Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Przyjazna

PRZESTROGA !!!!!!!!!!!!!!!! AQUAMID !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość chocklit
Kochana Doris123m, baaardzo bardzo Ci dziekuje w imieniu swoim i innych dziewczyn ktore napytaly sobie biedy aquamidem i innymi permanentnymi swinstawami!!! Ja juz jestem po kilku nieudanych zabiegach usuwania aquamidu (w tym u dr. Stanczyka) - nieudanych, bo pogorszyly tylko wyglad moich ust, niestety, chociaz myslalam, ze gorzej juz byc nie moze! Dziekuje za podanie namiarow, odezwe sie do Ciebie jesli mozna! Mam termin u doktora Cassuto ale niepotwierdzony jeszcze i w zasadzie kontakt jest mailowy przez jego sekretarke, ktora mi tylko raz po 1 tygodniu oczekiwania odpisala na maila nie udzielajac zadnych informacji poza wolnymi terminami. Bardzo Ci dziekuje ze sie odezwalas i podzielilas ta cenna wiedza! Ja juz od wielu, wielu lat walcze ze skutkami aquamidu i jestem juz na skraju zalamania. Mam nadzieje, ze mi doktor Cassuto tez bedzie mogl pomoc tak jak Tobie! Pozdrawiam chocklit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Chocklit od Doris.kochana Chocklit-profesor cassuto podal tobie terminy na konsultacje,a raczej jego sekretarka.u mnie tez tak bylo.potwierdz jeden z terminow i jedz,jedz tam.to ratunek-uwierz mi.ten czlowiek na konsultacji rozmawia z toba godzine.on mi powiedzial,ze po tylu latach,zadna igla z woda nie pomoze a c chirurgicznie moge stracic gorna warge,bo wyskrobuja ostra lyzka.zagral fair w otwarte karty.laser rozpuszcza,to co twarde-podgrzewa.u mnie nie ma sladu po ziarniniakach.ja jestem w szoku,bo nie sadzilam,ze wyjde calo z tej sytuacji z bio-alcamidem.namiar na profesora dostalam z kliniki uniearsyteskiej w achen od dobrego profesora,ktory mi powiedzial otwarcie-ja tego nie zrobie,ale jest w mediolanie profesor cassuto-i zebym jechala jak mam mozliwosc-boo on mi pomoze.proofesor z achem mogl zarobic operujac mnie-ale nie chcial,bo chodzilo nie o pieniadze a dobro pacjenta.zadzwon do mnie-ja opowiem mwszystko.jedzcie tam kobietki-tylko professor cassuto.zaden inny.jestem na to zywym dowodem.usunal komus stwardnialy silikon po 11 latach z ust.wpisz-professor cassuto bio-alcamid mediolan forum-znajdziesz szczesliwych pacjentow.chocklit-potwierdz termin na maillu-jak tam zadzwonisz uslyszysz wloska pania sekretarke i pronto i nic nie zalatwisz-albi idz do tlumacza i niech on dzwoni,ale po co.swietni profesorowie maja swoje sekretarki i one wszystko koosrynuja.glowa do gory,jestes na dobrej drodze.xmxmxmxmx-nie ma za co,trzeba sobie pomagac.macie panie moj numer.ja dziekuje bogu i dobrym aniolom.mam miekkie swoja usta-po zabiegu poplakalam sie ze szczescia na korytarzu.pozdrawiam was i nie bojcie sie,bo bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabieg u professora cassuto nie byl drogi.powiekszenie piersi kosztuje 8 razy wiecej.drogi byl hotel ale w mediolanie sa tez tanie hostele i rodzinne pensjonaty.chocklit musisz zrobic mri-tzn.rezonans magnetyczny glowy.na zdjeciach widac gdzie preparat jest usytuowany.ja mialam go ze soba,bo myslalam,ze to swinstwo usune w londynie,ale tam chcieli mnie operowac i sie nie zgodzilam-bo sie balam,gdyz jaden z londynskich lekarzy-shawn coming z harley street poinformowal mnie dosadnie co sie dzieje z warga po int.chirurgicz.profesor cassuto chcial,zebym pojechala do jego radiologa,ale nie musialam,bo plytke na konsultacji malam ze soba.mri zgrywaja na plytke-popsos o to badanie z kontrastem do zyly.wtedy usytuowanie preparatu jest bardzo widoczne.ja robilam na onkologi twarzowo-szczekowej,bo mialam jakiegog guza uformowanego z bio-alcanidu i nikt tam nie dawal mi szans po obejrzeniu zdjec.a teraz jak wroce do kraju to tam pojade dla wlasnej satysfakcji.pozdrawiam chocklit i badz znajdz sile,bo nastapi koniec twoich mak.moje trwaly dwa lata.szukalam tak dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ustaaa
DORIS - proszę podaj maila!!Muszę się z Tobą skontaktować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do usta.podalam moj numer telefonu.jestem pod nimi oosiagalna,w tej chwili pod polskim numerem.pozdrawam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar01
