Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tiki*

Planowanie i starania po STRACIE ciąży.

Polecane posty

Jeszcze tutaj oficjalnie, Balbinka , wielkie dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinko, gratuluję refleksu. Ekspresowo reagujesz na pomarańczowe wpisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Artykuł przeczytałam (jest bardzo wzruszający), ale audycji radiowej nie mam siły słuchać :( Boję się :( Co do lekarzy to ja też uważam, że podwyżka nic nie zmieni :(i też mam do nich żal o to jak traktują pacjenta prywatnie, a jak państwowo :( Co prawda mi żaden z lekarzy \"krzywdy\" nie zrobił, ale uważam, że to bardzo niesprawiedliwe, że na wizytę prywatną mogę iść w każdej chwili, a na państwową muszę długo czekać :( A co z osobami, których najzwyczajniej w świecie nie stać na prywatne leczenie?mają umrzeć? dla mnie to niepojęte :( coraz mniej jest lekarz, którzy pamiętają najważniejszą przysięgę lekarza \"po pierwsze nie szkodzić!!!\" Bardzo to smutne :( Dziewczyny jak macie dość słońca i upałow to zapraszam do Anglii :) Zimno, wieje icodziennie pada :( Albo chociaż trochę słońca mi przyslijcie :P Pozdrawiam :) graziabigos nie ma za co :)A dziewczyny z czasem na bank Ci zaufają :) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem za podwyżkami dla lekarzy, ale tylko za ich długoletnie krztałcenia i dokrztałcanie, bo dla mnie nie maja trakiego serca dla pacjentów jakie powinni mnieć, tylko żeby odklepac robote i do domu. gawit-skąd dokładnie jesteś, bo ja tez obecnie mieszkam w Anglii? Mam juz dośc tej pogody, pada i pada, zazdroszcze dziewczynom w Polsce, współczucie dla miejscowości przez które przeszły nawałnice. Mika z kalendartzyka na pewno skorzystam. pozdrawienia dla wszystkich kobitek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie druga fala burzy...super błyska na niebie :). I grzmi. Mąż nie chce do łóżka iść, a ja się boję na śmiesznie i sama nie pójdę! Mam 21dc i brzuch mnie boli na @, może będzie wczesniej? No i co z tego, że opryszczkę smaruję jakąś maścią, skoro smarkam co chwilę i ta maść jest w chusteczce? We środę miałam iść do dentysty no ale z opryszczką to chyba nie pójdę. Nie wiem czy tak przez przypadek napisałyście, czy tak myślałyście, ale odbieram to tak jakbyście winiły lekarzy za to, że państwowo na badania czy inne takie tam trzeba czekac w długich kolejakch...przeciez to nie jest wina lekarzy a naszego społeczeństwa. Jakieś dziesięć lat temu, a może i już więcej jak weszły plany na wprowadzenie Kasy Chorych to lekarze krzyczeli głośno, że to się nie sprawdzi, że to utrudni życie chorym i lekarzom...no ale społeczeństwo chciało to teraz tak ma! I niestety to przez NFZ w połowie roku szpitale nie moga przyjąć chorych na salę, bo już wyczerpały limit przyjmowania pacjentów na oddział...czy to jest wina lekarzy? Niestety lekarz musi przestrzegać bzdurnych przepisów, bo jak nie będzie tego robił to straci pracę...tak jest chyba wszędzie :) w naszym kraju. Tak samo jest z lekarstwami...na nie tez jest limit i jesli ktos potrzebuje ich więcej to dostanie, ale kolejna osoba już będzie musiała kupowac we własnym zakresie, bo NFZ nie da więcej pieniędzy. I czy w takich warunkach chciałybyście pracować? Wielu młodych lekarzy, którzy są \"z powołania\" na stażu w szpitalu w przeciągu kilku lat się wypalają...bo jak mają zdobywac