Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

upssss powaznie? a w ktorym miesiącu Ci sie pojawily? a duzo przytylas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem po wizycie u gina.Wyniki morfologi i moczu mam dobre.Miałam robione USG no i niepowiem jestem podekscytowana tym co widziałam.Mój maluch leżał i machał rączkami.Miałam mierzonA główkę kosć udową,brzusio.Mam wszystkie pomiary,wiem co oznaczają te literki BPD,FL AC,Hc,itp ale nie wiem jakie są normy w tygodniach.Może ktos ma jakąś stronkę na ten temat??Lekarz powiedział że wszystko gra a mój maluch waży 309g.pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokopelasa super :-) ja dzis tez mialam robione usg, dzidzia fajnie machała do mnie rączkami :-) wazy 240 gr. Lekarz dal mi tez skierowanie na usg 3d, tam to dopiero są widoki :-) mam sie zglosic za jakies 3-4 tygodnie, juz sie nie moge doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justka, na koniec 4 miesiaca zaczeły mi sie robić tylko na piersiach. Ale może za mało sie smarowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o usg 3d to wiem ze wszyscy tu na slasku jeżdża do rudy sląskiej tam kosztuje to 180 zl bez skierowania a jesli ze skierowaniem to nie trzeba nic płacic. Ja dostalam od mojego lekarza skierowanie i namiary na lekarza z żor, skierowanie jest na usg 2d a za dopłata 90 zł moge zrobic usg 3d z nagraniem na płytke. sama tez az tak bardzo sie nad tym wczesniej nie zastanawiałam. Lekarz powiedzial ze nie jest to konieczne, ale nie zaszkodzi zrobic bo jest to bardzo dokładne i szczególowe badanie. warto jes zrobic po 20 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika ja przytyłam 3 kg, na brzuchu odpukac nic sie nie pojawia, ale wydaje mi sie ze najbardziej zagrożone są moje piersi. a te rozstepy jak bedą się miały pojawic to i tak sie pojawia, niestety. Moja mama jak byla w ciazy z moją siostra miala 36 lat, nie była najszczuplejsza, niczym sie nie smarowala i nic jej sie nie pojawilo. SUPER :-) słyszalam o tym cudownym kremie z musteli- cholernie drogim.... jestem ciekawa czy naprawde jest taki dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety mam skóre podatną na rozstepy, a już szczegolnie na piersiach. No wlasnie juz pare osob mowilo mi ze jak sie beda miały pojawic to i tak sie pojawia, nawet jak bede stosowac kremy. Ale ja chyba zainwestuje w jakis dobry krem :) Pozdrawiam i lece. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ, JUSTKA JA PRACUJE 8 GODZIN PRZY MONITORZE I NIE JEST TO JAKIEJS WYSOKIEJ KLASY MONITOR. NARAZIE CZUJE SIE DOBRZE WIEC JESZCZE TROCHE POPRACUJE CHOCIAZ JUZ PLECY MI TROCHE DOKUCZAJA. POSTANOWILAM ZE OD KWIETNIA CHYBA POJDE NA ZWOLNIENIE I DO PORODU POLENIUCHUJE TROCHE :) O CO DO KREMOW TO JUZ TEZ ZACZELAM SIE BAC O ROZSTEPY. UZYWAM NA RAZIE TYLKO KREMU NA PIERSI I JAK DO TEJ PORY JEST OK, NIC SIE NIE POJAWILO TYLKO NIE WIEM CZY ZAWDZIECZAM TO KREMOWI CZY PO PROSTU TAK MAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Co do rozstępów - niestety w pierwszej ciąży pojawiły się obrzydliwe (głównie na udach), mimo stosowania różnych kremów polecanych w aptece. W ogóle wtedy wszystko \"poszło\" mi w uda (i do końca nie zeszło mimo cud kremów, diet i ćwiczeń :( ) Trochę zwolniłam, zresztą na uczelni skończył się semestr, a od soboty ferie - jeszcze tylko w sobotę jadę z moim olimpijczykiem na eliminacje ustne i WOLNE!!!! A po feriach jednak planuję L-4. Mam pytanie do dziewczyn, które uczą w szkołach średnich. Otóż w większości szkół obowiązuje tzw. uśrednianie, tzn. nie płacą nam nadgodzin, bo w maju i czerwcu, po odejściu maturzystów, mamy o kilka godzin mniej (które i tak przesiadujemy w szkole w ramach \"okienek\"). Ponieważ od października nie płacono mi za nadgodziny, a w maju i czerwcu będę na L-4, chyba powinni mi oddać to, co już zagarnęli? Czy ktoś był w takiej sytuacji? Księgowa stwierdziła, że to precedens. W ogóle wkurza mnie cały sytem wypłat, bo nie dość, że stracę na wynagrodzeniu w szkole (o czym już pisałyśmy), to jeszcze \"odpuściłam\" przedłużenie umowy z uczelnią i nie wiem, czy w ogóle będę miała szansę powrotu, jeśli nie zrobię w końcu habilitacji... Ale już nie narzekam, dziś wizyta u gina, wieczorem napiszę! Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli nikt mi nie odpowie-super a myslalam ze na tym forum sie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa-upławy powinny byc białawo zółtawe, ale napewno nie pomarańczowe czy czerwone czy brunatne. Ja na Twoim miejscu skonsultowałabym to z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej nowa, sorry, nie dostrzegłam Twojego pytania! Zdecydowanie skonsultuj to z lekarzem i to szybko. Gdy leżałam w szpitalu kazali mi przynosić wkładki, jeśli pojawiła się jakakolwiek wydzielina posiadajaca barwę (a leżałam na podtrzymaniu po plamieniu). Nie lekceważ tego. Oby to był tylko wynik upławów lub nadmiaru witaminy C (istnieje taka ewentualność). Idź do lekarza lub podjedź na dyżur koniecznie z wkładką!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumik ostatnio duzo pilam witaminy C w tabletkach musujacych 1000mg dziennie od 3 dni mzoe dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ze tak wybuchalm ,dzis jestem strasznie poddenerwowana ,brat mnie dobija ..jumik od witaminy C mog byc ciemiejssze uplawy ?krew to na pewno nie jest ani braz tylko bardziej pomaranczowe .i tak jak pisalam przez ost.3 dni pilam duzo witaminy C -sokow z cytryn i tych tabletek musujacych 1000g dzienie a zalecana dawnka to 500mg ,ale czulam ze mnie lapie grypa i pilam duzo wiec to jest pewnie przyczyna co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa jak wiadomo nadmiar czegokolwiek nie jest wskazany, a już zwłaszcza witamin i to w okresie ciąży....człowiekowi zawsze wydaję się że to tylko byle witamina i nie można sobie narobić nią szkody, niestety awitaminoza, jak i hiperwitaminoza nie jest zjawiskiem porządanym. powinnaś skontaktować sie z lekarzem w związku z kolorem tych upławów, myślę, że nie jest to związane akurat z witamniną C. Może brałaś ostatnio jakieś leki na grzybicę, które powodują to zabarwienie. Tak czy owak skonsultuj to z lekarzem. Im szybciej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka - ja pracuje przy komputerze 5 dni w tyg po min 8 godz. Pytalam lekarza co on na to, ale generalnie nie ma obaw - grunt zeby wstawac od kompa, robic przerwy, przejsc sie i zeby tyl innegokompa nie byl skierowany na ciebie. A kremow na rozstepy na razie nie uzywam, mam tlko olejek, ale jest strasznie tlusty i kiepsko sie wchlania, takze smaruje go przed sbem i tklo na brzuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn któe rodzą tak jak ja 23 lipca kiedy miałyście ostatnią miesiączkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda1984
Witam wszystkich! Mam termin z USG na 22 lipca,a ostatnią miesiączke miałam 08.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, wróciłam od lekarza!!! Wszystko ok, tym razem bez usg. Nowa i istra (sorry, jeśli popełnilam błąd w zapisie) przezroczysta i biała wydzielina nie jest powodem do niepokoju, w ciąży to normalne (na ogół), wszelkie podbarwienia mogą budzić niepokój, więc te ciemniejsze plamki nowa skonsultuj z lekarzem, chociażby telefonicznie, nie lekceważ tego! Mnie kazali biegać do pokoju zabiegowego z KAŻDĄ podbarwioną wkładką, ale jak pisałam, było to w ciąży zagrożonej. zastanawiam się nad tym badaniem #D w Rudzie śląskiej. Któraś z Was robiła? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, to nie istraa, tylko Marylka pytała o upławy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny 🌼 :-) Jumik ja wybieram sie na USG 3D/4D, ale jeszcze dokladnie nie wiem gdzie. Bardzo zalezy mi na zapisie na CD, zeby malenstwo mialo kiedys piekna pamiatke, ale nie wiem czy to bedzie Ruda Sl. Wszyscy mowia o tym, ale nikt doklanie nie moze podac mi adresu, nr tel, nawet strony internetowej nie znalazlam. Natomiast mam fajne namiary na klinike w Krakowie, a przeciez z Katowic to bardzo blisko :) Chce jechac miedzy 21, a 23 tc, bo to ponoc najlepszy czas na takie badanie. Poki co jeszcze czekam, ale po wizycie napisze co i jak, a moze nawet wkleje linka z moja dzidzia ;) ;) ;) Co do kremow na cellulitis i rozstepy to rewelacyjne sa mazidla z firmy BIOTHERM seria dla ciezarnych. Ja uzywam i poki co nic sie nie pojawia. Sa to bardzo drogie kosmetyki, ale w sondazach wygladaja niezle. Zajmuja najlepsze miejsca, wiec pewnie musza byc skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze akutalizacja ;) Ally23.........Natalia.......23........Sląs........11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1....Monika......19.........śląsk.......20...... 29.06.07......+4 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....18.... ..04.07.07......+3 Aneczka1979...Ania........28.......podlaskie....19.....0 5.07.07.......0 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......19.. ...08.07.07....+2 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....17.....08 .07.07....+1 Anulka78.......Ania..........28........Szczecin.....19.. ..09.07.07.....+6 Blada..........Małgosia.....27......Małopolskie.18... ..10.07.07.....+1,5 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....17.. ..10.07.07.....+4 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..17... .11.07.07....+5 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....17.....11.07.07...+4 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......18 .....11.07.07....+2 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....17 .....15.07.07...+1 Olcia81..........Ola.........25.......śląskie........ .18......18.07.07...+2 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........17. ....22.07.07....+3 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk.......15... .22.07.07....+2 Stonoga........Iga...........27....Warszawa......15..... 23.07.07....+? Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..15 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706......Ania...........22......Wadowice.......16 .....23.07.07..+9 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......16.. ....23.07.07..+3 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 15.....23.07.07...1 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30.......usa/Bialystok..... 16....24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... ..11.....25.07.07...0 paula21........Paulina........21........małopolska...... 12......26.07.07. jumik.........Justyna........34.........śląskie........ ..15........27.07.07 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26.........Wrocław.....14.....30.07.07.+1,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli idzie o wszelkie uplawy i plamienia to trzeba je konsultowac z ginem, nie mam pojecia NOWA od czego moga byc pomaranczowe bo nigdy tak nei mialam, na wszelki wypadek chociaz zadzwon. w ciazy bialy (nieprzejrzysty) sluz o konsystencji ciagnacej lub u niektorych kobeit lepki jest norma i nie ma powodow do niepokoju ale jesli sie zdarza cos innego to koniecznie trzeba przeleczyc jumik - w koncu sobie troche odpoczniesz!!! ferie pozniej zwolnionko, bedziesz iala wiecej sil jak dzidziulek przyjdzie na swiat JUSTKA daj znac czy cos dostalas na te bakterie w moczu i co na to powiedzial gin, jestem ciekawa jaka kuracje tobie zaproponowal jesli idzie o liczenie tygodni - wczoraj jak mialam wizyte to bylo 18t 5d no i moj gin w karcie ciazy wpisal 19tc a jak zapytalam kiedy polowa bedzie za mna to powiedzial ze jak wkrocze w 21tydzien czyli dokladnie 15lutego. juz sie doczekac nie moge jhehehe to ja sie przy okazji aktualizuje bo niby jutro wkraczam w 20 tydzien ale nie wiem cyz bede miala jak zajrzec Ally23.........Natalia.......23........Sląs........11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1....Monika......19.........