Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

nie polecam tej końcówki do aparatu:-), ja taka myje ząbki od wewnątrz, a tam gdzie aparat to uzywam zwykłej końcówki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula28
a jak długo nosisz ten bez gumek? miałaś dużą wadę? bo podobno on szybciej działa niż zwykły aparat. mi orto powiedziała, ze nie muszę nic wyryać bo mi rozszerzy szczękę ten aparat, a teraz mówi ze moze trzeba bedzie bo nie wiadomo jak zęby pójdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny mam
do was pytanie - przed zalozeniem aparatu robi sie zdjecia rentgenowe szczeki. chcialabym wiedziec gdzie robi sie takie zdjecie, to chyba nie jest zadanie ortodontki? ile kosztuje takie zdjecie. z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika1990
Takie zdjęcie kosztuje 70 zł (wielkopolska - Poznań, Leszno). Ale żeby je wykonać, trzeba najpierw dostać skierowanie od swojego ortodonty. I na skierowaniu (przynajmniej na moim) była nawet dokładna mapka, gdzie mam się udać, aby to zdjęcie wykonać. Zapłaciłam 70 zł, wszystko trwało 5 minut i juz jestem po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcie zrobisz w wielu gabinetach specjalnych, orto ci na pewno podpowie albo poleci jakiś. Koszt ok 30-35 zł za panoramiczne - tego z profilu nie musiałam robić. Ale to pewnie zależy od miasta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaplaciłam 30- 40 zł za zdjecie (juz nie pamietam) , ale to jest zalezne gdzie kto robi, czasami orto. maja wlasny aparat rentgenowski. Ja dostałam skierowanie ale od dentystki bo chciała sobie przejrzec moje zabki, a wiedziała ze i tak orto bedzie je chciała. Acha a co z środa i spotkaniem w Starym Browarze?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do miejsca gdzie to sie robi, napewno jak nie w twojej miejscowosci to gdzies niedaleko jest tak rentgen stomatologiczny (zębów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparat mam dopieor od paru dni. Moi znajomi rowiez maja taki aparat. Po miesiacu widac bylo u Niego taka roznice, ze szok :):) Mnie orto poweidziala, ze bede miec rozszerzana szczeke, choc i tak nie gwarantuje mi, ze nie trzeba bedzie jednak wyrywac zabkow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula28
ja mam 3 tydzien i nie widzę jakiejś wielkiej różnicy, choć ortodontka powiedział mi, ze ładnie sie wszystko rozchodzi. tylko szpary miedzy zębami sie robią, tyle ze ja mam mało miejsca na te moje zęby. no zobaczymy jeszcze za jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm.. Ja powiem tak: ja mam dosc duza wade. Jedynki mam duze i wysuniete ku przodowi, dwojki mam cofniete, a trojki urosly wysoko... Zobaczymy jak bedzie:) Nie ma co sie martwic.. a Kiedy bedziesz miala rozszerzacz? To bedzie hyrax czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula28
Zuza to masz to samo co ja, tylko u mnie jedna trójka tak sie nie miesci. Ale ja nie bedę miec nic dodatkowego do rozszerzania, bo mi orto powiedział, ze ten aparat bezligaturowy rozszerza do 15 mm, czy jakos tak, a mi brakuje 13, wiec nie muszę nic zakładać. bo opcja z tym hyrax? była, ze najpierw to a potem zwykły aparat z gumkami.ale to jeszcze dłuzej by trwało. no a teraz wyszło, ze zęby moga się jakos ułożyc za bardzo do przodu i moze trzeba usunać:((( a ja się boje i będą szpary potem bo u mnie aż tyle miejsca nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi23
mam pytanie nosil ktos hyrax takie rozszerzadlo ?? ja mam na gorze bo mam szczeke niedorowzwinieta i ma mi to poszerzyc nia i mam przekrecac to codziennie teraz zrobilam to szlo ciezko az mnei zeby bola jak nie wiem co i jak ja to mam do pol roku nosic mam to od 3 lipca ;(... to ma tak bolec czy jak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula28