praktykę skoro nie mają czym leczyc pacjentów? Dla mnie takie warunki pracy sa ponizej normy, i po niżej jakiegokolwiek poziomu jest to, że nie ma czym leczyć chorych ludzi. Nie wspomnę o godnych warunkach w szpitalach...bo takie to mają sporadyczne oddziały. Jesli chodzi o moich rodziców to niestety nigdy nie dorobili sie własnych gabinetów. Tato który jest internistą, reumatologiem (choroby wewnętrzne) i kims tam od medycyny ratunkowej, nauczycielem akademickim zarabia mniej ode mnie (pensja w AM i SPSK)....mając praktyki lekarskiej ponad 25 lat. I przez te 25 lat siedzi po nocach i cały czas pracuje. Kiedy ja pracuje na dobę tylko 9, czasem 10 godzin. Jak moi rodzice byli na studiach to lekarzom obiecywało się złote gury....do tej pory się nie doczekali. Ale to taki szczegół. Nie chce mi sie o tym gadać więcej, bo kto od wewnątrz nie zna tego środowiska to nie zrozumie. A ja bardzo lubię narzekac na urzędników państwowych i uważam, ze lepszej pracy nie ma. Wychodzisz z niej i masz wszystko gdzieś...coś wspaniałego. nikt nie dzwoni, nie trzeba wracac do pracy, klienci tez nie nękają, no i te godziny pracy :), wspaniale. No i już po deszczu! ale błyskawice są!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje kochane nareszcie nadrobilam zaleglosci.My juz wrocilismy do normalnego zycia Arek na kursie ja z malym ale usmiech mi z buzi nie schodzi nareszcie zlazl ze mnie ten stres i jestem tak szczesliwa jak na poczatku naszego zwiazku Arecki tez.Niewyspany dzis pojechal bo egzamin dzis maja wiec zakuwal do pozna niestety nie ma ze boli.Zycze milego dnia u nas sie przejasnia wieczorem i w nocy padalo i dobrze bo duchota byla a teraz super powietrze.Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EvaWer,ciesze sie ,ze na usg OK. :) Lidka ,zgadzam sie z Toba.Zazdroszczę ci burzy i wogóle deszczu. U nas nie pada juz od ponad tygodnia!!! W Lublinie w zeszła środe było urwanie chmury,a 50km dalej ani kropli deszczu.Juz teraz mam na termometrze 20 stopni. Pozdrawiam goraco i zmykamdo pracy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżoli gawit27 jest z Luton nie daleko Londynu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prześlijcie nam troszke tego słoneczka. U nas cały maj pada. Wczoraj nawet musiałam przeprosić sie z zimową kurtką:). Ciagle pada bleee i jest okropnie zimno.😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika23: ja wczoraj też właśnie pisałam o wpływie luteiny badź duphastonu na wagę. Bo ja nietetety przytyła, poza tym woda mi sie zatrzymuje w organiźmie. A a petyt mam chyba wiekszy. Ale ja nie wiem czy to od tych hormonów czy od tarczycy (od niedoczynnosci). ja na lekarzy jestem bardzo zła, a wlaściwie na NFZ. A zaczeło się kiedy straciłam maleństwo a potedm doszły kłopoty z tarczycą. Ja teraz powinnam mieć zrobione przeciwciała tarczycowe (ostatnio wyszedł wynik wątpliwy). Ale jakoś żadenz endo bo byłam juz u kilku nie kwapi się zeby mi zleić to badanie. A to jest bardzo wazne bo od tego zależy czy mogę brać witaminy z jodem czy bez. W ogóle to jest ważne kiedy sie planuje ciażebo te przeciwciała mogą byc niebezpieczne. Zresztą mogłabym jeszcze dużo pisać ale nie chcę siejuż na to wszystko denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evawer ciesze si ze na USG wszystko w porzadku caly czas myslalam o Tobie.Pepetti mozesz dodac na blooga moja nowa