Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Jak wyglądaja te gumki separacyjne? To boli jak sie zakłada? Ja ich chyba nie będę miała, bo nie mam szóstek. a pierścienie będą na siódemkach. A moje siódemki nie mają dookoła żadnych zębów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Dora a gdzie masz 8 ? Mi właśnie jedna zaczyna chyba wychodzic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, rotator bardzo przeszkadza podczas mówienia i jedzenia :o Seplenie nieziemsko. Jeszcze gorzej niż przy noszeniu ruchomego. Nawet trudno mi przełykać ślinę. W nocy ślinię się jak dziecko;) Nie raz rano poducha jest mokra :D Na języku mam odbity rotator. Między podniebieniem a rotatorem mam przestrzeń ok. 0,8 - 1 cm! Jedzenie wchodzi mi między tą przestrzeń, a ja muszę wydawać z siebie dźwięki konika, żeby je stamtąd wydobyć. Nie rzadko też np. szpinak, kapusta czy sałata owija mi się wokół rotatora no i wtedy mam zabawę:) Ale jest lepiej niż na początku. W miarę się przyzwyczaiłam do niego. Język już nie jest tak raniony jak przedtem, chociaż czasem nim zachaczę o ostre końcówki rotatora i nie jest miło. Jednak muszę pochwalić zamki na pierścieniach, gdyż one już nie obcierają, więc wosk póki co jest niepotrzebny. Daję radę ;) P.S. Gumki separacyjne to faktycznie takie małe gumeczki, które składają się między innymi z dwóch małych kuleczek, które zabezpieczają przed wyślizgnięciem się ich z przestrzeni międzyzębowej. Narysowalabym je gdybym miała taką mozliwość;) Zakładanie w ogóle nie boli i trwa kilka sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala - jesteś wytrwała! :) aparatka- - na górze nie mam ósemek, natomiast na dole są zatrzymane w kości poziomo :) Moja góra to: jednyki, dwójki, trójki, czwórki z piątkami równolegle, luki po szóstkach i siódemki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj miałam zakładane gumki separacyjne. To takie małe okręgi, moje są niebieskie. Mam nosić je tydzień. Za tydzień będę miała pierścienie, a w pierwszym tygodniu lutego aparat na górny łuk. Orto nie mogła założyć mi jeden gumki, dostałam taką taśmę. Mam nią przesuwać między zębami codziennie wieczorem. Od tego ma się zrobić miejsce na pierścień. To taka taśma ścierająca. Za dzisiejszą wizytę nic nie zapłaciłam. Za tydzień zapłacę zaliczkę za aparat (200 zł). Przypomnę, że będę miała z kryształu górskiego. Moja orto taki właśnie ma założony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa - jak będziesz miała juz aparacik to zrób fotkę, jestem ciekawa jak wygląda ten kryształ górski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze,z przejęcia wizytą zapomniałam napisać posta :P już zdaję relację ;) otóż weszłam z opóżnieniem 30minutowym ( norma. skandal,moim zdaniem,raz może sie zdarzyć,ale nie za każdym razem)..zdjęcie cefalometryczne było w porządku, hura :D zrobiła mi wyciski,z takiej śmiesznej zielonej masy i tyle.Mam dzwonić w lutym :) Najśmieszniejszy był moment płacenia : mama- ile płace? otro- 100zł. 60zł wyciski, 40 zł analiza zdjęcia. analiza zdjęcia trwała pół minuty :P dochodowy interes ;) (oj,wiem,ze pewnie w domu długo nam nim będzie siedziała,ale w gabinecie mnie to rozśmieszyło :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Ja separatory zakładam zwykle na tydzień przed założeniem aparatu,czasem nie zakładam wcale gdy zęby są luźno ułożone lub gdy nie da się ich założyć bo jest wyjątkowo ciasno i wtedy zakładam tzw tuby zamiast pierścieni.Ostatnio zakładając aparat, tuż nim zacząłem zalożyłem gumi separacyjne a po przyklejeniu wszyswkich zamków założyłem pierścienie czyli po około 1 godzinie.Wszystko zależy o tego jak ciasno jest między zębami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
No to ja mam dobrze z tym płaceniem, płaciłam 60 zł za wyciski a później dopiero za aparat, za te analizy pomiary nie płaciłam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
