Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tiki*

Planowanie i starania po STRACIE ciąży.

Polecane posty

Madusia->a komentarzami mamy odnośnie Twojej wagi sie nie przejmuj... najważniejsze, ze swemu przyszłemu mężowi się podobasz i kocha Cię taką, jaka jesteś... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joka taka opcje jak piszesz tez mielismy tez im sie nie podobala wiec sie wkurzylismy zadzwonilismy do siostry arka do mojej mamy i my po slubie jedziemy na plener a oni maja wlonym spacerkiem isc z USC i moga isc na kawe bo jedna sala w tej restauracji bedzie wolna.My w godzine sie wyrobimy wiec gora pol godziny poczekaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane:) mam od wczoraj ciezkie chwile i błagam Was trzymajcie kciuki za mnie i moja fasolke.Dzisiaj idziemy na wizyte bo wczoraj zobaczyłam sluz zarozowiony:( narazie sie nie martwie bo wczoraj miałam termin @ i chyba dlatego.Na szczescie nic mnie nie boli a ten sluz nie jest taki ze mi leci az na bielizne tylko jak ide siusiu i sie wycieram to widze na papierze (oczywiscie białym bo innego nie kupuje),wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.Nie ,ja nie mam nadziei ,ja to wiem:) na wizyte ide na 12,00. Peppetti i Dawna Justy bardzo Wam dziękuje ❤️ joaska pelaska moje gratulacje 🌼 a kiedy miaas ostatnia @ bo moze mamy ten sam termin porodu? :) narazie zycze Wam miłego dnia i napisze jak wroce od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi bedzie dobrze jak wrocisz od gina szybko prosze nam zlozyc meldunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
rudi - trzymam kciuki. j tez juz kilka razy plamilam. Balbinka tez na poczatku. trzymaj sie, bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzoli
Madusia - te klótnie i nerwy to stres przed ślubem, nie przejmuj sie,bo musisz pięknie wygladać więc DDUUŻŻYY uśmiech :-) Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla Twojego M. Tak właśnie nie ma to jak zaszaleć na zakupach, my kobiety wiemy jak poprawić sobie humor, tylko,że ja czasami to potrafie nakupywać bzdur, a potem w domu zastanawiam sie po co ja to kupilam?! :-/ Balbinka to ja juz nie wiem co by przekonalo Twojego M. jak żadne argumenty nie działają, może chociażby to -jak powiedział M monikapie - żeby zaoszczędzic pukania maleństwu w czoło. Asia b -a jak ta kupno mieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Rudi - czekam z niecierpliwościa na wieści. Trzymam kciuki!!!! Dziewczyny, na blogu jest coś co powinnyście zobaczyć i może dopisać parę słówek od siebie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepetti dziekujemy pokaze to arkowi jak wroci ale sie wszruszylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz jestem:) lekarz powiedzia.l ze narazie trudno cokolwiek powiedziec.Nie robił mi usg bo stwierdził ze nie ma to narazie sensu i ja tez tak uwazam.Dostałam duphaston,luteine i mam lezec i jeszcze zrobiłam bete ale wynik bedzie pozniej.moj sluz wyglada caly czs tak samo wiec chyba dobrze ze nic sie nie pogorszyło:) nic mnie nie boli a nawet czuje sie pelna energii:) dziekuje za kciukasy:) kochane jestescie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudi mam pytanko: bo napisałaś, ze dzis miałaś termin @, czyli od kiedy iwesz, ze jesteś w ciąży? robiłaś test?bo nie znalazłam tego momentu wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz sie wpisałam na bloogu:) piekne to jest az mi sie łza w oku zakreciła:) a wczoraj moj Krzysiu oznajmił mi ze musimy w tym roku sie pobrac:) przynajmniej slub cywilny:) ja teraz jestem w 3tc i 5 od @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek101 termin @ miałam wczoraj a test robiłam w poniedziałek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka - czego się boisz????? EvaWer - hmm... oby usg wykazało co się dzieje z Twoim ciałem, bo najgorsza jest niewiadoma!!! Agusia - pewnie wiele nerwów straciłaś przez tą elektrownię. :( Mania - no rzeczywiście się rozpisałaś. :) Następnym razem, jak znajdziesz czas by coś napisać to napisz