Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

no i tak za pol godzinki dostanie sama marche przecier bo kaszki nie mam w domku na stanie:) a co do glutenu sama nie wiem raz tylko sprobuje jutro tak pol lyzeczki i zobaczymy. A co do jedznia ja tez sie nie spiesze ale ja wracam do pracy za 3 tyg wiec chce go nauczyc jakiegos jedzenia bo same widzicie ze z ta butla nie wiem jak bedzie:(a odciagac bede byle by sie w koncu nauczyl tej butli. A jedzonko wrazie czego go poratuje jak mamy nie bedzie 8godzin:(dobrze mysle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to cieszę się Aneczko, że nie jestem egoistyczną maminką ograniczajaca dziecku dostęp do nowości :-) jeśli idzie o butle, to moja Ewka pije ze smoczka Aventowego, innego nie próbowałam, bo ten zaskoczyła. rzadko go używam, ewentualnie jak gdzies wyjdę i ewentualnie trzeba moje mleko podać i cały czas pije z nr 1, bo to tez dla cyckowych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko no skoro wracasz do pracy to nie masz juz innego wyjscia jak zaczac podawac pokarmy stale... a probowals go karmic butelka z lyzeczka? co do jedzenie to owszem poratuje malego ale nie zastapi wszytkich karmien... a twoje mleko zostaje podawac albo lyzeczka albo tloczkiem do lekow. chociaz jak bedzie glodny i jak ktos inny niz mama poda mamine mleko to i smoczka zatrybi... u nas w ten sposob sie wlasnie udalo z Krzysiem... ta butelka chicco nie byla droga cos ok 18zl kosztowala wiec moze i ty sprobuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo babeczki!!!!!!!!! Melduję, że żyję :) Od miesiąca jesteśmy w Kole (teraz gościnnie do soboty jestem w łodzi u męża siostry, bo męzulek poleciał na delegację) i na dniach będziemy mieli internet!!!!!!!!!! Dostałam już prezent świątexczny ;) -laptopa, więc będę mogła pisać. Martynka ma się wyśmienicie (tfu tfu) ma 71 cm i waży 7,5 kg :). Jest bardzo wesoła i uśmiech nie schodzi jej z pysia :) Matko chyba nie nadrobię zaległości w czytaniu, także jak porusze enty raz jakiś temat to wybaczcie :) Pozdrawiam was i wasze maluchy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka1979....Krzyś...12czerwca...2950/49...7125/72..cy c... 2dzieci myszka1975...Kubuś..20czerwca...3400/51....7500/??...cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6650/??...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......6400/68... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..7500/67...mieszane Lalik...Julia..09 lipca.....2150/48...7000/64... cyc+50ml kaszki..3dzieci Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55... ....6000/64 butla Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......6260/68....butla _fernanda_....Roksanka...12lipca...3550/56...7360/68...b utla i deserki maania.......Julka.......12lipiec........2500/51... ..6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś...13lipca.......3060/48.......73 20/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......8100/?....mieszane+jabłko Olcia...........Semira.....16lipca......4230/59........? ??....butla f.i.g.i.e.l.e.k .....Agatka ....17lipca...3890/59....7000/65..cyc+zupka Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........7200/64...cyc+ słoiczek Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc listkaa..........Maja......19lipca.....3000/53.... ...6900/61.....mieszane justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6618/??.....cyc Wisienka.......Arkadiusz....22lipca.....3370/58.....6700 /??...cyc+kaszka Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52.....5800/61.....butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......7560/ok.70..... cyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze poprawie cm ;) Aneczka1979....Krzyś...12czerwca...2950/49...7125/72..cy c... 2dzieci myszka1975...Kubuś..20czerwca...3400/51....7500/??...cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6650/??...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......6400/68... