Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

doszlam do posta basi i jej napsze, ze ksawkowi takie znamionka na udku wyszly w trakcie naswietlania, ale mi sie wydaje ze to chyba od tej zoltaczki:O wlasnie, bylismy wczoraj u lekarza, po skierowanie na bili. mlody wazy 6400 i pani dr mowi, ze wyglada na 4-5 miesiecy, a nie 2,5:D 40,5cm glowka i 41,5 klatka. pamietacie jak pisalam, ze ma male ciemiaczko i miedzy innymi dlatego nie bede mu podawac d3??? fakt, ze oszukalam pania dr, ze mu podaje, ale kazala mi odstawic... wole nie wiedziec, co by bylo jakby jednak ja dostawal:O wczoraj wrocilam kolo 19 do domu i o 20 w trakcie karmienia padlam, a cala reszta ze mna, wiec nawet nie zdarzylam wejsc poczytac:) a dzis bylismy na badaniu. bilirubina 3,7:) ale zeby dmuchac na zimne mamy skierowanie do hepatologa. szczepienie jedno przepadlo:/ pozniej mam nadzieje, jeszcze sie odezwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylko jesli jeszcze to zajrzysz przed podróża to życze Wam przyjemnego lotu i pobytu :-) wypocznijcie i bawcie sie dobrze i ucałuj tą małą podróżniczke Tatianke od nas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Dziękuje wszystkim za życzonka w imieniu Agatki:) kokopelasa ale sobie wykrakałaś:) :) :) ale pewnie nie długo pojawi się lepsza okazja:) No no a na wykopkach to się napracowaliście:) Super foteczki:) a co do brzuszka po cesarce to ja też nie czuje :( mam podobnie tak jak Ty i jeszcze jakies tak jakby krosteczki wyvczuwam pod skórą cos jakby koncówki nici które miały się rozpuscic:( Dominisiu ślicznego masz aniołka:) A główka idzie w góre jak nic :) Tylko przy tym jest troszke złosci bo jeszcze plecki nie bardzo chcą pójsc a niunia by juz siedziec chciała:) no chyba że się czegos złapie to siada:) dziewczyny a moze lepiej jakby te znamionka lekarz zobaczył??? Ja to się nie znam ale tyle się słyszy teraz o tych chorubskach:( oj mój 3 miesieczny krzykacz się zbudził:) wiec zmykam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pouskutecznialismy dzisiaj z Krzysiem spacery i powiem tak... zmachalam sie jak diabli... jak szlismy w tamta strone to bylo ok bo bylo z gorki ale pozniej powrot moooocno pod gorke i z lekka sie zziajalam bo po prostu za cieplo sie durna pipa ubralam :) no ale ponad 3h zaliczone piekne widoki (bylismy nad rzeka) popodziwiane i ogolnie milo bylo zwlaszcza ze poszlam lazic z ulubiona cioteczka :) Kokopelasa, Dominisia sliczne maluchy no i jakie fajne laski ich mamusiami sa!!! Dominisia o tej temperaturze to pisalam ja :) to bylo i w gazetach i neonatolog przy malej tak pozwolila... grunt zeby cieplo malucha ubrac ale pod zadnym pozorem nie zawijac szaliczkiem nosa i ust bo sie para skrapla i moze sobie odmrozic buziaka. A no i 🌻 z okazji rocznicy slubu :) WIsienko to chyba ty pytalas o ten krem na dwor. do pol roku (wg mojej neonatolog) nie powinno stosowac sie kremow dla maluchow latem co do zimy to jeszcze z nia nie rozmawialam ale Gabrysia jest z kweitnia i jak byla zima to nie smarowalam jej buzi zadnym specjalnym tylko po prostu tlustym bambino. nie wiem jak teraz jego sklad ale najwazniejsze jest zeby w kremie nie bylo wody. Mala miala na nivea na kazda pogode uczulenie wiec z pewnoscia z tej serii nie skorzysatam. na razie Krzysiowego buziaka niczym nie smaruje i pewnie dopoki nie zaczna sie mrozy to nie zaczne... ogolnie ja sama nie uzywam kremow zadnych i jestem przeciwniczka zbyt wielu kosmetykow zarowno dla dzieci jak i dla doroslych Lalik wielkie dzieki za namiary, juz przekazalam kolezance i ma zadzwonic na wizyte sie umowic bo ona nikogo dobrego nie zna i stwierdzila ze woli lekarza z polecenia tak na wszelki wypadek Kokopelasa jesli idzie o rane po cc to juz od paru tygodni (oby nie zapeszyc) jest ok. nie pobolewaja mnie okolice szwu ani nie mam klocia (figielku tez mialam takie wrazenie ze szwami i mnie kulo jak naciskalam) ja czucie mialam od poczatku ale wiem ze sporo dziewczyn na to narzeka. ponoc powraca ono az do roku a czasami moze juz nigdy nie powrocic :O jak bedziesz u gina to