co u Ciebie?? Dawna Justy - przykro mi, że wyszły Ci złe wyniki. Trochę trudno Ci będzie z tą dietą. Ale czego się nie robi dla dzidziusia???!!! anik81 - witaj w naszym gronie. skąd jesteś dokładnie? Ja jestem z Bełchatowa, ale z usług medycznych korzystam w Łodzi. :) Tak jak gawit napisała chwalić swojego lekarza chwalę. :) jestem z nim od czterech lat. I choć straciłam dziecko to nigdy mnie nie zawiódł. Nazywa się Bogumił Włodarczyk, pracuje w ICZMP, mogę do niego dzwonić nawet w nocy. Jedynym mankamentem jest to, że nie ma ultrasonografu. Na usg jeżdzę do Diasonu na ul. Radwańską 1 - tam przyjmuje Marek Kozarzewski - podobno jeden z najlepszych diagnostów! Lidka - super wieści po wizycie. A CRP - to poziom białka reaktywnego w organizmie. Jest podwyższone gdy masz infekcję. joka - to same super wieści!!!! Celavie - a może warto zaprzyjaźnić się ze słówkiem ASERTYWNOŚĆ!!! Nie musisz zadowalać wszystkich dookoła!!! Dbaj o swój komfort a nie innych ludzi. Na początku odmawianie wydaje się trudne, ale z czasem jest coraz łatwiej.. i lepiej się żyje. Ja wciaż tego się uczę, ale robię duże postępy. Madusia - widzę, że nerwówka już Was dopadła. monikapie - a może powinnaś trochę wyluzować!!?? Kochanie takim myśleniem to Ty do grobu się zaprowadzisz. Odnośnie dnia matki - to ja też mam problem, mimo iż moja mamusia kocha kosmetyki, super ciuchy i biżuterię. Ona ma tego tyle, że jest zawsze wsparciem dla mnie i dla mojej bratowej przed imprezami. No i kupienie jej takiego prezentu to dla mnie pójście na łatwiznę. :( A teściowej to kupię tylko kwiatka. balbinka - to może w sprawie seksu do Twojego M przemówi moja historia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinko - to nie talent - to B.Leśmian :) :) i techniczne możliwości internetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudi - na pewno będzie dobrze Balbinka - och te chłopy!!! ;) :P zapomniałam napisać, wrzuciłam też fotkę swojego brzusia :) Chciałam się pochwalić jaki ze mnie grubasek :) :) Fotka trochę kiepska, bo robiona telefonem komórkowym, ale najważniesze że dobrze widać brzucholek. Jest tyle ciężarówek na tym forum, a na blogu są tylko moje zdjęcia i ma-lenkiej. Monikapie, Balbinka, Dawna Justy - dajcie coś, pochwalcie się swoimi brzuszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz sama hura!!!Balbinka dawaj do nas my ci cala sesje zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim!!!!! Czytałam Was chyba ponad godzinę - 13 stron!!!! Zacznę po kolei: Ja tak jak Tiki potrafię zjeść 10 placków ziemniaczanych - najlepiej z solą lub śmietaną -mniam :P Gratulacje wielkie dla Rudi i Joaśki Pelski!!!! Wszystko baby będzie dobrze i razem będziemy rodziły w styczniu!!! Madusia trzymam ksiuki za przygotowania a głupimi tekstami się nie przejmuj - to jest Wasz dzień i Wy jesteście najważniejszi!!! Jeśli chodzi o witaminki w ciąży to ja na razie nie biorę bo gin powiedzialże wzmagają mdłości!! Jeśli chodzi o morze to byłam w Mielnie, Ustce, Darłowie i Jastarni i zdecydowanie najbardziej polecam Jastarnię!!! Anik - współczuję Ci bardzo tego co sięało - ale na naszym topiku zawsze znajdziesz pocieszenie i dobre słowo I tak w ogóle stęskniłam się strasznie za Wami i za forum i nie wiem kto mógł powiedzieć że nasze forum jest fałszywe ?? - Jest suuper!! Sorki że do wszystkich nie napisałam - ale za to wszystko dokładnie przeczytałam!!! Jeśli chodzi o mnie - za godzinę mam wizytę i usg - od tygodnia o niczym innym nie myslę tylko o bijącym serduszku mojej dzidzi - mam nadzieję że zobaczę jej na usg... Moje objawy się trochę nasiliły - jak coś zjem to jest mi niedobrze - więc tak na prawdę ciągle jest mi niedobrze... Ale na szczęście nie wymiotuję.... Brzuch nie boli ale w poniedziałek miałam plamienie ciemno beżowe i znów się poryczałam - na szczęście od tamtego czasu juz nic... Na razie nie wpisuję się do dolnej części tabelki - ale po wizycie obiecuję że to zrobię :) Trzymajcie za mnie kciuki a ja się odezwę jak tylko wrócę Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
