Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Witajcie! Malski i Becia80 :) 🌻 Dviki, ja też mam wrażenie ,że piersi bolą jakby mniej. może to już przyzwyczajenie. (?!) Czuję się dużo lepiej, plamienia zniknęły całkiem, choć dalej muszę uważać ( już raz tak było,że zniknęły na 2 dni, a potem wróciły ze zdwojoną siłą) nie wytrzymałam z tym leżeniem , wstałam i gotuję obiad. dzwoniłam do mojej lekarki, tej od usg i pozwoliła trochę pochodzić po domu, byle nie za długo i co chwilę wracać na fotel. nie muszę też dziś brać zastrzyku, a mój mąż tak się cieszył, że może komuś wreszcie zrobić zastrzyk ( wiele lat temu robił). a tu figa z makiem:) żartujemy sobie oczywiście, bo przecież to wspaniale,że się poprawia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje wszystkim przyszłym mamusiom :) I zycze szczęscia :D Dziecko jest największym szczęściem rodziców :) Mały promyczek swiatła w ciągu dnia..Nutka radości i szczęscia 🌼 Życze wam wszystkiego najlepszego i trzymam za was kciuki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANECZKA, ALICJA HOOGATA- bardzo dziękuję za rady. udaję sie do Kliniki INVICTA na pomorzu. Zaskoczona jestem np wypowiedziami innych dziewczyn które np. starały sie od stycznia i dopiero teraz w listopadzie po 11 mcach staran chciały isc na badania. Ja juz po tych 6 cyklach wariuję-niemal . Hoogata- to mnie zaskoczyłaś myslałam że hiperprolaktemia powoduje nieregularność cykli a tu moze sie okazac że tymczasem ona jest czynnikiem utrudniającycm zajście w ciąże. Za wysoki poziom prolkatyny utrudnia, ale na całe szczęscie nie wyklucza zajścia w ciąże. ALE nie należy zapominac że kazdy organizm to indywidulny przpadek :D. Juz az tak bardzo nie nastawiam się na kolejne listopadowe starania..a w grudniu wszytsko sie wyjaśni i ta myśl mnie uspokaja. Czy którejś z Was Mąż robiła badanie nasienia? Czy mozecie mi troszkę napisa,c na ten temat. Mój Mąż jest gotowy na to badanie, ale moze napiszcie jak macie jakies wskazówki, dodam że pobranie nasienia bedzie na miejscu w klinice, i zupełnie nie wiem jak mam mu pomóc w przygotowaniu się psychicznym do tego? Mozecie w praktyce napisać jak to wszytsko wygląda. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe lipcóweczki :D Padło pytanie o to, jak długo się staramy. Hmmmm.... u mnie to trochę metodą na \"złoty strzał\" decyzja-seks-ciąża. W obu przypadkach zaszłam w ciążę przy pierwszym podejściu. Z jednej strony świetnie a z drugiej z zabezpieczeniem nie ma żartów. Dziś maleństwo zwaliło mnie z nóg. Chodziłam z chorobą morska do późnego popołudnia. Ale i tak kocham te \"niedogodności\". Upewniają mnie, że naprawdę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonn
gratuluje w takim razie, ale z antykoncepja trzebaby by pomysleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokopelasia
Do Arniki 81 ja też mam ten problem co ty niestety jestem też pa......i niezbyt mi to wychodzi żeby zerwać no ale próbuje się chociasz ograniczyć max 4 sztuki a jak tobie to wychodzi napisz.na dzidzie czekałam bardzo długo właśnioe miałam iść na hSG a tu taka niespodzianka.Były dni że uwolniłam się od pa... ale chodziłam cały czas taka podminowana że właściwie niewiem co byłoby lepsze?????W pierwszej ciąży a dowiedziałam się w 3 mies. to od razu mnia odrzuciło nie mogłam wziąść do ust myślę że tym razem będzie tak samo ale to jeszcze 2 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zupelnie nie na temat, bo nawet