a widze zapłaciłas za ten aparat 1500zł, masz metalowy. Ja wziełam ten kosmetyczny, taki mniej widoczny, ale płaciłam 2 tys. :(( za jeden, a mam dwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm.. ja tez tak na prawde mam tylko jedna trojke wyzej.. :):) Ale mnie babka powiedziala, ze chyba jednak zalozy mi ten rozszerzacz... Ja nie wiem o zadnych mm... mnie orto nic nie liczyla :):) Teraz az zaczynam sie zastanawiac:):) Tak, mam metalowy... juz dla mnie nie ma roznicy czy kosmetyczny czy metalowy-aparat to aparat :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula28 :):) A moze mi wyslac jakies zdjecie swoich zabkow?:):) moj @: zuza_87@poczta.fm :) Z gory dziekuje :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirie mam wizytę 24...a tego druta to już nie mam hoho...ale widzę, że nie jest to jakaś poważna usterka, będzie musiała nowy kawałek założyć i podkręcać przy każdej wizycie jak wcześniej, ale boję się jej reakcji, zacznie sie pytać, co jak, a on ma sie ześliznął poprostu...bosz...ale sie nagadalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odzywam się :) spotkanie aktualne, jak najbardziej :) środa, godzina 15, powiedzmy Sphinx? czy wogóle na żarełko idziemy czy tak posiedzieć?? bo muszę zaplanować czy zjeść obiadek w domu czy z Wami na mieście :) czy nastawić się na pyszny deserek w Waszym towarzystwie :) no i czy szczoteczkę zabrać :D czekam na odzew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula28
moge wysłąc ci zdjęcie, tylko sie nie zdziw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula28
wysłałam Ci juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczyny
mam takie pytanie, czy ktoras z was nosi aparat z powdu zgryzu otwartego?? to taka wada ,gdy po zlaczeniu gornych i dolnych jedynek pozostaje przerwa miedzy dolna i gorna szczeka. pytam ,bo chce wiedziec czy w takim przypadku konieczne jest zalozenie aparatu na gore i na dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirie ................ no właśnie nie wiem na co mam się szykować na tym spotkaniu :( niech się reszta wypowie a potem podejmiemy decyzję ale środa godz 15 jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok sr. o 15.00 ale przed Starym Browarem tak?? Ja chętnie pójdę coś zjeść :) W razie \"W\" osobom zainteresowanym spotkaniem moge podac nr. komórki, jak wyglądam- linka na dole macie wiec mnie rozpoznacie :)) Jak by co moge jeszce jakąś normalniejsza dac fotke bo potem to mozemy sie szukac :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może od razu w Sphinxie na drugim piętrze?? w sumie bez różnicy :) czyli na razie jest nas trójka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubdziub , strachliwa.............. odezwijcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! o ile chcecie się spotkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isi tak miałam zapalenie dziaseł podczas plombowania zabków dentystka mnie o tym poinformowała bo nawet nie wiedziłałam i wtedy kazała mi zastosowac eludril płyn do płukania i przeszło mi z tym ze wybrałam tylko jedna budelke i nie zalecała juz stosowac za często. takze jesli chodzi o to to teraz odukać jest ok, tylko ten osad jest straszny zeby od czesci górnej masakra nawet plomby sa nim pokryte !!!! aparatko co do elektrycznej w zyciu takiej nie stosowałam ... wiec dopiero musiałabym obczaić co i jak itp.... Ale oczywiście dziękuje za rade :-) Podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko a o co chodzi z ta piaskarką? Coz to jest? Oj ale ta elektryczna to nieźle droga ile ma wytrzymac?? I tylko ma jedna końcówke w opakowaniu?? Czyli powinnam myc nia i jeszcze tymi specjamlnymi do aparatu??? Kurcze to zeszłoby mi chyba na uczeniu sie z pół godz przy kazdym myciu oj oj.... Ale jesli miałoby to pomoc czemu nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam czasem szczoteczki elektrycznej, mam brauna zwykłą końcówkę i powiem, że jest bardzo dobra, co prawda nie myję nią zamków, ale jeśli chodzi o osad, czy też czyszczenie zębów trudniej dostępnych, w sumie każdych, to jest rewelacyjna!! co prawda stosuję ją na zmianę ze zwykłą szczoteczką, ale to tylko ze względu na potrzebę tradycyjnego masażu dziąseł :) cena elektrycznej szczoteczki może nie zachęca, ale wg mnie warto :) ja co prawda dostałam w prezencie mojego brauna, no ale muszę kupować końcówki sama jakby nie było :) jest to koszt ok 15zł/szt, ale to różnie, czasem od razu 4szt w opakowaniu \'rodzinnym\' i już jest taniej :) ja wymieniam ok 2 razy w roku, ale to dlatego tak rzadko, że używam na zmianę ze zwykłą, ale jakby używać tylko elektrycznej, to zużywa się tak samo jak tradycyjna, którą powinno się wymieniać co 3 miesiące. uffff ależ się rozpisałam :D mam nadzieję, że chociaż zrozumiale :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×