analiza zdjęc mi zajmuje w domu 30-6o minut,żeby się jej nauczyć tzn samych pomiarów to ok 20h siedzenia non stop i nauki pod czyims okiem poźniej kilka tygodni żeby się tym zacząć swobodnie posługiwać i ok 6-12 miesięcy aby nauczyć sie z tego wyciągac wniski co po tym czasie zajmuje własnie 30-60 minut i kosztuje 40 zł to za mało-jest to podstawa leczenia,natomiast wyciski to drobiazg i poinny kosztowac własnie 30-40zł,Dodam jedynie że ja nic nie biorę za analizę zjęć i modele ale to moja decyzja. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten wicisk robi sie tylko raz przed zakładaniem aparatu? Czy w trakcie potem też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek co to są te tuby które zakładasz zamiast separatorów?? Jak wyglądają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Ja placilam tylko za wyciski 35 a potem juz nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, jak będę miała już aparat zrobię zdjęcie, na pewno. U mnie pierwsza wizyta kosztowała 30 zł (razem z wyciskiem i analizą zdjęcia, potem jeszcze orto sama dzwoniła do mnie). Kryształ górski jest całkiem przezroczysty. Mi się podoba. Pytałam dzisiaj orto jak sprawuje się Jej aparat. Mówiła, że nic się Jej nie odkleiło i nie pękło. Zaznaczyła, że trzeba uważać. Jestem na to przygotowana, wiem mniej więcej co mnie czeka. Nawet na plomby trzeba uważać:). Dentysta powiedział mojej koleżance po założeniu plomby, że musi uważać na twarde rzeczy. Ja będę uważała 2 lata, a Ona dużo dłużej. Jeśli chodzi o separatory nic mnie nie boli, troszkę swędzą dziąsła, ale to nie przeszkadza. Zaczęłam już myć zęby po każdym posiłku, wcześniej raczej tego nie robiłam. Przyzwyczajam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem głodna... ale nic nie jem bo zaraz ide w gości :) Do zobaczenia jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do zobaczenia. Dora, życzę miłego wieczoru!. Jadłam obiad i bałam się trochę jeść, żeby mi te separatory nie powypadały:). Śmiesznie trochę jadłam. Zaczynam być jeszcze bardziej przewrażliwiona niż byłam;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za szczegółową, dokładną i długotwrwałą analizę na 3 kartkach A4 i przeniesionego mojego profilu z pomiarami na folii A4 zapłaciłam 20 zł. Za pierwszą wizytę, w której skład wchodziły wyciski 50 zł. Teraz co wizytę płacę 50 zł. I też miałam niebieskie separatory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora*, wyciski robi się przed założeniem aparatu i po żeby zobaczyć efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa21
Hej! Cala a gdzie zakladalas aparat?w jakim miescie moja orto chyba troche zdziera z ludzi kase bo na pierwszej wizycie nawet nie zrobila mi wyciskow tylko obejrzala i kazala zrobic zdjecia i wziela za to 70zl ile ja sie nerwow najem przez te durne zeby! mialam juz nazbierane na aparacik a teraz przez ta cala wyprawke (musze isac jeszcze do periodontologa) mi nie starczy i chyba zaloze tylko na jeden luk a na drugi za miesiac lub dwa:( ciezkie jest zycie studenta a kiedy tu ma czlowiek popracowac jak sesja zbliza sie wielkimi krokami:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa21, jest tak jak napisała MalutkaMałaJa :) Aparat zakładam 6. lutego w Toruniu. MalutkaMałaJa, miło że pamietałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Tuby zakładam zamiast pierścieni a nie zamiast separatorów. Aparat stały jeżeli pacjent dostarczy mi zdjęcia i ma wyleczone wszystkie zęby można założyć w 4-5dni. Odnośnie separatorów są takie wykonane hmm-chyba z medzi - po prostu kawałek drutu zakładany jak separator i skręcany i robi to samo co gumowy jednak działa bardzo brutalnie ale też bardzo skutecznie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo, mam kilka pytan do Was: ile kosztuje aparacik na stałe? czy jest ograniczenie wiekowe, bo troche stara juz jestem :P ? jak długo (mniej wiecej, bo domyślam się, że to zalezy od wielu czynnikow) trzeba z nim chodzić? czy po zdjęciu są odbarwienia, zażółcenia itp? bardzo byłabym dxwieczna za odpowiedź, bo nie wiem czy mnie stac i czy jeszcze mogę sobie założyć, a bardzo bym chciała mieć proste ząbki :) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janiołek poczytaj choć kilka ostatnich stron naszego forum, dużo tam piszemy o tym że wiek nie jest ograniczeniem, długośc noszenia uwarunkowana jest twoją wadą a odbarwień żadnych nie powinno byc po zdjęciu :) piszemy rownież o cenach. Tutaj też znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania: http://aparatki123.p2a.pl/index.php pozdrawiam paps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, no to luty będzie dla nas fajnym miesiącem:) Ja będę miała w jeden dzień założone dwa łuki, z czego się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×