Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Romek - to jest szansa, że wylecze troche tyłozgryz? Bez operacji? Teak Twin block kosztuje ok. 1400 zł, SZOK! drogo. Poczytałam w necie. A inne, tańszej metody nie ma? sam aparat nie naprawi mi choć troche zgryzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka 24
hej Ide dzis do ortodonty i nie wiem czy mam zrobic zdjęcie szczęki??to moja pierwsza wizyta u nowego ortodonty bo z ostatniego zrezygnowalam.nie wiem czy mam robic te zdjecia zanim pojde a jesli tak to jakie??ostatni ortodonta kazal mi zrobic tylko 1 zdjecie jednego zeba bo jest martwy ale nie mowil nic o zdjeciu panoramicznym calej szczeki i nie wiem co mam zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za ortodonta jak nie chce zdjęć!!!! Pewnie leczy wszystkich tak samo i na oko :-) Mówię poważnie - zmień ortodontę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Kewcia: Aparat zmusza również do stałej modyfikacji jadłospisu, z którego powinny wypaść wszystkie twarde produkty (np. orzeszki). Można je spożywać jedynie po uprzednim pokrojeniu. Na czas noszenia aparatu należy też zrezygnować z gumy do żucia, batonów z karmelem i wszystkiego co się \"ciągnie\" i może uszkodzić zameczki. Wskazane jest ponadto odstawienie napojów gazowanych. Zawarty w nich dwutlenek węgla może wpłynąć bowiem na rozpuszczenie specjalnego kleju, dzięki któremu metalowe elementy aparatu trzymają się na zębach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka-
jeszcze raz się zapytam, czy mozna z aparatem czyścic ząbki pisakarką? I jak często można to robic ???:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka-
:-)fachowo to się pewnie inaczej nazywa, ale tym mozna sobie wyczyścic ząbki u dentysty, nic nie boli a zabki są później bialutkie i nie ma nigdzie osadu:-), wkładaja do buzi jakąś końcówke i lecie z tego woda z czym:-) wrazenie jakby to był jakis "piaseczek":-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo, to ja też tak chcę, bo zwykłe czyszczenie mnie boli :-( A ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka24
hej zakładam aparat kosmetyczny 13.12.06 tylko na gorny luk.Pan był bardzo miły i powiedział ze nie mam duzej wady i aparacik ponosze rok,tylko czeka mnie jeszcze to ciecie wedzidelka :( .Najwazniejsze jest to ze nie musze nosic retencyjnego aparatu przez cale zycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie mam miec robione czyszczenie z osadu, ale slyszałam ze to boli :( no, chyba ze nie tą pisakarką tylko czyms innym :) a ile sie placi za czyszczenie pisakarką?? :):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
dzieki romek za odp 🌼 Moze jednak da sie wyleczyc ten mój tyłozgryz :) - do tego ortodonty u którego byłam juz nie mam zamiaru wrócic Dostałam namiary do ortodontów którzy ukonczyli kurs u M Doleckiego - wieć w pon wybieram sie do jednego z nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Kamyk22 i bardzo dobrze jeżeli masz tę listę to chętnie skorzystam bo mógłbym komuś kogoś spoza Trojmiasta od czasu do czasu polecić. Dora u mnie TWin block kosztuje ok 600zł co prawda niewiele na nim zarabiam,ale uwazam ze 600-700 to i tak dobra kasa,poszukaj moze ktos ma taniej Piaskowanie to strumien wody powietrza i piasku polecam,nie widzę przeciwskazań przy aparacie polecam jednak wymienić gumki po bo mogą ulec uszkodzeniu(same gumki)a najlepiej na czas piaskowania zdjac drut Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek A czy te piaskowanie nie boli tak jak zwykłe czyszczenie? I ile kosztuje? Twin block to taki aparacik? Jak długo sie go nosi? A jak się zdejmie to wada nie wróci? Czy może wrócić? Mieszkam w małym mieście i pewnie nikt nie ma takiego aparatu :-( To najpierw powinnam wyleczyc zgryz a potem ustawić zęby? Jak tak to troche długo to potrwa, potem moge byc \"za stara\" na aparat druciany :-((((( No nic, zobaczę co mi powie ortodonta.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Piaskowanie 70-100zł,aparat stały mozesz założyc w wieku nawet 70 lat :-),Twin block 6m-cy po 20h dziennie,pisałem wyżej,później można założyć stały z rick-a-natorem(to taka równia prowadząca dolną szczękę we właściwe położenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
ja dostalam dane łódzkich ortodontów od firmy UNODENTAL - która organizuje kursy M Doleckiego Kontaktowałam się z nimi mailowo - tu masz namiary : e-mail: unodental@unodental.pl www: http://www.unodental.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolka-