fote.Zdjecia slubne bedziemy miec w piatek to zeskanujemy i tez wyslamy.Te robione innymi aparatami nie wiem kiedy beda ale tez fajne nizle sie z nich usmialismy.A najbardziej ie ciesze ze moi tescie tak dobrze sie bawili przed slubem mowili ze nie beda tanczyc bo sa za starzy i po 2 godzinach ida a tancowali cale wesele jak tata chcial isc o 22 to tesciowa sie zbuntowala i powiedziala ze nigdzie nie idzie bo ona chce tanczyc naet na \"rurze\" z nami tanczyla mamy nagrany filmik na aparacie mojej kuzynki wszyscy goscie stwierdzili ze bawili sie rewelacyjnie i ze podobalo im sie ze wszyscy razem sie bawilismy i gadalismy.Sorki ze ja taka monotematyczna ale jeszcze zyjemy sobota:D:D:DTeraz tylko nam dzidzi do szczescia trzeba ale stwierdzilam nie po raz pierwszy ze co ma byc to bedzie totalny luz a dzidzia bedzie wiedziala kiedy ma sie pojawic w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana :-) tez dodam pare slow od siebie na temat lekarzy. uwazam, ze podwyzki im sie naleza. niech chociaz skorzysta ten niewielki procent \"prawdziwych\" lekarzy. ja niestety mam paskudne doswiadczenia z lekarzami. zwlaszcza jesli chodzi o ginekologow. nie bede opowiadac po raz kolejny calej historii. powiem tylko, ze po kilku godzinach w internecie nie mialam watpliwosci, ze z moja ciaza cos bylo nie tak, a dla nich byla wzorcowa. jeden z nich, do ktorego chodzilam, jest moim sasiadem. przyjmuje dziesiatki pacjentek dziennie. jedna sasiadka naliczyla ponad 50 jednego dnia. buduje ktorys juz z rzedu dom. ja nie mam nic przeciwko, zeby wyksztalceni ludzie zarabiali porzadne pieniadze, ale za rzetelna prace. niestety, wieszosc konczy edukacje w momencie otrzymania dyplomu a na szkolenia i kongresy szkoda czasu, bo w tym czasie mozna trzepac kase. a mimo wszystko jestem za podwyzkami. dzis znow piekna pogoda. a ja zaplanowalam sobie pracowity dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomnialam Wam napisac mam Wam podziekowac serdecznie za wszystkie zyczenia od mojego meza stwierdzil ze jestescie super bardzo Was lubi.Wiecie to mile ze Wy pamietalyscie bo jego 2 najblizsze ciotki nawet nam zyczen nie zlozyly w takich chwilach czlowiek przekonuje sie komu na nim zalezy.U nas znowu piekne slonko zaraz sie ubieramy i lecimy z Jakubem pozalatwiac sprawy.Smiac mi sie z niego chce bo dostalismy od dziewczyn z mojej poprzedniej pracy piekny milutki wielki koc taki jak chcielismy i dziecko ma niesamowita radoche ciagle sie chowa pod kocem kazal mi sobie przyniesc koc do jego pokoju bo musi miec mieciutko on jest rozbrajajacy.Dzis mi przyjaciolka walnela komplement skladalam jej zyczenia imieninowe i ona mi tez bo mamy w jeden dzien(dzis) i napisala mi ze bardzo milo mnie sie teraz slucha i promieniej.Dziecko tez chyba wyczulo nastroj cioci bo sie smieje i spiewa i niech tak juz zostanie bo mam dosc stresu.Wystarczy ze przed slubem chodzilam naladowana bo balam sie czy wszystko bedzie oki czy goscie beda sie dobrze bawic.Monikapie pozdrow Olke od nas i od Pawla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam babeczki :) u mnie tez cieplo, wczoraj nie padalo i chyba nie ma sie na deszcz, tak wiec parno i goraco :P peppetti i balbinka dziekuje za slowa otucchy i wiary w poczatki mojej jazdy samochodem. juz czekam na kolejny raz ;) mielismy wczoraj jechac do urzedow zalatwiac moje dokumenty, tzn prawo