Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

farfadette>>>>>dzieki, od razu lpiej sie poczulam jak zobaczylam ze taka stara znowu nie jestem;););)oczywiscie zartuje, mi juz za 3 miesiace 27 stuknie, no ale nigdy nie jest za pozno zeby sie uszczesliwic:):) Fanta>>>>u mnie to bedzie problem bo ja mieszkam w Irlandii i place za aparat w euro:~to jest 2.850 a miejscowosc to Galway na dzikim zachodzie;)pozdrawiam z zachmurzonej wyspy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) mój post kieruje do osób, które jeszcze nie mają aparatów i dopiero czekają na założenie, bądź osób, które się wahają , bo boją się \"bólu\"... otóż Nie wiem , bo być może to serio zależy jak kto odczuwa bóle itp, ale aparat wcale nie boli WCALE!!!!!!!! owszem jest problem z jedzeniem, bo przy gryzieniu boli, ale nie ciągle, ja mam aparacik od zeszłej soboty, dziś jest czwartek - więc nawet nie tydzień... jeszcze wszystkiego nie gryzę, ale wczoraj jadłam chipsy i przeżyłam :P nie zapominam ze noszę aparat ponieważ mam swiadomość ze go mam i czuję go pod wargą (tak jak czyjecie, że macie ubranie na sobie) takie to czucie - zaden broń Boze ból... Zanim ja założyłam aparat, niektóre osoby panikowały i pisały coś w stylu, że muszę wiedzieć na co się godzę zę to ból, tabletki przeciwbólowe, nieprzespane noce itp...ale nic takiego nie miałam, wydaje mi się, że te pierwsze dni boli przy nagryzaniu, bo nigdy nic mi zębów nie ściskało i musiałam się przeswyczaić.. :) ząbki szoruje - nie muskam aparat, żeby się nie zepsuł tylko szoruje - żeby zęby się nie zepsuły, używam normalnej szczoteczki i wyciorka - i w zupełności wystarcza - irygator może fajny, może przydatny ale nie niezbędny..:) na seri - warto złożyć aparat tydzień nie gryzienia to nie porażka - przeżyjecie i będziecie jeść normalnie, piłam cole (nie raz , nie dwa...) i nic mi nie odpadło..więc tu też paniki nie ma :D naprawdę nie ma się czego bać :) mam nadzieję, że rozwiałam trochę wasze wątpliwości.. jeśli je macie, bo ja miałam przed ząłożeniem, przez straszące osobniki :P oj się troszkę rozpisałam :P wybaczcie :P Pozdrawiam wszystkich gorąco :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
Ja miałam problemy z jedzeniem może przez 2 dni. Potem jadłam wszystko, co zawsze. Naprawdę nie rozumiem tych, którzy przez 2 tygodnie jadą na samych serkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, No więc uzupełnienie - usuwane miałam 4 zeby, dwie górne czwórki i dolną prawa piatke. Natomiast wciąz zastanawia mnie sprawa osemek ( wylazły mi 4!!!). Ta jedna osoemka ciagle sie wyzyna, wlasciwie to trzy sie wyzynaja w tej chwili ale ta jedna mi dokucza i mam wrazenie ze wrasta w policzek, w piatek sie dowiem czy nie bedzie czasem dłutowania ... ;/ Ja dam znac dokladnie o wszystkim jutro poniewaz jutro mam wizyte u orto i nie wiem tak naprawde czy juz beda gumki czy co.. Ale mam plan ambitny powiedziec ze mnie męczą dojazdy :P Co jak co, ale 130 km musze do niej jechac a ona se ustala terminy co chwile inne :) miszt -> ja sie strasznie bałam denstysty, cholernie. Miałam 3 usuniete, 3 leczone. Panika ogolnie przeokropna. W gabinecie młodziutka Pani doktor i 2 mlodziutenkie asystetki, ja niewiele mlodsza od nich, darłam się na pierwszedj wizycie w niebogłosy :) Więc te kobity ze mna juz wytrzymały duzo :) A po co to pisze ? Bo chce Ci powiedziec, ze od ostatniej wizyty strasznie sie boje zakładania aparatu, mianowicie, wyszła za mna asystentka i powiedziała \"Pani Aniu, ale jak bedzie aparat zakładany to beda pierscienie wciskane i to bedzie bolało.. niech sie pani przygotuje\" No i w tym momencie LOL!! Powiedz - bo masz najświeższe przezycia :) Jak to było u Ciebie ? Czy może to zalerzy od kształtu zęba ? Ah tez sie rozpisałam :P pozderki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jezu co ja napisałam, usuwane miałam 3 zeby :) Porąbała mi sie ilośc z numerem zęba :) Sorki za wprowadzenie w bład :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka --> ja nie mam pierścieni, mój orto powiedział, że powoli już odchodzi się od pierścieni, bo są rurki, przy których łatwiejsz jest higiena i dodarcie do tylnych ząbków jest prostrze :) poza tym jesmu wygodniej się zakłada bo to się przykleja jak zamek i od razu na 7 czyli nie tak jak przy pierścieniach, że pózniej 7 trzeba przysunąć, bo tu od razu wszystkie ząbki wraz z 7 (8) się prostują :) porozmawiaj ze swoim orto, żeby też Ci rurki założył, przecież w cenie to różnicy nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i porozmawiam, niestety ja jestem taka osobą która przyjmie wszystko co jej się narzuci, nie potrafię walczyć o swoje :) I całe życie cierpię przez to, w sumie skoro już mi ta asystentka tak powiedziała, to znaczy ze będą zakładane raczej... No nie wiem, w każdym bądź razie dziękuje za odpowiedź, wszystko sie wyjaśni jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka --> jak to ???? Ty zginiesz w tym świecie jak nie bedziesz walczyć o swoje !!!!! czy nie chcesz tego ominąć - skoro jest lepsze wyjscie z tej sytuacji.???? Boże Czarne Oczka przecież tyle kasy wybulisz i nie zamierzasz walczyc o swoje??? jejku jestem w szoku pierwszy raz widze takie podejscie do sprawy......;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
