Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Gość Arnika_81
Witam przyszłe mamy :) Teścik robiłam wczoraj rano - 2 kreseczki w tempie ekspresowym :D Dziś pobrali mi krew na HCG, popołudniu będą wyniki. Maleństwo nie do końca planowane, ale bardzo się cieszymy :D Również boli mnie brzuch i piersi, troche inaczej niż przy okresie. Niestety jestem dość mocno przeziębiona, dziś byłam u lekarza, mam przykaz leżeć i wstawać jedynie na posiłki :/ Biorę oscillococinum, wapno, tantum verde do ssania. Lekarka kazała tez pic pektosan i kwiat lipy. Mam nadzieję, ze będzie dobrze. Moje psiaki jakby wyczuwały co się święci i od kilku dni ładują się łebkami na mój brzuch :P Pozdrwaiam Was i ide leżeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agdaa
Fajnie ty sie cieszysz a ja jestem zalamana tez jestem w ciazy i termin nam na poczatek lipca ale ja niechce byc w ciazy jeszcze:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietam ze w pierwszej ciazy gin zalecal mi srodki homeopatyczne - jak stracilam glosik to bralam homeovox a tak w poczatkowych stanach grypowych to oscillococcinum i tantum veree w aerozolu do gardla... tutaj macie troche info o przyjmowaniu lekow w czasie ciazy http://wiki.28dni.pl/przyjmowanie_lekow_w_czasie_ciazy Arnika - gratulacje, powoli oswoisz sie z mysla i mimo ze nieplanowane to bedzie bardzo kochane :) agdaa daj sobie troche czasu, moze wysztsko sie jakos pouklada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy wy też macie zawroty głowy, i do tego możę jesteście osłabione? Kurcze wybierałam sie do biblioteki, ale w takim stanie daleko nie dojade :( Kupie dzis ten neo angin, bo mi coraz gorzej,a na dodatek przez to odkrztuszanie flegmy strasznie ciągnie mnie na wymioty, to byl horror dzisiaj, myslalam ze mi wywroci zoladek do goru nogami, a i tak do niczego nie doszlo, tylko to uczucie :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figurki są kochane!!! ❤️ mam zawroty głowy jak wstaję, ale mną się nie sugeruj, bo ja przecież leżę:) Arnika, gratuluję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figurki sliczne, juz je zgapilam na inne forum na ktorym szaleje :) ja mam zawroty glowy i czuje sie oslabiona, osoby ktore nie wiedza ze jestem w ciazy pierwsze pytanie jakie zadaja \"a co ty chora jakas ze taka blada\" a ja na to tylko usmiech i stala odpowiedz PRZEZYJE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! adgaa, nie martw się , wszystko ma sens, nawet jeśli na początku wydaje się , że wszystko wali się na głowę. Zwolnij,daj sobie troszkę czasu. Będzie ok ! U mnie ok, zaraz po dobranocce idę do łóżka. Poczytam córci, później sama się zaczytam...mam nadzieję. Alicja, autorem jest Ken Follet, ponoć to najlepsza z jego powieści. Średniowieczna Anglia...akcja toczy się przez kilkadziesiąt lat. Wartka akcja, nagłe zwroty , obyczaje, intrygi, seks, architektura. Budowa katedry... rewelacja Poza literaturą hahaha to jestem śpiąca i jakoś jakbym na wstecznym chodziła. trzymajcię się dzielnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arnika_81
Dzięki dziewczyny :) Teraz już możecie oficjalnie gratulowac, właśnie widziałam wyniki - poziom Hcg 4682 czyli coś pomiędzy 3 a 5 tygodniem :D teraz oby się ta francowata grypa ode mnie odczepiła :| Czy są wśród Was jakieś ex-palaczki? Jak Wam idzie i jak sobie z tym paskudztwem radzicie? Pozdrawiam :) acha.. i jeszcze powiedzcie jak zastrzec nicka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to gratuluje :) zostalam zaopatrzona w tymianek i podbial i syropek prawoślazowy ciekawe czy zadziala (wlasnie jem loda, bo nie moglam sie oprzec :( ) figurki świetne, zanim przeczytalam opis to myslalam ze to prawdziwe, tylko zmnijeszone i porobione kolaże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arnika po pierwsze GRATULACJE ogromniaste, po drugie jesli idzie o nicka to wlez w preferencje i tam wybierz - nie mam jeszcze profilu :) po trzecie - mam nadzieje ze juz tu z nami zostaniesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki, chyba się udało zalogowac ;) Też mam nadzieję, ze z Wami zostanę. Ally, do łóżka i zdrowiej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie ma znaczenia czy coś wcześniej schrupiesz czy nie. co do godziny .. hmm.. z moczu napewno rano, bo wtedy stęzenie jest najwyższe, ale z krwi chyba nie ma znaczenia pora dnia. test z krwi jest o wiele bardziej dokładny niż ten z moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam ! Kilka dni temu zrobiłam test i wyszły dwie kreseczki. Nie mogłam uwierzyć, więc następnego dnia z samego rana zrobiłam drugi test. Nie byłam jeszcze u lekarza, bo chyba za wcześnie, sądząc po Waszych wpisach. Wg oblliczeń zapodanych przez Ally_23 jestem w 5 tygodniu, a wg tego co ja wiem :) to dopiero 3 tydzień. Gorąco pozdrawiam wszystkie oczekujące na Maleństwa. To forum jest genialne ! Nie czuję się osamotniona :) A co do objawów to narazie bolą mnie piersi, które są nabrzmiałe i boli podbrzusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja jeszcze należę do grona staraczek. Staramy sie z Mężem 6 c i nicc.wybieramy sie do kliniki leczenia niepłodności, bo własciciwe od jakiś 9 mcy nie stosujmy żadnej antykoncepcji Bardzo prosze odpowiedzcie mi na pytanie po jakim czasie zaszłyszcie w ciąże, w którym cyklu starań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Dviki! Jestem zaskoczona, że tak szybko to się stało i trochę nie mogę uwierzyć... Do Querrilli : nie martw się napewno się Wam uda. Czy badałas poziom prolaktyny ?? Ja miałam za wysoki i dostałam lek bromergon. Po dwóch miesiącach leczenia spróbowaliśmy i udało sie od razu. Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIEDYS brałam bromergon bo miałam nieregularne miesiączki w 2000roku. ale teraz wysztko jes okej,cykle regularne. a Ty miałas nieregularne cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arnika, paliłam przed pierwszą ciążą, jak dowiedziałam się o dzidziusiu, to natychmiast przestałam. potem znów podpalałam, ale tylko okazjonalnie. głównie na zjazdach studenckich:D od kilku miesięcy nie zapaliłam ani jednego papierosa i mam nadzieję,że już nigdy w życiu. na pewno uda ci się rzucić bezproblemowo. dzidziuś motywuje jak nic na świecie! wyzdrowiejcie szybciutko z tych paskudnych grypsk 🌻🌻 a my zaraz z mężusiem oglądamy film. mam nadzieję,że nie zasnę przy tym, bo wcześnie ogarnia mnie senność. pozdrowionka dla wszystkich mamuś :) Hoogata, gratulacje:) querrilla, czasami szkopuł tkwi w psychice. ja kiedyś bardzo chciałam zajść w ciążę i 2 lata starań nie przyniosły rezultatów. zażywałam hormony, robiłam badania,i nic. potem lekarz powiedział mi,że dalsze leczenie jest już prywatne i dość kosztowne, więc zrezygnowałam z braku kasy. a potem minęło trochę czasu, przestałam się nastawiać i ta ciąża jest poniekąd zaskoczeniem. myślałam,że już nigdy się nie uda. no i proszę:) ale się rozpisałam, trzymajcie się ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam regularne cykle, tylko poziom prolaktyny za wysoki wg mojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie, dlatego ide w kocu zrobic badanie na poziom hormonów no i na badanie nasienia-bo nigdy nic nie wiadomo...a myslałam ze na te Święta bede chociaz w ciąży :(. a CZY JAK BRAŁAS BROMERGON MOGŁAŚ SIE STARAC O DZIECKO, czy bromergon nie szkodzi na pierwsze dni ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz powiedział, że jak tylko zajdę w ciąże to mam odstawić lek. Tak zrobiłam. W sumie to brałam ten lek około 2 pierwszych tygodni ciąży. Mam nadzieję, że to nie zaszkodziło Maleństwu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hogata witaj u nas :) liczylas wiek ciazy od miesiaczki czy od przypuszczalnego zaplodnienia? wiekszosc ginekologow liczy jednak od ostatniej @ i jesli wychodzi ci5-6tydz to na usg dopochwowym bedzie tylko pecherzyk, dopiero koniec 7-8tydzien bedzie mozna zobaczyc serduszko dviki - nie ma znaczenia o ktorej zrobisz betaHCG bo poziom hormonu w krwi