jazdy, dowod, paszport. wyobrazcie sobie ze mieszkamy tu juz 2 lata a ja dalej mam stare dokumenty na stary adres. normalnie nie mozemy sie zebrac zeby to pozalatwiac :) no i znowu bylo jakies ale.. :) co do lekarzy to osobiscie nie zaszli mi az tak strasznie za skore, i uwazam ze jak w kazdym zawodzie sa osoby stworzone i powolane do tego zawodu ale pozostali naprawde nie zasluguja na miano czlowieka a tym bardziej lekarza niestety takich jest u nas najwiecej. wydaje mi sie ze podwyzka niczego nie zmieni, ci uczciwi beda mieli tylko troche lepiej a ci rzadni kasy i tysiaca kolejnych prywatnych pacjetek beda jeszcze pazerniejsi. i to prawda co ktoras z was tu napisala ze biedni ludzie niestety musza umierac lub ciezko chorowac jesli nie maja pieniedzy na lapowke, lub cudem nie trafia na uczciwego ludzkiego lekarza, i to jest przykre... ja poprosze przepis na pstraga z grilla 🌻 witam kolejne czarnulki : raarie i graziebigos❤️ madusia wcale nie jestes monotematyczna, chwal sie i opowiadaj o weselichu i wrazeniach :) :) wszystkiego najlepszego z okazji imienin 🌻 🌻 🌻 🌻 zycze milego i cieplutkiego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka12 dzieki za zyczenia. A dzile sie z Wami naszym szczesciem bo traktuje Was jak przyjaciolki szkoda ze nie bylo Was z nami ale bysmy daly czadu:D:D:D My przemeldowanie juz zalatwilismy dzis ide zlozyc papiery na dowod.Areckiemu sie spieszy bo szlak go trafia ze w dowodzie mam stare nazwisko a poza tym bede swiadkiem na sprawie wiec musze miec aktualne dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdusia3 - faktycznie promieniejesz... :) twoje wpisy to taki radosny \"slowotok\" ;) jakbym sluchala \"rozpeplanej\" malej dziewczynki :) ciesze sie ze weselicho sie udalo i wszyscy fajnie sie bawili.. to sie pozniej wspomina z sentymentem latami... (zabrzmialo jakbym juz byla z hohoho jakim stazem malzenskim ;) - a tak naprawde to dopiero 3 lata beda w sierpniu ) a i wyszystkiego najlepszego z okazji imienin ty to sie nazbierasz tych zyczen w tym tygodniu.. ;) a co do lekarzy i tej audycji... :( ja ja wysluchalam do konca...szkoda mi zarowno tej kobiety matki ktora nie dosc ze stracila dziecko to jeszcze w taki makabryczny sposob.. ale wspolczuje tez temu lekarzowi.. tak jak sama powiedziala ta kobieta ze ten lekarz uratowal jej zycie...mozemy roznie myslec o tym w jaki to sie stalo sposob ale jako lekarz wybral slusznie .. wiadomo ze kazda matka oddala by swoje zycie za dziecko.. i ta kobieta pewnie tez.. ale lekarz realnie ocenil sytuacje i uratowal to zycie ktore mialo wieksze szanse.. wszpolczuje mu takiego wyboru.. wspolczuje ze musial taka decyzje podjac... :( a co do reszty lekarzy.. ja nie generalizuje.. ale wiekszosc lekarzy nie powinna nimi zostac..mialam kontakt z tym srodowiskiem w wielu wariantach.. leczylam sie w polsce, lecze sie tutaj poza tym mam kolezanke lekarke... nie sadze ze same podwyzki cos zmienia to powinno byc jaks \"obwarowane\" zaslugami.. to znaczy zeby do naliczania wysokosci pensji brano pod uwage na przyklad wyksztalcenie (stopien naukowy, kursy, specjalizacje) nastepnie staz pracy, albo jeszcze ilosc zadowolonych pacjentow i pacjentek.. :) moze to troche smiesznie zabrzmialo ale jak w tym powiedzeniu ze dobry towar reklamuje sie sam lekarz ktory jest dobry cieszy sie ogromna popularnoscia i jego gabinet az peka w szwach wiec