Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Basia-81- w zmywarke wrzuca sie brudne butelki (mozna z innymi naczyniami) i normalnie sie ja wlacza. Kazda zmywarka ma po myciu program wyparzania w ok. 90 st. Ja stosuje tabletki do zmywarki np.Calgonit, pytalam czy sa specjalne do mycia np. butelek dla dzieci a babka mi powiedziala, ze nie i mozna stosowac normalne bo wszystko sie wyplucze. A w mikrofalowce to bede podgrzewala przegotowana uprzednio wode na mleko, zupki ze sloiczka itp. 20-30 sekund i woda lub zupka podgrzana :) :) Polecam tym ktorzy maja te sprzety ;) Szkoda kaski na sterylizatory i podgrzewacze. Ja gdybym miala wszastko kpic to chyba bym zbankrutowala !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zatroskana - ja laktator juz posiadam po corce wiec jesli bede kupowala sterylizator i podgrzewacz to uzywane. nie widze sensu wydawac kasy na nowe zwlaszcza ze nie planuje wiecej dzieciaczkow. co do poscieli to ja kupilam na allegro u MAMO-TATO 3czesciowa z ochraniaczem w misie na piaskowym tle http://www.allegro.pl/item192020106__3_cz_oryginalna_posciel_mamo_tato_90_x_120_.html bardzo fajna gatunkowo, ladne kolorki no i moim zdaniem super ochraniacz a co do butelek - u nas w sklepie za niecale 36zl byly te po 260ml takze cenowo podobnie, warto sprawdzic najpierw ceny po sklepach (i to nie koneicznie tych w pasazach handlowych) bo czasami z allegro mozna sie przejechac. U nas np piekne grube flanelowe pieluszki sa po 4.50 czyli cena porownywalna jak nie tansza :) Basiu moja kolezanka do sterylizacji tez uzywa zmywarki, daje wtedy proszek MILTON czy jakos tak zamiast normalnego tego zmywarkowego. a mikrofala do podgrzewania tez moze byc chociaz lekarze nie polecaja do 2 roku zycia podawac dzieciaczkom pokarmow podgrzewanych w ten sposob. mleko podgrzac mozna nawet wkladajac do cieplej wody w drugi garnuszek w sumie. Meggie - owszem foteliki maja tylko 6 kolorow ale tak jest ta gama kolorystyczna dobrana ze z pewnoscia cos do wozeczka dopasujesz. zreszta ja to planuje specjalnie inny kolor fotelika wziac :D przeciez jak fotelik masz wpiety w stelaz to nikt nie wie jakiego koloru masz wozek :) zerknij tutaj co do calkowitej kolorystyki http://www.bobowozki.pl/product_info.php?manufacturers_id=4&products_id=483 tylko ze oni maja kiepsko te kolorki fotelikow troche przedstawione, w rzeczywistosci to co tutaj zoltawe jest piekne pistacjowe tutaj masz jeszcze inne kolory fotelikow: http://www.allegro.pl/item191821234_bartatina_pompowane_kola_i_fotel_warszawa_super.html\\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Aneczka to ja zle przeczytalam - faktycznie pisalas o podgrzewaczu :) nie wiem skad ten laktator mi sie przyplatal :) No ale moze sie komus przyda :D Butelki sobie zamawiam u "kajasklep", bo i stamtad lozeczko miec bedziemy i kilka drobnych rzeczy jeszcze, wiec koszt przesylki ten sam. To prawda, ze czasem nie oplaca robic zakupow internetowych, ale przez dlugi czas bylam zupelnie lezaca a i teraz jest roznie, wiec jak ide do sklepu to musze wiedziec po co :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) trochę mnie nie było, ale to przez ten długaśny weekend...chcieliśmy z moim facetem jak najwięcej czasu spędzić poza domkiem :) trochę pojeździlismy, powypoczywaliśmy, zrobiliśmy też zakupy dla małej...wszystkiego nie kupiliśmy bo to jednak spory wydatek, ale najpotrzebniejsze rzeczy na początek już mamy. poza tym wszystko u mnie w porządku. miałam coprawda ostatnio jakieś boleści stawów przy chodzeniu i też z tego powodu nie mogłam sie dobrze ułożyć do snu i strasznie się męczyłam w nocy, ale od 2 dni jakoś to wszystko ustało. także