Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

maja-kobietka - pewnie masz racje i nie ma o co się martwić. Dzisiaj też rozmawiałam z koleżanką która jest byłą aparatką. Mówiła mi że u niej też tak było. Ale że potem wszystko już się ładnie wyrównuje i jest ok :) Więc pewnie i u nas tak będzie. anula09.04.84 - super że dołączysz do zadrutowanych :) ja również nie mogę się doczekać tego pięknego hollywoodzkiego usmiechu po zdjęciu aparatu :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi dzis mija 3 miesiac od zadrutowania ;d ale jestem happy a jak to szybko mi zlecialo ;> no i wielka poprawa :D szczeka rozszezona . linia prosta twarz prosta :D ile sie podzialio :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich Od paru dni posiadam w swoich ustach niejakiego pana hyraxa:) powiem szczerze ze myslalem ze bedzie gorzej.. odrazu jak wrocilem jadlem wszystko i tak jest do dzisiaj i mam nadzieje ze tak bedzie:) moja wymowa nie jest tez wcale taka zla. W pracy nie wszyscy zauwazyli ze mam cos w ustach:) tylko kolega jak do mnie dzonil to mi powiedzial tak wiec ubaw mam niezly, mam 20 obrotow tej sruby bo ta moja buzka malutka...niby moje zeby nie sa zle ale zdecydowalem sie na leczenie mam nadzieje ze to dobry wybor:) bede tu chyba czestym gosciem bo jak sobie poczytalem kilka stron to stwierdzilem ze atmosferka jest tutaj bardzo fajna:) pozdrawam wszystkich walczacych z .......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
pablo85-> witaj :) a aparacik będziesz miał zakładany na dól i góre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale dokladnego terminu jeszcze nie moja orto mi nie ustalila zobaczymy jak to obecne cudo bedzie sie sprawowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria0405
hej:) ja bede miała dopiero zakładany aparat:) za jakiś czas bede miała pierwsza wizyte i wtedy wszystkiego sie dowiem. Jak byłam młodsza to nosiłam aparat taki nie na stałe (zdejmowany) ale duzej poprawy po nim nie widziałam. Duzej wady nie mam, na górze tylko jedynki delikatnie na siebie nachodzą, ale za to mam wąską szczęke. Jakiś czas temu jak byłam u orto to mówiła ze nic nie trzeba bedzie wyrywac:) i z tego sie ciesze:) mam tylko pytanie:) jak uwazacie, lepiej jest wybielic ząbki przed załozeniem aparatu czy juz po całym leczeniu? pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> pablo85 witaj w klubie \"hyraxow\" jest tutaj nas juz calkiem sporo :) Moje wrazenia na poczatku bylo podobne z tym, ze z jedzeniem uwazam gdyz sie boje zeby nic sie nie odkleilo :) --> Daria0405 Ja na Twoim miejscu poczekalabym do zakonczenia leczenia i zdjecia aparatu /ja przynajmniej tak zrobilam - czekam :) odkad zaczelam nosic aparacik bardzo mi zabki zzolkly pomimo ze szczotkuje jak zawsze :( wiec po zakonczeniu leczenia bedzie wybielanko pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> pablo85 witaj w klubie \"hyraxow\" jest tutaj nas juz calkiem sporo :) Moje wrazenia na poczatku bylo podobne z tym, ze z jedzeniem uwazam gdyz sie boje zeby nic sie nie odkleilo :) --> Daria0405 Ja na Twoim miejscu poczekalabym do zakonczenia leczenia i zdjecia aparatu /ja przynajmniej tak zrobilam - czekam :) odkad zaczelam nosic aparacik bardzo mi zabki zzolkly pomimo ze szczotkuje jak zawsze :( wiec po zakonczeniu leczenia bedzie wybielanko pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim:) dawno mnie tu nie było, choć aparaty noszę już ponad pół roku:) efekt -rewelacja:D, tylko jedno mnie boli: zawsze miałam bielusieńkie zęby, a teraz choć szczotkuję je 7-9 razy dziennie (nie palę i nie piję kawy), no i używam irygatora, zrobiły się jakieś, takie szaro-żółte i fatalnie to wygląda:(:( Miał ktoś tak może? Czy można to czymś doczyścić? Ortodontka zabroniła mi stosowania past wybielających, bo to podobno jest bardzo szkodliwe przy aparacie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joni
Witam, Od dwóch tygodni noszę aparat (dwa łuki). Moim problemem jest jedzenie.. robię jakieś papki, przecierki itp. Macie może jakieś pomysły na urozmaicenie posiłków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
Joni możesz jeść także kisiel, budyń, jogurty, płatki z mlekiem, jajko na miękko, galaretke, poduszone ziemniaki z masłem wszelkie zupy oraz poduszone truskawki, startą marchewke. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
Kochani wkońcu zauważyłam jakąś maluśką poprawę- nareszcie! :) Teraz musi być tylko dobrze. ;) Już myślałam, że ten aparat w moim przypadku jest rzeczą zbędną, a jednak.. - są rezultaty. malutkie, ale są. :) Ale się cieszę. :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze swojej strony polecam parówki i miękka jajecznice, najlepiej z pomidorem wtedy jest miękka :) Ja już tez oklapłam od zup i jogurtów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joni