moze takiemu wlasnie przyznac wiecej tych \"kontraktow\" by mogl robic to co robi najlepiej ku radosci zadowolonych z jego pracy pacjentow.. a reszta niech spada na drzewo banany prostowac ;) jesli chodzi o moje przejscia z lekarzami to nie wiem czy powinnam o tym pisac bo raz ze miejsca malo a dwa ze znowu bede miala ochote mordowac... :( a i jeszcze jedno tu w irlandii gdy lezalam na porodowce siedziala kolo mnie pielegniarka Monika (bo tu przy porodzie kazdej pacjentki asystuja dwie osoby przez caly czas - polozna i pielegniarka) rozmawalismy o studiach bo okazalo sie ze ona studiuje medycyne i okazalo sie ze tutaj uczac sie na lekarza musisz swoje odpracowac w szpitalu to znaczy chcac byc lekarzem zaczynasz od mycia dup (za przeproszeniem) czyli od najnizszego etapu kontaktu z pacjentem... ja uwazam ze to jest dobre bo raz ze uczy sie taki przyszly lekaz pokory dwa ze podejscia do pacjenta a trzy ze szacunku do personelu ktory wykonuje te obowiazki na codzien (mam na mysli pielegniarki i salowe) a nie jak w polsce wyskoczy sobie taki gowniarz po studiach medycznych i wozi sie po oddziale jakby bogiem zostal... w \"dalekim powazaniu\" majac pacjentow ich rodziny jak i innych wspolpracownikow \"nizszego szczebla\" ... ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mika23: Na mój stan wiedzy twoje TSH jest za wysokie. Dobrze żebyś wybrała się do endokrynologa i zrobiła bardziej szczegółowe badania, np. ft3, ft4. A najlepiej doradzic się do endo, tylko z tego co wiem to nie każdy endo jest zdania że dla kobiet planujących ciążę tsh powinno być niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Wpadłam żeby Was serdecznie pozdrowić:) Jadę zaraz na biwak ze swoją klasą, dobrze że wracam jutro... życzcie mi, zeby wszystko było ok, bo trochę się boję- to 1 klasa gimnazjum i to nasz pierwszy biwak... niby poznaliśmy się trochę przez te 10 miesięcy nauki, ale biwak to co innego niz lekcje... Poza tym- dziś dostałam @, dwa dni za wcześnie... ciekawe czemu ten cykl był 26dniowy... i plamienia też miałam, od soboty... chyba znów powinnam pójśc do ginki (przed zabiegiem nie miałam żadnych plamień) Pozdrawiam serdecznie! Poprawiam tablekę: TABELA I - PLANUJĄCE STARANIA Mania ........28........lubelskie..........24.03...7tc_ 13.09.........wakacje EvaWer........34.......Częstochowa....08.05...7tc_26.10 ..........? Agapa......……22.......Płock.............???. ......12 tc_12.04.06....wrześ/07 betty82........24.. ……Radlin......................11tc_19.11.2006..m ar/kwi07 alekto..........27.......Galway...................31tc. .05.03.06....maj07 Lidka79........27.......Białystok.........07.06....13tc_ 02.1 0.06......? Caroline_24...24.......ok.Wrocławia...28.03...9tc_16.11. 06. ...maj07 Nicolla...... ..26 ......Warszawa .......? ...... 9tc-24/01/07 ......maj07 aga75..........32.......Wrocław.........???........12tc. _12.02 .07 .czer07 Sylijka28......28.......Konin.......................33tc ..27.11. 06...sierp/07 Madusia3......32.......Świnoujście............20tc_26.04 ......wrzesień/07 ANKA0079.....27.......Dortmund....03.04.07...10/11tc_05. 02.07....czerwiec 07 ewa-marchewa...22....Białystok....16.04.07....3x .....kwiecień 08 Mika23......23....Mieedzyrzec Podl.10.05.07...2x.......lipiec/sierpien Sysunia27...27...okGliwic............28.04.07...10tc_03. 