czuje sie całkiem dobrze i nie mam jakichś bardzo dokuczliwych przypadłości, oprócz zgagi do której sie już zdążyłam przyzwyczaić :P byłam u innego ginekologa żeby się skonsultować z nim zarówno w sprawie mojej hipotetycznej cesarki jak też i stanu zdrowia malutkiej. narazie przynajmniej wiem że dzidzia jest zdrowiutka i ze wszystko z nią ok i że na 99% jest dziewczynką (tak ostatnio ładnie pozowała że widać to było jak na dłoni :P ) przy okazji też dowiedziałam się że mój poprzedni ginekolog nie zrobił mi i nie zalecił paru istotnych badań...(widocznie mu \"umknęło\" :P ) i to co się da nadrabiam teraz... min. nie zrobił mi cytologii co jest bardzo dziwne moim zdaniem, bo mówił mi przy badaniu że pobiera próbkę do cytologii, ale co się potem okazało żadnych wyników nie wpisał do karty ciąży. dlatego też cytologie miałam robioną teraz. idę też w piąteczek na USG 3D i już nie mogę sie doczekać aż zobaczę moją niunię :) wezmę płytkę to cała rodzina będzie oglądać :) podobno na tym USG można dokładniej obejrzeć wszystkie narządy dzidzi niż na zwykłym min. zastawki serca. co do cesarki z powodu wady wzroku, to powiedział ze jednak muszę iść jeszcze raz do okulisty i uzyskać od niego skierowanie bo to właśnie okulista musi podejmować tego typu decyzje a nie ginekolog. więc idę dziś też do okulisty. zabrałam sie tez do pisanie pracy dyplomowej co zabiera mi mnóstwo czasu i bardzo mnie pochłania, ale na szczęście dosyć lubię pisać takie rzeczy :) acha, byłam wczoraj pierwszy raz w szkole rodzenia :) w sumie było to spotkanie wprowadzające także jeszcze niewiele mogę powiedzieć czy mi się podoba czy nie. myślę że po następnych zajęciach wyrobię sobie jakieś bardziej konkretne zdanie na ten temat. w czwartek mamy zajęcia \"sportowe\" zobaczymy jak to będzie wyglądało...szczerze mówiąc bardziej mnie to pociąga niż wczorajszy wykład, przynajmniej można będzie się trochę poruszać :) poznałam też naszą koleżankę basie81, która tez chodzi do tej szkoły rodzenia i bardzo serdecznie ją pozdrawiam :) jeszcze aktualizacja: Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27........śląskie.....31.... ..04.07.07..........+12 Synuś Aneczka1979...Ania...28.....podlaskie....32........05.07 .07 ???......+9 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......30... .07.07.07... +4 C Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......32.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31....Katowice....32.....08 .07.07..+12synuś Anulka78.......Ania..........29......Szczecin......32.. ..09.07.07...+15...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....27... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....31.. ..10.07.07...+12..C termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........26... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....26 ...15.07.07...+9...S sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....29.... .17.07.07+13 córka Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .30....18.07.07...+9..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...29.... 18.07.07....+12 Dominisia...Dominika...25...kujawsko-pomorskie....27...2 1.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika...23......sląsk......29. .22.07.07....+8..Coreczka Meggie1977....Magda.......30........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 14 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..26 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.........22......Wadowice.....28....23.0 7.07...+16.. Córeczka Terka76....Teresa......31......Lubelskie.....28.. ...23.07.07..