Peppetti - juz od jakiegos czasu o tym mysle :-) w konu sie zbiore i zrobie sobie ta fotke, bo brzuszek juz porzadnie wystaje. mam tez ladne zdjecie swojej kruszynki z 18 tygodnia i tez zamierzam ja wyslac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
dziewczyny.dajcie mi kopa, zebym sie nie zastanawiala tylko jechala, bo ciagle rozmyslam czy jest sens, moj M ciagle musi z pracy sie urywac a ja przekladam lekcje. i za to zbesztacie mnie najbardziej, ale my tyle kasy wydajemy na te wizyty (jedna byla darmowa) i na paliwo. Napiszcie, ze kaska niewazna, ze liczy sie spokoj i Malenka. Pleaseeee!!! bo czuje sie jak egoistka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie dzwoniłam o wynik bety .lekarz mowi ze jest bardzo niski bo 198:) wogole jestem zła na tego swojego lekarza,traktował mnie dzisij tak lekcewazaco,tak jakby myslał ze jak jest wczesna ciaza to nic nie trezba robic tylko zostawic losowi.A jak podawał mi wynik to mowi \"jest bardzo niska ta beta a dziewczyna po tobie miała ponad 1000\" tak mnie jeszcze zdołował,:( a co mnie obchodzi inna dziewczyna? 😠 w poniedziałek zrobie jeszcze raz bete albo jutro.😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
Rudi - moja pierwsza beta wynosila 13. panie z laboratorium powiedzialy wprost - to nie ciaza. dzwonilam do takiej ginki i powiedziala, ze stezenie za niskie jak na ciaze. dopiero jak zadzwonilam do mojego gina to powiedzial, ze niewazne ile, wazne czy rosnie. za 5 dni bylo juz ponad 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudi, wcale nie taka niska, skoro to dopiero początek ciąży (i chyba zdecydowanie na nią wskazuje). monikapie O kasie trudno nie mysleć, ale to prawda, że Dzidzia najważniejsza :) Peppetti Mój brzuch się nie zmieści na monitorze :P A co do diety - nie takie diety się stosowało :D Damy radę ;) Madusia Trzymaj się... Ja w dniu ślubu płakałam rzewnymi łzami, zastanawiając się, co ja najlepszego robię. Mojego M. kochałam, ale jak sobie pomyślałam, że wychodząc za niego, biorę sobie jego rodzinę... Strach się było bać :) Ale jakoś sobie ich wychowałam, a najważniejsze, że mamy do siebie kawałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Wam kochane jednak na Was zawsze moge liczyc❤️ mnie chodzi o to ze jestem rozczarowana podejsciem mojego lekarza,po prostu jestem w szoku😠 uwazałam go za wspaniałego czlowieka i fachowca a tu wogole taka olewka.i wiecie ze teraz do mnie dotarło ze on nawet mnie nie zbadał.....zeby chociaz zobaczyc czu wszystko ok ,normalnie nie moge w to uwierzyc i chyba wroce do swojej starej ginki ktora mi potwierdzała pierwsza ciaze ,taka jestem zła. myslicie ze powinnam jutro zrobic jeszcze raz bete czy w poniedziałek? jak tak patrze na te normy to wcale ta beta nie jest taka niska .w pierwsze ciazy w 3 tygodniu miałam 596 i co? a jak lezałam w szpitalu z dziewczyna ,ona była w tym samym tygodniu co ja i ja miałam bete 36800 a ona 9000.tu nie ma regoły ,tak mi sie wydaje....ehhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Pozdrawiam Was Wszyściuteńkie :) Balbinka, wczoraj trochę przeholowałam z tymi całymi płaczkami... Ale jak zakapowałam, że to półgodziny przed północą (zwykle jestem o tej porze dobrze wyspana ;) ) to padłam na łóżko i na siłę usypiałam. Rano w biegu tworzyłam co nie co i nawet się spodobało ! ??? W pracy prawie siedem godzin bez wytchnienia o porannej kawie i jogurcie... Ale to nic! Jeśli wróciłam do formy to już ze mną o.k.! Peppetti, ja asertywności uczę się również cały czas. ;) Bo już jakiś okres temu zauważyłam, że Ci co się ,,szanują\" są również ,,szanowani\". Im wszystko uchodzi, bo zwykle nikt od nich więcej nie oczekuje. A Ci co zasuwają zawsze mają dokładane i dokładane... A kiedy nie mam czasu na kanapkę w pracy, a robota w domu rosnie w stertę i robią się zaległości, bo wciąż Ci dokładają- to jakże tu nie powiedzieć- dość! ? Tylko, że czasem sie irytuję, bo wiem, że coś jest ważne, że muszę zrozumieć szefa i innych, ale już nie daję rady! Jestem wypompowana! I wtedy najpierw