04...wrze 07 gawit_27....28...Luton.....10.03.06/23.03.07...11tc....w akacje2008 Agusia28 ---28....Będzin........25.04.07.....9tyd...22.05.....wrzesie ń07 --------------------------------------------------- TABELA II - STARAJĄCE SIĘ OLI................26......ok.Siedlec....15.01.07..9tc_2 2. 02..........maj\'06 Ania_Białystok..27......Białystok......05.12... ..23tc_24.03. 06....listopad marta77........30......Lublin..........03.02......9tc.. 22.09 .........maj-czerwiec Madzia79........28......Kraków.........03.04.....10tc_23 .10. . . ....styczeń 07 joka..............30......Ełk..............29.05.....5 tc_13.09.2006....luty07 rudi26............26......Częstochowa...21.04.....11tc_2 7 .11.06 .....marzec Celica..........36...... Krasnystaw......?.........11tc_ 18.10........? susia.....26......Mszana Dolna...........20/03/2007....8tc_29-11-2006....marzec07 Alekto .......28....23.05.07.....31tc...5.03.06....maj!!!2007 ----------------------------------------------------- TABELA III - Badania i Leczenie NICK.........LECZENIE.........................badania 100krocia...brak...............................TSH.T3.T4 .APTO.WZWB.MF.LH.FSH.PRL, ..................................................Toxo, Cmv Lidka79.....brak...............................bilirubin a,CMV,chlamydia,toxo, d-dimery ...................................................ukł.k rzepnięcia,glukoza,tsh, ft4, ...................................................zesp. antyfosfolipidowy,spermiogram+posiew EvaWer......brak..............................toxo Agapa........heparyna/aspiryna.............toxo,cytomega lia,różyczka,TSH, ...................................................przec iwciała antykardiolipinowe Alekto........innohep (heparyna),deltacortil enteric..wszystkie możliwe Gablis........brak..............................laparosk op ia mania........................................toxo,róży cz ka, CMV, tsh, ft3, ft4, anty - TPO, ..................................................p/ciał a p/plemnikowe, spermiogram niuuusia.....brak..............................toxo,cyto meg alia, posiewy betty82......brak..............................przeciwci ała antykardiolipinowe,toxo,CMV, CAroline_23.brak..............................toxo Mika23....................toxo,genetyka,przeciwciala antyfos,hormony ........................................................ .............................. TABELA IV -oczekujące dzidziusia kacuska .......23 .......Gdańsk..........15.08.2006......22.05.2007 Dawna Justy..38........Gdańsk..........7.10.2006.......14.07.2007 gablis .........25 ........Poznań .... ....3.12.2006 ......09.09.2007 iza iza.........26........Rybnik...........3.12.2006..........09 .2007 Peppetti.......31........ok.Łodzi........14.12.2006..... .20.09.2007 100krocia....25........Rybnik.............02.01.2007.... ..09.10.2007 ma-lenka20...21........ok Jastrzębia...03.01.2007.......10.10.2007 Monikapie...28......Skierniewice.......31.10.2006....... .14.10.2007 Balbinka-2...28.......Katowice........13.01.2007........ .20.10.2007 Niuuusia......22........Częstochowa...16.02.2007.......2 3.11.2007 tiki*...........28......Wroc/Legn........04.02.2007..... ..11.12.2007 asia b.........26.....Bolków/Donc.......21.03.2007.......26.12.20 07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikapie - z tymi skzoleniami ejst nie tak do końca, bo elkarze musże jechać na szkolenia, przynajmniej kilka w roku, b muszą uzbierać jakąś ilosć punktó zeby nie stracić prawa wykonywania zawodów, ale jak uważają na tych kursach to juz ich sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raaria - to ci z mojej miesciny sa chyba wyjatkowo malo chlonni :-) naprawde dziewczyny. jesli chodzi o nasza ginekologie, to sa takie historie, ze az krew sie w zylach gotuje. skandal za skandalem. w okolicznych miasteczkach jest jeszcze gorzej, bo wszyscy chca rodzic u nas. szok.i wiecie co? na kilkunastu lekarzy, zaden nie ma tytulu doktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy tylko u nas tak jest, ale tu ginekolodzy maja swoje \"specjalizacje\". kazdy wie,ktory przepisuje tabletki poronne, ktory dokonuje nielegalnych aborcji itp. na szczescie na tego od aborcji ktos sie znalazl. pisali, ze dziewczyna usunela ciaze. jej chlopak pragnal dziecka i zglosil fakt na policje. no i facet dostal 2 lata pozbawienia praw wykonywania zawodu. jego zona byla anestazjologiem i asystowala przy tych zabiegach. kilka lat temu popelnila samobojstwo. wybaczcie mo moj atak na sluzbe zdrowia, ale ja tyle z nimi walczylam. tak chcialam, zeby jednak porzadnie sie mna zajeli. sugwrowalam im co jest nie tak. oni nie sluchali. a potem uslyszalam, ze mialam nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że wczoraj wywołała się dyskusja o lekarzach. Moje zdanie jest takie, że dobrzy lekarze powinni zarabiać duże pieniądze. I popieram ich strajki, bo pieniadze jakie zarabiają są niewspółmierne do tego co robią. Owszem, wśród nich jest wielu konowałów np. takich jak spotała EvaWer, ale tak jak Lidka napisała, wszędzie tacy istnieją. Doskonale też ich rozumiem, że w szpitalu czy przychodni nie potrafią zająć się pacjentką. Jak człowiek jest zmęczony, niewyspany to jest zły i wszystko go drażni. A gdy nie ma jeszcze motywacji to często dochodzi do eskalacji tych zachowań. To jest zupełnie normalne zachowanie każdego człowieka. U mnie w pracy, gdy moje dziewczyny dostawały stałą pensję to nie raz miały nerwy na klientów - bo im marudzą, bo im przeszkadzają !! w pracy. Kiedy ustalono dodatkowe pieniadze za każdy sprzedany produkt to przychodziły do pracy o10! mimo, że miały na 13!! Lekarze gdyby mieli większe pensje to nie dorabialiby prywatnie, no i może niektórzy zrezygnowaliby z brania łapówek. Ale prawdę mówiąc to jest wina pacjentów, że oczekują od nas takich gratyfikacji. To my ich tego nauczyliśmy!!!!! Ale!! uważam też, że należy zmienić sposób wynagradzania. Duża pensję nie dostaje się za to, że jest się lekarzem, tylko za to jakim się jest lekarzem!!!!! betty - stres, nawet lekki ale stały, negatywnie wpływa na ciażę. Podczas pernamentnego poddenerwowania wzrasta poziom hormonu o nazwie kortyzol (mam nadzieję że nie pomyliłam nazwy :) ) Hormon ten blokuje pewne procesy w naszym ogranizmie m.in. odpowiedzialne za rozwój dziecka - dzidziuś może wolniej się rozwijać. Kamilka - ale tutaj jest wiele dziewczyn, które jeszcze sie nie starają tylko planują starania w przyszłości, wiec może będzie Ci raźniej. Odnośnie tarczycy, nie wiem gdzie mieszkasz, ale ja moge polecić Ci swoją endo. Jest fantastyczna. I jest doskonałym lekarzem - ostatnio została docentem!!! :) Co do przybierania na wadze to wg mnie nie jest to spowodowane luteiną czy duphastonem, tylko właśnie problemami z tarczycą. O ile pamiętam Ty masz niedoczynność - przybieranie