Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Rozumiem ze chodzi o czw. za tydzień :)) szkoda troche ze dopiero o 18 bo pewnie za dlugo nie bede ,bo sie boje wracac tak pózno pociagiem sama i jeszcze ten dworzec brrrrr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak coś to jeszcze jutro pomyślimy:) Teraz czas spać;)Chociaż oglądałam jakiś horror i teraz mam stracha;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czwartek jak najbardziej pasuje, godzina może być każda po 16, ale widze że będzie cięzko coś ustalić bo każdemu pasuje inna. Mam jednak nadzieję, że się uda. A może wykorzystać dzień wolny od pracy - 15 sierpnia ewentualnie gdyby nie udało się dogadać co do czwartku? Ja jestem otwarta na propozycje, chociaż weekendy nieco mniej mi pasują. Fajnie będzie taką grupą zadrutowaną pojawić się w jakiejś knajpce :) 3majcie się cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłam pociagi na szcescie jada 15stego fiuu... wiec da rade chyba, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może by na PRIVIE te ustawki
zaśmiecacie forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko z większym stażem, co do tego przyspieszania leczenia, to ja bym miała obawy, moja znajoma też sobie zażyczyła przyspieszenia i po niecałych dwóch latach od zdjęcia aparatu, wada wraca, ruszają jej się jedynki, nowy orto powiedział że aparat by musiala mieć, a że miała juz stały, to zgodził się na ruchomy na noc ewentualnie.... także jak ja bym miała wybierać to wolę ponosić pół roku dłużej dla pewności, że zęby już się ustabilizowały. z tego co ja wiem, to efekt kosmetyczny, tzn wyprostowanie nieskomplikowanej wady to kwestia 2-3 miesięcy, potem już tylko utrwalanie... nie twierdzę, że źle zrobiłaś ani nic, po prostu ja bym miała obawy, no chyba, ze coś by mnie bardzo nagliło... ale jeżeli u Ciebie się nic nie dzieje, to bardzo dobrze, oby tak dalej :) nooo i masz to już za sobą, a my się pomęczymy :) ale cóż, cierp ciało, coś chciało, jak to moja mama mówi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, ja sobie zażyczyłam, ale gdyby orto miała jakieś przeciwskazania (a nie miała, wręcz przeciwnie) to na pewno bym nie przyspieszała - ja nie miałam wady zgryzu tylko krzywy zgryz - jak napisałaś - poprawianie kosmetyczne prawie - dlatego tak krótko:) gdy wady są bardziej skomplikowane to wiadomo, ze leczenie trwa dłużej. (ja miałam po 4-5miesiącahc już proste zęby - wszystkie w łuku itd) jakby się coś działo z zębami to oczywiście biegnę do orto niech naprawia:) słucham zaleceń itd więc myślę, że dobrze będzie. a co do wracania wady - każdemu moze ona wrócić w każdym momencie. ppół roku od zdjęcia czy pięć lat. zęby migrują non stop - ale myslę ze wystarczy obserwować je i jakby się cos działo zgłaszać do orto. no i nosić reteiner - podstawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojojoj...widzę, że komuś przeszkadza to, ze się umawiamy:) I jeszcze nie chce sie przyznać kim jest:):)Wyluzuj trochę! Może być 15...tylko, żeby nie było aż tak późno, bo wieczorek mam już zarezerwowany...:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie 15 sierpnia mi pasuje a co do godziny to mi wszystko jedno . ustalimy to w przyszłym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to może 15.08 o 15:00 :) a żeby nie było, że zaśmiecam forum ;) to zadam pytanie dotyczące tematu: dostałam płyn do płukania ELMEX, zestaw past ELMEX i ARONAL (jedna na rano, druga na wieczór, ale nie pamiętam, która kiedy). i teraz nie wiem, czy można je stosować codziennie i do każdego mycia, czy nie bardzo?? używacie którąś z tych past? co o nich myślicie???? mam różne pasty, zwykle (B-a-Med), wybielające (Denivit) no i ten zestaw... myję jak popadnie, ale w sumie nie wiem jak najlepiej dbać o zęby? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka21*
