Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

sens jest bardzo zrozumiały :) przynajmniej dla przyszłych matek ja też staram się mysleć pozytywnie już kilka razy śnił mi się mój bobasek że go karmię i chodzę z nim na spacery coś cudownego!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez się ze 2 razy śniło maleństwo ale jakie spokrecone były te sny bo maluch niby rodził sie taki malusi ale juz za chwile wyglądał jak taki dwulatek, chodził i gadał :D:D:D ale to i tak było fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie u mojego malenstwa przeziernosc karkowka w 11 tygodniu wynosila 1 mm czy to dobrze? Moj lekarz ma niezly sprzet do robienia usg ale niestety malo mi mowi o moim malenstwu a ja jak zobacze dzidzie na monitorze to juz zapominam zapytac o cokolwiek (chociaz wczesniej ukladam sobie w glowie liste pytan). znacie moze link jakiejs strony na ktorej wyjasnione sa skroty z usg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pare postów powyżej moon wkleiła link do całej mądrej książki o badaniach usg moze tam coś znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez przeziernośc karkowa wyszła 1mm.lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku. a teraz z innej beczki. Czy stosujecie już jakieś kremy na ewentualne rozstępy? Za mną przemawiają 3: 1. ziaja mamma 2. Gerbera 3. penaten oliwka macie może jakies opinie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , mam na imie Ewa,41 lat i termin na 26.07.07.Dzisiaj zaczyna sie 12 tydz,ide do lekarza i jak zwykle troche sie boje.Boje sie dlatego,bo mialam juz 2 poronienia i za kazdym razem mysle,czy wszystko jest ok.Czytalam ostatnie strony waszego topiku ,piszecie o badaniach.Ja tez bede niedlugo miala na przeziernosc,no i wlasnie zaczynam sie martwic. Ciesze sie ,ze do was zajrzalam,bo mysle,ze bede mogla skorzystac z wymiany doswiadczen.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny!!! Dzisiaj najchętniej cały czas bym spala :( Rano na siłę wstaję (między 10.00-11.00). Troszke późno mnie ta dolegliwośc dopadła :) Nie mieszcze sie już w żadne spodnie! Do niedawna chodziłam w najszerszych jakie miałam, później odpinałam guziki, a teraz nie mogę ich nosic. Brzuszek już widac :) Jutro po południu jedziemy z mężulkiem na wieś do moich rodziców. Mieszkaja po lasem więc nawdycham się świeżutkiego powietrza! Napewno taki wyjazd dobrze mi zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj E.C.!!!!!!!! Nie denerwuj się na zapas, napewno wszystko będzie w porządku :) Ja miałam robione podstawowe badania, żadnych dodatkowych. Zreszta chyba bym zwariowała przez ten czas, co niekorzystnie mogłoby wpłynąc na dzidziusia. Trzymam kciuki i daj znac jak będziesz po badaniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze po wizycie u gina mam lepszy nastroj. Uspokoilam sie i to bardzo, posluchalismy maluszka i serduszko pieknie jakby konik galopowalo :) mam zaczac brac FEMINATAL i nospe forte na razie 2 razy dziennie w razie czego moze dojsc do 3 tabletek ale nie wiecej. Zalecil duzo lezakowania (w moim wypadku to praktycznie niewykonalne bo nie znsoze lezec!!) i to koniecznie na lewym boku (jakbym nie wiedziala hehe). wyniki i z krwi i z moczu mam kiepskie ale moglo byc gorzej wiec na razie tylko na witaminkach poprzestajemy, kolejna wizyta dopiero 6 lutego. Aaaa no i 2 nowiny - pioerwsza ze moj gin zostal zastepca ordynatora a druga ze nie bedzie go w kraju w terminie porodu, no chyba ze mi sie cosik przesunie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez moglabym nawet co tydzien chodzic do ginekologa bo po kazdej wizycie czuje sie pewniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) ja byłam wczoraj u gina. widziałam na usg swoją dzidzię...jest śliczniutka :) :) :) macha malutkimi rączkami i nóżkami i się obraca :) jest przecudowna. lekarz powiedział że wszystko jest oki. wyniki badań są dobre, a dzidzia rozwija sie prawidłowo i jest zdrowiutka :) przed wizytą trochę sie denerwowałam czy wszystko jest z maluszkiem dobrze, czy jest zdrowy, ale teraz jestem przeszczęśliwa. dostałam 2 zdięcia z usg jedno z przodu drugie z tyłu maluszka. jak patrzyłam na monitor byłam w szoku że maluszek już tak wygląda, że ma malutkie rączki i nóżki i wogóle że jest taki śliczny :) w spodnie sie przestałam mieścić już przed świętami, tzn w te bardziej obcisłe i teraz zostało mi moze ze 4 pary takich najobszerniejszych a w domku i tak chodzę w dresie bo tak mi