Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Aneczka i wszystkie nauczycielki ja Was podziwiam za wytrwalosc w pracy z dziecmi/mlodzieża..... ja mam siostre w gimnazjum i wiem co to za niezle gagatki i do czego sa zdolne te \"potworki\" :-) Aneczka w jakies szkole uczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, dziekuje za odpowiedzi,Lojka-pocieszylas mnie ,ze dalo sie to unormowac.Dzisiaj mialam 160/100,zadzwonilam do ginekologa,powiedzial,ze to niedobrze,ze tak wczesnie pojawily sie u mnie problemy z cisnieniem.Musze mierzyc 3x dziennie cisnienie,zapisywac,brac tabletki.Boje sie ,ale mam nadzieje,ze to minie. Pozdrawiam was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E.C. nie martw się, skoro będziesz brała tabletki i będziesz w kontakcie z lekarzem to napewno wszystko będzie dobrze! :) Trzymaj się i nie denerwuj się bo to też może mnieć wpływ na ciśnienie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meggie1977
Cześć dziewczyny! Cieszę sie ze znalazlam te forum. Ja tez rodze w lipcu:) Jest to moja pierwsza ciąża. Mam nadzieje ze sporo sie od was nauczę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E.C ja tez mam podwyższone ciśnienie zazwyczaj 140/90 ( mialam je jeszcze przed ciążą). Narazie jestem też na tabletkach i tak jak Ty mierzę ciśnienie 3 razy dziennie i zapisuje notatki. Jakie bierzesz tabletki? Bo ja Dopegyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s-a-m-o-t-n-a
Jestem aktualnie w 20 tygodniu ciąży, to moja druga ciąża i nie robiłam badań w kierunku toxoplazmozy :( od 14 lat mam w domu zawsze jakiegoś kota, więc mysle,że tą chorobę mam już za sobą, ale z dnia na dzień coraz bardziej się martwie...idę jutro do lekarza i poproszę o skierowanie na badania. Mam pytanie czy wszystkie z was mają takie badania już za sobą??????? I czy jesli okaże się coś nie tak to nie bęzie za późno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile wiem to nie każda z nas robiła badania na toxoplazmoze. Między innymi ja nie robiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Meggie 🌼 Samotna ja co prawda robilam te badania i wszystkie inne, ale one nie sa obowiazkowe. Jezeli masz od tak dawna kota to nie sadze, zeby toxo zle wyszlo. Opowiem wam cos. Bedac na wizycie u gina oczywiscie pelna paniki, pytan itd. lekarz opowiedzial mi historie jego kumpla rowniez lekarza, ktory mial pacjentke w I trymestrze ciazy, ktora zachorowala na rozyczke. Paskudne chorobsko w czasie ciazy. W takich przypadka zaleca sie usuniecie ciazy, gdyz wiadomo jakie beda nastepstwa. I prosze sobie wyobrazic, ze kobieta przechodzila cala ciaze w stresie i nerwach z przekonaniem ze urodzi chore dziecko, a maluch byl okazem zdrowia. Lekarzowi oberwalo sie (doslownie) od meza tej kobiety. Rozne rzeczy dzieja sie na tym swiecie. Badzmy dobrej mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemilosnego dnia Swietego Walentego i zeby takie cudowne walentynkowe chwile trwaly i trwaly i trwaly :) ja dzisiaj ledwo zakret zbieram bo w szkole (ucze w gimnazjum) walentynkowy szal, jeszcze sie okazalo ze uczniowie koniecznie chca zebym to ja a nie kolega szla z nimi jako opiekunka na konkurs rejonowy jutro wiec musiala byc szybka zmiana planow co do jutrzejszego dnia i to co planowalam zrobic jutro przed szkolna dyskoteke na przerwach z mlodzieza dzisiaj musze zrobic wieczroem sama w domku i zatachac do szkolki (plakaty konkursiki etc) no ale to tak w miedzy czasie cobym sie i ze slubnym uwalentynkowac mogla ;) Olcia - rozumiem ze niepowoidzenia i jakies doswiadczenia ale to nie jest kwestia tego ze cos kupisz czy nie, trzeba myslec racjonalnie z rozplanowywaniem zakupow. Moze masz dobra syt materiualna i mozesz sobie pozwolic na wsyzstkie zakupy od reki ale wiele z nas (np ja) musi grosiki rozdysponowac i cosik odlozyc zeby pozniej bylo za co zakupy robic nowa - tez tak mam z tym kibelkiem ;) tyle ze ja to z reguly mam biegunke a jak nie pojde do kibelka przez caly dzien to wystarczy 2 lyki mleczka czy actimelek i juz krolestwo moje :) E.C trzeba byc dobrej mysli i skontaktowac sie oprocz ginka z jakims kardiologiem