obwiniam siebie a potem mam poczucie żalu do innych, a dopiero po czasie widzę o co w tym wszystkim chodzi. I wtedy pracuję, ale pilnuję się, żeby nie dać się wymanewrować... Panna Młoda :) Co do czekania na parę młodą gości to nie jest nic zdrożnego. Tylko wszystko zależy czy znajdzie się ktoś kto gości pokieruje i zabawi. Zwykle przy weselu z orkiestrą może to być facet od mikrofonu :) Młodzi tańczą pierwszy taniec po obiedzie i zmykają na sesję a muzykant bawi gości. A jak młodzi wracają to do razu powitanko i na środeczek do tańca a goście wokół! A może również to być tata, czy fajny wujek! I żartobliwie zająć gości ???? No, ale nie wiem jak to u Ciebie jest dokładnie? Ja miałam sesję troszke przy późno i zdjęcia w ślicznym plenerze nad wodą i w zieleni wyszły zbyt ciemne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na ten plener idziemy od razu po slubie ale juz moja mama ustawila towarzystwo przciez na ta sale co nie ma wesela moga wejsc i wypic kawe bo na slubna sale ich nie wpuszcza bez nas ale w tym lokalu sa 3 sale tylko czasami tesciowie lubia robic z igly widly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie odzywalam sie bo bylam bardzo zajeta a do tego ciągle mi niedobrze i spie po 20 godzin na dobe.... gratuluje dziewczynom nowozaciążonym. widze ze czestochowa góruje jeszcze tylko eva wer :) czekamy na ciebie :) rudi ja poleciłabym ci ziebinskiego. naprawde gosc konkretny i jak mialam plamienia to mnie bardzo dokladnie badał i wszystko tłumaczy. a dzis jest czwartek wiec on przyjmuje do 19 chyba jak nie dluzej. ja mam wizyte w nastepny czwartek mam nadzieje ze wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia b
Witam moje panie Dżoli z mieszkaniem nadal nici ciagle szukamy i nic ciekawego jeszcze nie znaleźliśmy i nie wiem czy nam sie uda :(. Dziś od rana studiuje FreePressa i nic nowego nie ma. A jak coś jest to bardzo daleko z tad. Ale narazie sie nie poddajemy:). anik81 bardzo mi przykro, chce ci napisac, że ja zaszlam w ciąze po pierwszej miesiaczce od porodu bo ja swojego synka musiałam urodzic, straciłam go w 21 tyg ciazy. Póki co z moja ciąza wszystko w porzadku i wierze w to ze tak bedzie do konca:) Balbinka ach te chłopy, ale ja wczoraj rozmawialam z moim i chyba zrozumiał. Powiedział mi ze on wie, że sie boje, ale powoedział mi również, że mogłabym od czasu do czasu zajac sie nim :p Rudi nie martw sie i koniecznie zmien lekarza, bo jesli juz od poczatku ma do ciebie takie podejscie to co bedzie później. Głowka do góry , kruszynka rośnie i wszystko jest w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika - dzięki za odpowiedź. Pójdę z tym wynikiem do ginka to rozwieje moje wątpliwości ale dopiero jak mi się skończy @. Mam od wczoraj ale jakoś takie bardziej brązowe plamy, niż krew?? Odnoście poronienia, to lekarz go u mnie wywołał. Nie chcę pisać o szczegółach, bo wracają wspomnienia. Może dlatego nie ma tego jaka płodowego.. Sysunia - ja napisałm już gdzieś, że bedę się starać, ale dopiero po wakacjach.. Chyba żle mnie zrozumiałaś. Ja po tej różyczce musze teraz kilka badań zdrobić. Balbinka - bardzo chętnie się z Wami spotkam, teram mam coprawda nawał zajęć ale już za miesiać się uspokoi, bedą wakację i jestem do Waszej dyspozycji. Podajcie tylko datę i godzinę... Asiulka - ja włąściwie mieszkam w Będzinie, ale na pograniczu Dąbrowy... tz bliżej mam do Dąbrowy do centrum, niż do Będzina... Bywasz tu czasem? Rudi - Trzymam kciuki, bedzie dobrze!!!!!!!!!! Pozdrawiam Was kochane PS EvaWer przepraszam może faktycznie nie doczytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się dopisuję, jeżeli nie macie nic przeciwko temu, żebym czasem do was zajrzała... TABELA I - PLANUJĄCE STARANIA Mania ........28........lubelskie..........24.03...7tc_ 13.09.........wakacje EvaWer........34.......Częstochowa....08.05...7tc_26.10 ..........? Agapa......