Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Cześć, kobietki Ano wyciąg z trupka. Oj, bedzie sie pan dentysta tlumaczyl. W ogole mam kolejne pytanie. Slono sobie dentysta kazal placic, a teraz na zdjeciu wyszlo,ze jesienia plombowal mi 7 i 8-mke i w sumie... Zalepil tylko, pod spodem widac prochnice,bola mnie te zeby. Jak to jest z reklamacja? Mam sie domagac,ze chce kase z powrotem? Ja nie pamietam,ile zaplacilam i nie chce zeby on mi ponownie robil te zeby. Kurcze, dokumentacja to podstawa,mialam od niego rachunek,ale nie napisal ktore to zeby i to BLAD! Bo malo co nie wyladowalam u chirurga szczekowego (bo sie orto zdziwila co ja mam dziwnego w kosci 6-stki i ze to trzeba chirurgicznie usunac!). Jakbym miala papiery konkretne,to oddalby mi bez marudzenia. A teraz bedzie sie wykrecal. Dzwonilam do niego 2 razy ,ze mnie te zeby bola to mi wciskal,ze za mocno szczeki zaciskam. A ja na to,ze reaguja na cieplo-zimno i bola jak uprawiam sport. To in dalej w zaparte ze od ucisku. A teraz dentystka do mnie,ze moze byc ucisk, ale jak reaguja na cieplo-zimno to znaczy,ze sa niewyleczone... No i jak byk widac na zdjeciu prochnice pod plombami... Jak zagadac do tego dentysty? Mialyscie takie sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bede pierścienica :D Postaram sie,zeby nie usuwano mi tej martwej szostki. Najwyzej powiem,ze na moja odpowiedzialnosc. Tylko jest dylemat, bo martwy zab slabo sie trzyma i moge miec proste zeby a potem nagle mi wypadnie ta 6 i bedzie kicha. Ale nie musi wypasc,bo ja trzyma w kosci cement z trupka (chyba). Tylko,ze mammiec rozszerzana szczeke dolna,wiec ta 6 dostanie mnocno w kosc (hehe)... Kurde, nie wiem sama... A ilu lekarzy,tyle opinii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Types of Bone Grafting: There are many ways in which bone grafting can be done. Sometimes it is as simple as collecting bone when preparing an implant site and then reusing the bone for grafting purposes. Whenever we can use the patients own bone for repairs or additions, we will get the best results. In extreme cases, bone can be harvested from areas outside the mouth. The most common area is the hip. Needless to say, when this type of bone graft is done, everyone has to be fully prepared and you would usually find yourself in a hospital setting with a physician actually removing the bone from your hip and your dentist placing it in the appropriate areas of your mouth. Very often, we can use \"bone in a bottle\" to do bone grafting for dental implants. This bone is specially prepared from cadavers or other sources and used to get the patients own bone to grow into the repair site. It is very effective and very safe. Sometimes synthetic materials can be used to stimulate bone formation and sometimes we even use factors from your own blood to accelerate and promote bone formation in graft areas. Very often, bone grafting is done in combination with what dentistry refers to as a \"Barrier Membrane Technique\". Membranes made out of special materials are placed over bone graft sites to keep out the types of soft tissue cells we do not want and promote the growth and migration of cells which will turn into normal, healthy bone. These membranes are very successful and are used quite a bit these days to promote sound bone formation. The membranes are usually removed at a later date, but sometimes they can be resorbed by the body and disappear all on their own.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za radE:) jutro powiem jak bylo!:)cos mnie gardlo boli od tego morza.... ale wy macie przezycia...trupki...jacie krece!szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KEWCIA!! ZIELONE MIAŁAŚ BRAĆ!! PAMIĘTASZ??? ŚWIĄTECZNIE:) albo pomarańczowe to sie w koncu przekonamy jak wygladaja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cadavers to trupki jak nic. A trupie gnatki widac na rtg w mojej paszczy, bo syntetykow rtg nie pokazuje,a ode mnie nikt gnatka nie pobieral :D Ale to sie jeszcze okaze... czy to z trupkow. A jesli tak, to co? Bede to mowic upierdliwym absztyfikantom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO SUNSHINE!!!! 🌼🌼🌼, prostych ząbków bez bujania i szparek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewciu czekamy na nowe kolorki w ryjeczku, no i fotki oczyiście:-) A Ty zakładasz aparat na dół???