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..7500/71...mieszane Lalik...Julia..09 lipca.....2150/48...7000/64... cyc+50ml kaszki..3dzieci Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55... ....6000/64 butla Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......6260/68....butla _fernanda_....Roksanka...12lipca...3550/56...7360/68...b utla i deserki maania.......Julka.......12lipiec........2500/51... ..6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś...13lipca.......3060/48.......73 20/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......8100/?....mieszane+jabłko Olcia...........Semira.....16lipca......4230/59........? ??....butla f.i.g.i.e.l.e.k .....Agatka ....17lipca...3890/59....7000/65..cyc+zupka Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........7200/64...cyc+ słoiczek Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc listkaa..........Maja......19lipca.....3000/53.... ...6900/61.....mieszane justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6618/??.....cyc Wisienka.......Arkadiusz....22lipca.....3370/58.....6700 /??...cyc+kaszka Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52.....5800/61.....butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......7560/ok.70..... cyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestesmy po pierwszej marchewce:)poszlo nie ajgorzej,zjadl pare lyzeczek mozna powiedziec 1/5sloiczka. Chyba dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie:(pol:( tylko 1/5 moze 1/4 sloiczka. Moze jutro bedzie lepiej. Myslalam ze nie naciskac tak mocno zeby go nie zrazic wiec jak zjadl tyle to dalam mu spokoj a mialo byc pol?:(buuu cholera jutro sie postaram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko nie:) na pierwszy raz to pół zdecydowanie za duzo:) Tyle ile ma ochote lepiej mniej niz wiecej :) i jak wszystko oki to stopniowo zwiekszaj dawke;) to moje zdanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uffff wlasnie sie zdziwilam bo moila lekarka ze pewnie zje pare lyzek hihi a tu nagle pol sloja hihi no ale juz wiemy wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uupsss jakiegos lenia giganta załapałam...:-( a tu tyle pracy przede mną..... jak tak piszecie, że wasze dzieciaki tak pałaszują, to aż mam ochotę cos podać i zobaczyć jak moje dziecze sobie poradzi z innym jedzinkiem niż mamowe mleko :-) ale poczekam jeszcze te 14-20 dni.. Nowa a co Ty tak mało zagladasz na kafe??? Jesli chodzi o drzemki, to moja Ewcia ucina sobie w dzien co 2 godziny. 2X30, 40 minut i 1xok.2,5-3 godziny. Średnio w dzien spi ok.4 godzin łacznie. A noc to od ok. 20 - 7. z przerwą na jedzonko.czasem z przerwą na przytulenie do cyca ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam jeden dylemat czy jak zaczelismy dzis od marchwi to ciagle mam mu dawac marchew czy inne warzywka?chyba inne tez ?np.po 2sloiczkach marchwi?to bedzie kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, troche poczytalam,ale nie wszystko zapamietalam. Ja tez malemu nie wprowadzilam jeszcze niczego.Pije tylko mleko 1,po 4 miesiacu mozna wprowadzic 2 ale jutro mamy szczepienie wiec zapytam lekarza czy wprowadzic,bo maly ma chyba neurodermitis czyli AZS.Nie chce niczego wprowadzac do 6 miesiaca,ze wzgledu na skore i mozliwosc wystapienia alergii.Mialam nadzieje,ze chociaz jedno dziecko ominie alergia,ale widac,ze nie. Corce wprowadzilam pokarmy od 5 miesiaca i jest uczulona. Maly spi na ogol dobrze tzn od 20.00 do 2-4,potem do 7-8.Nastepna drzemka to ok.11 ,potem 15.00 i 17.00 jest juz znowu zmeczony. Moj drugi okres trwal 30 dni,dzisiaj bylam u lekarza i powiedzial,ze to zmiany hormonalne,mam cysty na jajnikach,musze wziac tabletki.To na razie tyle ,do pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też macie takie problemy z forum od rana? :) idziemy kapac małego , uspypiamy go i do kina :) podczytam was później :) miłego wieczoru dziewczynki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem:) dzieci bajke ogladaja to moge cos popisac:) boshe,wczoraj i dzis ten moj wychwalony syneczek daje mi popalic:O spanie mu sie odwidzialo, w dzien w ogole, w nocy bez cyca po 15 min. sie budzi i drze:O wczoraj jak wstal o 9 tak do polnocy mial ze dwie 15. min. drzemki i cala noc mnie wolal, a ja majstrowalam swoje cv i list motywacyjny: http://www.allegro.pl/job.php?job_id=42 bo w zasadzie to poza doswiadczeniem spelniam wszystkie wymogi:) i moglabym zwiac od tesciow:P a placa chyba tez nienajgorzej na takim stanowisku;) od 12 do 19 bylam na nogach, gabi poszla w koncu do bawialni i swietnie sie bawila:) ale zlapalam dolka... chcialam oczywiscie, jak mezul byl na zajeciach skoczyc z