Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Cala, widze ze tez sie przywiazujesz do rzeczy;-), ja juz sie bardzo przywiązałam do aparatu:-), dobrze ze nie tylko ja mam takie pomysły;-), bo bym pomyslała ze zwariowałam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio, przywiązuję się to fakt. Poza tym aparacik jest tak jakby moim upragnionym dzieckiem, na które długo czekałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko Ty czekałas na to , ja tez:-), zreszta chyba kazdy kto chce miec aparat czeka na niego z upragnieniem:-) Juz teraz to ide bo chłopak sie obrazi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo, ja dłuuuuugo czekałam. Miłego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
Hej wszystkim i od razu dzięki za odpowiedź ;) ale mam jeszcze wątpliwości, bo byłam już u ortodonty jakieś 2 lat temu ale sie przestraszyłam - jak mi kazał wyrwać jednego zęba! Teraz jestem już zdecydowana i planuje iść w marcu i mam pytanie: czy strasznie boli wywrywanie??:( aha i jeszcze jedno bo czytałam o aparacie metalowym ale takim "mini" podobno jest mniejszy o 30% od stanadardowego => wiecie coś o tym typie aparatów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana17 - wyrywanie nie boli nic a nic, powaga! Wyrywałam juz 2 zęby w odstepie tygodnia. W poniedziałek wyrywam tzreciego. Znieczulenie tez nie boli. Masz tylko świadomość, ze dentystka cos ci tam robi i możesz poczuć, ze jakaś siła naciska na szczękę :) Ale nic nie czuć!!!!! Co do zamków mini - słyszałam, że działaja wolniej. Moja koleżanka je ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyrywalam 2 zeby u chirurga szczekowego (na kase chorych w szpitalu w Opolu) i nic mnie nie bolalo, dostalam dobre znieczulenie i nic nie czulam, wiec nie ma co panikowac bo to nic strasznego. A moj pan doktor przez okres wyrywania caly czas cos nucil wiec mniej sie balam. Czulam tylko lekkie ropieranie i nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana17, może inny ortodonta nie będzie Ci kazał wyrwać zębów? Odchodzi się od tego w leczeniu ortodontycznym. Ja mam zamki mini:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
ooo troche mnie uspokoiłyście z tym wyrywaniem dzięki:* ufff....może nie bedzie tak źle :) ale pójde do innego orto - chciaż wydaje mi sie ze na pewno mi wyrwą bo mam za mało miejsca żeby zęby sie poprzesuwały - ale jestem już troche spokojniejsza jezeli piszecie że nie boli:) a ty Cala jesteś zadowolona z tego aparatu mini ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tatonka wyślij mi fote tych drucików na twoich zebach ok? mycha.jm@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana17, jestem baaaaaaardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski ja mialam tylko jedna fote jak nosilam aparat, wysle ci ja ale na niej niewiele widac. musisz sobie mocno powiekszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
Cala to hmmm..... ja też chyba skusze sie na mini zamki :D hmm....jak zakłada sie pierścienie?? jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani orto musi wybrać rozmiar i próbuje ci wcisnąc te pierścieniexD to nic nie boli koniec:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heheh mój chłopak ma swoje forum o rybkach a ja swoje bedziemy na przemian pisać:-D, Ana17, wyrywanie nie boli to tak czuć, ja bym tobie radziła robić to u chirurga szczekowego, ja chyba bym nie dala dentyscie wyrwac zęba:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni przed zalozeniem aparatu zaklada sie gumki separacyjne miedzy zeby na ktorych beda pierscienie. One robia miejsce na pierscienie. najpierw wytrawia sie i oczyszcza wszystkie zabki a na zeby pod piercienie naklada sie klej z \"cementem\" i zaklada sie pierscienie. Po wyschnieciu kleju trzymaja i siedza sztywna na zebie. Bezbolesny zabieg oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana17, myslę, że nie będziesz żałowała:) Z pierścieniami jest tak jak napisała ski. Najpierw ortodontka wyjmuje Ci gumki separacyjne, dobiera odpowiedni rozmiar pierścienia w stosunku do zęba, smaruje zęby klejem i nakłada pierścienie. Nie boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
aha a to spoko :) jeszcze raz dzięki za odpowiedź :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
aha i jeszcze coś ty Cala masz ten mini apracik na górze czy na dole ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
aha dzięki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sory ze odpisuje dopiero dzisiaj ale niesety szkola pochlania caly moj czas :( tak mam aparat metalowy na dolnej szczece.co do gumy to boje sie ze przyklei mi sie do aparatu a wtedy zonk.... co wy o tym myslicie? pozdrawiam wszystkich obecnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tam jak normalnie żujesz to się nie przyklei:P a robiłam eksperyment jak bardzo się przyklei, i tak zrobiłam żeby się przykleiło.. Było troche odklejania z 5 min. Pliss nie bój się, normalnie się żuje a nawet jak się przyklei a trzeba sie postarac, to i tak nie jest zle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłopak kanapeczki szykuje:-):-)kaochany jest, Sunshine a jak u ciebie i chłopaczka?, Gume można zuć, ja juz sie nauczyłam i wygodnie sie zuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko moze w niedlugim czasie sprobuje tego eksperymentu ale na wszelki wypadek w domu :) a nie masz problemu z pekaniem gumek? mi juz drugi raz w ciagu tygodnia pekla i to na tym samym zamku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trendy, może zamek masz felerny? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze to dlatego, ze to od tych gumek, ktore byly do zrobienia miejsca na 6. bo po ich zdjeciu jeden zab przechylil mi sie mocno w strone jezyka i teraz jest duza roznica miedzy 5 a 4....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ała.. dziś byłam w akwaparku i dostałam od kogoś z łokcia w policzek i tak felernie ze mam pocharatany policzek od środka przez aparat ała;(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DORA, nie mam zadnych zdjec bo formatowalam kompa. Calunia kochanie dobry wieczor:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko, dziekuje za foty. a kundelek.. taki byl biedny ze na raziie go przygarnelam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×