Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Witanko! Muszę zaktualizować tabelkę, bo trochę doszło nowych aparatek :) Tylko nie mogę się zabrać :-( Gdyby nie ta moja ósemka do wycięcia to już za 2 tyg. miałabym cały złom w buzi :-( No nic, co się odwlecze to nie ucieknie i kiedyś założę aparat. Cieplutko dziś na dworze 🌻 można się prawie opalać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Co prawda moja orto mnie przestrzega, żebym nie chwaliła dnia przed zachodem i że może mnie zacząć boleć dopiero po kilku dniach, ale na razie jest super :) Nic mnie nie obciera więc nie muszę używać wosku, obiadek zdjadłam normalny dzisiaj, a teraz jem ciasto, więc nie żywię się samymi papkami. Najbardziej upierdliwe jest mycie zębów po każdym posiłku, bo ciężko się dostać do tych zakamarków wszystkich. A gdyby były potrzebne dane do tabelki to mam 24 lata, założoną metalową górę, a przewidywany czas leczenia to 2 lata :) Naprawdę nie kogę się doczekać, zeby zobaczyć pierwsze efekty :) Pozdrawiam was cieplutko i dzięki za wsparcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Surprise
Witam wszystkich :) Jeśli chodzi o efekty, to mam aparat od tego czwartku, a efekty były widoczne już po jednym dniu! :) naprawdę :) z każdym dniem jest coraz lepiej :) jedynki miałam takie troszkę, jak chomcize ząbki, czyli lekko zawinięte do tył€, a teraz, w niedzielę, jedna jest już prawie prosta! :) szpara pomiędzy jedynkami coraz większa :) na dole też jest trochę lepiej, bo wszystko jakby dostawało luzu :) bardzo się cieszę, żę efekty są widoczne tak szybko :) ząbki się ruszają :) a ząbki praktycznie nie bolą :) ten aparat to dla mnie ogromna radość... :) te zamki o siebie zawadzają, na górze i na dole, ale uczę się powoli gryźć :) Pozdrawiam wszystkich :) P.S. Jeśli chodzi o tabelkę to mam 15 lat, metalowe zamki mini na górze i na dole :) założone w ten czwartek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka,idz na szczepienie i zobaczysz jak szybko minie:-), ja to nie wiem czemu kazali sie tobie szczepić:-), mi nikt nie wspomnial o tym:-), a pogoda jak marzenie, właśnie wróciłam ze długiego spacerku i az zmęczona jestem chyba od nadmiaru powietrza;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strona 300 a tu jeszcze szmpana nikt nie otwiera:-),kto był pierwszy na stronce:-)...słonko i jasne stawiasz szmpana:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suprise, możesz mi powiedzieć, czy zamki mini kosztują więcej czy tak jak jeden łuk czyli np. kosztuje 1500 zł (czy jaka jest tam normalna cena ze metalowy) Bo ja nie mam znowu wielkich zębów. Powiedz mi czy mini zakłada się właśnie w takiej sytuacji, czyli jak ktoś ma takie sobie ząbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi, zamki mini to chyba zakładaja obojetnie na jakie ząbki:-), i raczej nie są drozsze, ja mam chyba normalne zameczki ale wygladaja jak mini, bo mam duże zebiska:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Aparatko za odpowiedź, bo właśnie się tak zastanawiam, że jak mi orto założy takie ligaturki to masakra. Ale pewnie to jest rozmiar uniwersalny i pasuje na każde ząbki :):) Prawdopodobnie idę w piątek do orto i robię wyciski a co dalej to nie wiem :) Mam nadzieję, że długo nie będę musiała czekać na aparat. A niech mi ktoś jeszcze powie czy 8-ki się usuwa chirurgicznie? i czy jak jak 8-ki mi jeszcze nie wyszły to będę miała zakładane pierścienie na 6tkę lub 7kę..? A co będzie jak wyjdą 8-ki a aparat będę miała do 7ki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, mam dola, chyba sie nie spotkam z Kocurem... Mam pytanie - pol roku przed zalozeniem aparatu mialam usuwany kamien (tradycyjna metoda) i zapomnialam,ze dentysta pominal jeden zab. To czworka, ktora jest raczej mala, jest na niej zamek, a kamien mi podjezdza pod dziaslo (pewnie dlatego dentyzta pominal odkamienianie- na latwizne poszedl). Czy majac aparat zalozony mozna odkamieniac zeby? Jaka metoda najlepiej? Bo tam mam zamek i pare mm wyzej jest juz dziaslo i ten kamien nieszczesny, to by wymagalo precyzji,zeby nie uszkodzic aparatu i dzasla :/ Przeciez nie bede tak 2 lata