Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dementia

którą metodę stosujecie?wszystkie są kiepskie /

Polecane posty

Jaką metodę antykoncepcji stosujecie? I jaką możecie polecić młodej osobie? Żadna metoda nie jest idealna :| : 1)pigułki mogą spowodować spadek libido i suchość pochwy 2)prezerwatywa wydaje mi się być kiepskim pomysłem,zdarza się że pęka lub się zsuwa 3)spirala dotyczy kobiet po porodzie 4)globulki podobno są niewygodne i się pienią 5)plastry są bardzo drogie 6)zastrzyk hormonalny o którym nic nie wiem .... Stosowała któraś z Was te zastrzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana 9
to sie nie zabezpieczaj i zajdziesz tam gdzie nie trzeba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oho
Dementia - kto Ci powiedział, że spirala jest dla kobiet po porodzie ? Masz złotko, stare dane :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oho
To poczytaj trochę na ten temat - chociażby w necie, i może zmień lekarza ;-) A tak serio, to mże przydałaby Ci się opinia innego lekarza, mniej zacofanego. Ile masz lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oho
No to tak: uważam, ze na spiralę możesz być trochę za młoda, ale musisz skonsultować sie z dobrym lekarzem, zastrzyk hormonalny wydaje sie być jedną z lepszych metod - i moze warto go zastosować - a ile kosztuje ? tabletki - myślę, że zbyt szybko je odrzuciłaś - nie wiadomo jak Twój organizm na nie zareaguje - u mnie np libido sie nie zmniejszyło wcale, ani nie miała suchości pochwy. Może warto po prostu spróbować przez np 3 mies - pigułka obecnie to chyba jedna z tańszych metod a dająca dużą pewność ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to w grę wchodzą tylko pigułki lub zastrzyk bo nie mam zaufania do prezerwatywy,którą stosują bardzo wiele młodych osób... poza tym co to za radocha czuć kawał gumy oddzielajacy mnie od partnera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oho
No więc własnie - spróbuj na początek pigułki, o jak najmniejszej zawartości hormonów - zobaczysz jak Twój organizm na nie reaguje, i moze będzie wszystko ok. Po co od razu wydawać kasę na zastrzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też uważam że najlepszą
metodą jest pigułka albo zastrzyk o ile partner nie był wcześniej z żadną inną dziewczyną, a jeśli był, to zrobił badania na HIV i inne przenoszone drogą płciową. No i oczywiście nie ma skoków w bok. Jeśli nie ma badań a był już z kimś, to prezerwatywa konieczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie był z nikim,jesteśmy razem dość długo,mam do niego zaufanie ... Oho,jakie pigułki stosowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oho
femoden, ale one są już dość stare - jest teraz mnóstwo nowszych, jeszcze lepszych, z mniejszą ilościa hormonów. Ponoć Yasmine jest niezła - tutaj ja dziewczyny zachwalają. Ale najlepiej zapytać lekarza. Tylko nie daj sobie przepisać Diane 35. Masz kłopoty z cerą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oho
No i bardzo dobrze, wtedy żaden lekarz Ci Diane nie wciśnie. Najlepiej idź do dobrego ginekologa, poproś o tabletki, które najmniej obciażają organizm, no i dobrze by było żebyś sobie po np 3 mies iacach brania tabletek zrobiła badanie na krzepliwość krwi. Lekarze bardzo to bagatelizują (nie wiem dlaczego), ale jednym z ryzyk przy braniu tabletek jest ryzyko zakrzepicy. O tym, czy masz tendęcję do gęstej krwi powie Ci badanie na czynnik INR - naprawdę polecam je zrobic, bo może Cię to uchronić od przykrych konsekwencji, typu skrzepy w żyłach. Jeśli czynnik jest w normie a Ty sie czujesz ok z tabletkami, to polecam jak najbardziej tą metode. A teraz sie pożegnam - powodzenia w świadomej antykoncepcji i dużo radosci z bezpiecznego seksu 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabaretka_aa
uwierz mi ze wiem prawie wstyztsko na temat zastrzyków i choc sama nie uzywalam a bylam o mały krok to sie nie zdecydowalam .. ciezko pozniej odzyskac okres... chociaz z 1 strony wygada 1 zastrzyk (akurat u mnie 70 zl) na 3 miesiące i brak okresu przez te 3 i nasteone miesiace nawet do 2 lat ciezko odzysac plodnosc wiec jesli starsasz sie miec wkrotce dzidziusia to odradzam:) trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabaretka_aa
w moim przypadku do tej pory byla to prezerwatywa ale nabawilam sie nerwicy.. co miesiac ten stres czy dostane okres czy nie;/wiec przerzucilam sie na tabletki i biore juz tydzien..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy ma swojego bzika
Mój facet zabezpiecza się prezerwatywą już parę lat i jeszcze nigdy nie pękła, ani się nie zsunęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam spiralkę i jestem baaaaaaaardzo zadowolona:)) No ale fakt jestem po porodzie. A opinia ginekologów nt. spirali dla nieródek jest różna. Są tacy, którzy nie widzą problemu, a są tacy, którzy nie założą takowej delikwentce i już:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blend
plastry bardzo drogie? phi. tansze niz dziecko :) i czasem taniej wychodza niz gumki... jesli to ma byc ich jedyna wada, to w czym problem? co za problem wyluskac te 45 zlotych raz na miesiac i miec swiety spokoj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj ja
ja zabezpieczam się prezerwatywą, wcześniej brałam tabletki i miałam przez to schizy, że coś mi się namiesza w organizmie i nie będę mogła mieć dzidziusia, więc rzuciłam w cholerę tą chemię, przy gumkach nie mam żadnego stresu...w razie czego mam postinor, ale tak naprawde nie wiem czy bym go użyła w razie peknięcia gumki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja odnośnie tych punktów 1 - przy suchości pochwy są bardzo dobre żele nawilzające które nie sprawiają żadnego zmieszania itd 2- gumka nie dla mnie ryzyk fizyk 3-byłam u róznych lekarzy i każdy powiedział że dotyczy się kobiet po porodzie.Owszem sa wyjątki ale nie polecają 4-globulki stosowąłam jeden raz i ostatni.Bo pienią się cholernie ,mnie póxniej po nich pochwa swedziała 5-palstry u nas kosztują ok 60 zł 6- miałam robione zastrzyki (4) byłam z nich b.zadowolona.Koszt to ok 34 zł za jeden.Robisz go raz na 3 miechy.W czasie zastrzyków możesz nie mieć wcale okresu lub możesz normalnie miesiączkować(ja akurat nie miałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie sa po prostu beznadziejne...A ten żel nawilżający to już przesada :) z tym że środki hormonalne i tak są lepsze od mechanicznych.Pieniąca się globulka? Bleee!Prezerwatywa przez którą nie czuję partnera bezpośrednio?Bleee .... Wszystko BLEEE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rusia
a uprawiałaś już seks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brunhildzia
balonik dla wprawnego pana 100 % pewności ale tylko dla doświadczonych a jak pęknie;) albo sie zsunie;) to zawsze można wziąśc cudowną tabletkę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dementia moim zdanie w tym przypadku najlepsze są tabletki.Mają bardzo wysoki wskaznik skutecznosci mogą je stosowac kobiety w róznym wieku ....i wcale to nieprawda że powodują spadek libido i suchosc pochwy.No chyba ze są źle dobrane ale wtedy można zmienic na inne.Powiem Ci ze moje libido znacznie wzroslo i nigdy jeszcze nie miałam problemów ze suchością. Buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×