najwygodniej. będę musiała wybrać sie do mojej kumpeli która jest krawcową bo obiecala mi że mi uszyje spodnie ciążowe takie ze ściągaczem z przodu. muszę znaleść ze 2-3 pary spodni które mogłabym poświęcić, ponieważ trzeba w nich wyciąć przód i w to miejsce wszyć ściągacz taki jak w swetrach. do tego muszę sobie sprawić trochę dłuższych bluzek i swetrów takich za pupę żeby tych ściągaczy nie było widac i zeby nie latać z brzuszkiem na wierzchu. co poza tym? nadal lekarz kazał mi brać witaminy, szczególnie jod bo w dużym mieście jest duże zanieczyszczenie powietrza i trzeba go przyjmowac w tabletkach. poza tym niedobór jodu może spowodować u dziecka problemy a tarczycą. moj lekarz jest coprawda położnikiem ale nie pracuje w szpitalu toteż powiedział że nie bedzie nam towarzyszył aż do samego rozwiązania ale żeby się nie martwić bo przekaze nas w dobre ręce. hm...zobaczymy...jeszcze nie wybrałam konkretnego szpitala ale pytam znajome o opinie, czytam rózne wypowiedzi i artykuły itp. ogólnie zbieram informacje. poza tym czuję sie dobrze. wszelkie niesympatyczne objawy które miała wcześniej jak mdłości, zmeczenie itp. mijają w szybkim tempie, już ich prawie nie odczuwam. lekarz powiedział ze teraz to juz bedzie dobrze i ze to juz najprzyjemniejszy okres ciąży. rzeczywiście samopoczucie mi sie poprawiło znacznie. trzymajcie sie cieplutko i zdrowo :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
istraa - ja jeszcze nie stosuje rzadnych kremow na rozstepy, ale tez sie nad tym zastanawialam. Ostatnio byla promocja i kupilam krem Mustela 9 m-cy. Jest drogi, ale podobno dobry, tyle że zostawię go sobie na ostatnie m-ce, kiedy brzuszek bedzie najbardziej rósł. Teraz chyba kupię krem Ziaja - sa niedrogie, a Ziaje lubię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do bandań, to widze że rozpętała się neizła dyskusja na naszym forum ;) Widzę, że część dziewczyn zrobiła lub robi te badania, także ja chyba też sie zdecyduję. Wierzę, że dzidzia będzie zdrowa, choć obawy mam oczywiście. Ale mam nadzieje, że wyniki będę dobre i ja będę spokojniejsza do konca ciąży. W koncu co ma byc i tak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, doradźcie proszę, co mogę wziąć na ból głowy? Boli mnie od wczoraj, może nie bardzo mocn, ale jest to mocno uciążliwe :( Jest jakas bezpieczna w naszym stanie tabletka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was Moje Drogie :) u mnie dziś brzydka pogoda, szaro buro i deszczowo, ciężko było się wygrzebac spod kołderki :) Madzik, ja często cierpie na migreny, które troszke mi sie nasiliły w trakcie ciąży wieć nie jest kolorowo. Rozmawiałam o tym z lekarzem i powiedziła ze przez pierwsze 3 miesiące mam nic nie brac, moge sie smarowac Amolem czy tego typu specyfikami ale nic do środka. Jednak dziewczyny na forum pisały ze biora paracetamol bo to nie jest szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam sobie krem na rostępy Ziaji i jak mi sie przypomni to sie nim smaruje ale zapach jakoś nie specjalnie mi odpowiada wiec moze dlatego tak żadko po niego siegam. Narazie nie mobilizuje sie bardziej do smarowania bo do rozpoczecia 4 miesiąca jeszcze mam troszke czasu :) a póżniej już postaram sie przynajmniej raz dziennie wymasowac kremem najważniejszcze części :) tylko jeszcze nie wiem czy pozostane przy Ziaji czy zafunduję sobie cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stonoga, dzięki za informacje. Wolę nie łykac prochów i na szczęście coś mnie ten ból juz prawie przeszedł bez niczego :D Trochę sobie tylko skronie pomasowałam i wypilam mocniejsza herbatkę, może to cisnienie niskie? Piszesz, o kremach na rozstępy, ze do 4 m-ca jeszcze daleko. Czy to znaczy że w 4 m-cu jest zalecane zaczęcie ich uzywania? Bo nigdzie nei znalazlam info na ten temat, a brzuszek jezscze mi nie rośnie, także nie widze na razie raczje potrzeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) z tego co ja czytalam na opakowaniach kremow, wszedzie pisze ze stosowac od 4msc..ja juz zaczelam stosowac gerbera, a juz od drugiego miesiaca zamiast balsamu na brzuch uzywalam oliwki, by byl natluszczony w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcyznki czy ktorejs z was po cytologii nastepnego dnia pojawialy sie jakies brunatne nitki w sluzie?? rano bylam w kibelku tak zaspana ze nie sprawdzilam ale teraz sie z lekka przestraszylam, to nie jest plamienie tylko sluz taki brazowawy, w pierwszej ciazy tak nie imalam wiec