warto byloby sie dopytac jeszcze Marylko przyjemnej i bezpiecznej podrozy. Napisz kiedy wracasz no i oczywiscie fotografuj Tatianke gdzie sie da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa JUSTYNA ale super ze bilirubina tak ladnie spada!!! umow sie koniecznie do okulisty z Ksawciem zeby wzrok sprawdzili. jak ci sie uda to namow lekarza zeby dal skieorwanie na posiew moczu. przy Gabrysi mielismy kontrolnie pare razy robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko mówisz że czucie moze nie wrócić?o kurcze o by nie mnie to sie przytrafiło,żle sie czuje z tym że nie czuje kawałka swojego ciała Marylko no to dobrej podróży tobie i Tatiance zycze,nie zapomnij gumy do zucia,co by ci bebenki w uszach nie popękały,jak bedziecie lądować I jeszcze jedno,jutro mija rok jak z małej kropelki powstał mój synio Oli,czekałam na ten cud prawie rok,az wkońcu sie udało.... Dobra kończę zaraz zaczyna sie you can dance a kątem oka bedę buszować na alegro,do jutra pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie czwartkowo jeszcze troche i znowu weekend i rodzinne lenistwo :) Krzys wlasnie sobie lezy na golasa i turla sie po lozku. jednak w pieluszce te opbroty z plecow na brzuszko tak ladnie mu nie ida jak na golaska... zaraz go ubiore bo jeszcze mi sie pochoruje dzieciak no ale troche radochy chociaz trzeba mu co jakis czas zapewnic :) mam do was pytanie - czy wy robicie usg piersi? jesli tak to od kiedy? wyczytalam ze po 22 roku zycia powinno sie robic co roku a po 30stym mammografie.. kurcze u nas w ogole czegos takiego nie zalecaja ani nie proponuja... w sumie teraz jak karmie to wiadomo nie ma sensu ale jak skoncze to pewnie zostaje mi pojsc prywatnie :( pierdzielona sluzba zdrowia... na wszystko jest na gorze tylko dla pacjentow nie... ja mowiac szczerze nigdy usg piersi nie mialam robionego ale jak sobie poczytalam o chorosbkach to az sie z lekka zaniepokoilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witanko z rana !!!! myslalam ze dzis nie bede piersza;)..... noc minela nam fajnie ..... wstalysmy okolo 5 ...teraz Julcia zjadla i zasnela .... kurde tk sie zastanawiam ile trezba tych rehabilitacji zeby przestala sie szarpac przy piersi .... coraz trudniej mi sie ja karmi ..bo jest coraz silniejsza i ciezsza..a nie zakazdym razem pomaga ta pozycja co mi pokazala... a zapomnialam spytac pani Ani od rehabilitacji ... niektore karmienia to czysta trauma zamiast przyjemnosc ...:(.... gdyby nie to byloby midzio .... szukalam czego w necie o tym ale nic nie znalazlam ... trzy miesiace szarpania sie mam juz tego dosc :(.... i tak z tego co mi powiedziala pani Ania ...to wytrzymala jestem ...bo wiekszosc kobiet w takiej sytuacji przechodzi na butle ...niby jest latwiej .... Marylko milego lotu i pobytu .... bawcie sie dobrze .... aj w sobote sie wybieram na slask ...zastanawiam sie jak julka zniesie 4ry godz w samochodzie .... co do rany po cesarce tez nie mam czucia wkurza mnie to bo po poprzedniej tak nie mialam ....ale wiem ze tak moze byc .... Justynka kawal chlopa z Ksawcia ... Aniiu mam nadzieje ze sie przydadza te namiary twojej kolezance ... Wisienko napisz jak ci maly spal po tej butli sama jestem ciekawa ....???? dobra pije dalej kawe i was poczytam moze ktos sie juz obudzial;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo witaski diviki chyba mnie wyprzedzilas;).... co do przybierania jak to jest ...????... powyzej 3go mca dzieci tyja juz mniej???? aneczko ty bedziesz wiedziec ?????...wiec jesli diviki twoj maly przybiera juz mniej to normalne ...o ile pamietam chyba 500g miesiecnie dzieciaczki tyja ...ale nie jestem pewna ... pozatym diviki kawal chlopa z niego wiec nawet jak przybierze mniej nic mu nie bedzie:)) oo i ania mnie wyprzedzila;)...aneczko co do usg piersi ja robilam raz ... jakos przed ciaza ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo cos znalazlam:) Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo, nie ma potrzeby ważenia go częściej niż raz w miesiącu. Ważenie cotygodniowe powinniśmy przeprowadzać, jeśli