a nie odkleje zamka... Zla jestem,ze orto sama mi nie usunela tego kamienia :/ W ogole miala gdzies,ze pare zebow nie przeleczonych... No ale w ciagu dwoch nastepnych tyg mam nadzieje super wyleczyc zabki. Zazwyczaj mam wyleczone,ale teraz mam plomby np do wymiany,albo osemki wredne sie zaczynaja psuc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiBi, jak 8 masz nie wyrośniete a dobrze leżą (zdjecie to pokaze), to sie je raczej zostawia, moje lezały źle czyli były zablokowane, miałam usuwane chirurgicznie, razem z rozcinaniem i zaszywaniem dziąsła:-) Kociulinda, idz tam gdzie usuwaja kamień ultradzwiekami i czyszczą ząbki piaskarka, ja za tydzien sobie ide wyczyscic:-), mam czyste ale tak co pół roku niech mi wyczyszczą:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Kociulinda jak bedziesz znala jakas dobra metode na kamien lub przebarwiony aparat jestem zainteresowana:P Aparatki chce sie was zapytac o szczoteczke elektryczna... napiszcie mi jaka najlepsza bedzie... i najlepiej z kompletna nazwa i firma poprosze :)) Musze zakupic a nie mam zielonego pojecia... Dziekiuje za info :) Dobranoc i kolorowych:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rady! Napisalam Kocurowi, zeby czul sie wolny :/ Mam dosc wszystkiego... Nie chce sie z nim jednak spotkac, znow sie zmusi do wyznan, a pozniej bedzie po staremu... Jesli mowienie \'kocham\' to dla niego banal, to widocznie potrzebuje banalnego faceta :/ Na koncert pojde, trudno, bede sie chowac. Nie znam tego klubu, wiec nie wiem,czy duzy jest i czy bedzie gdzie zwiac. Ale bedzie mial duzo supportow, moge sobie przyjsc pozniej a koncert bedzie w toku. I ciemnawo na sali bedzie. Prosze - \'awansowalam\' na fanke :) W ogole ciekawa jestem jego zachowania, jak bede w Polsce - czy zadzwoni, zawalczy? Bo teraz o n nie chce o tym rozmawiac :/ Twierdzi,ze to nie na net, a ja wiem, ze to jego zwykly unik, bo w realu o tym nie rozmawiamy - nie ma okazji ani miejsca spokojnego,zeby taka rozmowe odbyc... Po prostu sie rozchodzi po kosciach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
aparatka - dzieki :) a dlugo juz uzywasz? bO MOJ ORTO JEST PRZECIWNY ELEKTRYCZNYM SZCZOTECZKOM ale ja i tak chce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda, a moze tak na zywo pogadajcie, moze nerwy wam obojgu puszczaja, trudna sprawa taki związek na odległość, ale moze daj szanse temu wszystkiemu, moze potrzebna wam rozmowa, wyjasnienia, wiecej cierpliwości, aj nie bede sie madrzyc b nie wiem jak to jest🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam ze niektorzy orto nie polecaja elektrycznej, az sie przestraszyłam i zapytałam moja czy moge taka myc, powiedziała ze moge myc czy sobie chce:-), i wole elektryczna bo sobie przykładam do kazdego ząbka i czysci a taka zwykła to musze szorowac i zawsze sie walne w jakis ząb a to strasznie boli:-) uzywam jej od kiedy mam aparat:-) i jestem bardzo zadowolona, ząbki sa zawsze dobrze wyczyszczone i gładziutkie:-) Dobranoc aparatki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, Aparatka,ale ja nie chce konfrontacji na zywo, bo na zywo to my o Bozym swiecie zapominamy... Poza tym na zywo naprawde nie ma okazji pogadac, cieszymy sie swoim towarzystwem, rozmowa, bliskoscia... O to chodzi ze jak sie zgodze rozmawiac o tym w realu,to nie bedzie rozmowy i sprawa pozostanie nierozwiazana :/A on wlasnie na to liczy, na zwloke.. A potem po staremu, znow sinusoidy. Jestem tym umeczona. W ogole sie panicznie boje wizyty u orto, tzn , ze znowu cos bedzie nie tak. Boje sie ze bede miala problem mowic z szyna podniebienna, a mam sie starac o nowa prace :/ Znam angielski naprawde swietnie, a z ta szyna nie zrobie wrazenia na interview... Strasznie mam duzo zmartwien ostatnio... Moze dlatego daze do zerwania,zeby bylo jedno zmartwienie mniej :/ Coz, czekam z niecierpliwoscia na wizyty (bo 2 beda) u orto. Dam znac. Rany, za tydzien o tej porze bede juz w Polsce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po weekendzie - pierścienie i gumka od czwartku, a ja nadal cierpię, raz aż się poryczałam z wściekłości... każdy posiłek pół godz., skończyć