moze. Na dobra sprawe przy takim cisnieniu to wydaje mi sie ze trzeba byc pod stala kontrola lekarza... niestety wysokie cisnienie jest zdradliwe i moze np swiadczyc o zatruciu ciazowym. Nie zebym cie tu straszyc miala ale lepiej dmuchac na zimne i sie upewnic co mowia spece. Samotna - ja badania na toxo nie robilam, nigdy nie mialam kota ani nie glaskalam zadnego jak siegam pamiecia (alergia na siersc zwierzat) no ale ze mozna sie toxo zarazic takze przez brudne owoce to zapytalam gina czy mam robic - on stwierdzil ze skoro nie jadam tatara i nie mam kontaktu ze zwierzakami to nie ma takiej potrzeby. no ale w twoim wypadku mysle ze to badanie jest jak najbarzdiej zasadne przynajmniej z takimi opiniami ginkow sie do tej pory spotkalam pozdrawiam i lece sie brac za robote poki meza nie ma coby pozniej wieczoru nie zepsuc ;) \"mjuzik\" na dzisiaj to soundtrack z \'dirty dancing\' lady in red i truly madly deeply :D Meggie - witamy u nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!! Wszystkiego naj z okazji walentynek! Ja o romantycznym wieczorze moge raczej zapomniec bo mam dzisiaj imieniny i cala rodzina zwala mi sie na kawke i kolacje. No ale cala walentynkowa noc juz tylko dla mnie i miojego slubnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włąsnie mialam rozmowe z szefem - powiedziałam mu o ciąży (wreszcie!). Stresa miałam i tak, choc nie wiem dlaczego...Ale zareagował super - sto razy gratulował mi i mężowi, powiedział ze sie cieszy i pytal troche o plany. Poopowiadal też o swoich przezyciach ciążowow-porodowych - sam ma 2 malych dzieci. Takz ebyło spoko. Cieszę się, ze mam juz to za soba :D JEszcze muszę poinformować ludzi z pracy. Z najbllizszymi kolezankami nie bedzie problemu, ale nie wiemz a bardzo jak poinformowac \"reszte\" - wysłać maila? Czy czekać aż sie \"samo rozniesie\" poczta pantoflowa? JAk Wy mowilyscie wspolproacownikowm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poza tym to się przeziebilam :I( i dostalam od lekarza zwolnienie na 3 dni. Jak powiedzialam ze jestem w 16 tyg, to powiedzial ze nie moze mi za duzo przepisac - tak jak i wy pisalyscie, dostalam Tantuum verde na gardlo (do ssania),polopiryne na goraczka (ale na szczescie nia mam) i Ascorutical na wzmocnienie. Do teog dokupilam krople do nosa bo mialam calkiem zapchany nos, leje mi sie z niego jak z wodospadu, oddychac cala noc nie mogla- koszmar - ale po zakropnieniu juz mi lepiej :D Mam nadzieje ze szybko wydobrzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka - wszystkiego najlepszego dla Ciebie i Twojego maluszka :) :) :). Spełnienia wszystkich marzeń!!! Madzik - o ciąży najpierw powiedziałam szefowej a potem najbliższym koleżanką, reszta dowiedziala się \"pocztą pantoflową\" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka - dzięki za info .Ja tez wlasnie zaczelam od szefa, teraz powiem najblizszym kolazankom i poczekam czy sie rozniesie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka76
Do Madzik 80 Dzisiaj w programie "Mamo juz jestem" jedna Pani Doktor mówiła że w czasie ciąży nie wolno stosowac kropel do nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik 80 - ja powiedzialam szefowej i najblizszym kolezankom i po 1 lekcji juz wszyscy wiedzieli bo dyrektorka wprowadzila zmiany coby mnie jak najbardziej odciazyc :) u mnie dowiedzieli sie w 8tyg ciazy ale to dlatego bo sami by i tak zauwazyli jak lece biegusiem do kibelka ;) a co do kropli do nosa - Agnieszka76 ma calkowita racje, zadnych nie wolno stosowac, pisalam o tym kilka postow wczesniej ze gin mnie ochrzanil - mozna jedynie sol fizjologiczna takze ostroznie z tymi kropelkami lepiej A znacie najlepszy sposob dla maluszka / noworodka na katarek lub zapchany nos? mi go zdradzila polozna (doswiadczona z wieloletnim stazem na neonatologii naszego szpitala) - kropla maminego mleczka, tak tak ciut z piersi wycisnac malenstu do noska i po 2-3 takich zakraplaniach wszystko jest ok. Na poczatku patrzylam na nia z niedowierzaniem ale przy pierwszym katarku malej to wyprobowalam i powiem jedno DZIALA i to lepiej niz wszystki krople razem wziete ;) baa wg mnie lepsze to niz sol fizjololgiczna, zastosowalam te metode i ja i wiele kolezanek i wszystkie jestesmy bardzo zadowolone wiec moze i wy kiedys z tej rady skorzystacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HuRRRRRRRRRaaaaaaaaaaa polowa za nami :) teraz to juz bedzie tylko z gorki :) Ally23.........Natalia.......23........Sląs........11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1....Monika......19.........