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Kewciu :), przyłączam się do Aparatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam właśnie od orto i teraz mogę pochwalić się, że na górnej szczęce jestem zadrutowana całkowicie . Na razie nic nie czuję - nic nie boli (choć orto mówiła, że najgorzej będzie jutro), nic nie obciera (przez tydzień chodziłam z samymi pierścieniami, więc zdążyłam się przyzwyczaić, a zamki nie odstają tak mocno jak elementy pierścieni), odczuwam tylko nieznaczny dyskomfort po wczorajszej ekstrakcji - tzn. żadnego bólu, ale trochę boję się jeszcze jeść, pić lewą stroną i czekam aż ranka się zasklepi. Na razie mój największy problem to ślady na zębach po ołówku czy innym markerze, któym orto znaczyła miejsca przyklejania zamków, mam nadzieję, że szybko zejdą (z myciem zębów się nie spieszę z powodu tej ranki i skrzepu). Obmyślam menu na jutro, a zaraz lecę do sklepu kupić blender, bo coś czuję, że będę go potrzebować Pozdrawiam aparatowiczów, wreszcie i ja dołączyłam do Waszego grona i będę uprawniona do udzielania rad początkującym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super Zoe24 :) Bo w niedługiej przyszłości mnie też to czeka a takie rady na pewno się przydadzą :) Pozdro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
Cześć Ludziska:) Godzina 0 już jutro o 19:) jejku, jak bardzo się cieszę:) Wcześniej czeka mnie jeszcze usuwanie kamienia i osadu, więc dzisiaj jem wszystko, na co mam ochotę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! wrocilam od orto i tak troche jestem rozczarowana...:( mam zeiolono fioletowe i tak jaos mi to nie pasuje;/ nie martwilabym sie gdyby nie swieta zapasem bo miesiac szybko mija!:( ale na swietya rodzinka sie zjedzie...a ja tu ;( ale trudno! przysle wam fotki ale pozneij bo teraz nie mam aparatu przy sobie! nasteone wezme chyba wkoncu te pomaranczowe...widzialam je dzis i chyba beda fajne! a nie jestem zadowolona datego ze mam dzis jakos inaczej wszystko! mam miedzy niektorymi zebami dodatkowe druty i na nich takie dlugie pociagle zielone gumki!:( ale jest tez pozytywny aspekt dzisiejszej wizyty....zapytalam orto czy jestem blizej 2 lat czy 1,5 z noszeniem aparartu...a ona.... ze.... mysli ze w 1,5 sie zmieszcze:) jupi!!!!!!!!!!!:) na dol nie bede zakladac aparatu!:) buziaki dla wszystkich!!! SUNSHEINE duuuuuuuuuuuuza buzka!!!!!!!!!!!!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewcia przyzwyczaisz sie do nowych kolorków:-), juz sie nie moge doczekac kiedy fotki wyślesz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryjku to zmieniaj na 24:-) Kati ładniutki aparacik:-),a co to takie rozciagnięte te różowe gumki, to tak jak łańcuszek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunshine, najlepsze życzenia urodzinowe! prostych i ładnych ząbków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 for Sunshine :) Kati - a gdzie ty masz wadę? bo ja oprócz fajnych gumek żadnej wady nie widzę.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatka - to różowe rozciągniete to właśnie łańcuszek, tylko że różowy :) aparatka z większym stażem - sprawdź w tabelce ile ten aparat mam już \"na sobie\" :) góra jest praktycznie wyprostowana - orto czepia się jeszcze ułożenia jedynek. Dół natomiast jest cały rozlatany. Nie widać bo małe zdjęcie, ale tym łańcuszkiem przesuwa mi wszystkie zęby w prawo, aktualnie mam fajne szpary tu z przodu :) Przesuwa to dlatego, bo mam piątkę, która jest całkiem pochylona w kierunku języka i trzeba zrobić miejsce, żeby wcisnąć ją do łuku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
aaaahhhaa :) czyli że już bliżej niż dalej do zdjęcia? jak u mnie na szczęście :D a gumeczki - fajoooooskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że bliżej niż dalej. Orto daję jeszcze rok na leczenie :) Mówi że się wyrobi. W przyszłym roku w czerwcu biorę ślub więc muszę skończyć leczenie gdzieś w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich:) dawno mnie tu nie bylo ale wiosna zawitala i wiecej czasu na spacerze spedzam niz w szkole i przed kompem:P niech mi ktos szybko opowie co sie dzialo jak mnie nie bylo bo za duzo jest tu czytania:) SUNSHINE mialas urodzinki??? jak twoj aparat minal 3 miesiac:) ja ide w piatek do orto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine, przyłączam się do życzeń, wszystkiego naj naj :) A przede wszystkim wspaniałego uśmiechu :D:);) Kaati24 barrdzo ładne gumeczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to wszystkiego naj SUNSHINE 🌼 a jak ząbki ?? nic sie juz nie chwialo od ostatniego razu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×