Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Nawet w artykule, do którego podałaś link jest ten zapis: WYNAGRODZENIE NA L4 Otóż będąc na zwolnieniu lekarskim mamy prawo do zachowania swojego 100% wynagrodzenia. Ale uwaga nie jest to 100% ostatniej pensji, ale średnia wyliczona z ostatnich 12 mieisecy. Tak wiec jeśli w ciagu ostatnich 12 miesiecy poprzedzajacych zwolnienie miałyście jakieś podwyżki to nietstety nie dostaniecie całej ostatniej pensji ale średnia wyliczona z 12 miesiecy poprzedzajacych zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu pomarańczowa
Przecież Aneczka nie podawała zadnego linka o l-4:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa kobietko - naucz się czytać ze zrozumieniem albo nie zabieraj głosu, gdy nikt Cię nie pyta o zdanie. Post był adresowany do Aneczki, nie do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu pomarańczowa
No własnie naucz się czytac!!!!!!!!!!!!!! Proponuje cofnac sie i doczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka podawała inne linki, to fakt, a o L4 podawała Anulka, ale na pewno się żadna nie obrazi za pomyłkę 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniam chwilowo temat.Teraz nastąpi chwalenie się. Apetyt mam więc wymyślam, właśnie zrobiłam sobie grapefruita zapiekanego w piekarniku z cukrem:) Ciekawy deserek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu pomarańczowa
jeden jest o remontach a drugi o smierci łózeczkowej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś nie widać Marylki, ciekawe jak się czuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa, gratuluję spostrzegawczości!!! Aneczka podała link do odpowiedniej strony, o którą pytałam, a tam można samemu wyszukać to, co dopowiedziała Anulka - artykuł o macierzyńskim i L-4! Odpuść sobie kobieto, bo chyba za wszelką cenę chcesz nam popsuć humory i namącić. Na razie żadnych konstruktywnych treści nie wniosłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lipcóweczki. Chciałam się do was przyłączyć bo nie mam z kim się podzielić wątpliwościami a u was to jak jedna wielka rodzina. Jestem w 18 tygodniu i zastanawiam się czy już powinnam czuć ruchy. Wiem że to różnie bywa i to bardzo indywidualna sprawa ale już nie mogę się doczekać zwłaszcza że mam problemy z ciążą i odczuwanie ruchów mojego maleństwa bardzo by mnie uspokoiło. A jak to było u was? Od razu wiedziałyście że to właśnie ruchy dziecka a nie np praca jelit? Czasami coś czuje ale nie jestem pewna. Pozdrawiam wszystkie lipcóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Marciu! Z ruchami dzidzi, jak sama piszesz, jest różnie, około 5-6 miesiąca na ogół zdobywa sie pewność, że to dzidzia, a nie trawienie :) Myśl pozytywnie i staraj się za bardzo nie przejmować, ja też miałam duże problemy z pierwszą ciążą, a teraz mam pokaźnego 7 latka :) \"na oko\" dają mu 9 lat, a jak się urodził (wcześniak) ważył zaledwie 2950.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - jeszcze o macierzyńskim - moja koleżanka i księgowa twierdziły, że zasiłek oblicza się na podstawie średniej z 12 miesięcy, natomiast na stronie maluchy podano, że na podstawie średniej ostatnich 6 miesięcy kalendarzowych... Trzeba się jeszcze dopytać, bo maluchy są trochę zdezaktualizowane (np. stary czas trwania urlopów macierzyńskich), popytajcie w swoich źródłach. Na razie, dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki jumik. Wiem że nie powinnam się przejmować ale miałam już martwą ciąże więc chcąc nie chcąc się martwie . Dlatego lepiej bym się czuła gdybym wyczuwała ruchy ale cóż trzeba się uzbroić w cierpliwość chociaż do następnego usg. Gratuluje synka :) to już prawie mężczyzna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuję Marciu, ale tym razem na pewno będzie ok, zobaczysz. Dbaj o siebie, odpoczywaj, a dzidzia będzie rosnąć :) Ja mam usg 7 lutego i też jestem ciekawa \"co słychać\", bo bobaska nie czuję, a pierworodny już nieźle o tej porze kopał. Pozdrawiam Cię serdecznie, miłych i spokojnych snów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Maaarcia ! 