nie mogę, bo się robi zimne i nieapetyczne, a mi się po prostu odechciewa i zostawiam, a nadal jestem głodna. wrr... że też mnie ta orto nie uprzedziła! mówiła, że na bank będę miała poranione usta, ale nie mówiła, że mam przejść na głodówkę :D i to nie tylko z gryzieniem mam problem, ale w ogóle z przełykaniem - bo wtedy haczyk szoruje po języku. i jeszcze doszedł drugi ból - czuję już chyba siły działające na zęby. bo tak się domyśliłam, że po to mam to założone, że chyba dolną ósemkę mam położoną poziomo czy ukośnie i ta gumka ma ją wyciągnąć pionowo do góry i wyprostować. pierwsza gumka pękła mi dzisiaj, czyli po 4 dniach i musiałam założyć nową. co do wosku, to szukałam go w sob. w małym miasteczku, ale tam nawet nie słyszeli o czymś takim :O tak więc poszukam w Trójmieście i mam nadzieję, że uda mi się kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewciu miłego:-) Gini, wosk powinna dac tobie orto zadzwon i zapytaj, moja mi daje jak potrzebuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba bym musiała siłą jej wydzierać, bo ona uważa, że wosk niewiele pomaga... ;) chyba nigdy nie była tak zdesperowana i w takiej sytuacji, ja jestem gotowa wszystkiego spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Dziś usunęłam resztkę ósemki. A pojechałam tylko zapisać się na wizytę. Mój lekarz powiedział, że zapisywać to się nie będę, żeby On zęba obejrzał ;) (a przez telefon tak właśnie powiedział). Przyjął mnie między pacjentami. Zdziwił się dlaczego to coś nie tańczy ;), tylko mocno siedzi, dał znieczulenie i wyciągnął. I już :) . Mogłam sobie pooglądać Jego tyłeczek, a te oczy ... :) Spotkałam dziś dawno nie widzianą koleżankę i zachwycałyśmy się Nim, Ona też usuwała u Niego ósemki. Dora, powiedz, że masz odruchy wymiotne przy usuwaniu ósemek. Ja raczej nie mam, ale znieczulenie dziś dziwnie na mnie podziałało. Kiedy rozmawialam z kimś miałam straszny odruch wymiotny (wcześniej tego nie był). Moja rada: kiedy działa znieczulenie, nie gadać :) . Nie mogłam wyjąć gazika z buzi, zaczepił mi o pierścienie, do tej pory mam jakąś nitkę, która mnie wkurza, buzię nawet szeroko otwieram, ale nitka poczeka do zagojenia. Ranka po wyrwaniu jest w śmiesznym miejscu, nie na górze, tylko a boku na dole (tam wydostał się ten kawałek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej! wiecie gdzie dzis spedzilam popoludnie??? ... na sloneczku nad morzem:):):) a wiecie gdzie spedze jutro przedpoludnie???? u orto.... a pomyslu na gumeczki brak....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Dziewczynkki a ta szczteczka elektryczna musi miec jakas specjalna glowke do aparatu? Jak tak to jaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ja znow zakrecona jestem z ta moja paszcza... Dzis bylam u dentystki, ktora powiedziala,ze absolutnie nie mam sie zgadzac na usuniecie martwej szostki (orto chciala przed zalozeniem aparatu na dol). Szostka jest dobrze wyleczona i ma to cos w kosci, co sie niby uzywa do implantow (tez sie dziwila,ze to mialam), wiec jest niby bardzo solidna. I badz tu madry... W ogole jest podejrzenie,ze to cos co mi tamten dziwny dentysta w Poslce wpuscil w kosc szczeki, to wyciag z trupka,ale to odrebna bajka i bede go za tydzien \'przesluchiwac\'. Tzn dentyste, nie trupka ;) No i sie zastanawiam - zakladajac,ze ta szostke usune, to mozna miec u gory pierscienie aparatu na szostkach, a na dole na siodemkach ? Dziwne to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewcia weź sobie jakies słoneczne kolorki, ja jestem bardzo zadowolina z zółtego:-) Kociulinda, chyba mozesz miec tak pierscienie nic w tym dziwnego:-) MMJ, dzielna jestes, no ale jak taki słodki chirurg;-), to sie nie dziwie dlaczego tak odważnie rwałaś swoje 8;-) Nie trzeba specjalnej końcówki, sa podobno gorsze, to tylko chwyt reklamowy ze specjalne do aparatu:-), chyba cos Sunshine wspominała o tych końcówkach:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wspominałam, wspominałam. mielam obie i musze przyznac ze ta \"specjalna\" ejst niespecjalna i szału nie robi. a jej cena już robi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×