamy, wiecie ze one tez maja takie problemy, szok to zaczeła byc jakas głupia epidemia na niepłodnosc, az zła jestem gr.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×