Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

aparatka - boisz się? Tzn., że jest to straszny i bolesny zabieg :O Ja trzymam kciuki, żeby sprawnie i szybko poszło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Dora ja też mam nadzieje ze pójdzie szybko i sprawnie:-), szkoda ze tak wczesnie ide, bo juz nic nie zjem później i bede głodna;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze... rozmowe z tym cholernikiem mam w czwartek- zoabczyl dzis ile ludzi przyszlo i powiedzial ze nie ma czasu:P a usg za tydzien - jutro pan doktor odwolal swoja obecnosc:/ wiec dalej nic... trzymam kciuki Aparateczko, bądź dzielna 🌼 i spadam do lozka bo stres chyba zrobil swoje/... zle sie czuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine🌼, to Ty bądz dzielna:-), spokojnie postaraj sie nie stresować, i wyśpij sie sen jest najlepszy na wszystko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę spać. Będę sie modlić, żęby jutro nie padał deszcz i żeby było zimno. Bo chce jechac na nart!!!! Dobranoc! Jutro rano się odezwę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
MMJ moze dzisiaj Ci sie uda wyspac :D heh Dora tez chce zeby w koncu ladnie bylo a nie taka ponura pogoda ;( Milej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalej nie chce mi się spać :) . W pracy, koło godz. 17 ledwo patrzyłam na oczy. Ale teraz, kiedy zrobiłam trzy wiklinowe (z gazety) koszyczki spać mi się odechciało. Robimy Kiermasz Świąteczny z klasami (wcześniej był na Boże Narodzenie). No i moje 2 koleżanki i ja koniecznie chciałyśmy powtórki :) . Jeszcze zerknę na materiały na jutro i spać. Aparatka, bądź dzielna (powiem Ci w sekrecie, że ja też się trochę bałam ;) ). Ale obie wiemy, że nie ma czego. Dora, panikaro ;) , będziesz się jeszcze śmiała z tego. Słoneczko, za Ciebie też trzymam kciuki, za dużo Ci się zwaliło równocześnie na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ, wiem ze nie ma sie czego bac ale i tak sie boje;-), chyba zawsze przed takim czymś czuje sie jakiś lęk, ale juz wieczorem bede zadowolona ze to juz po wszystkim:-), teraz ze strachu troche sparalizowana jestem;-), dobrze ze zaraz na zajecia jade, później wróce obiadek i do chirurga, bry:-o Miłego dnia aparatki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka - aż tak Cię paraliżyje???? :D Będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niom nie moge jeść:-(, płatki na mleku zjadłam ledwo ledwo wcisnełam je:-), wiem ze bedzie dobrze, ale swoje trzeba odstresowac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed zabiegiem wypije tabletke uspokajającą i łyżke syropu uspokajającewgo. Dodatkowo wypiję na podróz AVIOMARIN - on też \"usypia\" człowieka :D Taka dawke zastosowałam przed wyrywaniem zeba i sie nie trzęsłam na fotelu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
Heh znowu narobiłyście stron,, zawsze jak ja wchodzę to nikogo nie ma:) Jadę dziś do orto pooglądac aparaty i wybrać ten z którym od 14 marca będę musiała się zaprzyjaźnić. Dziewczyny powiedzcie bardzo boli na początku? Ja na drugi dzień ide do pracy, nie wiem jak to wytrzymam może macie jakieś sposoby jak radzić sobie z bólem? I jeszcze jedno czy na początku się sepelni, jedni mówia że tka inni że nie już sama nie wiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
MMJ dzieki za info. Szkoda ze upiekszanie siebie jest takie drogie. :( Dzis jest fatalny dzien. To chyba pogoda. Najchetniej bym wszystich pogryzla. A moje koty doprowadzaja mnie dzis do szalu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
Megara u mojej orto metalowy kosztuje 1300 a ceramiczny 1800 dziś mam do niej jechać pooglądac aparaty i podpytam czy ma jeszcze jakieś inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
katekatee byloby swietnie. Jak ja telefonicznie pytalam tam gdzie chce zakladac to powiedzieli ze 2000 ale ja lupia nie zapytalam czy to metalowy i czy za dwa łuki. Taka gapa ze mnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
kochane moje doswiadczone aparatki :) powiedzcie mi prosze jak wyglada zrobienie wycisku? Do orto ide dopiero 13.03 pierwszy raz a chciałabym już wszystko wiedziec , bo nie mam pojecia co mnie czeka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
nic nie boli wkłada ci do buzi taką smieszną gumę:) potem zaciskasz zabki i po bólu, ja miałam jeszcze dodatkowow sesje fotograficzną:) Robiła zdjęcia z każdej strony, Będzie co oglądac za dwa latka, czekam z niecerpliwościa jakie aparatki mi Pani doktor pokaże mam nadzieje że będa ładne i będe odliczać dni do zadrutowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megara, orto rozrabia masę wyciskową, która jest rewelacyjna:) Ładnie pachnie i jest taka fajna chłodna. Nakłada ja na specjalną łyzkę wyciskową dopasowaną do Twojej japy;) Prosi ładnie o otworzenie mordki i dociska do zębów. W takiej pozycji 3ma kilka sekund, aż masa zwiąże no i wyjmuje:) Przy wyjmowaniu możesz czuć jakby Ci miała wszystkie zęby z tym wyciskiem wyjąć, ale to tylko efekt przyssania masy do zębów :) Ja tam lubię wyciski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
Cala GRATULUJE !!!! :D mowilam ze sie uda. Ciesze sie razem z toba :) dzieki za tak szczegolowe opisanie akcji z wyciskaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megara, no mówiłaś, pamiętam:) Jednak szczerze przyznam, że nie wierzyłam :P P.S. Zawsze do usług ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
TO super, ja również gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
tak nawiasem mowiac to starałam sie przejzec to forum aby nie powtazac watkow ale jest tyle stron ze to trudna sprawa :) zajelo by mi to troche czasu :D ale ciesze sie ze trafilam do was :) widze ze mozna z wami pogadac (nie tylko o aparacikach) :) i mozna liczyc na dobre slowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megara, zgadza się:) Tworzymy jedną WIELKĄ rodzinę:) P.S. Ja do teraz nie przeczytałam wszystkic stron < nie powiem >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megara
czy ta rodzina jest porozsiewana po calej polsce? czy moze przewaza jakis region? ja jestem z poznania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katekatee, jeśli chodzi o mnie i mój ból po założeniu aparatu... Zakładany miałam ok. 13stej. Coś zaczęłam odczuwać już pod wieczór, ale spać mogłam. Nastepnego dnia... no tak... na śniadanie był jogurt, na drugie gorący kubek. Miała byc też bułka... niestety po pierwszej próbie jej ugryzienia zrezygnowałam. Na obiad wcięłam kilka kartofelków, jakoś ostrożnie i powoli przeżułam klopsika tylknymi zębami. No i pod wieczór (czyli następny wieczór po założeniu aparatu) czułam juz nieco więcej, dużo więcej. W nocy budziłam się kilka razy. Rano z męczyłam się z umyciem zębów szczoteczką elektryczną (bolało). Później ból juz tylko się zmniejszał. Po tygodniu nic nie czułam:) Na pocieszenie powiem Ci jeszcze, że każdy odczuwa inaczej ból. Np. MalutkąMałąJa nic nie bolało:) Aż się dziewczyna martwiła;) Może Ciebie też nie będzie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megara, rozsiana :) Chociaż... wydaję mi się że jest troszke osób z południa... Ja jestem z Torunia i okolic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×