Weszłam na forum, szukając informacji, bo tez mam problem. Piszecie o aquamidzie w ustach, ja wstrzyknęłam sobie w górną wargę 6 lat temu i na razie jest ok. Ale uzupełniłam sobie małe wgłębienie w nosie i po 3 latach zaczęły się problemy. Nad aquamidem zrobiło się zgrubienie i stan zapalny. Po wyleczeniu po jakimś czasie zgrubienie zrobiło się po drugiej stronie nosa i na szczęście zeszło. Po pół roku wzdłuz kości pojawiły się małe grudki biegnące w dół i zostały. Tragedia, nigdy nie wiadomo, co znowu. A teraz zrobiłam laserowe usuwanie rumienia i znów spuchł mi nos nad wypełnieniem, choć po tym laserze nie powinno nic się dziać. Więc znowu to z powodu tego świństwa? Czy ktoś ma problemy z aquamidem w innych częściach twarzy? Ciekawe czy mozna usunąć z nosa, gdyby znów pojawiły się jakieś komplikacje? Czy w Mediolanie usuwa dr też np z nosa? Oczywiście lekarz nie mówił o powikłaniach w dalszej przyszłości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar01
Doris 1234 Próbuję znaleźć w golach profesora jak napisałaś, ale nie wyskakuje nic konkretnego. Czy mogłabyś podać po prostu pełny adres>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna 11
prosze o podanie maila do dr cassuto.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobniez
no wlasnie, jaki ma email ten pan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar001
Doris, to wklejka ze strony o doktorze, z której wynika, że nie usuwa wszystkiego, tylko zainfekowaną częśc. Jak było u ciebie? I have received the full article from Dr. Daniel Cassuto :- He used two types of lasers :- 1- LBO 532 laser :- to clear hyper-vascular reaction of the skin and for evacuation of material ( e.g. pus) from infectious or cystic lesions by creating drainage holes ( 0.5-1mm ). 2- 808 nm diode laser (Intralesional laser Treatment "ILT") through 200 micro-meter optic microfiber introduced percutaneously (1-8 mm depth) into the granuloma lesion with this microfiber it drills multiple small holes (the heat used 65-70C) the tip of this microfiber will be inserted into the Granuloma , the heat will kill any micro-organisms and will melt and liquify the micro-particles (only in the granuloma lesion). He mentioned also :- Until now, treatment of granulomas or infectious or cystic lesions from injected gels has primarily been medical--- antibiotics (before biofilm formation), steroids, fluorouracil, or hyaluronidase locally and systemically. From there, treating physicians have jumped to incision, but surgery with local anesthesia can be imprecise in an inflamed area. There is bleeding during the proce- dure, and some scarring is inevitable. Therefore, if invasive or intralesional laser-assisted treatment proved to be 100% effective, surgery could be completely avoided. In conclusion :- His method of treatment is only for localized (e.g Granuloma or infectious or cystic) lesion and not for total removal of pmma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar001
To kontakt do doktora, znalazłam Daniel Cassuto, MD Professor of Plastic Surgery-University of Modena, Italy Office: Piazza Cinque Giornate 120129 Milano, Italy, tel +390254114910 fax +390299984610 daniel.cassuto@fastwebnet.it

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobniez
dziekuje!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No tak powinno
moze w polsce tez jest ktos, kto to robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rczej nie
lepiej nie ryzykowac u byle kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Dar:dziekuje,ze podalas namiary.Przykro mi,ale w Polsce w Polsce nik taki nie istnieje.Szukajcie ratunku w Mediolanie,tam szkola sie swietni fachowcy.Nie warto ryzykowac,to sie nie oplaca.Ja opisalabym jak,to u mnie przebiegalo,ale to bez sensu-gdyz kazdy przypadek jest inny a poza tym kazda z Pan sama musi dojrzec do podjecia decyzji o pozbyciu sie permamentnego preparatu.Ja zabieg musialam przejsc,gdyz mialam powazne zdrowotne podstawy.Kazdej kobiecie na tym forum zycze szczescia,sily i wytrwalosci.Wiem,ze nie kazda kobiete stac na wyjazd do Wloch z powodow materialnych,badz ogranicznika czasowego.Szczescie maja te Panie u ktorych nie doszlo do komplikacji,po iniekcji permamentnej substancji. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO CO ZROBIC?
