Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_______________X______2_lata__________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06_____X___________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X_______________________2_lata_________metalowy 42._ewelll___________22____________________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X____________________________ 44._amaalka_______________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X__________________________________kosmetyczny 46._gini*____________27____________________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X____________________________________________ 48._diam____________________12.06____X____________________________________________ 49._Gośka_24_____________13.12.06____X__________________________________kosmetyczny 50._Ewdzia________________________________________________________________________ 60._Cala____________20_______________X_________________X___________________metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X_____22.08.06____X_____2_lata_________metalowy 62._Braces__________________08.06_____X________08.06____X________________kosmetyczny 63._Emma23________23____14.12.06____X_____________________________________metalowy 64._Tomi_83_______________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foisss
Gosiaa24, Tak ja byłam we włocławku u 2 ortodontek u jednej na kaliskiej tam w przychodni ( chodziłam od dziecka ;] i nic mi nie dała co wizyte gadała żę łądnie ładnie dowidzenia ;] później jak przyszło co do płacenia i dopiero chciała mi założyć stały i wyrwać dwa zęby ;] ) u drugiej byłam na zbiegniewskiej tam w tych dokmach nie wiem jak się ona nazywała, założyła mi apart ruchomy bo twierdzia, żen ie potrzeba stałego i tak przez rok chodziłam ;] i NIC } z tego co słyszałam ( mój kuzyn chodził ) to pani Rakowiecka bodajże tak samo olewa całą sprawe ... więc co do włocławskich ortodontów to totalny niewypał... opowiem wam jak trafiłam do torunia Otuz pani z kaliskiej wysłała mnie do torunia do chirurgii na usunięcie zęba 3 z dziąsła. Chirurg się na to nie zgodził powiedział że 3 to najlepszy ząb i nie wolno go wyrywać... więc moja mama zapytała o ortodontów w toruniu, żeby w razi wyciągania tej 3 orto była na miejscu i polecił nam właśnie panią Sielatycką z kościuszki. I SIE NIE ZAWIODŁAM wręcz zdziwiłam się... bo nigdy o moich zębach nie wypowiadał się tak profesjonalnie ;] ... moja mamusia z tatusiem ;p bez zastanowienia oddali mnie w jej ręce.. i tak jużzostałam :)) i nie żałuję... NARSZCIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foisss dzięki za odpowiedz,przynajkmniej wiem ,ze nie marnuję pieniędzy:)juz w środę zakładam aparacik,troche sie boję ale czas na to najwyższy.:)Dora to ta sama osóbka gośka24 i gosiaa24 poniewaz musialam sie tu zalogowac pod innym nickiem.ps.mozesz wpisac do tabelki ze latek mam 24;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_______________X______2_lata__________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06_____X___________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X_______________________2_lata_________metalowy 42._ewelll___________22____________________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X____________________________ 44._amaalka_______________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X__________________________________kosmetyczny 46._gini*____________27____________________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X____________________________________________ 48._diam____________________12.06____X____________________________________________ 49._Gosiaa24________24____13.12.06____X__________________________________kosmetyczny 50._Ewdzia________________________________________________________________________ 60._Cala____________20_______________X_________________X___________________metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X_____22.08.06____X_____2_lata_________metalowy 62._Braces__________________08.06_____X________08.06____X________________kosmetyczny 63._Emma23________23____14.12.06____X_____________________________________metalowy 64._Tomi_83_______________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej he! wrocilam do was ale tylko na chwilke bo zaraz zmykam sie uczyc :) widze ze tabelka sie powieksza, niestety mnie bedzie mozna wpisac dopiero albo przez wakacje lub ferie wiec jeszcze musze poczekac, zaczynam sie dostosowywac ze bede bez 5 i z aparatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Hej 🌼 Wlaśnie wróciłam z konsulatcji od drugiego ortodonty :) I konsultacja : Ortodonta powiedział mi ze niestety juz sie nie da skorygowac tylozgryzu aparatem i jak chce wysunać zuchwe do przodu to tylko w gre wchodzi operacja Mozna jedynie skorygowac moj usmiech cofajac