Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość kejt83
Hej wszystkim Na aparat ortodontyczny zdecydoałam sie jakis miesiąc temu- 7 sierpnia ide na wyciski rentgen i plan leczenia. chciałąm załozyc aparat lingwalny-ale to podobno okrutny ból-rani język . Czy ktos z Was wie cos na ten temat? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> obca1 nie rezygnuj - skonsultuj to jeszcze z innymi orto. moze akurat ktos leczy lub podejmie sie leczenia Twojej wady --> taka_o_silnej_woli Ja hyrax\'a mam juz ponad 2 m-ce a z jedzeniem to juz z wiekszoscia sobie radze niezle ale caly czas unikam twardych pokarmow - ostatnio nawet jadlam pizze ale te twardsze spody to zostawilam :) powodzenia z maska! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
anioleq3 -> Ja za wizytę, na której miałam aparat płaciłam tylko za niego. Podczas leczenia są wymieniane gumki oraz druty, mogą być także inne dodatki, np. sprężynki, nakładki... Ogólnie to u każdego ortodonty jest inaczej, u niektórych się płaci stale taką samą kwotę za wizytę, u innych koszt jest w zależności od tego, co orto robi na tej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) Jestem nowa, tzn. nie mam jeszcze aparatu, ale za jakiś czas będę sobie zakładać. Mam ogromną prośbę do osób, które leczą się w Poznaniu. Otóż chciałabym, aby ktoś polecił mi jakiegoś dobrego i niedrogiego orto. Może powiecie mi u kogo się leczycie i jakie są wasze doświadczenia. Z góry dziękuję i pozdrawiam ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też płaciłam za sam aparat bez dodatkowo za wizyte.:) Płace zawsze tyle samo (150) Nie dostałam wczoraj odpowiedzi:( Tak więc zapytam jeszcze raz :P Czy myslicie ze przy aparacie można mieć kolczyk w języku.? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona18_____
mam aparat damon 3mx, ktoś jeszcze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona18_____
the truth-jak to możliwe że po miesiącu ci się zęby zeszły?????? mam podobną wadę jak twoja i dopiero po 5 miesiącach się zeszło i to nierówno!!! teraz mam szparę miedzy 1 a 2 i wygląda to jeszcze gorzej niż wcześniej. ...: [

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona18_____
aha i mam pytanie co ile chodzisz na wizyty kontrolne? bo ja co tak 2,5 miesiąca..nie wiem czy nie zmienić ortodonty bo mam podejrzenia że leczenie nie idze dobrze:[ skoro niby efekty miały być z tym damonem tak szybko.. ; [postaram się wkleić zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorkaa --> myślę, że mogę Ci pomóc :) otóż ja jestem z Poznania i tu się też leczę. Namiar na niego dostałam od mojej pani stomatolog. A jej baaaaaardzo ufam ;) mój orto to przesympatyczny pan Kurzawski. Jestem bardzo zadowolona, chociaż nie mogę nic powiedzieć o doświadczeniach, bo mam aparat dopiero 3 tygodnie, ale wiem ze nie będę załować podjętej decyzji :D aparat metalowy na jeden łuk kosztuje 1800zł , ale za to wizyty kontrolne kosztują 50zł niezależnie od tego co robi orto, bo znam orto na Św Marcina i za kontrolne bierze od 200 do 300zł w zaleznosci co robi, a aparat kosztuje wtedy 1500zł, np wizyta ze zdjęciami i wyciskami kosztowała mnie 50zł a nie jak u niektórych wycisk tyle, zdjecia tyle plus wizyta i bum 150zł :P a poza tym miła atmosfera i w ogóle jest super POLECAM jeśli będziesz zainteresowana to mogę podać numer tel, a adres jest w mojej stopce :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona18___-> Ja z tego co wiem powinnam chodzic tak mniej wiecej co miesiąc ale teraz miałam 2 miesiące przerwy... Może po prostu najpierw go zapytaj czemu tak masz.? Bo jednak zmieniac orto w trakcie leczenia wydaje mi sie troszke niebezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona18_____
mam Damona 3 a więc niby tego 'lepszego' - wizyty są rzadsze, czas leczenia krószy...jasne...wizyty co prawie 3 miesiące...poza tym po ostatniej wizycie miesiąc temu nie widzę żadnych efektów, mam szparę wielkości zęba której wcześniej nie miałam, wyglądam jak szczerbata...ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Miszt dzięki za odpowiedź :) gdzieś już czytałam o tym Kurzawskim. Wypowiadali się o nim w pozytywnym sensie, ale to było w 2006r., więc chciałam, by ktoś, kto zna go teraz coś napisał. Jak najbardziej jestem zainteresowana i poproszę o nr telefonu. Myślę, że w najbliższym czasie będę już się umawiać na wizyty, ale muszę dozbierac jeszcze kilka złotóweczek ;) Powiedz mi jeszcze, czy długo trzeba czekać na wizytę i po jakim czasie założył Ci aparat. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obca1
może mógłby ktoś polecić dobrego ortodontę, który leczy skomplikowane wady? najlepiej z bydgoszczy, wawy, poznania lub gdańska (nie tak bardzo daleko ode mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obca1