Drogie panie! to co mam zrobic jak bardzo chciała bym je powiekszyc bo mam z tym problem a kwasem niechcr sie meczyc co poł roku??/ aquamid z tego co sie naczytałam to odpada a kwas sie nieopłaca wiec w takim razie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO CO ZROBIC?
macie jakos metode?polecacie jakis preparat? prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak na stale
to implanty. Znajomej wszczepial Kasprzyk z Krakowa. Niestety nie jest zbytnio zadowolona -dolna warge ma jakos nienaturalnie nadeta i krzywa. Poszukaj kogos kto sie na tym dobrze zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Divvvvvaaaaa
Witam po przeczytaniu waszych wypowiedzi o usuwaniu aquamidu jestem przerażona i che się tego pozbyć. chciałam zebrac jeszcze raz info sa dziewczyny które usunęły u dr Stańczyka i są zadowolone Amber.Waves (z jednym wyjątkiem pani ktora po tym zabiegu wybrała jeszcze ten mediolan chocklit) -pytanie czy usta wróciły do swojego pierwotnego kształtu z przed aqamidu -jeśli nie to jak to wygląda czy są nierówne wyglądaja naturalnie czy zniekształcone -jak wyglądają blizny po tej strzykawce -jaką gwarancję daje lekarz co do ilości wyciągniętego aquamidu -czy blizny w ustach po pewnym czasie jeszcze bolą -czy ktoś ostrzy kiwał się po usunieciu kwasem pytanie do pani która była po operacjach wyciskaniu i mediolanie prosze napisz dlaczefgo nie bylas zadowolona z wyciskania moze te wczesniejsze operacje z cieciem przeszkodzily w tym wyciskaniu czy zabieg w mediolanie się udał dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milan Club
Czesc, Wlasnie jestem po zabiegu w Mediolanie u dr Casutto. Cztery lata temu mialam wstrzykniety bio-alcamid w policzki. W 2011 z jednej strony pojawila sie infekcja. Zaaplikowane od razu antybiotyki (augmentin) i ibuprom (lek przeciwzapalny) pozwolily na powstrzymanie infeckcji, ale zainfekowany alcamid nalezalo usunac. Pierwszy raz usunelam w Londnie przez lekkie naciecie i wyciskanie w jednym miejscu kilka tygodni po infeckcji. Nastepne 3 razy usuwalam w Dubaju metoda wyciskania przez igle. Niestety w dalszym ciagu czulam, ze czesc substancji zostala wewnatrz chociaz ostatnie wyciskanie przez igle w Dubaju nic nie dalo... Nikt w Polsce nie chcial sie podjac leczenia - nawet dr. Stanczyk z Warszawy - ze wzgledu po czesci na to, ze nie widac bylo zadnej deformacji na zewnatrz. Ostatnio przeczytalam na forum o dr. Casutto i postanowilam pojechac i sprawdzic. Dr. Casutto uzywa bardzo innowacyjnej metody - podgrzewa substancje laserowa "igla" a nastepnie wyciska ja. Moj przypadek byl szczegolie trudny, poniewaz pozostala substancja znajdowala sie gleboko pod tkanka zblizniala. Wygladalo to nie najlepiej, ale dr. Casutto podjal wyzwanie :-) Musze przyznac, ze zabieg jest dosc bolesny - ale to moze byc moj indywidualny przypadek - "moj" alcamid byl gleboko i trzeba go bylo mocno wyciskac. Przyznam, ze takiego wyciskania jeszcze nie doswiadczylam u zadnego z lekarzy do ktorych sie wczesniej zwrocilam!!! Dr. Casutto naprawe sie napracowal nade mna. Teraz jestem spuchnieta i mam ciagle jeszcze wyciskac co sie da przez pozostawione naklucia. (Mam kilka nakluc i jedno naciecie). Za jakis czas mam sie zglosic ponownie, zeby ocenic czy konieczne jest dalsze wyciskanie. Za wizyte u radiologa i USG, dr. Bevilaqua, zaplacilam EUR150. Za wizyte i wycikanie u dr. Casutto zas EUR300. Doktor powiedzial, ze w zaleznosci od ilosci zuzytych materialow itp. usuwanie kosztuje od EUR300 do EUR500. Nie mozna zaplacic karta kredytowa, ale sa w poblizu bankomaty. Poza tym mozna tez zaplacic przelewem. Na nastepny dzien po zabiegu jest sie podobno bardzo spuchnietym. Sadze, ze to prawda, bo juz spuchlam i mam mocno zaczerwienione miejsce po zabiegu. Doktor mowil tez, ze po jakims czasie mozna uzywac innych substancji jako wypelniaczy, tylko nalezy chodzic do dobrych lekarzy, ktorzy beda wiedzieli jak to zrobic i nie zaszkodzic. Ogolnie jestem dobrej mysli. Spotkalam w poczekalni pacjentke z Danii (tez pierwszy raz na usuwanie) i wyglada na to, ze dr. Casutto cieszy sie szeroka slawa :-) Pozdrawiam i zycze wszystkim w podobnej sytuacji, aby znalazly rozwiazanie problemu. Bede zagladac na to forum i informowac dalej. Milan Club

