Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Witam, dzis bylam na kontroli u orto. Zapytala mnie czy boli mnie nos przy nakrecaniu haasa... nie boli mnie narazie,ale to dziwne... Czy moze mi sie od tego poszerzyc nos? :o od rozszerzania podniebienia?! Booze oby nie!! :O :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megara :) Współczuje grypy jelitowej :O Mi też wszystko się chrzani i staje na drodze do aparatu :-( Przede wszystkim ta ósemka :-( Ale trzeba walczyć i czekać ...bo cierpliwi zostaną nagrodzeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grypa zołądkowa straszne, miałam takie cos kiedyś, współczuje🌼 Dora, doczekasz się🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megara, miałam 2 razy.. straszne i trzeby pić jakieś wstrętne lekarsta smakujące jak rozpuszczona śmierdząca kreda. Pierwsze co przyswoiłam i zostało mi w brzuszku to suchary, a później ryż. 3maj się! ps nie wyrabiam z nauką;(;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś pusto ide czytać Trylogie, obym nie zasnęła papa;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOBITKI W NASZYM WSPANIAŁYM DNIU!!! 🌻 ❤️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 wszystkiego naj kobietki - przede wszystkim prostych ząbków jak najszybciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Baaardzo dawno nie pisałam (chociaż codziennie Was czytam :) ) ale dzisiaj postanowiłam napisać parę słów. Otóż właśnie wróciłam od orto. Moje leczenie wydawało się, że będzie proste - po prostu krzywe zęby, ale okazało się że mam również pewną wadę zgryzu, która polega na tym, że górne jedynki nie są równiutko nad dolnymi. No i do tej pory (a noszę aparat ładnych parę miesięcy) miałam normalne wizyty, wymianę drutu, gumek itd. A dziś orto wyjątkowo długo siedziała nade mną i wymyśliła: sprężynkę, gumowy łańcuszek, dwie pentelki z cienkiego drutu założone na zamki na piątce, poprzeplatane przez zamki na czwórkach, trójkach i dwójkach, skręcone jakimiś kombinerkami :) (tak mam z dwóch stron) + normalne druciki i gumki. Poza tym na następnej wizycie mam mieć zakładane kolejne 4 pierścienie (będę miała 8 pierścieni w buzi) a za wizytę zapłacę 2x tyle co zwykle. Normalnie myślałam, że te wszystkie łuki podniebne, hyraxy itd to dużo, a tu się okazuje, że nie :) Tak tylko chciałam napisać jakie cuda można mieć w buzi :) Lecę jeść bo wszystko mnie porządnie ciągnie i wieczorem chyba zostanę na kaszce czy budyniu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złośnica85
hej. czytam was z pewnym niedowierzaniem i jednocześnie z zadrością. Chodzi mi o to że cieszycie się z tego że macie aparat co więcej oszczędzacie na nie i czekacie z upragnieniem :-) Ja chyba też założę sobie aparat i normalnie wpadam juz w rozpacz. tym bardziej że właśnie siostra wróciła przed chwilą ze zdjęcia aparatu i ma takie ładne ząbki że normalnie jej zazdroszczę :-( Najgorsze jest to że mam 21 latek a wyglądam na 16 a jak założę aparat to będę w ogóle wyglądała na 13. Niby taka uroda ale mi się to nie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Jak minął dzionek wczorajszy? Jak świętowałyście? Ja byłam w knajpce na browarku :P I tak zleciało.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za urodzinowe życzonka :D. Aparatka, gratuluję a jednocześnie zazdroszczę Ci, że już będziesz miała na wszystkich ząbkach aparat :). Ja wczoraj byłam na pierwszej konsultacji u orto i ku mojemu ździwieniu okazało się, że najprawdopodobniej nie będę miała usuwanych 8, ale musi ona to jeszcze wszystko skonsultować z chirurgiem. Miałam zrobione wyciski, więc już wielki krok do przodu :), myślałam że wyjmie mi z tą \"gumą\" wszystkie ząbki. Okazało się, że jestem \"ekstremalnym\" przypadkiem - to słowa mojej orto, bo mam barrrdzo zwężoną u góry szczękę, no i zanim będzie aparat u góry, czeka mnie 4-6 miesięczne noszenie szyny, podejrzewam, że to ten hyrax, koszt ok. 650 zł, a na dół będę miała zakładany od razu :D. Megara, wiem przez co przechodzisz, ja dzisiaj całą noc spędziłam w ubikacji (wymioty i biegunka), do tego miałam 39 gorączki i ledwo trzymałam się na nogach, dopiero teraz się wyklułam z łóżka, ale zaraz do niego wracam. Panuje teraz wirus o nazwie Rota i to on daje takie objawy, sporo ludzi trafia do szpitala. I też jestem