a co to jest ten reteiner i czy za to tez sie płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkim oj oj ale sie tu namnozyło stron a stron powolutku nabdrabiam zaległości i czytam....... i własnie mam problem bo kilka osób zamiesciło swoej fotki i przy mojej próbie otworzenia pojawia mi sie tylko ta reklama na stronie fotosika i tyle a dalej juz nic.... Może ktoś wie dlaczego tak sie dzieje i w jaki sposóbb ja moge zobaczyc te wasze cudeńka.... Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WSZYSTKIE APARATKI :):) wlasnie dzis w nocy wrocilam z nad morza i od razu pedzilam do orto- MAM JUZ APARAT!!!! jupi jupi :) Jak na razie nie boli, ale zobaczymy jutrro :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśle ze nie ma co przesadzac z czyszczeniem zabków, w moim przypadku wystarcza mycie po każdym posiłku, myje pasta sensodyne bo mi akurat taka pasuje, i myśle ze mozna myć czy sie chce:-) Anicca, wysłałam ci fotke na @:-) Fajniutko ze mozecie sobie zrobic takie spotkanie, ja mam zbyt daleko:-) Pozdrowionka dla aparatek i aparatów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka21*
ja jestem z poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia -> dokladnie):) Juz zaczynaja mnie bolec zabki... minelo juz 8 h od zalozenia :) Ale nie zalozyla mi jescze rozszerzacza szczeki... dopieor pod koniec wrzesnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzka-87 dolaczam sie do gratulacji !!!! Co do spotkania wczoraj sie dowiedziałam od chlopaka ze 15stego jego mama ma imieniny wiecjesli bedzie je w ten dzień wyprawaiała to bede musiała sie tam zjawic a to oznacza ze nie bede mogla przyjechac :( zuzka 21* Fajnie kolejna pznanianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo :):) ciesze sie , ze mam juz ten aparat.. Dzis jest drugi dzien.. i jak na razie czuje , jakby mi zaraz zeby mialay wyleciec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- dziękuje za fotke dopiero dzis czytam i juz patrze na cudeńko Don Doggy no własnie już mi sie otworzyła ta strona.... ale masz małą wade i aparatu w ogóle nie widać spoko spoko tak to mzna nosić... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strachliwa tez masz super aparacik mało widoczny a właściwie nie widoczny..... to nie to co metal.... mam zaległości więc dopiero patrzen na nowe foteczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko dziękuje bardzo ładna foteczka ale coz to za jakies druciki na przodzie? I na dole też cos jest na głównym drucie?? Jakaś nowość dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej ile tu nowych twarzy :) Nikt mnie pewnie nie pamięta. Odzywałam się na tym forum jakieś pół roku temu :) Aparacik nadal noszę - na dół metalowy, na górę porcelanę. Dokładnie rok i 2 miesiące. Postępy jak widać na fotce http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0f4913a7f3a9e2ad.html Zostały mi praktycznie kosmetyczne sprawy i wciągnięcie do łuku dolnej piątki, które rośnie w podniebienie. Przez kilka miesięcy robiliśmy dla niej miejsce sprężynką a od wczoraj wciągamy ją do łuku :) Po zdjęciu aparatu (na koniec roku podobno) wyrówna mi orto te górne jedynki i będzie git. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca, na górze to jest taka przeplatanka, zeby zabki sie nie rozsuneły, chyba po to to jest maja one narazie stac w miejscu:-) tak mi sie wydaje, a na dole to jest coś czego nie cierpie, to jest łańcuszek:-), tak sie na to mówi:-), nie wiem po co on jest, mialam juz kilka razy czasami na wszystkich zabkach czasami tylko na 1, 2, 3:-), a jakie on pełni zadanie nie mam pojecia:-), z pewnoscią czyni cos dobrego:-), jak zakładaja łańcuszek to później ząbki bolą przez jakies 3 -4 dni, i jest jeszcze jedna przyczyna dlaczego go nie cierpie, po jakims czasie robi sie żółtawy od jedzenia chyba, od soków z marchewki przyprawy do grilla , kawy , herbaty itp.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że ja jestem tu taki rodzynek ;) fajniutko czyli z poznania są : strachliwa , dirie , dziubdziub , zuzka21* (jak się zadrutuje ;)) , klamaja . jak kogoś pominąłem to przepraszam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×