+7 córka Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 6.....24.07.07 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....26....Wrocław....26.....25.07 . 07...+12 s pewna.........Justyna.......23....Szczecin....26.....25. 07.07...+9 c? paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszlamama23..Agnieszka.....23....Gliwice....24...27. 07.07..+10 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07 Anulka26.....Ania.......26.......DE/ Köln.....29.......29.07.07...2 chlopcy basia_81.....Basia.......25........Wrocław......25.. ...29.07.07. +4...S madzik80.....Magda.........26........Wrocław......28.... ..30.07.07.+9 córeczka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwinistka - kolazanka podała mi namiary na 2 hurtownie. Jedna to \"Bajka\" na ul.Długosza (tuz obok pl.Kromera) - jest naprawde duza, 2-pietrowa, tylko krotko otwarta - chyba tylko do 17 w dni powszednie... Druga to \"Baj\" - malutenka hurtownia mieszczaca sie w willi/domku - boczna ul.Boya-Zelenskiego. Nie mam przy sobie spisanej ulicy, ale powinnas znalezc w necie - chyba na Dygasińskiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka- jeszcze sie nie spotkalam z zakazem urzywania mikrofalowki do 2 roku dziecka.No chyba, ze producenci podgrzewaczy tak mowia ;) ;) Nawet na sloiczkach z jedzeniem dla maluchow (np. zupki od 4-5-6 m-ca) jast napisane ile podgrzewac w mikrofalowce. I jestem pewna, ze to jest bezpieczne. Inaczej nie planowalabym tego dla moich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla tych z wroclawia co maja duzo kasy podaje namiary na hurtownie z rzeczami z gornej polki: cytuje dziewcyzne z innego forum: \"ASKOT na ul. Sztabowej , a przede wszystkim na skrzyżowaniu ul. Hubskiej i ul. Św. Jerzego! Pozatym np. jeżeli któraś z was upatrzyła sobie coś z GLUCKA to w nowo otwartej galerii PASAŻ GRUNWALDZKI, GLUCK ma swój sklep - świetnie wyposażony i wogóle fajny, bo są aranżacje pokoików w osobnych boksach\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka tak mowila nasza neonatolog ktora prowadzila corcie. Poza tym w roznych art. w gazetach tez pisza o szkodliwym wplywie mikrofali. skądinąd my np mikrofali nie mamy bo ja sama wole jedzonko odgrzane w garnku czy piecyku niz mikrofalowce. no ale kazda z nas ma do tego inne podejscie i nikt nikogo za to przeciez nie gani. ja jakos nie do konca mam przekonanie co do takiego podgrzewania po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka- No coz- na kazdy temat istnieja sprzeczne opinie... i nie zamierzam Cie przekonywac, ze to szkodliwe nie jest. Mi bynajmniej zaden lekarz nie odradzal mikrofalowki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie nie było i mam troche zaległości w czytaniu. Jestem już na zwolnoieniu, przez dwa tygodnie byłam u mamy, (niestety nie miałam dostępu do internetu) a ojciec z mężem robili mały remont w domu. Jeszcze zostało pomalowanie i przemeblowanie, ale to już mąż sam zrobi albo kolegę poprosi. Muszę nadrobić i później się odezwę. Jeszcze aktualizacja: Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27........śląskie.....31.... ..04.07.07..........+12 Synuś Aneczka1979...Ania...28.....podlaskie....32........05.07 .07 ???......+9 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......30... .07.07.07... +4 C Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......32.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31....Katowice....32.....08 .07.07..+12synuś Anulka78.......Ania..........29......Szczecin......32.. ..09.07.07...+15...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....27... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....31.. ..10.07.07...+12..C termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........26... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....30 ...15.07.07...+11...S sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....29.... .17.07.07+13 córka Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .30....18.07.07...+9..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...29.... 18.07.07....+12 Dominisia...Dominika...25...kujawsko-pomorskie....27...2 1.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika...23......sląsk......29. .22.07.07....+8..Coreczka Meggie1977....Magda.......30........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 14 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..26 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.........22......Wadowice.....28....23.0 7.07...+16.. Córeczka Terka76....Teresa......31......Lubelskie.....28.. ...23.07.07..+7 córka Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, widzę, że basia już napisała adres tej hurtowni Bajka :D To tylko potwierdza, ze jest dobra :D Choc wózek żaden mi sie tam nie podobał :( Dziewczyny z WROCŁAWIA - czy orientujecie sie gdzie jest najwiekszy wybor wózkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka- dzieki za namiary na sklepy dzieciowe :D A Askocie juz jednym bylam,a le chyba tym mniejszym - na Sztabowej. Wybiore sie jeszcze do tego na Hubskiej zonbacze jaki tam maja wybor, zwłaszcza wózkow. NO i fajnie wiedziec ze w Pasazu Grunwaldzkim sa aranzacje pokoikow dzieciecych - sam pasaż jest tak olbrzymi, ze pewnie bym tam nie trafila :P Wybiore sie tam przy okazji zakupow w Saturnie - szukamy z mężem zmywarki i telewizora i po weekendowym onjezdzie wiekszosci sklepow rtv agd okazuje sie ze Saturn jest najtanszy :) (ale kryptopreklama.... ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ale fajnie macie jak was pare z Wrocławia, możecie sie wymienic uwagami o sklepach itp fajniutko:) A nie ma tu nikogo z Katowic?buuu DZiewczyny wczoraj bylam po pracy na spacerku z mężusiem i nagle dopadl mnie taki bol na samej gorze brzuszka normalnie jakbuy mnie maly ciagnal za jakies wnetrznosci, nic wiecej nie bolalo a po 15minutach przeszlo, on chyba tak sie ulozyl ale nie sadzilam ze tak moze bolec. Nie moglam isc swobodnie tylko jak zgarbiona staruszka, ale potem minelo i juz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. dopiero zwlokłam się z łóżka, ale zaraz tam wracam. noc to jeden wielki koszmar, poranek nie lepszy i popołudnie też się święci chyba piękne. Wieczorem zaczęła boleć mnie głowa, połozyłam ssię spać, żeby tabletki nie łykać. Dopadły mnie jakieś duszności, siódme poty mnie oblewaly, a głowa bolała coraz bardziej. Leżąxca głowa sprawiala mi wiecej bólu niż siedziąca. Trochę siedziałam, łaziłam, kręciłam się i zapadalam w półsen z którego wyrywał mnie maluszek i jakieś straszne wizje. Strasznie niespokojny był w nocy, wiercił się ogromnie, rozpychał. Normalnie cala byłam wystrachana, czy aby coś złego się nie dzieje. W końcu połkłam paracetamol i troche mi puściło, ale malec dalej był niespokojny. Nad ranem sie dopiero uspokoił. A rano nowa niespodzianka.....mężu chyba przytargał jakiegoś wirusa, odpowiadającego za częste pobyty w toalecie.....zmogło mnie od raniusieńka, potem trochę spokoju było i teraz od nowa....z tym, że jeszcze mi teraz niedobrze. Męzu z pracy dzwonił, że też go pogoniło kilkakrotnie...... odpadam. i wracam do łóżka, bo dzidziul się niecierpliwi i robi rewolucje w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ostatnio muszę przyznać, że sie wysypiam i jakby ciut mniej chodzę do toalety ;) Jutro idę do lekarza na USG i nie mogę sie doczekać!!!! Nie wiem jak Wam ale mi