Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

a powiedzcie mi czy dostaliście coś od orto??? tzn po założeniu aparatu jakieś szczoteczki, wosk czy cokolwiek????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam pije wszystko, jem wszystko (oprócz bułek naturalnie ;p) i jak dotąd nic mnie nie boli (odpukać;p). Dwa dni były takie, że tak powiem, ciężkie ;p ale poradziłam sobie ;). Jej, ale Wy długo musicie czekac na te wizyty :O Ja zadzwoniłam do mojej orto gdzieś pod koniec maja (30 chyba), aby się umówić na pierwszą wizytę ;p a jeszcze musiałam zęby wyleczyć ;) Pozdrawiam :) P.S. Wyjeżdżacie gdzieś na wakacje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie też jestem takiego samego zdania na temat wycisków ;> przecież to nie jest takie straszne, mnie tam na wymioty nie brało :D Najgorsze było to obskrobywanie twarzy hah :D Ja to wogóle nie wiem jak przeżyje bez gumy do żucia!!! Ehh... Będzie ciężko... Teraz żuje gume przy każdej okazji haha żeby się \"nażuć\" :D :D. Z colą też będzie problem :// Chooociaż raz na jakiś czas :D Przez rurkę :D Chyba mi sie klej nie rozpuści :P :P Słodycze to wogóle masakra numer 3 :| Przynajmniej schudnę :D Planuje zmienić tryb życia :D Skoro nie bede robić nic innego tylko szorować zęby :D Do tego nie bede jadła żadnych słodyczy (postanawiam się poświęcić :D ) Tooo warto pomyśleć nad jakimś rowerkiem :) :). Jak ja mam jechać na obóz jak ja ciągle myśle o aparatach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt ja dosstalam wosk i taka karte czego mam unikac :D oczywiwcie stosuje sie tylko jak mi sie przypomni ze mam aprat na zebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt-> Ja dostałam szczoteczkę, wosk w takim różowiutkim pudełeczku ;) , reklamóweczkę z Tłitim ;p i różne gazetki z pastami do zębów ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam wosk w zółtym pudełeczku :D Onira- a ta szczoteczka to w krztalcie litery V ? czy to ten wyciorek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikelesz
Ja mam aparat:) od czterech miesięcy. Schudłam 5 kg bo przez pierwszy tydzień jadłam posiłek dziennie, bo nawet przy połykaniu pokarmu cała jama mnie bolała;/ Ogólnie to nie jestem zadowolona, bo mnie denerwuje, że coś mam w buzi .. Ale świadomość, że za 2 lata będą prościutkie bardzo mnie pociesza :) Również mam wosk, ale i tak mam całe poranione wargi, nie mogę jeść soli, cukru, jakichkolwiek przypraw, soków też , bo mnie wtedy bardzo szczypie. Ehh troszkę tragicznie to opisałam :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti124
dzisiaj założyli mi aparat... powiem wam dziwnie sie czuję :(( już chciałabym strasznie mieć proste zęby... a nie wiem kiedy to nastąpi. wszyscy piszą ze po 2 tyg mieli już jakieś efekty.. boje sie ze u mnie tak nie będzie... ze nic sie nie poprawi... :(( i będę go musiała nosić parę lat. do tego nie wiem,jak moi znajomy zareagują..... no nic zobaczymy . pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti124
nikelesz... czy po tych 4 miesiącach jest jakaś poprawa??? a może już masz proste zęby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti124--> głowa do góry! każdy ma inny organizm, nie wpadaj w panikę i przygnębienie, jak po 2tyg nie będzie widać zmian. To jest długotrwały proces, początkowo jeszcze dodatkowe obciążenie i szok dla organizmu. A jak masz prawdziwych znajomych, to będą lubili Ciebie i w aparacie. Ja tam uważam, że aparaciki są super biżuterią :D Trzymaj się dzielnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti124
wAdzia,dzięki za wsparcie. postaram sie:) znajomych mam spoko ,ale jednak mogą być w szoku gdy 1 raz zobaczą aparat u mnie:) potem pewnie już się przyzwyczają :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikelesz
kejti słuchaj, nie mówię, że mam proste zęby, ale coś już się dzieje. Poza tym trzeba być cierpliwym, bo to leczenie trwa długo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti124
nikelesz zdaję sobie z tego sprawę,bo nosiłam już "wkładany" aparat 3 lata. poprawa była nie za dużo ,ale jednak była... dlatego już mam trochę dość aparatów. ale cóż.. chcesz być piękna musisz cierpieć :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
miszt---> ja dostałam wosk i jakieś gazetki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa jestem czy mój orto też mi coś ofiaruje....:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka -> Tak, w kształcie litery V :) kejti124-> też miałam dośc... te wkładane to koszmar! ;| A ja byłam tak systematyczna, że nosiłam tylko 5 godzin dziennie ;p (nawet w nocy wyciągałam z buzi, bo zasnąć nie moglam :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
Onira--> co do wakacji, ja wyjeżdzam. Jak zakładałam aparat od razu powiedziałam dla mojej orto, że prawdopodobnie wyjade na 2 m-ce. Nie mówiła, że to żaden problem, czy coś. Tylko kazała mi się zapisać na początku lipca na wizyte, a później przed samym wyjazdem. Także w lipcu czekają mnie 2 wizyty. A i dodała jeszcze, że przed wyjazdem nie założy mi dumek, tylko jakieś druty, żeby się nie poluzowało to czy coś:( ?wiecie coś może na ten temat? dodałam zdjęcia: http://picasaweb.google.com/roxien22/ZdjCia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejjj ludziska ale Wy narzekacie :P Ja tam od poczatku jem wszystko co tylko mozna pogryzc, pije tez wszystko, gume zuje jak mam ochote i nie mam najmniejszych problemow. Nie wydziwiajcie:P Po paru tyg. noszenia aparat stanie sie normalnoscia i przestaniecie sie przejmowac, ze tego nie mozna a tego sie nie powinno... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfadette --> sory, że dopiero Ci odpisuję, nie nadążam za Wami już od dawna :) ja reteiner mam nosić do końca życia.. nie sepleni się, po kilku dniach się przyzwyczaja i nie czuć, że się go ma. jedyny minus to to, że nitkami przestrzeni międzyzębowych wyczyścić się nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też zjadam i pję wszystko coli nie bo nie lubię, ale 2 kawki dziennie to normalka :D i nic się z zameczkami nie działo i nie dzieje pozdrawiam wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja orto na przyklad powiedziala, ze mozna jesc i pic wszystko, zuc gume, tylko ostroznie..i jak dotad sie sprawdza..nic zlego jeszcze sie nie przydarzylo..wiec chyba obawy troche przesadzone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko:ile płaciliście za zdjęcia RTG i wyciski? miszt--> a czemu nie założył Ci aparatu już na tej drugiej wizycie? zaryzykuje twierdzenie,ze ortodonci to jednak naciągacze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pierwszej wizycie byłam tylko pogadac i zorientowac sie w temacie (wiecie o co chodzi - czy ten czy szukac nowego) na drugiej robił zdjęcia i wyciski a na 3 bedzie aparat. bluebird --> to z powodów finansowych nie chciałam wczesniej , jeszcze czekam na wypłate 10 lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę..:/ siedzę sobie w pracy i ledwo na oczy patrze.... w nocy musiałam jechac do szpitala dostałam jakiegoś uczulenia... generalnie ja jestem na prawie wszystko uczulona...mam nadzieje ze na aparat nie bede....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt--> na pewno dobrze wiesz o tym, że są też aparaty dla alergików ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×