śląsk.......20...... 29.06.07......+4 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....18.... ..04.07.07......+3 Aneczka1979...Ania........28.......podlaskie....20.....05.07.07......+0,5 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......19.. ...08.07.07....+2 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....17.....08 .07.07....+1 Anulka78.......Ania..........28........Szczecin.....19.. ..09.07.07.....+6 Blada..........Małgosia.....27......Małopolskie.18... ..10.07.07.....+1,5 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....17.. ..10.07.07.....+4 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..17... .11.07.07....+5 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....17.....11.07.07...+4 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......18 .....11.07.07....+2 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....17 .....15.07.07...+1 Olcia81..........Ola.........25.......śląskie........ .18......18.07.07...+2 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........17. ....22.07.07....+3 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk.......15... .22.07.07....+2 Stonoga........Iga...........27....Warszawa......15..... 23.07.07....+? Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..15 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706......Ania...........22......Wadowice.......16 .....23.07.07..+9 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......16.. ....23.07.07..+3 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 15.....23.07.07...1 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30.......usa/Bialystok..... 16....24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... ..11.....25.07.07...0 paula21........Paulina........21........małopolska...... 12......26.07.07. jumik.........Justyna........34.........śląskie........ ..15........27.07.07 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26.........Wrocław.....14.... .30.07.07.+1,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze cos... czy ktoras z was chorowala na gronkowca lub paciorkowca?? albo wie ze jest nosicielem? ja mialam paciorkowcowe zapalenie stawow no i gin powiedzial ze na wszelki wypadek bede miala podana penicyline w czasie porodu zeby uniknac zarazenia dzieciatka... jesli ktoras sie obawia ze moze miec te chorobsko to chyba warto sie przebadac- niedawno u kolezanki w rodzinie urozilo sie dziecko i matce nie podana antybiotyku na porodowce, niestety maluch sie zakazil i jest w bardzo ciezkim stanie. Nie chce straszyc ale lepiej dmuchac na zimne... jej paciorkowca wykryli robiac posiew z szyjki macicy, biocenoze czy jakos tak to sie zwie. ponoc przy czestych / przewleklych problemach z pecherzem moze sie to zdarzyc. tutaj jest artykul - radze czytac tylko pozatek bo dalszy ciag jest dla osob o zelaznych nerwach http://www.urwis.pl/dzieci198.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylka 2007 pytalam lekarza co sadzi o takich kosmetykach i powiedzial mi, ze nie widzi przeciwskazan, zwlaszcza jesli chodzi o produkty dla ciezarnych. Zreszta nawet na chlopski rozum to.... jesli cos co jest dopuszczone do sprzedazy z przeznaczeniem wlasnie dla nas to musi to byc po jakis testach, badaniach itd w inny wypadku nie znalazloby sie na sklepowych polkach. Tak sobie mysle, ale nie wiem czy slusznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia 81 Ja miałam robione usg w Rudzie Sl tylko w 30tc. Podaje adres NZOZ Genom ul 1-go Maja 339 41-710 Ruda Śl tel 244-46-63 koszt 180zł ja zapłaciłam 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mona 26 wielkie dzieki za namiary 🌼 :) A nie wiesz czy oni zapisuja takie badania na plytkach? I skad ta roznica cen? Chodzi o skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×