straaaaaaaaaaaasznie szybko czas leci! Muszę porządnie zająć się zakupami dla niuni :) Zaraz zamierzam wypisać co jest potrzebne i pospisuję ceny z allegro i porównam. Brzunio rośnie aż śmiać mi się chce. Teraz robię kolejne pranie ciuszków dzieciecych od siostry (myślałam że sie uporam z tym wcześniej ale w międzyczasie był fachman od łazienki a potem wyjechaliśmy). Przynajmniej będę miała co robić na weekend jak będę sama. Czeka mnie jeszcze prasowanie i segregowanie. Ostatnio mam straszną sklerozę aż sama siebie zadziwiam ;) Zapominam co miałam kupic, zrobić itp... Hihi uroki ciężarnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka- mi to ostatnio wszystko z rak leci ;) ;) Taka niezdara sie zrobilam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wam za info odnośnie mikrofalówek i zmywarek :) dopytam sie jeszcze lekarzy co mysla, ale skorzystam z tej opcji bo dla mnie jest tańsza :) madzik co do sklepów dzieciecych we wrocławiu, to Gluck w pasazu jest faktycznie drogawy. te aranżacje są całkie mfajne, tylko mebelki w zestawie kosmicznie drogie, i w sumie wydaje mie sie ze większosc tych rzeczy wcale nie jest potrzebna. za to mają tam spory wybór wózków, tylko niestety znowu tch z górnej półki. nawet upatrzyłam sobie jeden, ale stwierdziłam, ze musiałabym na głowe upaść, aby wydac na wózek prawie 3 tys. wiec pewnie zostane przy jedo :) faktycznie Bajka jest najtańsza i jest to potwierdzone przez pare mam, które znam :) sa tam dostepne produkty troche tanszych firm, ale wydaje mi sie ze jakosciowo całkiem całkiem. mozna sie okupic. asiulek tez cię serdecznie pozdrawiam 🌼 w czwartki będzie mógł ze mna chodzic mój szacowny małżonek,, przynajmnie na razie wszystko na to wskazuje, wiec ciesze sie ze bedziemy w komplecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze na niektórych metkach ciuszkowych nie ma rozmiaru :(. A ja sie za bardzo nie znam. Chyba będe musiala porównywać z tymi gdzie rozmiar jest podany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia- ja tez mysle, ze niektore zakupy trzeba przemyslec bo kasa leci jak szalona - to wszystko takie drogie !! a sa rzeczy bez ktorych mozna sie spokojnie obyc. Zreszta same zobaczycie, ze znajda sie wsrod Waszych zakupow rzeczy, ktorych urzywac nie bedziecie- zawsze tak jest ;) ;) ;) Ja mam sporo ciuszkow od rodzinki i mam wielki problem z posegregowaniem ich :o :o Albo nie ma rozmiaru albo np.2 spioszki \"56\" roznia sie wielkoscia :o Ufff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włąśnie wrocila od mojej ginekolog - tko rutunowe badanie mialam i wyniki krwi i moczu + słuchalismy serduszka malucha :) Wszytsko w pozradku na szczęscie :D Troche niskie żelazo, ale nie jest źle. Basiu, a gdzie ty we wrocku widzialas ten wózke Bartatina? Jest w Bajce? Chetnie go obejrze, bo czytalam kilka dobrych opini na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazyłam sie dzis - juz +10,5 kg!!! Koszmar!!! A przede mna jeszcze 3 m-ce - ma termina na sam koniec lipca, a apetyt mi teraz strasznie wzrósł. Też macie ciągle ochote cos przekasic? Do teog wcale nie wgladam dużo.... przynajmniej nie wydaje mi sie, raczje wszyscy mowia ze szczuplo w ciazy wygladam, co jets pocieszajace. Ale te kg do przodu sa przerazajace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie usmialam dzisiaj jak glupia. przyszla w dzien na ploty kolezanka pielegniarka i orzekla ze mam maly brzuszek jak badz co badz na 8 miesiac ciazy, wieczorem wpadla pozyczyc plytke inna kolezanka i orzekla ze mam wieeeeelki brzuch jak na 8 miesiac i ze jestem co raz grubsza. na co moj maz orzekl ze kobiety to popadaja ze skrajnosci w skrajnosc bo