na wadze jest jednym z objawów tej choroby. rudi - super, że pojawiają sie nowe objawy ciąży :) EvaWer - super, że usg wyszło ok. Czekamy na zdjęcia Twojego księcia :) Mika - po luteinie chyba nie wzmaga sie apetyt, ale w ciąży na pewno!!! :) Lidka - ja też mam opryszczkę na ustach :( Odnośnie ogródka - to będe strajkować hi hi hi przywiążę się do drzewa i nie pozwolę na wylanie asfaltu :) :) :) Kocham moje podwórko. Jak kwiatki rozkwitną na dobre to pokażę Wam zdjęcia mojej altanki. :) Będzie piękna. pstrąg z grilla jest przepyszny!! też czasami robię :) robi się go bardzo szybko - ciekawa jestem jak robi Twoja mama. graziabigos - wyślij fotki w zwykłej wiadomości pocztowej do mnie na mój e-mail - peppetti@wp.pl , a wtedy wyślę Ci hasło do bloga. Raaria - witaj wśród czarnulek :) Balbinka - czyżby znów jakaś kwaśna pomarańcza pojawiła się na naszym forum???? :) dżoli, gawit, asia b - a ja Wam zazdroszczę deszczu. U mnie od kilku tygodni nie było nawet kropelki :( :( A na termometrze 34 stopnie!!! Madusia - nie dostałam żadnych fotek od CIebie :( Wszystkiego najlepszego z okazji imienin. :) 🌻 joka - to niezła imprezka Ci się szykuje!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mika wysokie tsh może świadczyć o niedoczynności tarczycy, a ona utrudnia zajście w ciażę. Jednak diagnoza choroby taraczycy nie może być postawiona tylko na podstawie wyniku tego badania, musisz zrobić jeszcze ft3 i ft4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mika: tak jak pisałam, samo tsh to za mało, żeby stwierdzić czy jest cos nie tak. Potrzebne są jeszcze ft3; ft4. Twój wynik jest podwyzszony i może wskazywac na kłopoty z tarczycą. Żeby ciaza nie była zagrożona trzeba mieć utzrymywane w normach hormony. Do Peppetti mówiłam ostatnio endo o przybieraniu na wadze, a ona mi jednym zdaniem odrzekła, ze to nie przez tarczyce, tylko przez luteinę. A z tego co czytałam to niedoczynność tarczycy właśnie moze wpływać na wagę. Wiec naprawdę ja juz tak sie zraziłam na lekarzy ze nie mam słów. Jedynie mój gin zasługuje na dobre zdanie. bo on jako jedyny dał mi skierowania na kilka badań po poronieniu. I jak usłyszał że mam przeciwciała tarczycowe to od razu mi zlecił do zrobienia przeciwciała antykardiolipinowe i antykoagulant tocznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko w sumie jak ma już wyrównane hormonki tsh =0,57 (norma 0,27-4) to chyba już z wagą nie powinno być problemu. Niesttey nie wiem jakie mam teraz ft3 i ft4. Bedę musiała chyba zrobić to prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm kamilka to rzeczywiście chyba musisz zmienic tego endo. Właściwie wszędzie gdzie znajduję informację o chorobach tarczycy to jest info o problemach z wagą. W zależności od rodzaju choroby albo wyjątkowo łatwo się przybiera, lub wręcz gwałtownie chudnie. A o luteinie nie słyszałam takich informacji. Ani w oficjalnych materiałach ani od dziewczyn stosujących ten lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki Pisze z pracy bo znów przyniosłam L4 :) U mnie wszystko ok - no oprócz mdłości... Martwi mnie tylko wysoki poziom moich leukocytów - 10 tys :( Moze wiecie cos na ten temat ?? Przeczytam Was w całości w weekend z Kościeliska Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mika - bardzo bardzo :) Już się uspokoiłam:) Buziaki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×