śląsk.......21...... 29.06.07......+4 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....20.... ..04.07.07......+4 Aneczka1979...Ania......28......podlaskie.......21.....05.07.07......+1 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......20.. ...08.07.07....+3 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....20.....08 .07.07....+3 Anulka78.......Ania..........28........Szczecin.....20.. ..09.07.07.....+6 Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....20... ..10.07.07.....+3 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....17.. ..10.07.07.....+4 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..19... .11.07.07....+5 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....19....11.07.07...+6 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......19 .....11.07.07....+2 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....18...... 13.07.07.... gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....18 .....15.07.07...+3 Olcia81..........Ola.........25.......śląskie........ .18......18.07.07...+2 Pestka1980....Lila.......26......wielkopolskie...18.... 18.07.07....+2,5 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........17. ....22.07.07....+3 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk.......16.. .22.07.07....+3 Stonoga........Iga...........27....Warszawa......15..... 23.07.07....+? Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..17 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania...........22......Wadowice.......17... .23.07.07...+10 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......16.. ....23.07.07..+3 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30.......usa/Bialystok..... 16....24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... ..11.....25.07.07...0 paula21........Paulina........21........małopolska...... 12......26.07.07. jumik.........Justyna........34.........śląskie........ ..15........27.07.07 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26........Wrocław.....16.... .30.07.07.+2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzikde
Agnieszka i Aneczka- dizęki za info z tymi kroplami. Mam nadzieje, ze nie zaszkodzilam maluszkowi - w sumie zaropilam "tylko" 3 razy. Takze mam nadzieje, ze nic mu nie bedzie... Aneczka, a pani dr powiedziala Ci czemu nie mozna staosowac? Ja wlasnie jak bylam u internisty, to zapomnialam sie o krople zapytac, ale potem przez cala noc sie meczylam, wiec zadzwonilam do przychodni i babka przez tel powiedziala mi zeby wziac jakies krople do nosa. Spytalam sie czy jakiekolwiek, bo mnie to zdziwilo - wyraznie jej powidzialam ze jestem w ciąży, ata mi odpowiada, ze tak, ze jakiekolwiek... Poszperalam w necie i dziewczyny pisaly na kilku forach, ze lekarz przepisala im w ciazy xylometazolin, takze ten sobie zaaplikowalam. Tak czy owak wole nie ryzykowac i juz nie bede sobie wkraplac niczego do nosa... Jeszcze raz dzięki dziewczyny za info! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka - ale ci fajnie, ze juz półmetek za Toba :D JA tu ciągnę ogon z terminem na sam koniec lipca :( I ani brzuchaz abardzo nie mam, a ni ruchów nie czuje... Gdyby nie USG, to bym ciągle chyba miala watpliwosci czy to napewno ciąża, a nie urojenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sendi79