jest staly i przyrasta z dnia na dzien o ok 66%, jak chcesz to moge ci tu podrzucic normy bety dla konkretnych tygodni ciazy, baaa nawet dla dni po owu :) querrilla - my staralismy sie ponad 2 lata i teraz zaszlam w ciaze cudem - i to nie tylko ja tak twierdze ale i lekarze, wyniki byly fatalne wiec uslyszelismy juz wyrok iui albo invitro, inny lekarz stwierdzil ze po podleczeniu MOZE sie uda, traf chcial ze zaszlam w ciaze jeszcze przed wizyta u specjalisty :) totalne wyluzowanie i \"zero\" szans widac sprawilo ze organizm sie odblokowal a mezowskie drobiazgi dostaly speed\'a :) gdzie idziesz do tej kliniki i do jakiego speca bo moze akurat cos ktoras z nas slyszala. SUKCES - udalo mi sie w koncu zjesc cala bulke, w prawdzie zjedzenie kolacji zajelo mi 2godziny ale przynajmniej obylo sie bez cofek ;) a teraz ide juz spac bo slepia mi sie kleja... dobrej nocki mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NORMY DLA PIERWSZYCH DNI PO OWULACJI (DPO-dni po owulacji) Dni po owulacji Zakres hCG inmIU/ml 10 DPO 5 - 50 12 DPO 10 - 100 14 DPO 20 - 200 16 DPO 40 - 400 18 DPO 70 - 800 20 DPO 140 - 1600 22 DPO 180 - 3200 NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży w licząc od daty ostatniej miesiączki (LP-last period) 3 LP 5 50 mIU/ml 4 LP 5 - 426 mIU/ml 5 LP 18 - 7,340 mIU/ml 6 LP 1,080 – 56,500 mIU/ml 7 – 8 LP 7, 650 – 229,000 mIU/ml 9 – 12 LP 25,700 – 288,000 mIU/ml 13 – 16 LP 13,300 – 254,000 mIU/ml 17 – 24 LP 4,060 – 165,400 mIU/ml 25 – 40 LP 3,640 – 117,000 mIU/ml kobiety nie w ciąży:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Aneczka 1979 Wychodzi mi 6 tydzien od @ :) chyba zaczekam jednak z USG jeszcze dwa tygodnie. Czy konieczne jest badanie USG przy pierwszej wizycie ?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hogata ja jestem zwolenniczka usg od razu na pierwszej wizycie zeby sie przekonac ze dzidzius jest w macicy tak jak powinien. teraz jak skoncze 10tydzien to tez bede miala usg zeby przekonac sie czy serducho ladnie bije :) po prostu moze jestem nadwrazliwa ale po perypetiach z pierwsza ciaza chce teraz byc spokojniejsza i pewniejsza co sie z maluszkiem dzieje mam problem z zapisem w mojej stopce poniewaz z moich obliczen 7 tydzien sie juz skonczyl i wlasnie zaczelam 8 - tj dzisiaj jest 7tygodni i 2 dni takze chyba jednak bede zapisywala w stopce to z mojego liczenia, zreszta kalkulator na duedate pokazuje ze to juz 8tydzien. stad byloby tez wiadomo czemu dzidzia na usg byla mniejsza - bo to 7 tydzien byl a nie 6 jak ja liczylam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny czytam Was od pewnego czasu. Byłam wczoraj na USG i widziałam bijące serduszko. Super widok! Wg USG dzisiaj zaczynam 7 tydzień, a przewidywany termin to 15 lipca. Mam jednak stertę leków (duphaston, luteina) bo okazało się że wynik progesteronu jest bardzo niski. Mój lekarz przyznał, że na pierwszej wizycie nie wierzył w powodzenie, ale teraz twierdzi, że jest zadowolony, więc ja również zaczynam się cieszyć. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoogata ja skończyłam 6 tydzień (4 wg dnia zapłodnienia), byłam już na 3 wizytach i na każdej miałam USG. Mój lekarz twierdzi, że to zupełnie nie szkodzi dziecku, a może dużo pomóc w prawidłowym prowadzeniu ciąży. Dzięki USG skierował mnie na dodatkowe badania i przepisał leki. W przypadku zagrożonej ciąży monitoring musi być jak najwcześniejszy. Ufam mojemu lekarzowi w 100%. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamy 🌻 Jeszcze nie mogę w to uwierzyć, ale też należe do lipcóweczek 2007 :) Teścik wyszedł pozytywnie, wizyta u ginekologa potwierdziła ciążę, choć to dopiero 4 tyd. Oczywiście biorę witaminki i kwas foliowy. Mam też lekkie bóle podbrzusza i lekarz przepisał mi Duphaston. Staraliśmy się z mężem o dzidzię od stycznia i muszę przyznać, że powoli zaczęłam tracić nadzieję, a tu taka niespodzianka :D:D Strasznie się cieszę :)) Trzymajcie się cielutko, buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×