zaleci nam je lekarz lub gdy obawiamy się, że dziecko zbyt mało je (rzadko budzi się na karmienia, zasypia przy nich, nie potrafi efektywnie ssać). Malucha karmionego piersią nie ma potrzeby ważyć przed i po każdym karmieniu - wartość kaloryczna pokarmu jest różna w zależności od pory dnia i nocy, a i maluch sam reguluje sobie ilość wypijanego mleka podczas poszczególnych karmień. Waży coraz więcej - Do trzeciej doby życia: spadek masy ciała o około 10% masy urodzeniowej. - Około dziesiątej doby: osiągnięcie masy urodzeniowej. - Pierwsze trzy miesiące życia: przyrost wagi od 150 g do 250 g tygodniowo. - Między trzecim a szóstym miesiącem życia: przyrost wagi od 100 do 150 g tygodniowo. - W drugim półroczu życia: przyrost wagi około 100 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tyciem po 3 miesiacu jest juz zupelnie inaczej i nie ma tego ze powinno byc te 400gram tygodniowo a juz miesiecznie. Krzys przez miesiac przybral 500gram i lekarka powiedziala ze jest to idealny przyrost wagi. dzieciaki sa bardziej ruchliwe i spalaja juz wiecej kcal a nie tylko spia i jedza przeciez :) co do usg to kurcze 3 najlepsi radiolodzy jakich znam sa mi zbyt bliscy zeby do nich pojsc. jeden to moj wujek, drugi to ojciec przyjaciolki z mlodosci i przyjaciel rodzicow a trzeci to maz kolezanki... pozostali sa bo sa ale ogolnie wszystkie znajome babki chodza wlasnie do tych moich... troche lipa isc przed wujkiem swiecic cycem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalik my mielismy zalecone wazenie ze wzgledu na wczesniactwo plus wade Krzysia. lekarka mowila zeby byl zdrowy po urodzeniu to przy jego wadze startowej nie byloby koniecznosci wazenia a ze on ma chore jelita to dobrze trzymac reke na pulsie i dlatego przez pierwsz 2 miesiace mial czeste wazenia. Nastepna ma byc przy okazji w przychodni za miesiac bo kolejna wizyta u neonatolog dopiero 10grudnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko u mnie bylo waznenie przez wage i wcezsniactwo...jednak krzys przy urodzeniu byl sporo wiekszy od Julci ....teraz juz tez nie wazymy .... co do tego usg .... to naprawde masz dylemat ...z dwojfga zlego ja bym chyba wybrala wujka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalik a gdzie znalazlas to o wadze i jej przyroscie?? u nas waga urodzeniowa byla super jak na dziecko z wytrzewieniem ale uwierz wiele mnie to kosztowalo... mlody dobrze ze za duzo nie przybiera bo moglaoby sie to zle na jelitach odbic ale w sumie mimo ze najstarszy to wychodzi ze najmniejszy z lipcowek bo majac 3 miesiace tak jak wasze dzieciaczki teraz wazyl 6225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Niespecjalnie jestem wyspana. Amelka padła po 18 więc w nocy to już jej się nie chciało tak bardzo spać, a dotego te cholerne kupki zielone znów ją męczyły w nocy, wiec co karmienia to gratis przewijanie. Byłam wczoraj w ciucholandzie bya obniżka -75% i za całą reklamówkę ciuszków dla małej zapłaciłam 10 zł :) Takie fajne wełniane sweterki i wełnianego pajaca jej kupiłam. A dziś moja gwiazda kończy magiczne 3 miesiące :) Dziewczyny może zrobimy nową tabelkę? może np taką Nik....imię dziecka....data urodzenia....waga można by później dodać naprzykład iloś ząbków albo coś takiego. Dobra lece robić kawę i zaraz wracam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu najlepszego dla AMELKI z okazji 3miesiecznicy :) fajnie macie z tymi ciucholandami... u nas bawelniane spiochy od 12 do 15zl a welurowe od 15 do 20... zalamka totalnie a propos spania to Krzys zasnal ok 21, o 23 dalam mu przez sen tradycyjnie cycka i spal do... 6 rano!!! normalnie ubostwiam mojego synia za to ze pozwala sie mamusi tak swietnie wysypiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diviki a widzisz u mnie jak karmie w nocy na lezaco tez jest dpokoj ...a moze dlatego ze spi ...sama nie wiem ... ale z tego co mi powiedziala rehabilitantka przy karmieniu na lezaco pracuje tylko dolna szczeka ...i zeby unikac takiego karmienia przynajmniej w przy;padku julki ... nie wiem czy przez to wzmozone