carrefoura do ojca... to mi zadzwonil i powiedzial, ze macocha sie umowila z tesciowa i zebym nie przychodzila... poczulam sie jak zbity kundel... trudno,caly dzien lazilismy po centrach handlowych. obkupilam ksawka w bodziaki i pajace w tesco, gabi dorobila siee kozakow i 2 par kapci w ccc. no, mezus mial byc najpozniej o 19... szkoda ze nie powiedzial ktorego dnia:P koniec bajjki, mam juz dwojke na kolanach... zalamie sie jak tak dalej bedzie bo nie moge sie ruszyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu, jesli o mnie chodzi to wybralabym ta druga:) ale jesli moge ci radzic daj jakies ladniejsze zdjecie amelki;) na tym strasznie ponura:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczornie Ja tak po krótce,jeśli chodzi o spanie to Oli spi, od 20 do 7-8 z przerwą na cycanie tak okolo 3-4 w nocy. W dzień śpi od 10 30 do 13 nieraz śpi z przerwaą na marudzenie bo obudzi sie po godzince i jest marudny ale idzie dalej lulu,po południu tak ok 16 i dzie lulu na ok 40 mionut. Co do pokarmów to Oli próbowal już parę rzeczy dziś zjadł ze 3 łyżeczki deserku z jagodami jabłkiem,dzika róza,tak średnio mu smakowało,nieraz daje mu bananka,zupkę ugotowalam mu z marchewki pietruchy i ziemniaka ale nie chcial zjadł może ze dwie łyzeczki,jak to mój mąz powiedział jak go karmiłam tą zupką;za on królik nie jest i po marchewce to oli niebędzie miał siły lezeć ;) Dobra jeszcze poserwuje i ide lulu,a zapomniałam przedemną pracowity tydzien więc nie będzie mnie-,a, chrzciny w niedziele,i wszystko robię sma z moją mamą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde Justyna faktycznie synu dal popalic:)chybabym sie wywrocila na niego ze zmeczenia:) A co do spania to moj Kuba spi: 20-24(cyc)potem 2cyc,5cyc i 7 wstaje czasem 8,potem spi a dwie godziny po kamieniu po 30minut a ok 13 zasypia na 2-3godzinki ale tez nie zawsze. Dziewczyny mam doła bo znów próbowaliśmy dać Kubusiowi butle a byl wlasnie glodny jak sie rozplakal to masakra darł sie jak mógł a mezus sie staral uspokajal i dawal na nowo trwalo to moze 15minut jak zobaczylam jego wzrok juz nie dalam rady znow dostal cyca:(juztro ide po lepszy smoczek do butli. Nie wiecie czy do butli avent pasuje smok nuka?bo widzialam fajny ksztalt ale nie wem czy pasuje. Ja tez czekam na konika:) a wlasciwie Kubus hihi mam nadzieje ze zdazy na mikolaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dviki:) no moj po polnocy padl i narazie spi, ale dzis dzien taki jak i wczoraj... o 20 ululalam go cycem to gabi go rozbudzila i myslalam ze ja rozszarpie tak bylam wsciekla i najgorsze przeklenstwa cisnely mi sie na usta... ale jakims cudem sie pohamowalam. grrr. dzis probowalam z soczkiem bobofruta po 4 miesiacu, ale skonczylo sie na jednym wielkim pluciu i krzywieniu, jakos ksawek ze strzykawki panadolowej pic nie chcial... dobra, ide segregowac ciuszki, dla mam coreczkowych mam genialne ogrodniczki 86 podszyte misiem, czerone z wyhaftowanym kwiatkiem:) jak posegreguje to cykne fotke i moze ktoras sie skusi na jakis maly sliczny zestawik, bo mam na prawde fajne rzeczy:) dobrej nocki moje panie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej dziewczynki...wczoraj milan zasnął o 21,ja poszłam spać o 22 a oboje dzisiaj obudziliśmy się o 8-jesteśmy wyspani aneczka milan 3 tygodnie temu ważył 6700 ,a dł 70cm.. madzik ja też niedawno miałam problemy bo milan budził się na jedzenie a wcześniej przesypiał całe noce,pediatra przepisała mu bebilon pepti 2( on jest od 5 m-ca,milan dostał wcześniej) kazAŁA też czasami zagęszczaćkaszką ryżowa( ja daje 1 miarkę) i juz nie mamy tych problemów,przesypia po 10-11 godz,nie pamiętam czy jesteś na cycu???może mu to nie wystarcza???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