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaddd
dziekujemy za obszerna relacje :):):).):) dr Kassuto to sympatyczny gosc? w jakim jezyku sie z nim porozumiewalas? kontaktowalas sie z nim najpierw mailowo? rejestrowalas sie na konsultacje czy od razu pojechalas bez "niczego"? nawiasem mowiac cen nie ma zbyt wygorowanych za to sciaganie aquamidu. w koncu jest cenionym doktorem z tytulem profesora i moglby sobie zazyczyc wiecej. trzymam kciuki za to, by wszystko sie ladnie zagoilo :):) mieszkasz w Polsce? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milan Club
Dr. Casutto to istotnie mily czlowiek. Porozmiewalam sie z nim w jezyku angielskim, ale dziewczyna wczesniej pisala, ze mowi rowniez po niemiecku (i wlosku oczywiscie). Wczesniej na Forum zostal podany adres e-mail i informacje jak umowic sie na wizyte. Prosze przeczytac. Nota bene, sekretarka dr. Casutto mowi tylko po wlosku a wiadomosci od niej sa bardzo lakoniczne. Podaje jednak wolne terminy wizyt, wiec w sumie mozna sie porozumiec. Nie nalezy jednak liczyc na wskazowki i szersza informacje wstepna. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chocklit
Droga Milan Club, dziekujemy za rzetelna relacje. Mam nadzieje ze po zejsciu opuchlizny bedziesz zadowolona z efektow. A czy moglabys podac dane kontaktowe do tego radiologa ktory wykonuje USG? Chetnie bym zrobila USG zeby zobaczyc co sie u mnie dzieje w wardze. Akurat w Polsce nikt nie robi USG ust! Pozdrawiam Chocklit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Divvvvvaaaaa
Witam super podana informacja z cenami kontaktem itd. teraz trzeba zrobić plan ratunkowy i działać żeby pozbyć się tego szitu Milan Club piszesz ze lekarz stwierdził że można używac potem wypełniaczy (wchłanialne) jestem ciekawa czy to tyczy się twojego przypadku (policzki) czy innych miejsc jak nieszczęsne usta, po usunięciu tego świństwa mogą zostać blizny nierówności które na pewno chciałabym wypełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milan Club
Czesc Chocklit, Oczywiscie. Mialam ten sam problem - nikt nie robi USG twarzy. A jesli robi, to nie potrafi badania zinterpretowac. W Polsce udalo mi sie zrobic USG w Centrum Medycznym Apamea, ul Lea 22/U4, tel.: 12 357 49 92 lub 503 357 007. Koszt 100 zl. Lekarz wykonujacy badanie to dr. Sobieslaw Kaszowicz. Tel.: do dr. Bevilaqua to +39 3 487 436 826. Adres kliniki radiologicznej, w ktorej przyjmuje: Corso Buenos Aires, 18 ( w podworku, po lewej stronie). Dr. Bevilaqua wspolpracuje z dr. Casutto i kiedy dzoni do niego ktos i rozmawawia po angielsku, od razu sie orientuje, ze to pacjent od dr. Casutto z wypelniaczem. Dr. Bevilaqua slabo mowi po angielsku, ale wytarczy, zeby sie umowic. Najlepiej zrobic zdjecie tuz przed zabiegiem u dr. Casutto. Jeszcze jedno - mialam troche problem, zeby znalezc gabinet dr. Casutto przy Piazza Cinque Giornate, 1. Wszyscy wskazywali na dom handlowy COIN. Wejscie do dr. Casutto znajduje sie obok COIN. Na domofonie nalezy znalezc ST. MEDICALE. Gabinet znajduje sie na 1 pietrze. W tym miejscu chcialabym jeszcze niezmiernie podziekowac Doris 1234 za opisanie swojego przypadku i podanie danych kontaktowych do dr. Casutto. Bardzo sie ciesze, ze trafilam na to Forum oraz zycze wszystkim powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milan Club