dzisiaj ze tak powiem z lekka sie wystrachalam... jak mi nie przejdzie do popoludnia to zadzwonie do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm.... a moze to zabarwienie śluzu wzięło się stad ze jak miałas pobierana cytologie to szyjka macicy została podrazniona? i tak jak napisała blada ja tez o tym 4 mięsiącu wyczytałam na opakowaniu kremu :) dobrze Madzik że juz nie boli Cie głowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam głupie pytanie: czy 13 tc. to już 4 miesiąc? Jak to się liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja uzywam kremu Gerbera od 3 miesiąca. Boje sie że i tak pojawią sie u mnie rozstepy :( Ale trudno, dla dziecka wszystko :D Aktualizuje tabelke: Ally 23..........Natalia......23........Sląsk............11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.........1 0....30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk........... 15.....01.07.07.. -1 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie.......15 ....05.07.07....0 Istraa............Aga...........25......Kraków....... .13.....08.07.07....0 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......14.. ...09.07.07..+3 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....14.. . ..10.07....+0,5 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......13.. ..11.07.07...+2 moon............Asia..........30......Warszawa......13.. ..10.07.07...+2 nowa346......Magdalena..19.....kujpomorskie....10... .13 .07.07...-1 Edzia............Edyta........22.......Białystok......13 .....11.07.07...+1 gosdan.........Gosia........30.......dolnośląskie..... 11...19.07.07 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........11.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga........Iga...........27.......Warszawa. ..... 9....23.07.07....-2 Dviki............Gośka........26......podkarpackie....11 . ...23.07.07 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........12 ...23.07.07....+5 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........10 ....28.07.07....-2 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........10.. .30.07.07....+1 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 12....10.07.07 Nie wiem jak to możliwe ale schudłam 1 kg, kiedy jem za dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! Dzisiaj udało mi się wstac w miare bez problemów. Tyle że jak mężuś szedl do pracy to zrobiłam sobie herbatke z cytrynka i od tamtej pory było mi bardzo mdlo. Naszczęście już jest wszystko ok. Trochę się obawiam wyjazdu do rodziców, bo odkąd dzidziuś jest w brzuszku to mam nawroty choroby lokomocyjnej :( No ale muszę dac rade. Aneczka-czytałam kiedyś, że po cytologii są możliwe jakieś plamki czy coś w tym rodzaju. Ja naszczęście tego nie miałam :) Może faktycznie jak nie przejdzie zadzwoń do lekarza. Odnośnie 4 miesiąca. Mój lekarz liczy 4 miesiąc od 14 tygodnia włącznie :) Czyli od kilku dni jestem już w czwartym miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Anulka-dziekuje za dobre slowa,wczoraj bylam u lekarza,wszystko w porzadku,maluszek mierzy 46,9mm,ruchliwy,co chwile zblizal raczke do buzi,piekne uczucie.Za dwa tygodnie moge zrobic badanie na przeziernosc,ale chyba nie zrobie,bo co mi to da?Jak bedzie ok,to dobrze,ale jak tylko beda jakies nieprawidlwosci,to bede sie dolowala cala ciaze.A to na pewno nie wplynie dobrze na przebieg ciazy.Teraz,bez badania jestem spokojna i optymistycznie nastawiona,wiec niech tak pozostanie.Pozdrawiam serdecznie. P.s.Czy ktoras z dziewczyn ma problemy z rwa kulszowa,albo zna kogos w ciazy,kto ma?Od wczoraj boli mnie biodro i noga,nie moge spac,nie wiem jak mam sobie poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E.C.-ciesze sie, że wszystko w porządku :) Jeśli chodzi o ból biodra, to ja 3 dni temu coś takiego podobnego mialam. Tzn tak jakby ucisk na nerw na wysokości pośladków, ale nie cały czas. Nie mogłam wstac, ani stanąc na nogę bo wtedy najbardziej coś uciskalo. Nie moglam również bezboleśnie przwrócic się na drugi bok. Starałam się głównie leżec trwało to 4 godziny minimum, później to juz nie wiem bo zasnęłam. Rano jak sie obudzila było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik, tak naprawde to nie wiem jakie gerber produkuje kosmetyki, ja slyszalam dobre opinie o tym akurat i go kupilam, kosztuje ok 25zl w aptece. panie w aptece mi powiedzialy ze gerber jest b. dobra firma i go polecaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×