zła, bo dzisiaj miałam mieć ostatnią wizytę u stomatologa, a tak to mi się wszystko przesunie o te parę dni, ale w końcu się doczekamy, zobaczysz :). Dużo UŚMIECHU Dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dzien kobiet był taki sobie dostałam kwiatki, ale dzis sobie wieczorem z chłopakiem posidzimy razem, wczoraj byl aerobik, meczacy dzien na zajeciach, dzis zreszta tez no i jeszcze dzis zakładanie aparatu:-) Ciekawe co ja bede miała w buzi bo mówiła mi ortodontka ze 1500 za wszystko aparat i cos na podniebieniu, moze to jakies pierdoł;-) bedzie:-) przyszła aparatka, nie zazdrosc mi tez sie dczekasz zswojego aparatu:-), chociaz ja sama tez zazdroscilam tym co juz mieli załozone:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba dziś z chłopaczkiem jakąś pyszna kolacyjke przyrzadzimy, taki spóźniony dzien kobiet ale czy ja dam rade dzis zjeść to sie jeszcze okaze;-) Sunshine!!!! Gdzie sie podziewasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim:) fajnie ci aparatka ze bedziesz miala juz oba aparaty ja nadl czekam na swoj dol:( mam tyle zajec i obowiazkow ze nie mam czasu do was tu zagladac:( co z SUNSHINUE?? jak jej egzamin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka jestem tu nowa więc z okazji pierwszego posta witam wszystkich:) więc tak było ze mną: wczoraj poszłam zrobić zdjęcie i od razu później poszłam do ortodonty okazało się że moje zęby mądrości już wyrosły lecz się położyły pod dziązłem i trzeba je będzie usuwać chirurgicznie :( szkoda zawsze chciałam je mieć. zrobił mi wycisk a za 20min czekania z gumkami między zębami miałam już zakładany aparat myślałam że to troche musi potrwać to była moja pierwsza wizyta u ortodonty i stomatologa od 8 lat i od razu założyli mi aparat (szybko) strasznie mnie bolało przy zakładaniu pierścieni na szczęście nie mam nic na podniebieniu :) rusza mi się teraz dwójka czy to normalne? boje się że wypadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ja się urodziłam 2 maja, jestem jesczze byczek;) aparatka- i co masz aparacik? ;) ja się miło rozczarowałam bo w dzień kobiet pełno ciepłych życzeń i batoniki :) ide oglądać klaudiusza ps. poradźcie mi jaki kupić tonik do twarzy (nieuczulający) papa;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sówcia
tak tak aparatki ja mam aparacik już tydzień i dalej nie mogę jeść tzn jem ale z bólem:(:(:( już nie mogę sie doczekać kiedy zobacze w lustereczku prościutkie ząbki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, ja uzywam Sebamed Clear Face, do kupienia w Rossmannie. Malo znany ale nie najgorszy:) A co do dnia kobiet, to jestem mile zaskoczona:D mamy 5 chlopakow w kl [i 31 dziewczyn] i dostalysmy sliczne tulipany, zyczenia i w ogole przyszli w garniakach :D Suuuper jeszcze nigdy tak nie bylo ;) A w ogole to spoznione ale szczere zyczonka dla Was,kobietki 👄 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w rossmanie zauważyłam że jest drożej niż gdzieś indzinej.Dzięki za odp;) BROWN a wyślij mi twoje foto;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Dlugoi nie pisalam hehe:P duze sie podzialo :D kamyk22 : ja mialam wyrwane dwie gorne czworki normalnie u orto... nie bylo zle :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APARATKA CZEKAMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam juz aparacik maluchu:-) Gumeczki żółte z takimi niebiesko -fioletowymi:-), nie wiem czy sa bardziej niebieskie czy bardziej fioletowe:-) zjadłam pizze juz z aparatem, czyli nie jest źle ten na rozszerzanie to za jakis czas bede miala, a za jaki to nie wiem:-), zabki mnie nie bola na dole to nie czuje nawet aparatu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski, ja jestem CHOLERNIE niefotogeniczna :o wygladam gorzej niz na zywo :D i nawet nie mam swojej fotki w kompie,ale jakąs sobie pstrykne:) i wysle. Jak cos to moj mail : madzia-maggie@o2.pl tez mozesz fotke wyslac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BROWN zaraz wyślę, APARATKA oczekuje foto nowych gumeczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem:) aparatko🌼 nie martw sie tak o mnie.. mam talent do wpadania w kłopoty ale i talent do wyplątywania się z nich. usg już mialam- wszystko w porzadku:) gratuluje aparatu:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×