Nie sadze, zeby uwaga o wchlanialnych wypelniaczach dotyczyla tylko mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milan Club
A propos, zapomnialam napisac podajac adres, ze Centrum Medyczne Apamea znajduje sie w Krakowie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chocklit
Bardzo Ci dziekuje i trzymam kciuki zeby bylo u Ciebie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milan Club
Nie ma za co, Chocklit. Jest niezmiernie trudno znalezc informacje w tej sprawie, wiec nalezy sie dzielic wlasnymi doswiadczeniami kiedy tylko mozna. W jedna z moich wypowiedzi powyzej wradl sie maly "damski" blad - otoz gabinet dr. Bevilaqua jest po prawej - nie po lewej stronie podworka przy Corso Buenos Aires, 18 :-) Pozdrawiam i zycze powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Divvvvvaaaaa
Cześć jestem po wizycie u mojego lekarza który wstrzykiwał mi aquamid w usta, wyszła mi 1 grudka i chciałam się tego pozbyć ! wchodząc na temat myślałam że zemdleje z negatywnych wypowiedzi i tych strasznych powikłaniach. Po głowie chodziło mi tylko jedno że na własne życzenie zrobiłam sobie krzywdę a chciałam tylko skorygować asymetrie i delikatnie powiększyć usta (2ml) 2006 r trochę poczytałam porozmawiałam z dziewczynami dzięki Chocklit i niestety jak my wszystkie myślałam że powikłania mnie ominą zresztą info w 2006roku było bardzo skąpe że cokolwiek strasznego może się zadziać. Wiadomo jak wstrzykujemy w ciało stała substancję to może się to różnie skończyć (są dziewczyny które sobie chwalą i organizm toleruje środek) Mój lekarz nie wstrzykuje już tego parę ładnych lat chociaż dzwonią kobiety i pytają o to świństwo. W każdym razie powiedział że organizm sam chce się tego pozbyć (bardziej lub mniej stąd ten rozmiar powikłań od grudek, opadania aquamidu po przez stany zapalne aż do reakcji jak dla mnie alergicznych puchnięcia )powiedział również że niestety wyciągnąć tego się nie da w 100% aqamid który organizm chce się pozbyć zbryla się po czasie w kulki otoczone torbielką i można to miejsce naciąć wyłyżeczkować 1 szew i po sprawie reszta jeżeli jest w tkankach nie ma stanu zapalnego to trzeba obserwować, u mnie aqamid był wstrzyknięty w kontur ust więcej w górną wargę i stamtąd zaczyna opadac tzn widzę że kontur jest miękki wiec czekam... jeśli to będzie grzecznie siedzieć w tkance to w miarę ok a jeśli organizm zacznie to wypychać to wyłyżeczkuje. Lekarz powiedział że nie powinny dziec się takie rzeczy jak zamartwica czy rak (ale wiadomo to zależy od organizmu i pewnie od ilości aqamidu który w większej dawce może uciskać za bardzo tkanki stąd te martwice) pytałam o laser i wyciskanie powiedział że to też nie daje gwarancji na pozbycie się tego w 100% i nie ma sensu za wszelką cenę masakrować sobie usta mówię tutaj o swoim przypadku czyli reszta wygląda dobrze. Wiadomo przy tych ciężkich powikłaniach to zupełnie inna sprawa trzeba to usunąć najwięcej ile się da. Pytałam czy wróciła do niego pacjentka z podobnym problemem powiedział że 3 lata temu była jedna zrobił łyżeczkowanie i potem robiła inne zabiegi więc miał z nią styczność i nie było problemu. Wiadomo każdy organizm zareaguje inaczej .... jedyne co mi pozostaje to usunięcie grudy i obserwacja co nie jest dla mnie rozwiązaniem idealnym bo nie ukrywam że chciałam się tego pozbyć w całości dlatego proszę wstrzykujcie jedynie coś co ulega wchłonięciu pozdrawiam aha powiedział że gdyby zostały jakieś doliny nierówności to można to wypełnić kwasem czyli potwierdza to słowa lekarza Milan Club

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×