was nie podczytalam tylko od razu sie wchodze pozalic :( Laski jestem w dołku :( :( :( wiecie co, pojechalam dzisaij na uczelnie, posiedzialam raptem 2 godz. dojazd i powrot ok. 2 dodatkowych godz. i znowu te plamienie jasnobrązowe :( :( :( wiem żę pielegniarka nie kazala mi sie tym przejmowac, ale to jest takie dolujace!!!caly tydzien sie oszczedzam, jedno wyjscie i od poczatku :( martwię sie jak to bedzie wygladalo dalej, nie moge zarwac studiow, ale mojego sloneczka stracic sobie nie pozwole chocby nie wiem co :( na dodatek ( i tym jestem chyba najbardziej zalamana) wybralam popieprzony kierunek studiow, zupelnie nic nie kumam :( ludzie mnie wnerwiaja na maksa, same hieny, ktore najchetniej by ci oczy wydrapaly, jedynie co kilku facetow sensowniejszych - 2 :( :( :( oj mój męzu już ci współczuje, bo dzis twoja zonka zalamana, bedziesz mial co robic po robocie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczytałam, nadrobiłam i jestem w szoku ile was przybyło 🌻 🌻 🌻 wszystkim gratuluje i witajcie :) ja, chociaż myslalam ze bedziemy musieli sie starac nie wiadomo ile, zaszłam juz w 2 cyklu :) jestem w wielkim szoku :) a mąż sie smial i mowi nie wierzylas ze moje plywaczki takie szybkie :P moj maz mnie ostatnio bardzo zaskoczyl bo codziennie wieczorem kladzie sie na lozku mowi do brzuszka :) szok mu juz w takim razie minal ;) i chyba sie juz oswoil z mysla ze bedzie tatusiem :) czy ktoras z was w poprzedniej ciąży miala takie plamienia jasnobrazowe/czasem bardzo ciemno zolte, wygladajace jak uplawy? wiem obrzydliwe pytanie, ale wole spytac, zeby sie nie okazalo ze to byly wlasnie uplawy, a ja mowie ze plamienia. Jutro mi sie konczy dupaston :( a wizyta dopiero we wtorek, bede lezec caly poniedzialek plackiem, zeby tylko tam nic nie wznowic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tal się zastanawiam i lepiej zapytam, zanim zacznę schizować... wg USG to 6t i 4dz.... mnie się wydaje, że troszkę młodszy jest maluszek... ma 7mm....i zastanawiam się dlaczego nie było jeszcze widać bijącego serduszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lea76
Dziewczyny, ktorym sie udalo zajsc w ciaze. W ktorym dniu od pierwszego dnia okresu robic dziecko, bo czytalam artykuly innych dziewczyn ktore pisza ."robilismy to w dni plodne od paru dni mam objawy ale musze poczekac jeszcze dwa tygodnie do okresu" Nie rozumiem ,z tego co wiem to dni plodne sa w 14 dzien przy cyklu 28 dniowym co znaczy ze okres powinien sie pojawic po 14 dniach od owulacji. Pytam bo staram sie o dzidzie i juz zgupialam. Ostatni okres mialam 30 pazdziernika i staralismy sie 11, 13, 16 listopada czy jest szanasa ze sie moglo udac? cykle mam 28-30. Z gory dziekuje i gratuluje tym co sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ISTRAA a jakie mialas usg, dopochw. czy przez jame brzuszna? bo ja slyszalam, i to chyba nwet jest prawda, żę przez jamę brzuszną nie widac tak szybko, jak przez dopochwowe, przez brzuch widaac chyba dopiero w 7 tyg...wiec sie nie martw 🌻 a co powiedział ci lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze czekaj bo cos sie tam pokrecilo.......laczy do zlej strony...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest super :D :D :D tylko musisz wejsc w kalkulator dni plodnych, bo to jest z mojej zakladki do kalk. ciąży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lea76