🌻 Wiem co czujesz, bo ja tez jestem po stracie i teraz caly czas przesladuje mnie ta czarna wizja. Boje sie powtorki. No i rowniez czekam na pierwsze ruchy ;) Podobnie jak Ty bede o wiele spokojniejsza jak zaczne juz cos czuc. Poki co raczej jeszcze nic nie czuje, ale wczoraj bylam u lekarza i z nasza dzidzia wszystko ok, wiec jestem dobrej mysli. Nic sie nie martw - damy rade ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też się zastanawialam jaką średnią bierze się pod uwagę. Z moich obliczeń wynika , ze wzięto 6 miesięcy a nie 12. Moja pensja nie była taka sama i w ciagu roku miałam dużą podwyżkę i wychodzi mi że to średnia z 6. No chyba że jest jakiś specjalny wzór do obliczania chorobowego :) Kadrową to ja nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas pogoda deszczowa a moj humor jest zupelna odwrotnoscia tego co za oknem. Wczoraj malec jakis byl spokojny i leniwy ze juz nawet jadlam czekolade i lezalam czekajac ze sie powypycha a tu nic... wiadomo od razu stresik maly przychodzi ale tak sobie pomyslalam ze matka miala ciezki dzien to i dzidzius zmeczony. Dzisiaj przed 8 obudzilo mnie wypychanie brzuszka... tak sie Lokator moscil ze az spac mi nie dal... Tak zajrzalam z rana wiec poczytac co slychac a tu idze ze ktos sobie mnie szczegolnie upatrzyl i \'ukochal\' i neguje wszystko co dotyczy mojej osoby no ale co tam... mi to rybka dopoki sa dziewczyny ktorym na cos moje podpowiedzi sie przydaja :) Marcia - witaj u nas, typowych kopniakow tak jak w 1 ciazy jeszcze sie nie doczekalam ale za to maluszek sie wypycha. moze jak sie polozysz i polezysz spokojnie po zjedzeniu czegos slodkiego (na niektore dzieciaczki dziala ponoc napicie sie zimnej mineralki) to akurat ci podplynie pod reke i troszke skora sie napnie, tak jakbys zlozyla jedna reke w piastke i druga dlon wypychala... w pierwszej ciazy ruchy sie pojawiaja miedzy 20 a 23 tyg ciazy. Kiedys czytalam ze kobietki przy kosci (jak ja hehehe) moga czuc ruchy pozniej ale u mnie i u kilku znajomych sie to nie sprawdzilo. Za to pisza ze szczuplaczki moga te ruchy poczuc nawet w 17tyg przy ciazy 1 ale wiele zalezy od ulozenia maluszka no i od lozyska. Przy lozysku przodujacym ruchy dziecka moga byc wyczuwalne dopiero ok 24 tyg ciazy wiec spokojnie. Najwazniejsze ze gin na usg podejrzal szkraba i bylo wsyzstko ok :) Agaa - grapefruit zapiekany??? nie slyszalam o tym!!! chociaz moje kolezanki ciazowki zajadaja sie pieczonymi bananami - mowia ze albo w karmielu albo w czekoladzie i ze sa boskie, chyba musze waszych wynalazkow sprobowc :) Marylka - ciesze sie ze jest lepiej, lez sobie i wypoczywaj, lewy boczek i lekko ugiete nozki najlepsza ciazowa pozycja do polegiwania :) no i koniec z wskakiwaniem na parapety mila pani!!!! JUMIK - zaintrygowana tym co wczoraj pisalysmy i pozniej jeszcze wyczytalysmy zadzownilam do tej mojej ksiegowej i dowiedzialam sie co nastepuje jesli idzie o szkolnictwo 1. trzeba pelne 3 miesiace przepracowac bez zwolnienia (ma sprawdzic czy opieke na dziecko mozna wziac czy tez nie) zeby naliczane bylo wedlug nowej stawki 2. podstawa do macierzynskiego liczona jest z ostatnich 12 miesiecy 3. nadgodziny sa wliczane do podstawy 4. dodatki do wynagrodzenia (np nagroda dyrektora, dodatek na zagospodarowanie, nagroda za 20/25 lat pracy etc) z zasady nie są wliczane do podstawy, ale tak na prawde to juz w zalezności od wewnętrznych przepisów. Anulka - tak jak pisalam wyzej ze dodatki do wynagrodzenia mozna wziac pod uwage ale nie trzeba i zalezy od firmy. wiem ze np kolezance jak w szkole wystawiali zaswiadczenie do banku to z golych poborow a mi z nadgodzinami i 13stka :) wszystko zalezy od polityki panujacej w firmie no i nie oklamujmy sie - od ksiegowej ;) a do belfrzyc mam jeszcze jedno pytanie - kiedys sie chyba juz one pojawilo ale teraz doszlo jeszcze kilka nowych dziewczyn wiec ponawiam - czy u was jest prezent z socjalnego za urodzenie dziecka i w jakiej kwocie?? u nas to 500zl. w ciagu ferii mialam kontakt z kolezankami ciazowkami z innych szkol i nigdzie tego nie ma. chce zobaczyc czy to tylko nasz wewnetrzny zwyczaj czy moze jeszcze gdzies maja gest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki w sobote! U nas słonecznie i ciepło, chyba się wymknę na chwilę z domu powdychać świeżego powietrza. Anulka u nas nie ma żadnych prezentów za urodzenie dzidziusia. Masz super szkołę. Pewnie dostanę z ubezpieczenia, ale nie pamietam kwoty. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka nie Anulka :) poprawiam się szybko, zeby pomarańczowa mnie nie dopadła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Niestety, u nas w szkole nie ma takich fajnych prezentów :( Za to miałam dziś rano bardzo ciekawą lekcję na temat braku anonimowości w sieci. Był u mnie brat informatyk (małemu nie działa gra \"Opowieści z Narnii\", nie wiedziałam, że ma ona aż takie wymagania systemowe!!!!) i uświadomił mi, że nie ma szans na zachowanie anonimowości, nawet, jeśli się ktoś nie loguje. KAŻDA wysłana wiadomość ma \"wpisany\" numer identyfikacyjny komputera, z którego została nadana. Numer zawsze demaskuje nadawcę, nawet jeśli pisze pod kilkoma nickami lub z kilku adresów e-mail. Odkrycia co do autorów bywają zdumiewające! Fajnie moderowane jest forum wakacje.pl, na którym nie ma szans na zmienianie tożsamości, bo program od razu identyfikuje ten sam numer komputera, z którego wysyła się wiadomości. W ogóle nie wiedziałam, jak łatwo można kogoś namierzyć w sieci, włącznie z uzyskaniem szczegółowych danych!!! A u nas leje, mały marudzi, a mi się nic nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumik - to pod warunkiem ze masz stale IP :) jesli laczysz sie przez neostrade czy kablowke to owszem IP masz stale ale jesli bys korzystala z netu przez modem (ale tak to juz chyba nikt nie robi bo to za droga impreza) to wtedy IP sie zmiania. Poza tym sa programy do zmiany IP (co 10min inny numer ci wchodzi z innego panstwa) a wiem to dlatego ze moj maz jest maniakiem komputerowym i lubi o takich nowinkach czytac :) Agaa jesli jestes ubezpieczona w PZU to dostaniesz 20krotnosc skladki ktora placisz co miesiac. Aha do kwoty skladki nie jest wliczane ubezpieczenie szpitalne tylko te podstawowe. Maz jesli ma takowe ubezpieczenie tez dostanie wyplacona kase. no i pamietajcie babeczki ze jesli nie macie dochodu 504zl na osobe na reke (po urodzeniu dziecka) to nalezy wam sie jeszcze 1000zl jednorazowej zapomogi oprocz becikowego. warto za wczasu po rozliczeniu PITu w maju czy czerwcu ze skarbowki wziac takie zaswiadczenie zeby pozniej mozna bylo zlozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja się w ogóle nie znam na komputerach (długo służył mi przede wszystkim jako maszyna do pisania :) teraz to i prezentację multimedialną potrafię przygotowć :) ), ale to, co pokazał mi brat, wprawiło mnie w osłupienie. Zmykam, bo trzeba trochę ogarnąć domek. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terka a jak te farby sa cenowo? my chcemy pomalowac pokoik do ktorego przeniesiemy starsza core bo ten w ktorym bedziemy z malenstwem ciagle jest ok. pogrzebie dzisiaj online w poszukiwaniu kolorow, mi zalezy zeby dobrze farba kryla bo sciany mamy zolte a kolorek bym juz chciala zmienic no i ta zmywalnosc scian mile widziana :) bardzo fajna stronka i duzo ciekawych info. http://www.fundacjamama.nongov.pl/news.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długo mnie nie było, ale czasem czytałam co tam u was sie dzieje. Nie za bardzo mam czas. W pracy siedzę 8 godzin przy komputerze z małymi przerwami na sikanie i jedzenie, a po pracy juz nie mam siły siadać do komputera, a właściwie to dla dziecka wystarczy te 8 godzin. Właśnie dzisiaj w pracy, ale tylko do 13, a za to w środę mam wolne, no i wybiore się do lekarza. Wyniki odebrałam w czwartek i na moje oko są dobre. Ruchów dziecka jeszcze nie czuję, ale wiem że w pierwszej ciąży może to byc wyczuwalne troche poźniej. Troche się denerwuję, bo u gin. byłam 4 tyg. temu, i nie wiem co tam z maleństwem, ale do środy jakoś wytrzymam. Ja raczej dobrze się czuję, zmęczenie