napiecie miesniowe ... czy ogolnie zeby sie rozwijaly wszytkie partie miesni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabelka to dobry pomysl ale w sumie jak zaczniemy ja wklejac kombinowac to w koncu sie pogubimy... trzeba by ustalic ze ktoras pilnuje i np co 5 strone ja znowu wkleja bo inaczej to sie jej nie doszukamy... ja bym wrzucila tam jeszcze dlugosc (przy urodzeniu) i obecna waga :) wisienko no to pozazdroscic... u nas na tych co sie grzebie to jeszcze dziwcyzny mowia ze na kg idzie cos wynalezc do sensu tanio ale tak to bardziej oplaci sie skoczyc do pepco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalik ponawiam prosbe o podanie linka do tamtych info o wadze... wkleilam to kolezance bo ona schizuje ze dziecko jej za malo przybiera a ona chce zrodlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasza nocka tez przespana. Tradycyjnie karmionko nad ranem a potem spanko do 8.00 :-) teraz maly znowu zasypia. Dzis taka pogoda wiec chyba przespi cały dzien :-) Czy u Was tez jest tako buro i ponuro? i jeszcze ten deszcz brrr Aniu dla Amelki wszystkiego najlepszego ❤️ całuski od justki i szymonka Aneczko z tym usg piersi to fajnie ze poruszylas temat. Ja powiem szczerze ze nie mialam nigdy ale chyba powinnam kiedys zrobic. Masz racje nikt na to nie zwaraca uwagi a przeciez to akie wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurza juz mnie ta kafeteria z tym dzieleniem linkow wrrrr.... zostaje wam skopiowac link do przegladarki i usunac spacje po 0 justka a mnie wkurza ze lekarze w sumie o tym nie mowia i mimo ze tyle kasy placimy to i tak badanie trzeba zrobic prywatnie... no nic jakos sie wysupla te 70zl, pojde dopiero jak calkowicie laktacja zaniknie bo wczesniej nie ma sensu u nas tez buro i ponuro ale jeszcze nie pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienko ale przynajmniej masz pewnosc ze sie najada .... poprostu czuc mamuse ...moze z nim spij ???? moze tak przynajmniej sobie z tym poradz jak cie bedzie czul bedzie spokojniejszy ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zacznę: mama imię data ur. waga ur. cm. ur. waga cm. Ania1706....Amelia....18 lipca....3550........55.......6600....64 Jak macie jakiś pomysł albo uwagę to wprowadźcie modyfikacje :) Dzięki za życzenia dla Amelii. Przesyłam oc niej buziaki dla ciotek lipcówek :) Aneczko u nas w tym szmatlandzie co wczoraj byłam też są takie ceny jak nie ma obniżki. To nawet czasami za nowe na hurtowni mniej się płaci. Wiadomo że nie ma na hurtowni nic specjalnie oryginalnego ale też można dziecko ładnie ubrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! ostatnio zaniedbalam kafe, ale to przez pogodę, bo taka śliczna był, że cały czas na spacerach byłam. Wczoraj z Ewką spedziłyśmy na polu mase czasu, njpierw 4 godzinki z czego przespała 3,5, a później jeszcze popołudniu z mężulem wybylismy we trójeczkę do lasu na 2. A dzis kaplica, bo pada..... Jeszcze Ewka coś w nocy cały czas na caycu chciała spać, wieczorm bąku okrutne puszczała, zresztą w nocy też i budziła się co 1,5 godziny i do cyca. Pomymlała go 5 minut juz przez sen i spańko. I tak całą noc. W końcy sie wkurzyłam bo nie wiedziałam czy głodna czy co. Dałam jej ściągniete mleko i wypiła całe 10 ml, więc z głodu raczej się nie budziła. teraz nadrabiam zaległości i wrzucam jeszcze parę fot. przed spacerkiem: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2fe7fa77e90a7bc2.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/183137c7e995e1f7.html po wieczornym spacerku: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bcc962fc2ea15dfd.html i jeszcze zabawowe http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2bf442d526c8505.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze wrzucimy wg dat urodzenia zeby bylo juz po kolei co?? Nick....... imię dziecka.... data ur..... waga/dł ur... waga/dł obecnie Aneczka1979... Krzyś......12czerwca....2950/49.........6725/69 Ania1706........Amelia.......18 lipca.......3550/55.........6600/64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×