Ally_23 Jestes super .Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrzcie co wlaśnie wyczytałam : \" W 4 tyg. kończy się proces zagnieżdżania. Matka poprzez swoje naczynia krwionośne łączy się z zewnętrzną warstwą ścianki zarodka i tak powstaje zaczątek łożyska i pępowiny. Zarodek ma 6 mm długości. Serce zaczyna bić w 25 dniu. Zaczyna rozwijać się język. W 26 dniu pojawiają się zawiązki kończyn.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lea76
Ally a jak u Ciebie z samopoczuciem, masz juz jakies objawy? Wyczytalam ze jestes w 8 tygodniu, a ile masz lat jezeli to nie jest tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lea76
CZy to zanczy ze w okresie zagniezdzania trzeba zachowac jakas szczegolna ostroznosc? A wogole strasznie sie denerwuje bo wczoraj milam straszna migrene i wzielam tabletke a dzisaj tak sobie mysle ze jak jestem w ciazy to chyba niebezpieczne.Comyslicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz :) to nie masz się czym martwić :) tym bardziej że lekarz sam wszystko widział i na pewno jak by coś go zaniepokoiło to by cie wysłał na dodatkowe badania, więc nie martw się :) Ali-cja dobrze ze ci juz lepiej :) nie szalej za bardzo jak juz znowu jestes wolna (czytaj nie przykuta do fotela/łożka) ;) Dziewczyny i jak miała któraś z was takie brązowe coś? Czy ktoras z was jest z Katowic? 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lea jestem w koncowce 7, moj suwaczek zle liczy, bo liczy od czasu w ktorym go zalozylam, chyba :P oj tak, ciągnie mnie tak strasznie ze nie pytaj :( a njagorzej jak pomysle o śledziu w zalewie, albo occie :( albo marynacie :( od razu moge pobiec do ubikacji :( po prostu fuuuuuj, piersi mam jak skały, a bolą jak ....ale mnie to cieszy, to znaczy ze faktycznie mam tam maluszka i to wszystko sie dzieje prawidlowo :) a tak to poki co dobrze, te plamienia/uplawy mnie troche niepokoja, mimo ze pilegniarka mi powiedziala zeby sie nie przejmowala bo to normalne. Z tym zagniezdzaniem sie jest tak, ze musi sobie groszek tam znalezc swoje miejsc gdzie bedzie siedzial, ale zazwyczaj nikt tego nie zauważa kiedy on sobie tam wedruje, i on sobie juz tam bezpiecznie siedzi i dopiero wtedy czujesz jak ci sie tam wszystko powoli powieksza (ja to mam dopiero od jakiks 2 tyg.) to wtedy wlasnie nie powinno sie dziwgac itp.z seksikiem tez sie wtedy lepiej wstrzymac na troche i goracymi kapielami :) mysle ze po 1 tabl. nic ci sie nie stanie ani groszkowi tez nie, a jesli podejrzewasz ze jestes w ciąży to może przezuc sie na Apap/Paracetamol jak bardzo potrzebujesz w naglym wypadku. Wow, może jakims lekarzem zostane :P ale sie nawymadrzalam :P :P :P ale to tylko moje obserwacje mojego ciała, i troche forumowiczek ktore mnie tez w pore przestrzegly przed gor.kąpielami :) Całuski dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lea76
Ally_23 Ale fajnie ze juz czujesz te wszystkie objawy. Zobaczysz jak czs szybko leci nawet sie nie obejzysz a juz bedziesz mamusia.Pamietam jak moja przyjaciolka z Florydy zadzwonila zeby mi powiedziec ze jest w ciazy a miesiac temu juz bylam na chrzcinach.JA mieszkam w MEksyku zeby bylo zabawniej i nawet nie wim jakie tabletki moza zazywac podczas ciazy .A migrany to mam zabujcze Ally_23 a jak dlugo sie staralas zajsc w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajnie :) Meksyk...no zaskoczyłaś mnie :) prawie od razu udalo mi sie zajsc w ciążę, za 2 cyklem, zaczęłam rozpytywać na forumach o jakiś dobry kalendarz owu. bo nie umialam trafic w te dni, nie wiedzialam zreszta kiedy to