……22.......Płock.............???. ......12 tc_12.04.06....wrześ/07 betty82........24.. ……Radlin......................11tc_19.11.2006..m ar/kwi07 alekto..........27.......Galway...................31tc. .05.03.06....maj07 Lidka79........27.......Białystok.........07.06....13tc_ 02.1 0.06......? Caroline_24...24.......ok.Wrocławia...28.03...9tc_16.11. 06. ...maj07 Nicolla...... ..26 ......Warszawa .......? ...... 9tc-24/01/07 ......maj07 aga75..........32.......Wrocław.........???........12tc. _12.02 .07 .czer07 Sylijka28......28.......Konin.......................33tc ..27.11. 06...sierp/07 Madusia3......32.......Świnoujście............20tc_26.04 ......wrzesień/07 ANKA0079.....27.......Dortmund....03.04.07...10/11tc_05. 02.07....czerwiec 07 ewa-marchewa...22....Białystok....16.04.07....3x .....kwiecień 08 Mika23......23....Mieedzyrzec Podl...10.05.07...2x....lipiec/sierpien Sysunia27...27...okGliwic............28.04.07...10tc_03. 04...wrze 07 gawit_27....28...Luton.....10.03.06/23.03.07...11tc....w akacje2008 Agusia28 ---28....Będzin........25.04.07.....9tyd...22.05.....wrzesień07 --------------------------------------------------- TABELA II - STARAJĄCE SIĘ OLI................26......ok.Siedlec....15.01.07..9tc_2 2. 02..........maj\'06 Ania_Białystok..27......Białystok......05.12... ..23tc_24.03. 06....listopad marta77........30......Lublin..........03.02......9tc.. 22.09 .........maj-czerwiec Madzia79........28......Kraków.........03.04.....10tc_23 .10. . . ....styczeń 07 joka..............30......Ełk..............03.05.....5 tc_13.09.2006....luty07 rudi26............26......Częstochowa...21.04.....11tc_2 7 .11.06 .....marzec Celica..........36...... Krasnystaw......?.........11tc_ 18.10........? susia.....26......Mszana Dolna...........20/03/2007....8tc_29-11-2006....marzec07 Alekto .......28....23.05.07.....31tc...5.03.06....maj!!!2007 ----------------------------------------------------- TABELA III - Badania i Leczenie NICK.........LECZENIE.........................badania 100krocia...brak...............................TSH.T3.T4 .APTO.WZWB.MF.LH.FSH.PRL, ..................................................Toxo, Cmv Lidka79.....brak...............................bilirubin a,CMV,chlamydia,toxo, d-dimery ...................................................ukł.k rzepnięcia,glukoza,tsh, ft4, ...................................................zesp. antyfosfolipidowy,spermiogram+posiew EvaWer......brak..............................toxo Agapa........heparyna/aspiryna.............toxo,cytomega lia,różyczka,TSH, ...................................................przec iwciała antykardiolipinowe Alekto........innohep (heparyna),deltacortil enteric..wszystkie możliwe Gablis........brak..............................laparosk op ia mania........................................toxo,róży cz ka, CMV, tsh, ft3, ft4, anty - TPO, ..................................................p/ciał a p/plemnikowe, spermiogram niuuusia.....brak..............................toxo,cyto meg alia, posiewy betty82......brak..............................przeciwci ała antykardiolipinowe,toxo,CMV, CAroline_23.brak..............................toxo Mika23.......toxo,genetyka,przeciwciala,hormony, ---------------------------------------------------- TABELA IV -oczekujące dzidziusia kacuska .......23 .......Gdańsk..........15.08.2006......22.05.2007 Dawna Justy..38........Gdańsk..........7.10.2006.......14.07.2007 gablis .........25 ........Poznań .... ....3.12.2006 ......09.09.2007 iza iza.........26........Rybnik...........3.12.2006..........09 .2007 Peppetti.......31........ok.Łodzi........14.12.2006..... .20.09.2007 100krocia....25........Rybnik.............02.01.2007.... ..09.10.2007 ma-lenka20...21........ok Jastrzębia...03.01.2007.......10.10.2007 Monikapie...28......Skierniewice.......31.10.2006....... .14.10.2007 Balbinka-2...28.......Katowice........13.01.2007........ .20.10.2007 Niuuusia......22........Częstochowa...16.02.2007.......2 3.11.2007 tiki*...........28......Wroc/Legn........04.02.2007..... ..11.12.2007 asia b.........26.....Bolków/Donc.......21.03.2007.......26.12.20 07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×