Spokojnie, pisakowanie nic nie boli, chyba że masz bardzo wrażliwe dziąsła, mozesz troszke czuc po czyszczeniu,ale nic się nie martw to nie jest ból nie mozna tak tego nazwać:-),polecam super efekt i nic nie boli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Ok znam UNODENTAL wiec tez sie z nimim skontaktuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka 24
Po tych spotkaniach u dwóch roznych ortodonotow nie wiem co mam myślec.Pierwszy z nich powiedział mi ze musze miec aparat na 2 lukach i straszyl aparatem retencyjnym noszonym do konca zycia,powiedzial ze mam wade zwiazana z moim językiem tzn.złym jego wypychaniu podczas polykania sliny,nie chcial tez zdjecia czaszki.Moj nowy ortodonta powiedzial ze musze przyniesc to zdjecie i ze poza diastema nie mam wad i tylko musze miec aparat na gornym luku a cale leczenie potrwa ok 1 roku.Czy to mozliwe ze opinie moga tak bardzo odbiegac od siebie ,czy poprostu trafilam na kiepskiego pierwszego ortodonte ???Ciesze sie jednak ze wyszlo na moja korzysc ale jesli cos wam sie nie zgadza co mowi ortodonta to polecam zasiegnac drugiej opinii gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Kewcia- ja nie jem twardych rzeczy w sumie i nie radze obgryzać np. pałek z kurczaka- bo dziś właśnie podczas obgryzania wygiął mi się drucik w miejscu gdzie mam wyrwany ząb i jest luka (tzn. wyszedł troche z tego zameczka koncowego naklejonego na 6 i musialam go sobie wsadzic ale na szczescie dzis mialam wizyte wiec orto mi ładnie od nowa wsadził cały drucik) :) nio a poza tym to jem w miare wszystko co nie twarde niezaleznie od koloru ale jak mam mozliwosc zaraz biegne do lazienki myc zęby.. uciążliwe to troche- szczególnie na uczelni.. Pozdrówka:) ps.zreszta jak cos jest twarde i da sie to pokroic na male kawalki to tez to jem- np twarde jabłka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia 24
Jest to krotko ale ja wyjezdzam i on powiedzal ze wtedy zrobi to leczenie intensywniej,pewnie bede musiala aparaty retencyjne dlugo nosic.Romek czy majac diasteme musze miec aparat na oba luki??czytalam gdzies ze to jest konieczne a ja bede miala tylko na 1 luku a na dole ortodonta zalozy mi pozniej tylko kilka zamkow poniewaz jedna czworka mi odstaje z luku.Ten ortodonta ma bardzo dobre opinie w Poznaniu wiec mam zaufanie,do kogos musze miec bo inaczej nigdy nie dam sobie aparatu zalozyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile się czeka na odbiór zdjęć pantomogr. i cefalometr.? Romek - a można najpierw nosić druty a potem za kilka lat poprawić zgryz? Bo ja wolę najpierw aparat orto. Ale zgryz też chciałabym wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Ja czekalam na zdjecia 10 min :) a jezeli chodzi o kolejnosc leczenia to chyba najpierw zgryz aparatem ruchomym a pozniej zeby aparatem stalym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora i Agaa24 dziekuje!:)i pozdrawiam!:) ja tez myje zabki po kazdym posilku, na uczelni poki co to nic nie jem:)mam taki plan ze moge sobie na to pozwolic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fajnie, że tak krótko to trwa. Jutro przyjadę ze zdjęciami! W nast. tyg. zapisze się do orto. Juz wybralam miejsce w swoim małym mieście :-) A miałam do wyboru 3, hehe. Ale wybór, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zakladam ale dopiero na wakacje bede miec wyrywane dwie piatki, byla tez wersja zeby sie pozbyc dwoch osemek ale pani doktor powiedziala ze nie warto bo mam bardzo ladne i slicznie wychodza ze zal, i ze lepiej aparat bo mi za jednym zamachem wyprosuje wszystkie zeby, ale ja tak bardzo nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.Dora nie rozumiem Cie dlaczego chcesz tak bardzo zalozyc aparat staly??moze lepiej pomyśl o tej korekcie wady zgryzu i ponos tylko ten specjalny aparat a na staly masz jeszcze mnostwo czasu,nawet po 30-stce to fajnie wyglada.Spytaj sie swojej ortodontki o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Zawsze zaczynamy od wady zgryzu a pózniej ustawiamy zęby facetom dałbym inny przykład a Wam powiem tak najpierw zakładamy podkład i poem resztę makijażu jeżeli ktoś chce robić odwrotnie to życzę powodzenia. Ewdzia skonsuluj z innymi osobami wyrawnie zebów stałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×