wypadalo bo mialam cykle 32 dniowe, ale przystapilismy do dziela natychmiast po @ no prawie natychmiast, bo troche jeszcze sie zastanawialismy :P potem dopiero spr. ten kalendarz owu. i tam pokazalo ze ten dzien w ktorym my sie przytulalismy to byl ostatni dzien owu :P no i zaskoczylo, chociaz przytulalismy sie juz do konca miesiaca prawie co dzien :P no i powiem ci szczerze, ze nigdy tak jak wtedy nie bylam pewna ze NIE jestem w ciąży :P a maz mowil oj jestes jestes zobaczysz :) przyznam ze z tym celowaniem to moglo wyjsc roznie, wiec w sumie nie wiemy czy w koncu to nasza zasluga, czy natura musiala sie poddac naszej determinacji ;) wiesz, kilka razy sie nastawialam na to i po zrobieniu testu mnie ten smutek przytlaczal :( nawet wlasnie przed spodziewana @ poplakalam sie ze znowu nam nie wyszlo, ale pomyslalam sobie ze nie poddam sie zrobie to chocby nie wiem co. Wiec sie tym razem nie nastawilam i prosze od razu niespodzianka :) piękna chwila :) zapamiętam na zawsze :) chcialabym zeby tak jak mowisz to zlecialo, ale ja jestem straszna pesymistka jesli chodzi o mnie, i tak sie boje wszystkiego, ze szok :( wiec mi sie podwojnie wlecze :( 3maj się :) i napisz czy sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lea76
Czesc Ally_23 i inne dziewczyny JAk sie okaze ze jestem to dam Ci znac pierwszej, narazie nie probuje na sile szukac objawow ciazy bo robilam to parokrotnie i zawsze bylam rozczarowana wraz z przyjsciem @. Ale jedynie co mnie troche dziwi no moze martwi a mianowicie mam bol pod zebrami z prawej strony i sie martwie co to jest czy to czasami nie nerka. W Meksyku jestem od niedawna wiec tez mam troche obawy zwiqazane z ciaza.Nie mam jeszcze lekarza i malo mowie po hiszpansku ale mam mozliwosc nie pracowac a slyszalm od dziewczyn ze Stanow ktore tu rodzily ze opieka jest rewelacyjna, wiec chyba zaryzykuje.Ja podobnie jak Ty nie mam zbyt regularnych okresow czasami 28 dni czasami 30 a ostatnio nawet 35 wiec nie wiem czy dobrze wyliczylam dni plodne okaze sie za jakies 10 dni. NApisz jak sie czujesz i do uslyszenia roznica czasu miedzy Polska a Meksykiem jest 7 godzin dlatego ja tak pozno sie pojawiam. Ok powodzonka i do uslyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally_23 dzieki za świetny link !! Jest cudowny. Wzruszyłam sie kiedy przeczytałam 19.11.2006 Kończy się proces zagnieżdżania. Matka poprzez swoje naczynia krwionośne łączy się z zewnętrzną warstwą ścianki zarodka i tak powstaje zaczątek łożyska i pępowiny. Zarodek ma 6 mm długości. Serce zaczyna bić w 25 dniu. Zaczyna rozwijać się język. W 26 dniu pojawiają się zawiązki kończyn. Dzis mam urodziny :) Ładny prezent !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czuje sie paskudnie - ciagle mnie mdli zrywa na wymioty i kreci mi sie w glowie, nie moge nic jesc praktycznie a nawet jak juz sie zmuszam do jedzenia to kiepsko mi wchodzi. mam wstret do wszystkiego co slodki a ja jestem ogolnie slodyczojad teraz wole kwasne. na szczescie ustepuja bole piersi - sutki dalej mam wrazliwe ale cyc jako cyc juz mnie nie swedzi i nie boli sam z siebie tylko przy niewlasciwym polozeniu sie ;) ISTRA ja jestem zwolenniczka usg dopochwowego bo wtedy wsyzstko na poczatku lepiej widac, zreszta przy diagnozowaniu usg dopochwowe tez okazalo sie u mnie trafne bo przez powloki brzuszne nic sie w oczy az tak nie rzucalo dopiero dokladnosc sprzetu pozwolila na wlasciwe rozpoznanie chorobska. Nie wiem ile w tym prawdy