aha dziewczynki,jak wy riobicie własne kompoty i czy je dosładzacie i czy zupki gotujecie na wodzie z dodatkiem samej soli,??? ja wczoraj kupiłam jabłuszko i marchewke z jabłkiem z hippa,powiem szczerze że w biedronce jest tańsz bobovita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my bylismy wczoraj w kinie na Hitman :):);) a nawet nie najgorszy, jak na film na podstawie gry komputerowej ;) kupilismy jreszcze tacie ksiażke, bo musi czytac tylko nowe, a biblioteczka we swiezymi ksiazkami sie kurczy i do domu :) ,musze poczytac, co piszecie o soczkach, bo wczoraj nie miałam czasu. ja dawałam kubusiowi tylko raz z Bobofrut jabłkowo jagodowy i wcinał az dostałczkawki z wrażenia :) potem był zły, ze tak mu smakowało, a ja po paru łyżeczkach zabrałąm muflaszke :) był gęsty ale nie rozrabviałam z wodą, ale jak czytam, to chyba powinnam. a co do stałych pokarmów, to Kuba oprócz nieszczesnej dyni wcina wszystko. zazwyczaj pół słoiczka dziennie. malwinistko a ,mleczko zaęszczasz kaszką bezglutenową? moze faktycznie tez spróbuje, bo Kuba juz tak łądnie spał od 20:00 nawet do 6:00 bez jedzenia, a teraz to do tego czasu dwa razy xzdąży sie obudzic :) aniu bardzo ładne te karteczki :) justynko szkoda ze mam synka, bo chetnie by, skorzystała z twoich ciuszków po Gabrysi :) marylko śliczna tatianka, a już tak do ciebie podobna, ze nadziwic sie nie mogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam jeszce pytanie odnosnie tej kaszki w mleku. daje jednamiarke, zamiasta miarki mleka, tak? aneczko piszesz że Kubusie mają duzo wit. A i nie powinno sie ich za szybko do mleka wprowadzac, a każdka kobieta, któa odchowała juz swoje dzieci i pyta, jakie daje wirtaminy, to dziwi sie, ze tylkod wit. D3, a nie A+D3. moja mama tez dawała tą drugą. nie wiesz, dlaczego teraz rezygnuje sie z wit. A, jezeli kiedys było to regularną praktyką? tak sie ostatnio nad tym zastanawiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna udana nocka... Krzys poszedl spac o 20 i obudzil sie 6.30. alez fajnie moc sie przekrecac z boku na bok i nie musiec uwazac :) dziewyczny ktore karmia piersia - czy dajecie rade spac na brzuchu?? ja mam wielkie cycki i za diabla na brzuch niue udaje mi sie polozyc a jak juz nawet jakos sie umoszcze to wtedy cycki nieziemsko bola :( Dviki no manto ci trzeba spuscic za ten brak kontroli podwozia :) Krzys wtedy co dostal lyzeczke marchewki to ja ladnie zciamkal ale powiem ci ze zaobserwowalam przy podawaniu odrobiny jablka ze Gabrysia sie cofa.. oznajmila ze ona tez chce tarte i koniec... powiedz mi czy twoj Wiktorek ma wszystkie mleczaki? Gabrycha juz zgubila wszystkie 4 jedynki i idzie jej jedna stala. a co do @ to u mnie nadal brak i jakos nie placze :) Justyna niezly jest Ksawek z tym spaniem!!! matko wykonczylabym sie:) Marylko foty jak zwykle fajniaste :) mam nadzieje ze uda wam sie zalapac na to usg... Malwinistko przy gotowaniu jedzenia dla maluchow nie powinno uzywac sie ani cukru ani soli. sol jest wrecz zakazana bo powoduje zatrzymanie wody w organizmie i pozniejsze klopoty z nerkami czy nadcisnieniem... maluchy nie maja jeszcze wyrobionych gustow kulinarnych wiec zasmakuja w tym co mama zacznie podawac. warto tez zwracac uwage kupujac sloiczki czy tam jest inf o ze nie zawieraja cukru ani soli ja mam w planach mega aktywny dzien - czeka mnie pzu i zaplata za samochod w jendym koncu miasta a pozniej pzu zycie i ustalenie ubezpieczenia dla mnie od stycznia w drugim koncu miasta... no i jeszcze zus i zlozenie wniosku o wydaniue poswiadczenia ze skaldki odprowadzam... no a pozniej ide do kolezanki w odwiedziny do Mikolajka - tez lipcowego malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu wczoraj wklejalam czym grozi przedawkowanie wit A... postep nauki pokazuje czego uniknac a co lepiej podac. kubusie zawieraja syntetyczna witamine A ktorej podawanie bez konkretnych przeslank lekarskich (podobnie jak witaminy E) moze dziecku zaszkodzic... witaminy rozpuszczalnych w wodzie się nie przedawkowuje (np.C), grozne sa te rozpuszczalne w tłuszczach (A,E). Wisienko u nas w Rossmanie jest najtaniej jesli idzie o sloikowe zarelko. w prawdzie tylko 10gr taniej niz w biedronce ale za to 30-70groszy taniej niz w pobliskich sklepach. najtansze sa soczki (40groszy taniej niz u mnie) i deserki (tu roznica juz 70groszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylko a podawalas malej juz soczek? jesli nie to dzisiaj i przez kolejne 3dni powinien byc tylko soczek a deserek dopiero po kilku dniach mozna wprowadzic. nie powinno sie kilku rzeczy na raz wprowadzac nawet jesli to jablko pod rozna postacia jest (tzn soczek i deserek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wisienko napisz mi proszę jak się nazywają te granulki na laktację i w jakich ilościach jes stosujesz. Coś mi ostatnio mało leci z cyców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×