jedna mowi ze maly inna ze wielki a moze by tak stwierdzic ze brzuszek jest NORMALNY :D no i kurde ma chlopak racje ;) Madzik - tyjesz normalnie, nie masz co sie przejmowac. czasami jest tak ze babeczki tyja wiecej na poczatku a pozniej w 7-8 miesiacu praktycznie wcale i dopiero znowu w 9. moj ginek mowi ze w 9 miesiacu kobieta z reguly tyje tak 750-1000g tygodniowo. uwazam ze te twoje 10 do teraz to taka norma, moje kolezanki sierpniowki mniej wiecej maja po tyle i wiecej. milego wieczorka Anulka ja juz np patrzac z perspektywy 1 dziecka widze ze niektore rzeczy sa totalnie niepotrzebne - np u nas smoczek uspokajacz nie byl uzywany , jak probowalismy go malej podac to wymiotowala, wolala maminego cyca :D teraz na wszelki wyapdek np kupilam NUBY bo taki polecaja dla maluszkow do inkubatorkow chociaz i tak bede sie starala nie podawac bo nie chce przyzwyczajac :D z rzeczy ktore uwazam za mega przydatne sa tzw \"odbijaczki\" takie specjalne sis mi ze stanow przysylala - pod spodem specjalny material antyposlizgowy a na wierzchu przemila flanela, kladzie sie toto na ramie i nawet jak sie dziecku uleje to mama z tego wychodzi czysto :D Basiu co do jakosci ubranek dzieciecych - grunt zeby byly z dobrej bawelny to nie rozpadna sie po 1 praniu, ja wychodze z zalozenia ze nie marka swiadczy o rzeczach. np te kupione w PEPCO za 5zl maja duzo grubsza i fajniejsza gatunkowo bawelne niz te ktore ogladalam w najwiekszym dzieckowym sklepie u nas 4razy drozsze... Istraa - sprobuj pic gastrolit i smecte zeby sie nie odwodnic. no i koniecznie duuuuzo plynow typu woda mineralna z glukoza (chociaz odrobine dosyp) czy herbate gorzka, jakby ci sie biegunka nasilila to koniecznie jedz na pogotowie zeby ci kroplowke z elektrolitami podali. zdrowka zycze!!!!! Anulka78 czekamy na wiesci z USG :) ja mam za tydzien i juz zyje stresikiem. mi tez czas plynie straaaaasznie szybko i wydaje mi sie ze dopiero pare tygodni temu test wyszedl pozytywny a tu lada moment malenstwo bedzie juz na raczkach... juz sie doczekac nie moge!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! X lander juz stoi zlożony i musze przyznac ze teraz jak mam go w domu to podoba mi sie jeszcze bardziej niz w sklepie. Przednie skretne kola to naprawde faj ny bajer bo wozek chodzi leciutko plynnie i pokona kazdy zakret bez wysilku. polecam! dzis zaliczylam tez ostatnie z glupich i bezsensownych szkolen ktore zafundowala mi wspanialomyslna pani dyrektor wiec humor mi dopisuje. Jeszcze tylko 13 dni w pracy i laba!!!!! Aktualizacja Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27........śląskie.....31.... ..04.07.07..........+12 Synuś Aneczka1979...Ania...28.....podlaskie....32........05.07 .07 ???......+9 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......30... .07.07.07... +4 C Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......32.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31....Katowice....32.....08 .07.07..+12synuś Anulka78.......Ania..........29......Szczecin......32.. ..09.07.07...+15...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....27... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....31.. ..10.07.07...+12..C termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........26... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....30 ...15.07.07...+11...S sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....29.... .17.07.07+13 córka Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .30....18.07.07...+9..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...30.... 18.07.07....+12 Dominisia...Dominika...25...kujawsko-pomorskie....27...2 1.