ale przy usg przez powloki brzuszne ponoc serduszko widac dopoero 9-10tyudzien a przy tym \'dowcipnym\' juz w polowie 7. A swoja droga w tak bardzo wczesenj ciazy moj gin twierdzi ze wieku ciazy nie powinno sie po usg wyznaczac tylko na razie na bazie @ i owulacji. Ja jestem doskonaym przykladem na mylnosc usg w okresie pozniejszym - ze wzgledu na to ze corcia ma drobne kosci usg w poprzedniej ciazy termin wyznaczalo mi 3tyg pozniej niz miesiaczka :) ALLY - ja te plamienia czy nawet uplawy skonsultowalabym z jakims innym ginem, mi sie to nie podoba a ta pielegniarka chyba jakas walnieta zeby twierdzic ze nie ma czym sie przejmowac. ja bym po prostu poszla do kogos dobrego prywatnie a nawet na pogotowie podjechala i zobacyzla co powiedza, nie chce cie straszyc ale wg mnie to nie jest normalne i trzeba szybko znalezc przyczyne. Najlepiej jakbys poszla do tego lekarza z wkladka jakas zeby w trakcie wizyty mogl ewntualnie sprawdzic. Kazde plamienie w ciazy jest niebezpieczne a co dopiero takie utryzmujace sie TERKA - nie wiem jak to bylo z mala jesli idzie o termin zachodzenia bo wtedy nie bawilam sie w wyliczanie, maz powiedzial ze zrobi mi prezent imieninowy bobaska i faktycznie tak sie stalo :) miesiaczki mialam wtedy mega nieregularne wiec nie mialam szans na doliczenie sie a zreszta... to bylo 5 lat temu :) teraz kolezanka z 28dni.pl stawia ze wg naszych przytulanek pownien byc chlopiec ale to sie okaze za kilka miesiecy. Wg tego co ja czytalam to chlopiec jest z dnia przed i z dnia owulacji :) QUERRILLA - strasznie szybko zaczelas wariowac :) spokojnie kobietko z tym tempem zachodzenia. Ja z badaniami ruszylam dopiero po polotra roku, nie ma co wszysstko zalatwiac na wariata bo byc moze to psychika cos u was blokuje. wiekszosc par stara sie okolo roku, nieliczny odsetek zdrowych par zaciaza szybciej, nawet jesli teraz powiesz ginowi ze ci nie wychodzi to jesli nie jest on z tych zdzierajacych kase to powie ci ze na razie spokojnie sie starajcie a jak po 12 miesiacach nie bedzie rezultatow to zaczna sie badania. Jesli lekarz zleca badania po 4-6miesiacach staran to wg mnie po prostu chce sciagnac kase. Owszem jesli masz problemy z okresem to warto zrobic badanie hormonow ale tylko to. Dajcie sobie czas, wyluzujcie i cieszcie sie soba. Blokada psychiczna potrafi robic krecia robote. A co do badan - po prostu trzeba zapewnic meza ze jaki ten wynik by nie byl to i tak sie bedzie go kochalo. Rozmaiwajcie o swoich uczuciach a wszystko bedzie dobrze. My to przetrwalismy mimo ze wyniki byly fatalne i nie dawaly rokowan na dziecko a jednak JEST :) LeA termin robienia dziecka jest pojeciem wzglednym. Mam nadzieje ze ci sie udalo ale jakby co to zerknij tutaj www.28dni.pl i z forum mozesz sie sporo dowiedziec plus wykres poprowadzic. Nie ma nigdy pewnosci kiedy jest owu na podstawie kalendarzyka. Owu mozezs co najwyzej wyznaczyc na podstawie okresu kiedy go dostaniesz - faza lutealna powinna byc stala i miec 12-15dni i dopiero wtedy mozesz policzyc okres najbardziej plodny. Polecam wnikliwa obserwacje siebie - oznaczenie sluzu, wysokosci twardosci i otwartosci szyjki - wtedy wszystko staje sie latwiejsze. Wiem wiem ze to typowe NPRowskie metody i pachnie to kalendarzykiem ale jak poczytalabys tam to zobaczysz ze dzieki temu wielu dziewczynom udalo sie juz zaciazyc. uffff alez sie rozpisalam ale na wszystkie wasze pytanka chciala odpowiedziec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×