Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość niusiaa00
justka_pl---> mam 17 lat i zaplacą rodzice;) mysle ze 2000 a 2200 przy takiej kwocie juz nie ma znaczenia, z jednej strony ceramiczny za 2200 mnie kusi bo malo widac a z drugiej strony bezligaturowy za 2000 i miec go niecaly rok.. chcociaz boje sie ze bede sie wstydzila buzie otworzyc z tym metalem a bedzie juz za pozno na zmiane:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam na poczatku chcialam ceramiczny ale orto mi poweidziala ze trudno sie go odrywa od zebow i w ogole jest slaby w sesie do przesowania zebow i ze moge sie denerwowac co do jego przebarwiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
cześć niedawno miałem zakładany aparat i nie iwem do końca czego nei można jeść i pić. chodzi mi czego wogóle a co można pic i jesc nei dośc często żeby zębom nei zaszkodziło . prosze o odpowiedz. i sory za to że nei szukam bo na pewno gdzies pisze ale tu jest ponad 600 stron więć hmm. z góry dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgryzek Nie ma rzeczy zakazanych ani do jedzenia ani do picia, no może z wyjątkiem gumy i jakiś mordoklejek a to tylko dlatego, że może się zaplątać w druciki i potem jest kłopot to doczyścić. Na pewno trudno jest w aparacie jeść twarde rzeczy, np. jabłko, orzechy. Mogą one uszkodzić zameczki lub pierścienie. Jaki masz aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** nie leczę się w Ostrowie z dwóch powodów - Nie ma żadnej różnicy w koszcie - większą część czasu spędzam w Poznaniu ponieważ tam studiuje Wrocław mi nie odpowiada, a jak już mówiłam, bliżej mi do Poznania :) A w Poznaniu to na Polance w Vital Dent, po pierwsze że blisko mam do niego :D a po drugie - jest naprawdę super extra dentystka!! Mimo że młoda, ale naprawdę - podejście ma bombowe :) I ogólnie gabinet niczego sobie, nie powiem, przyciągnął mnie swoja elegancja :P Pozdrawiam :) A tak swoja droga - W Ostrowie podaja Pavulon u ortodonty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik -> widziałam Twoje zdjęcia, wiesz co, ja musze stwierdzić że mam delikatniejsza wade, hmm jak to wytłumaczyc - wystające trojki, wciagniete dwójki, doł w porzadku, zadnych odciagniec od normy ( jedynie jedynki troche) ale profil szczeki ok. I wyrwane mam tylko dlatego, ze wyrosły mi 4 osemki, szczeke mam waską na taka ilość zębów, teraz juz za poźno :) Bo juz ich nie mam, ale nie pojechałabym do Wrocławia za aparatem - po primo nie przepadam za tym miastem :P a po secundo (?) po co sobie robic problem ? I tak mam wuchte latania po lekarzach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarne oczka ---> no to chyba ze tak:P no bo tak sie dziwilem dlaczego mialabys dojezdzac specjalnie do Poznania:P a Ty tam jestes na \"stale\":D ja jeszcze uczeszczam do lcieum wiec skoncze sie leczyc chyba ejszcze tu w OStrowie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stałe, hm ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. W tej chwili wróciłam do Ostrowa pobyć trochę z rodzicami i niedawno narodzoną bratanica :) A ogólnie - 10 miesięcy w roku jestem w Poznaniu non stop, moje studia nie należą do najłatwiejszych stąd dużo nauki. No i teraz te dwa miesiące wakacji, to jest czas odpoczynku i leczenia, nie tylko ortodontę mam w Poznaniu bo tez endo i gin i laryngologa, więc nie ma lekko, niby jestem w Ostrowie a jednak ciężko mnie tu zastac :) A LO jakie konczysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
aparat mam taki jak twój ;p . a hamburgery zapiekanki itd moge jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mozesz ugryżć :) :):) ? Jeśli tak to nie ma żadnych przeciwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
mnei jeszcze zeby bola bo miałęm kilka dni temu zakładany . ale pytam ogólnie czy jak juz bede umiał normalnei jesc to czy moge jesc hamburgery i bo one maja bułke. i wogóle czy mozna oprócz tych zakazanych rzeczy wszystko jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgryzek
aha ok . bo ja sie boje ze mi sie cos zepsuje , albo ze mi zamek si eodklei . nie iwem moze za bardzo panikuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się nie panikujesz, to normalne, że martwisz się tym, z eodpadnie ci zamek. Czasami tak sie dzieje. Niekiedy wynika to z tego, że jest źle przyklejony a czasami dlatego, że ugryzło się coś dużego i twardego.Jabłka odpadają jesli chodzi o gryzienie, no chyba, że pokroisz sobie na kawałki. Ja ogólnie uważam na to co jem,nie chce uszkodzić sobie zamka. Kiedys jadłam twardego orzecha z czekolady i drucik mi się przekrzywił, wyszedł z zamka i musiałam jechać do orto bo mnie bolało. Jak bedziesz uważał na to co jesz to bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z aparatem dzien 2 MASAKRA o ile wczoraj bylo wszystko w porzadku,dzisiaj jest STRASZNIE!!! Mam nieustający ślinotok!czy Wy tez tak macie/mieliscie????czy to przechodzi? Dodatkowo mam trudność w przełykaniu i mówieniu i mam wrażenie,ze bolą mnie migdałki???przynajmniej jest to takie uczycie,jak przy bólu gardła:(((( HELP...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:D ja już też mam aparacik :D jestem szczęsliwa jak nie wiem co :D na te chwile nic mnie nie boli ale ciagnie ( ale to nie jest straszne) mam szare gumeczki bo orto dzis innych nie miał ale zamowiłam sobie fioletowe na nastepny raz :D w poniedziałak napisze wiecej bo dzis mam ograniczony dostep do netu :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
->bluebird Wszystko co tutaj napisałaś jest normalne. :) Nie martw się ślinotok przechodzi. :D Reszta dolegliwości także. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaaa1102--> dzięki kochana!mam nadzieje,ze szybko to ustąpi,bo zwariuje!póki co obkleiłam sobie pierścienie woskiem,to mi nie podraznia języka.ile taki stan mniej wiecej trwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Mam takie pytanko, czy Was też tak straasznie bolą ząbki jak mnie??:( ja ledwo żyje..:/ nie chcę już się faszerować lekami przeciwbólowymi.. ale są momenty gdy ból jest nie do wytrzymania!! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
->bluebird ślinotok?- to zależy. u mnie trwał 2-3 dni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
-> ona94D mnie w ogóle nie bolą. zaczynam się martwic, że to tak bezboleśnie się odbywa. :P hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaaa1102--> ślinotok jak ślinotok,bardziej martwi mnie trudnosc w przełykaniu:( ona94D-->ząbki mnie bolą gdy gryzę,poza tym nie.a Ciebie cały czas?i jak dugo masz aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird -> Gdzie w Gdańsku zakładałaś aparat? Ja właśnie zamierzam się niebawem zadrutować i cały czas się waham u jakiego ortodonty to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Był juz taki temat. Doszlismy do wniosku ze mozna niby, bo pasta nie dziala pod zamkkiem więc nie moze odklejac kleju - nasze przypuszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nibinwing--> zakładałam w PRODENCIE w Madisonie,ale moja lekarka właściwie nie jest ortodontką(nie ma jeszcze specjalizacji).kiedy \'zbierałam wywiad\'o cenach aparatów itd.w Gdańsku,to najkorzystniej właśnie w Prodencie i Curodentalu (niedaleko Lot\'u).Jeśli chcesz,to mogę podać Ci ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie nie było bo wyjechałam na 3 dni. Teraz musiałam nadrobić i poczytać wszystko:) miszt--> No to fajnie że sie cieszysz ze masz juz aparat bo ja przez pierwsze 3 dni miałam depresje przez to:P ale teraz juz jestem z tego powodu szczęśliwa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Wczoraj wypadla mi ligaturka i luk przy tym zabku wyszedl z zamka ehh nawet tego nie poczulam tylko ligaturka zostala mi na szczoteczce - dobrze ze moja orto mi to szybko naprawila - tylko teraz mam metalowe ligaturki - no ale pewnie beda sie lepiej trzymac Uff ale dzisiaj upal :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To widze zew nie tylko mi wypadaja ligraturki :D mi luk nie wyszedl wtedy z zamka moze cos sie przekrzywilo no upal jak nie iwem co ale i tak jest fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×