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika...23......sląsk......29. .22.07.07....+8..Coreczka Meggie1977....Magda.......30........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 14 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..26 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.........22......Wadowice.....28....23.0 7.07...+16.. Córeczka Terka76....Teresa......31......Lubelskie.....28.. ...23.07.07..+7 córka Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z samego ranka ;-) Marylka, tak mi przykro z powodu choroby Aleczka ;-( wiem jak sie musialas czuc jak go zobaczylas w szpitalu, ja tez jestem strasznie wrazliwa na takie rzeczy. Ze mna moze sie dziac wszystko ale jak widze ze moim bliskim cos zlego sie dzieje i cierpią to jest mi wtedy bardzo cięzko i źle ;-( Trzymamy za niego kciuki, aby szybciutko wrocil do zdrówka ;-) Daj znac jak dostaniesz pościel w żyrafki. My tez jestesmy na nia zdecydowani. Tez sie wczoraj poszwedalam po \"dzieckowych sklepach\" ale nie robilam zadnych zakupów, bo w przyszlym tygodniu wybieramy sie do kilku hurtowni ktore mamy w poblizu i tam pewnie poszalejemy hihihi Pestka a propo x-landera- kupilas model XA? Moge zapytac w jakiej cenie? i czy z fotelikiem? Ostatnio na spacerkach przyglądam sie wózkom i x-landery chyba najbardziej mi podchodza :-) Madzik nie przejmuj sie waga, kazda z nas ma mniej wiecej tyle na liczniku. Ja od dwoch tygodniu obserwuje ze przybieram mniej niz w poprzednich miesiacach. Fajnie gdyby taka tendencja sie utrzymala :-) ale nie to jest najwazniejsze- my wrocimy do naszych figur a teraz to maluszki mają ładnie i zdrowo rosnąć ;-))))) milego dzionka życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widze ze forumowa produkcja poznowieczorna i wczesnoporanna sie odbywala... ja mam za soba kiepska nocke, brzuchol mnie bolal, maluch sie wiercil i ogolnie jakos tak mi zle bylo... teraz koncze sniadanko i w droge, musze zawiezc do szpitala mocz na badanie i skoczyc na oddzial laryngologiczny i do poradni anestezjologicznej zeby zapisac mala na wyciecie 3migdalka... wszystko byloby w porzadku gdyby nie to ze czeka mnie zaliczenie 7 pietraw szpitalu, panicznie sie boje wind, jezscze z mezem to moze bym wsiadla ale sama za nic, mam nadzieje ze wysilek nie zaszkodzi malenstwu ale nie mam innego wyjscia :( a pozniej jeszcze musze do skarbowki isc odebrac zaswiadczenie o dochodach bo maz pracuje dluzej niz US a nie ma z pracy sie jak wyrwac ale to pewnie tak po 14tej zrobie bo nie chce przedobrzyc z samego rana... najpierw musze zobaczyc jak bede sie czula fizycznie po zaliczeniu 7 pietra... Marylko mam nadzieje ze z Aleczkiem juz lepiej 🌻 nie wiem czy to dobry pomysl zebys odwiedzala go w szpitalu, wiadomo masa zarazkow tam jest a lepiej zeby sie nic do ciebie nie przypaletalo zwlaszcza ze wirusy nie wybieraja... justka znajoma z innego forum kupila x-landera kolor zielonkawy i za wersje z gondola i fotelikiem samochodowym zaplacila ponad 1800zl, za torbe parasolke i spiworki jak sie nie myle cos ok 300. z tego co pisala to czekala na dostarczenie 6tygodni od daty zamowienia milego dzionka dziewczyny... ja leceeeeeeee (chociaz nie chce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :) czeka mnie dzisiaj całkiem miły dzien, zwieńczony wizytą u lekarza :) robimy kolejne podejscie do USG trójwymiarowego. mam nadzieje, ze tym razem mały nie spłata nam figla i da sie sfotografowac :) w koncu jest juz troche za duzy, aby chowac sie w zakamarkach mojego brzuszka :) od dwóch dni stał sie wyjątkowo aktywny i musze przyznac, ze baaaardzo sie z tego ciesze, bo troszke mni uspokoił :) a co do wagi, to doszłam dzisiaj do