może mógłby ktoś polecić dobrego ortodontę, który leczy skomplikowane wady? najlepiej z bydgoszczy, wawy, poznania lub gdańska (nie tak bardzo daleko ode mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minął dzień z separatorami... Obudziłam się ze zdrętwiałą szczeną!! Ogólnie to mam tak wrażliwe zęby że nawet ze środkiem z chleba mam problem :// Porażka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl--> masz troszkę podobną wadę do mojej- przynajmniej to zdjęcie od dołu coś mi przypomina ;) jak Cię tak ząbki bolą to serwuj sobie kaszki,kisiele,budynie,jogurty :) naprawdę da się na tym przeżyć! bądź dzielna,jeszcze tylko kilka dni i aparacik jest Twój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam pierwszy krok i umówiłam sie na wizyte :) Zdziwił mnie stosunkowo szybki termin - 21 sierpień :) Tylko szkoda, że termin wizyty pokrywa sie z moim wyjazdem... Drugi termin mam 26 września...Hmm skoro czekałam na ten moment 10 lat to i ten jeden miesiąc mnie nie zbawi :) Termin założenia aparatu przypada na 9 pażdziernik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jakby jeszcze kazali placic za zalozenie aparatu to bym ich wysmial... nie dosc ze daje sie tyle kasy. mi aparat zakladala z 10 minut. wszystko sie trzyma... jem co wlezie i jest wporzadku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorkaa --> tel: 602 746 983 wiesz co do mojego terminu to czekałam 2 - 3 miechy ale to dlatego ze nie miałam uzbieranej całej sumy i to ja przeciągałam ;) myśle, ze nie bedziesz miała problemu :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
ona18_____ -> No nie wiem jak to możliwe, może przez sprężynkę... Teraz to mi nawet nachodzą na siebie trochę :/ . Ja mam wizyty najczęściej co 6-8 tygodni, a też mam Damona 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona18__
the truth--no tak, też mam takie sprężynki, ale ty nie miałaś ich między jedynkami[ja też nie]. od miesiąca mam taką między 1 a 2 i nic nie daje...zupełnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia ->> To ty już masz aparat? :OOO Własnie sie zorientowałam. A tobie jak mija trzeci dzień z drucikami?? Noo ja mam nadzieje ze jakos przeżyje. Słyszalam że te separatory gorzej bolą niż aparat. Masakra, tyle rzeczy musze sobie odmawiać :// U mnie w domu aż sie dziwią, że tak mało jem :OO Ale oni sie nie znają :P Ja to byłam na to przygotowana w sumie. Wczoraj jak wyszłam z gabinetu to mi nie robiło żadnej różnicy a od dziś rana porażka ;( Musze sie jakos motywować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joni
Hej Daaawid, Ja też leczę we Wrocku, mam aparat trzeci tydzień i już dwie wizyty awaryjne za sobą :( Poodklejały mi się zamki na górnych szóstkach, tydzień temu lewy a dziś prawy :( i to przy myciu zębów!! Jak tak dalej pójdzie to nigdy nie wyleczę ząbków i zbankrutuje! :( Nie kumam tego, bo jem zmiksowane papki i jogurty. Czy myślisz, że to wina mojego Orto?? Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zastanawiam sie nad zalozeniem aparatu stalego krysztalowego, tego przezroczystego:D Wczesniej myslalam nad lingualnym czyli niewidocznym, ale jest za drogi! U mnie w Szczecinie chca za niego od 6 tys do nawet 9 tys. zlotych!! Szperalam troszke to w Warszawie za zalozenie takiego proponuja nawet za 3800zl. Nie wiem czemu tak jest, skad ta roznica cenowa. a Wy co o tym mysilie??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joni
Ja aparat nosze z dumą, tak dłudo czekałam na to cacunio, a mam metalowy na górę i dół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Ja tez chciałam założyc aparat bo mam duza wade zgryzu. Czy założa mi skoro palę papierosy i mam 29 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl --> przygotowałam się na najgorsze i myślałam, że tylko papki będę jeść.Ale na szczęście prawa strona w ogóle mnie nie boli,lewa leciutko i jem normalnie,no może tylko skórki od chleba \"obieram\".Dzisiaj jadłam nawet talarki lajkonika :D Ale nie mogę się nadal przyzwyczaić, że mam coś w buzi.Jakby mi ktoś koraliki poprzyklejał :D no i czemu każdy myśli, że mam błękitne gumeczki!!One są turkusowe :P july_16--> ja też jestem ze Szczecina. Moja orto za kosmetyczny bierze 2tys albo 2,5 tys za jeden łuk.Ale nie wiem czy to kryształowy,szafirowy czy jaki inny. Osobiście polecam metalowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniax ->> Powinni założyć, w końcu nie ma górnej granicy co do założenia aparatu. A z papierosami to hm.. po prostu bedziesz musiała bardziej o nie dbać. wadzia ->> Noo ja raczej nie byłam przygotowana na takie coś w trakcie noszenia separatorów! Grr nawet nie zdążyłam zjeść obozowych pistacji ://// Dziś cały dzień chodze głodna :O I myśle kurde kiedy zjem coś normalnie! Turkusowe??? :D A tak wyglądają jak błekitne hah :D :D Chyba sobie je założe :D :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×