Wielkie dzięki za pomoc :) Cieszę się, że założyłam aparat zwłaszcza, że sama na niego zapracowałami podjęłam TĄ decyzję :) Czytając forum dowiedziałm się, że nie jestem sama z moimi nowymi problemami ;) Joanna Wrocław aparat stały matalowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śniło mi się dzisiaj,ze poodklejały mi się zamki na jedynkach... to chyba sen powracający wszystkich 'zadrutowanych' :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joni
Mam jeszcze pytanko jak się organizujecie z jedzeniem na mieście?? Wychodziłam już kilka razy na miasto i kończyło się na wąchaniu pizzy.. Nie wiem także co jeść w pracy :( żyje na pasztecie i jogurtach.. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joni, ja sie juz odzwyczaiłam od zarcia, mimo że to tydzień dopiero, chyba mam baprawde silne samozapracie do tego aby wszytsko było okej z moimi zebami w koncu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
Joni bierz ze sobą szczoteczki do zębów. ;) Na mieście są przecież toalety i możesz spokojnie wyszczotkować ząbki. :) Ejj.. wiecie, że mi też się dzisiaj śniło, że cały aparat mi się odkleił..- koszmar! Od razu jak sie obudziłam dotknęłam czy wszystko wporządku i pobiegłam do lusterka. :) - Całe szczęście- to był tylko zły sen. Aparat był na swoim miejscu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam codziennie te sny... Dzisiaj że spada z jedynek i podtrzymuje go zebami i obudziłam sie i mieszałam językiem po zebach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joni
Sprzęt czyszczący mam zawsze przy sobie :D Pytanie czy w karcie dań jest coś co mogę zjeść? Zęby mnie bolą przy gryzieniu, jedzenie nie ma smaku.. Ale czego sie nie robi dla ząbków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej \"pablo85\" ja też mam hyrax, dokładnie od tygodnia i zdążyłam się już do niego przyzwyczaić, a jaki masz hyrax: akrylowy czy na pierścieniach? miło widzieć kolejną osobą z tym \"cudem\" ;) przynajmniej będzie z kim popisać , pozdrawiam do \"mykas\" o ile dobrze pamiętam masz hyrax akrylowy? Ile już nosisz? i mam pytanko czy miałaś/ masz może wrażenia że Ci się ten hyrax odklei? ehh ja nosze tydzień i ciągle mam to głupie uczucie eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---Mykas i taka_o_silnej_woli :) ja mam akrylowy i dzisiaj wlasnie mija tydzien od zalozenia tego cuda nie powiem ze juz zapominam ze go mam w ustach ale odpukac nie mam uczucia ze mi sie odkleja:) pierwsze godziny po zalozeniu byl co prawda maly slinotok ale juz minal i jakos lykam ta slinke:) taka_o_silnej_woli widze ze zalozylismy to cudo w tym samym dniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Joni -> ja mam aparat trochę ponad tydzień i też mam problem z jedzeniem w pracy, jem jogurty serki próbuje jeść miękki chlebek (tylko środek) z jakimś serkiem a tak to głównie staram się najeść w domu... chociaż w pracy i tak głodna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> taka_o_silnej_woli - Ja jestem juz w polowie drogi noszenia tego \"cacka\" :) jeszcze druga polowa -mam nadzieje ze szybko minie A to wrazenie ze mi sie odkleja mam nadal, zwlaszcza jak sie zapomne i cos twardszego ugryze to wydaje mi sie ze zaraz mi spadnie - ale to chwilowe Najtrudniej jest jednak utrzymac to \"cacko\" w idealnej czystosci gdyz zawsze cos tam zajdzie i chwile schodzi zanim sie dokladnie wyczysci Na pewno dobre sa te irygatory ale w sumie juz znalazlam sposob i jak narazie jest ok :) A bedziecie musieli tez nosic maski do tego ? I jak idzie wam przekrecanie? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria0405
witam, wszystkich ponownie:) mam pytanko co to są te maski przy aparatach? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Hejka wszystkim :D Właśnie wróciłam z obozu iii widze że tu tyle postów że raczej wszystkich nie przeczytam :// Troche sie wybiłam z tematu aparatów :D Jutro ide na zakładanie separatorów. Powiedzcie mi, czy wkładanie tych pierścieni boli? :// Bo słyszałam że tak :OO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak narazie o zadnej masce dla siebie nie slyszalem(jedno juz nasze:) a jesli chodzi o przekrecanie to zatrudnilem brata mi jakos ciezko to sie robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
niusiaa00 i reszta aparatek z 21.07 -> przyzwyczaiłyście się już? Bo mi już aparacik coraz mniej przeszkadza ( gryźć nadal nie moge) ale do tego, ze mam go już w buzi to chyba się przyzwyczaiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
Ooo justka_pl wkońcu wróciłaś. :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×