wniosku, ze w mojej chyba po prostu wyczerpuje sie bateria (a wtedy ma tendencje do zanizania wagi), bo wczoraj na kolacje zjadłam gigantyczna pizze, ledwie mi sie z zołądku pomiesciła i generalnie w ciągu ostatnich paru dni pochłonęłam jakies gigantyczne ilosci jedzenia, a wchodze dzisiaj na wage, a tu kilo mniej. cos mi sie wudaje ze cudów nie ma, tym barzdiej ze brzuszek coraz wiekszy :) kupie dzisiaj baterie nową i jutro zaktualizuje wage :) :) madzik, Bartatina jest w Askocie na Sztabowej. W Bajce jest sporo wózeczków z niższej półki cenowej, ale tych akurat nie mają. W pasazu też nie. Anulka ja też mam problem z ciuszkami po mojej chrześniaczce :) Jest ich tyle, ze juz 3 razy robilam przymiarki do segregowania i za kazdym razem jak juz sobie pooglądałam jakie sa slicznie,lądowały wszystskie razem z powrotem w worku :):) no i rozmiarówka jest różna. chyab po prostu bede musiała na wyczucie oddzielac te malusienke od tych troszke większych :) aneczko masz bardzo rozsądnego męża :) bardzo dobrze podsumował wszystkie nasze ostatnie rozterki związane z akuratnością wielkości brzucha :):) a co do windy to 7 pietro to jednak troszke wysoko. moze znajdzie sie ktos w szpitalu, kto akurat bedzie jechał winda. ja jak tylko miałam problemy w ciąży, to pierwszy i podstawowy zakaz brzmiał, zero chodzenia po schodach. marylko trzymam kciuki za zdrowie twojego chrzesniaczka. mam nadzieje, ze szybko wróci do zdrowia. zawsze serce się sciska, jak taki maluszek choruje i cierpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka - przy wczorajszej aktualizacji ucięłas część tabelki - zaktualizuj prosze jezscze raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu - dzieki zainfo o Askocie i Bartatinie - przejade sie tam i zobacze na wlasne oczy jak ten wozeczek wyglada. Z reszta i tak bede musiala zrobic wiekszy przeglad wozkow, bo nie mam jeszcze zupełnie żadnej opcji. Czy wiecie cz jest jakis wózek, który nie jest wielofunckyjny (tzn nie ma specerówki), ale mozna z niego wypiac gondole i wpiąć fotelik samochodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze nasz szpital ma tylko 7 pieter!!! na oddzial laryngologiczny mialam pokonalam 7 wysokich pieter z buta... do 5 szlo mi dobrze i sie cieszylam ze nie jest u mnie tak z kondycja jeszcze zle ale na przelomie 5 i 6 zaczely sie schody :D doczlapawszy sie do pietra 7 bylam z lekka zdyszana i czulam bol brzucha no a tam malo zawalu nie dostalam - okazalo sie ze zapisy na zabiegi od 13do14!!!! podeszlam do jakiegos pana (taka zdyszana jeszcze) no i sie pytam czy w drodze wyjatku by mnie zapisal a on na to - jest wywieszka od ktorej sa zapisy. no ale babka z sekretariatu mowi zeby probowac dalej wiec kolejny pan i kolejna taka sama odpowiedz... w koncu przyszla jakas mila pani doktor kazala poczekac na siebie z kwadrans no i wrocila i mnie zapisala... odetchnelam z ulga bo jeszcze raz wskoczenie na 7 pietro z brzuszkiem po prostu mi sie nie usmiechalo.... w skarbowce nic nie zalatwilam bo przy okienku okazalo sie ze nie mam dowodu osobistego!!! bylam przekonana ze wlozylam go do portfela i jakie bylo moje zdziwienie jak zamiast dowodu ujrzalam tam.... wizytowke fryzjerki :) nie wiem jak ja to wykonalam ale grunt ze czeka mnie jeszcze jedna eskapada!!! no ale teraz jeszcze poczytam co pisalyscie i ide grzecznie polezec do gory brzucholkiem bo troche mi ciezkawo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, dzielnie sie wspielas na to 7 piętro :-) a teraz ładnie i grzecznie odpoczywaj :-) dzieki za info na temat x-landera. W przyszlym tygodniu bede sie ogladac za wozkami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×