czesc dziewczyny ja mam termin na 3 lipca zmieniony z 27 czerwca wiec tutaj sie pojawilam tez sie obawiam toxoplaz bo mam kota juz 6 lat ale jak zrobilam pierwsze badanie wyszlo ze jestem zdrowa ale nie chorowalam teraz musze powtorzyc i mam stresa ze hej robilyscie na HIV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sendi. Ja mam identyczną sytuację z toxo jak ty robiłam test i wyszło mi że nigdy nie chorowałam a mam kota w domu i równiez będe musiała powtórzyć badania. Jeśli chodzi o testy na HIV to też się nad tym zastanawiałam ze względu na tatuaże. Igły nie były rozpakowywane przy mnie więc nie mogę mieć 100 % pewności że były to nowe (pomimo że tatuaże robił mi uwczesny chłopak). Dziewczyny!!! posłuchajcie serduszek swoich dzieci. Ja słucham kilka razy dziennie i bardzo mnie to uspokaja bo wiem że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik z tymi kroplami to juz nie pamietam jak to bylo bo to sprawa z poczatku listopada byla ale wiem ze i kolezanki tez mialy zalecana sol fizjologiczna. od 2 czy 3 dawek to nic sie nie stalo ale najwazniejsze ze juz sobie nie aplikujesz tego wiecej. a co do xylometazolin - mi kiedys po nim sie krowtoki z nosa robily tak obsuszaly wiec cale lata nie uzywalam sendi - powodzenia z badaniami na toxo, wazne ze jestes pod dobra opieka lekarska wiec na wsyzstko ma gin oko. a co do zmiany terminow - moga byc jeszcze rozne w zaleznosci od wieku ciazy, ja tu juz opisywalam jak to 3 dni przed porodem wychodzil z usg termin na 9maja a mala 17kwietnia zdrowiuska o wadze 3500 sie urodzila :) aha badan na hiv nigdy nie robilam ani w pierwszej ani w drugiej ciazy, transfuzji nie mialam a partner staly wiec niby po co? dziewyczny tak tu pisalysmy ostatnio o wozkach wiec odgrzebalam linki ktore kiedys na kafe znalazlam - rozne mamy pisza swoje zdanie o wozeczkach tutaj http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=22462 moze ktorejs sie przyda pozdraiwma i dobrej nocki zycze, jutro juz piateczek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki! Jakoś w tym tygodniu zawalona jestem pracą, mózg mi się lasuje, bo akurat sprawdzam sprawdziany...oko to chyba powinnam sobie wziąć do ręki żeby lepiej szło mi czytanie tych gryzmołów...ufff pisalyście o ciśnieniu, ja w przeciwnym kierunku zawsze zaniskie ostatnio mialam szalone 55/90...bez komentarza... a dziś odebrałam wyniki i na szczęście nie ma już cukru w moczu, we krwii norma, tak więc strasznie się ciesze. i jeszcze zastanawiam się nad tymi badaniami na toxo, ide do ginki w poniedz i zastanawiam sie czy o nie zapytać, bo ona nic nie wspominala. Co prawda nie mam żadnego zwierzaka i raczej nie kontaktuję się z kotami, no ale nie wiadomo gdzie licho śpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze do justki....ja życia bez szkoły sobie nie wyobrażam. Dla mnie to praca którą kocham, a szkoła to cyrk, gdzie następny dzien nigdy nie wygląda jak poprzedni. A dzieciaki są kochame...Nawet te najwieksze łotry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja! Ale mialam dzisiaj leniwy dzien. Prawie caly spedzony na kanapie przed tv i kima co 2 godziny. Co ja bede w nocy robic??? Ania przez co ty sluchasz bicia tego serca? Jestes pewna ze to serce malenstwa a nie twoje bo z tego co czytalam to jest niemozliwe uslyszec przez zwykly stetoskop bicie serca dziecka na tym etapie ciązy, raczej w koncowych miesiacach. Ja probowalam ale nic a nic nie slysze. Za to zaczynam czuc ruchy malucha. Takie delikatne ale wiem ze to on:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, czasem was czytam, tak z sentymentu. pozdrawiam was i cieszę się, że macie się dobrze.:) ja już doszłam do siebie i myślę, że około wakacji pójdziemy na całość. może się uda.:) a wy dbajcie o siebie. pa,pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ali-cja !! Ale fajnie, ze napisalas. Zycze Wam powodzenia w wakacje. Bardzo fajna pora na to, zeby postarac sie o dzidziusia :). Bardzo sie martwiłam, wiem ze to glupio zabrzmi, ale jak wlasnie jest w takiej sytuacji. Ciesze sie ze sie \"pozbierałas\". Pozdrawiam goraco i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączenie tematów
19:36 malwinistka (malwinistka@yahoo.pl) hej dziewczyny,jestem w 4 miesiącu mam termin na 25 lipca,chcialabym sie dowiedzieć jak to jest czuc ruchy dziecka,??ja jeszcze nie czułam 18 tydzień i juz nie mogę się doczekać jak to jest!!prosze podzielcie sie swoimi wrażeniami...malwina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×