miszt ;) pomogla mi troche Twoja notka;) wczoraj bylam u mojej orto i zalozyla mi separatory:P samo zakladanie oczywiscie nie bolalo ale bylo to dosc rano wiec prawie caly wczorajszy dzien noc i juz dzis rano i bolą mnie zeby szczerze mowiac nie moge gryzc nawet z czekolada mialam problem :( tez tak mialas?? w srode albo w poniedzialek po weekendzie zakladam aparat i nie wiem co dalej ? slyszalam cos o jakis pierscieniach? opowiesz mi troszke?:P innych tez prosze o jakies rady wypowiedzi;) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niusiaa00 --> jak już wyzej pisałam ja nie mam pierścieni tylko rurki wiec niestety nic nie napisze na temat separatorów i pierścieni. :( ale bardzo się cieszę, że pomógł Ci mój post - nie martw się wszystko będzie dobrze - poboli troszkę, bo muuszą się ząbki przezwyczaić, ale później bedziemy sie z tego śmiały:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
a bolalo Cie jak mialas separatory ?? po jakim czasie od zalozenia separatorow nalozylas aparat ?? po zalozeniu aparatu mocno boli?:( a ile altek masz;p?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
aa widze ze nie mialas separatorow;) ale moze jeszcze jakies rady albo co?? odnosnie jedzenia?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miekkie pokarmy :) bo boli podczas gryzienia, jak na drugi dzień po założeniu aparatu chciałam ugryżć princesse to tak mnie zabolało jakbym ugryzła cegłę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze jak wy robicie tą buźkę... mi nie wychoidzi...;] ;[ ;/ ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"aa widze ze nie mialas separatorow (buzka) ale " o ta buzke mi chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
poczekaj popróbuje:P to chyba zwykla usmiechnieta buzka z nawiasem : ) o tak :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
;) o tak --> ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super !!! dzięki :P nie doszłabym chyba do tego :p heheeh dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Fanta, bede miala aparat na dol, ale jeszcze nie wiem kiedy. Mysle, ze to kwestia kilku miesiecy..zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najstarsza z Was to chyba jestem ja hehe 1979 r. i do tego synka 5-letniego mam:) Nie wiem jak on na mnie zareaguje jak założe aparat, ale powoli Go na to przygotowuję:) I jestem przeszczęśliwa że tylko jeden ząb mam do usunięcia dolną lewą ósemkę, ale tylko ze względu na wiek, pani orto powiedziała że gdybym była młodsza to od razu by mi zaleciła wyrwanie czterech czwórek, a tak że nie mam już 3 zębów (dwóch szóstek i ósemki) to powiedziała że spróbujemy naprostować zęby bezekstrakcyjnie juhu! Ale zaznaczyła, że będzie to próba, więc jak po pól roku zobaczy że nic z tego to niestety będę miała wyrwane dwa zęby - szóstkę i piątkę po przekątnych:( Ale mam nadzieję, że obejdzie się bez tego:) Tak więc poproszę o dopisanie mnie do tabelki:) hugolinka, ilość wyrwanych zębów: 1 dolna ósemka, miejscowość: Warszawa, data założenia górnego aparatu: 1.09.2008, aparat górny i dolny metalowy 1200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt - spokojnie, dla ładnego uśmiechu wycierpię nawet te pierścienie jeśli maja pomóc, a po drugie ja mam dość sporą wadę niestety... Nie wiem, wszystko sie okaże jutro, zobaczymy co powie :) I nie jedź mi odrazu tak :) Bo wszyscy to mi robią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka---> ja byłam wczoraj na wizycie i mi orto powiedziała, że zakładamy dziś (tzn wczoraj) gumki separacyjne. A ja do niej: eeee a słyszałam, że zamiast pierścieni można założyć rurki? Orto: ano można, ma pani rację-są wygodniejsze i łatwiejsze w higienie, jeśli pani chce,założe rurki.Zaproponowałam pierścienie, bo one na 100% się nie odkleją,a rurki mogą... No i wybrałam rurki,które jakby co,można zamienić na pierścienie.Nie bój się zapytać!Ja 150 pytań zadawałam :) i dzięki temu będę miała mniej bólu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) ale miałam lekturki, parę dni mnie tu nie było i właśnie skończyłam czytać. Przez ten czas zapomniałam o bólu- jak mnie prawa 3 obcierała. Po 2 tyg szorowania o policzek mam spokój;). Widzę, że już niektórzy doczekali się aparatów, fajnie :) Więc teraz już tylko prostowanie ząbków;) pozdrawiam Ps. ale nas już dużo na liście, a pani księgowa--->Fanta88 powinna jakąś premię dostać, bo tylko tam pisze i pisze nas:) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, skoro nalegacie to będę się dopytywała :) Czyli, mam rozumiec, że jeśli będę miała mieć te rurki (jak to wyglada wogole?) to nie bedzie zakładała separatorów, tylko ... tylko co ? Odrazu aparat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie tak, bo ta rurka to jest tak jak zameczek :) i nie bedzie rozpierania zebów zeby zrobić miejesce pierscieniom ;) tzn mniej bólu bo i tak jakis bedzie po załozeniu aparatu. A kiedy idziesz do orto????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Maryś
czy możecie mi polecić jakiegoś dobrego ortodontę na terenie Krakowa?:) mam zamiar niedługo założyć stały aparat, tylko nie wiem, gdzie najlepiej się udać:) z góry dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×