minęło, pojawiła się wieksza ochota na jedzenie. A jeśli chodzi o L4 to jeszcze nie byłam na zwolnieniu. Na początku chciałam pójść jak najszybciej na zwolnienie, w pracy nie było za ciekawie. Natomiast mój gin. nie jest zwolennikiem szybkiego dawania L4. No i może dobrze, ja przynajmniej uświadomiłam sobie, że co ja bym w tym domu robiła, zwłaszcza że się dobrze czułam w I trymestrze. W pracy poprawiła się troche atmosfera, ja czuje się nadal dobrze. Dobrze, że jest wszystko OK, czasem coś tam zakuje, plecy zabolą lub głowa, no ale takie są uroki ciąży. Ale czasem Wam współczułam jak przechodziłyście ten I trymestr. Co do moich rozmiarów to waga mi się chyba popsuła, ale brzusio widać, piersi urosły do 75E (nosiłam 70D) i chyba nadal rosną. Spodnie sztruksowe ( ciążowe) kupiłam na allegro, ale przydadzą się na poźniej, brzuch jednak jeszcze za mały, ale dostałam od mojej siostrzenicy spodnie dżinsy na gumce i są na teraz idealne. A w pracy mam dwie pary biodrówek z większymi rozmiarami, które zakupiłam wcześniej. Muszę zmieniać w pracy bo mi spadają, i kiedyś jak szłam do pracy to myślałam, że nie dojdę, cały czas je musiałam trzymać. A w pracy raczej siedzę więc nie ma problemu. Póżniej jeszcze cos napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNKI, U MNIE TEZ RACZEJ PO STAREMU. POZA TYM ZE JUZ CHYBA ZE DWA KILO SIE PRZYTYLO I BRZUSIO ZNACZNIE SIE ZAOKRAGLIL :) MAM DO WAS TAKIE PYTANKO OTOZ ZA DWA TYGODNIE BIORE SLUB I JAK KUPOWALAM SUKIENKE TO SPODNICA BYLA JESZCZE DOBRA ALE JUZ TERAZ TROCHE SIE NIE SCHODZI, GORSET JEST SPOKO I W SUMIE JAK PODNIOSE SPODNICE DO GORY TO NIE MUSZE JEJ DO KONCA ZAPINAC BO GORSET WSZYSTKO ZAKRYJE I NIC NIE BEDZIE WIDAC ALE WIECIE MOZE CZY JEST COS TAKIEGO JAK JAKIS PAS UCISKOWY I CZY MOGLABYM GO ZALOZYC NA KILKA GODZIN?? NIE JESTEM ZWOLENNICZKA CHOWANIA BRZUSIA ALE SZKODA MI TROCHE TEJ SUKIENKI BO STRASZNIE MI SIE PODOBA A PRZEROBIC JEJ SIE NIE DA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosdan - super ze tak swietnie sie trzymasz, ja z mojej strony moge tylko pozazdroscic takiego latwego znoszenia ciazy i zyczyc aby do samego konca tak super bylo Terka - dzieki wielkie za wszelkie info, na stronie sniezki calkiem fajne sa te odcienie, corcia cos pokrzykuje ze ona chce fioletowy albo pomaranczowy ale moze uda sie cos jeszcze wypertraktowac :) Edzia z tym pasem to nie wiem co Ci poradzic. ja bym sie jakos tak bala scisnac brzuszka ale to tylko moje zdanie bo znam babeczki ktore do zaawansowanej ciazy smigaly w obciskajacyhc pasach i dzieciaczki zdrowe. a w spodnice nie da rady wszysc jakiegos klina przy zamku gumowego?? i zakryc go np jakas ozdoba... zapytaj moze w salonie ci cos doradza. mam pytanie - w jakich firmach macie ubezpieczenie i jak wyglada tam wyplacalnosc za urodzenie dziecka? my z mezem obydwoje w PZU i jak odlicza sie szpitalne to kazde z nas dostanie po 600zl ale pozwole sobie zacytowac jedna uzytkowniczke forum na temat jednej z firm: 15:21 yola13 Credit Suisse/ Winthertur ubezpieczenie grupowe moja składka 32,20zł miesiecznie za urodzenie wypłacaja 2000zł mozna wybrac jeszcze wariant ze składką 16,50- wtedy wypłacają 1000zł, lub składka 48zł- wtedy za urodzenie dziecka dają 3000zł, dlatego fajnie jest jak firma zanim podpisze umowe z jakąś ubezpieczalnią przejrzy tez oferty innych firm i wybierze najlepszą PZU ma jedna z najgorszych ofert, niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie znów dziś plamienie i bóle brzucha, jak wróci mąż pojadę do szpitala, nie czekam do wizyty, strasznie się boję......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaa masz racje koniecznie jedz do szpitala. Zadzwon do swojego gina to moze dryndnie na izbe przyjec czy na oddzial i ustawi lepsze wzgledy!. Mam nadzieje ze maz wroci lada moment, 3maj sie cieplutko bedzie dobrze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, ja jestem ubezpieczona w Allianz, sklada wynosi 36 zl, a za urodzenie dziecka dostaje sie 1400. Nie sądzialam ze jest taka roznica w PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×