zeby do tyłu co sie wiaze z wyrwaniem co najmniej 2 zebów ( najprawdopodobniej 6) , aparat muszialabym nosic co najmniej 2 lata jak nie dłuzej a efekt moze byc niezadowalajacy II konsultacja (po kursie u Doleckiego) ortodontka długo "studiowała" zdjecia które jej przyniosłam i stwierdziła ze u mnie nie widzi tyłozgryzu obie szczeki mam symetryczne tylko troche za małe a poniewaz na górze mam ich 32 to sie nie mieszcza i dlatego przednie zęby są wysuniete Z profilu wyglada to tak jakbym miala cofniety podbródek dlatego ze górna warga zakrywa wystajace zeby a dodatkowo dolna warge "wsysam" w szpare jaka mam miedzy zebami ( wczesniej nie uswiadamialam sobie ze tak robie :) ) - ortodontka powiedzila ze mozna to okreslic jako tylozgryz rzekomy ( cokolwiek to znaczy) Stwierdzila ze mozna to poprawic niestety wyrywając 2 zeby na górze i cofnać we ten sposób przednie I bądz tu mądry :( podejrzewam ze jak sie wybiore na kolejne konsultacje to znów bedzie inna diagnoza I co o tym myślisz Romek??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
do Tomi_83 - jestem z łodzi ale niestety sama mam problem z ortodontą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Kamyk 22-jestem załamany,na szczęście medycyna idzie do przodu i niektórzy wiedzą więcej niż inni,spróbuję Ci pomóc,nie pamiętam skąd jesteś ale zróbmy tak-masz zdjęcia rtg(pantomogram i cefalometryczne),połóż je na jakiejs płaskiej lampie(zeby były podswietlone-tylko wyraźnie)-i zrób zdjęcia-takie aparatem cyfrowym.Założę gdzieś sobie skrzynkę i dam Ci mój mail to mi je wyślesz i zrobię pomiary.Co prawda nie wszystkie bo pomierzę tylko kąty ale i tak będę mógł CI dużo powiedzieć.Jeżeli oczywiście chcesz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Przepraszam własnie sie doczytałem skąd jesteś mea culpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Super dzięki za pomoc 🌼 To ja poprosze o ten mail - mam strasznie zakrecony tydzień ale jakos na dniach uda mi się zrobic te zdjecia i Ci przesłać Mam miec jeszce konsultacje u chirurga szczekowo - twarzowego - operacji na pewno nie zrobie ale chetnie dowiem się jak widzi moja wade jakiś profesor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma23 dobrze sie wkoncu odwarzylas:) rozumiem co czujesz bo mam metalowego przyjaciela 2 tyg wiec jeszcze pamietam jak to jest:) badz dzielna i na kilka najblizszych dni...zaopatrz sie w jogurciki i kaszki:) a potem juz bedzie lepiej!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
ojj jak ja wam zazdroszcze ze juz macie aparaty ;) też bym chciała juz zacząc leczenie ale niestety poszukiwania ortodonty trwaja :( pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kewcia:) juz teraz sie nie boje a jak mi zaloza to zdam relacje jak znosze pierwsze dni z metalowym cudem.....fajnie ze istnieje takie forum i mozemy sie wzajemnie wspierac:) Kewcia dla ciebie tez zycze sporo cierpliwosci mam nadzieje ze mozna sie do tego przyzwyczaic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina24
Na początku witam wszystkich zadrutowanych. Sama planuje założenie aparatu jednak mam w związku z tym mnóstwo wątpliwości. Moja ortodontka stwierdziła że konieczne bedzie usunięcie górnej czwórki i dolnej piątki oraz trzech ósemek. Dodam że nie mam już dwóch stałych zębów, ktore zostały usunięte w wyniku leczenia ortodontycznego w dziecinstwie. Czyli wychodzi na to, że będę miała zęby tylko do 6-tki.Troche mnie to niepokoi. Proszę o komentarz jakąś kompetentną lub zorientowaną w temacie osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
ja właśnie wybieram się w najbliższym czasie do ortodonty więc nie wiem do końca jakie mam wady - ale z tego co wyczytałam jest to tyłozgryz - zęby górne przednie zakrywają dolne, zęby dolne tylne są przechylone w stronę języka, profil jest okropny (żuchwa malutka i słabo zarysowane kości policzkowe) w dzieciństwie miałam usuwane kilka zębów, m.in. górne czwórki - z tego co tu wyczytałam nie było to dobre :( zresztą nikt mi wtedy nie robił żadnych zdjęć, jedynie \"odciski\" przeczytałam ostatnie wypowiedzi Pana Romka i mam pytanie: - czy rzeczywiście skutecznie leczy Pan tyłozgryz u osoby dorosłej (ja mam obecnie 26lat) za pomocą aparatów, wyciągów itp? - czy nie pojawia się przy próbach wyciągania żuchwy \"podwójny zgryz\"? - czytałam, że takie zjawisko pojawia się praktycznie zawsze przy wyciągach u osób dorosłych i jedyną skuteczną metodą leczenia dużego tyłozgryzu jest operacja obawiam się najbardziej nieprawidłowego leczenia, które mogłoby pogorszyć i tak okropny stan mojej szczęki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Z leczeniem tyłozgryzu u dorosłych jest tylko taka różnica że dolnąszczęke wysuwamy do przodu o max 4mm zas u dzieci możemy o 6mm i tyle reszta zależy od pacjenta i jak uczciwie nosi aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj miałąm zakładać aparat ale przez bolącą szóstkę po leczeniui kanałowym musiałam przełożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma23 mozna sie przyzwyczaic, jedyne co musze zwalczyc to napady jedznia... jem sniadanie obiad i czasem kolacje, a pomiedzy nie zeby nei myc zabkow...niby malo ale jak jz zaczynam jesc to porazka!jem jak by na zapas!to raczej nie zdrowe!;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek mam do Ciebie pytanie i bede wdzieczna za odpowiedz:) na pierwszej wizycie u orto na zdjeciu widac cos nad 6 7 8. moja orta stwierdzila ze to jest polip w zachyłku zębod. czy cos takiego. zeby wykazują zywotnosc. odesłała mnie do laryngologa, bylam u 3. pierwszy mnie zlal i nawet nie obejrzal zdjecia, drugi powiedzial ze to jest takie male ze na zdjeciu zatok tego nie widac(a orto powiedziała ze na tym zdjeciu nie moze byc tego widac bo jest za jasne), a trzeci zapisal mi krople do nosa i tabletki! czy soptkałes sie z czyms takim? czy to jest grozne? i dlatego usunieto mi 4 bo nie wiadomo co by bylo gyby usunęla mi 6. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
w takim razie: w jakich przypadkach powstaje \"podwójny zgryz\"? spotkałam się już kilkakrotnie z tym terminem, czy jest to wynik nieprawidłowego leczenia? a może jest na tym forum ktoś, kto skutecznie wyleczył tyłozgryz jako osoba dorosła? jeśli tak: to jakimi apratami, wyciągami itp.? czy szczęka dolna rzeczywiście trwale wysunęła się do przodu o te kilka mm i nie ma tendencji do cofania się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno mnie nie było, ale postanowilam zajrzec. podlamalam sie dzisiaj troszke. kolezanka opowiadala ze po miesiacu znacznie jej sie juz zeby poprzesuwały, a u mnie (minelo 5 tygodni) nawet milimetr nie drgneły...!!! mam mocne zęby (tzn korzenie) ale żeby nic nie drgnęło??? poza tym hyrax wyglądający jak łuk podniebienny tak mi kaleczy język ze juz sobie nie daje z tym rady. po prawej stronie mam juz prawie \"wylotową\" dziure w języku. koszmar. pierwsze dni były okropne, ale potem przeszlo i było OKI. a teraz znowu sie zaczyna... a wam aparatki po ilu tygodniach \"ruszyły\" sie widocznie ząbki? napiszcie proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
Widzę, że problem tyłozgryzu to chleb powszedni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
foisss, Błą rzeczowy. Rakowiecka mieszka i przyjmuje w Toruniu, nie we Włocławku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
ona81, nie koniecznie masz tyłozgryz. W zgryzie prawidłowym siekacze górne powinny przykrywać siekacze dolne w 1/3 ich wysokości, zaś siekacze dolne sa skierowane w stronę językową :) Ja mam lekki tyłozgryz i moja pierwsza ortodontka wpadła na pomysł sprężyn/wyciągów, które miałyby wyciągać żuchwe do przodu. Jednak druga stwierdziła, że to nie ma sensu, gdyż żuchwa po leczeniu może wrócić do pozycji pierwotnej, może ale nie musi. Wraca, kiedy mamy do czynienia z silnymi mięsniami żwaczowymi przy ostrym kącie żuchwy. Niestety to mój przypadek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cala
Ja mam dopiero 20 lat, ale na tyłozgryz to za późno. Wady przodnio-tylne powinno się leczyć (uwaga!) przed okresem dojrzewania. W moim przypadku ironia losu jest taka, że do ortodonty chodzę od pierwszej klasy podstawówki (nosiłam aparat ruchomy), niestety moj ortodonta nie był na tyle kompetentny (dupek jeden!), żeby zauważyć u mnie tyłozgryz, a wada taka nie powstaje od razu i z reguły jest dziedziczna! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona81
Cala: jeżeli czegoś nie pomyliłam to leczysz się w Toruniu u dr Rakowieckiej? czyli to ona podjęła się innego leczenia niż te wyciągi? a mogłabyś napisać jakie są ceny aparatów u tej Pani? bo ja jestem z tego samego miasta :) co do wady no to rzeczywiście w tej chwili nie wiem jak się toto nazywa - widzę tylko że zęby dolne są kilka mm za górnymi, które je zasłaniają, że żuchwa jest bardzo mała, żebyi stłoczone (zwłaszcza na dole)- no wszystko wygląda tak jak na tych zdjęciach w necie z tyłozgryzem :( zapisałam się na wizytę do Denmedu - ale cały czas szukam jakiegoś dobrego, skutecznego ortodonty - zresztą warto chyba skonsultować się z 2 ortodontami przy bardziej skomplikowanych problemach :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka22
siemka. mam okropną wade zgryzu...to nie daje mi normalnie zyc :( czuje sie taka brzydka (tzn.jestem). musze sie was poradzic czy wy na moim miejscu zalozylybyscie aparat????????? przesle wam fotke na @ ..prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foisss
nie załamuj się ;) nie jest ważny wygląd tylko nasze zachowanie i to jak nas postrzegają ( zważywszy na moje otoczenie ;p ) ... jak chcesz możesz wyslać foiss@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×