Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Wesołych Świat aparateczki:-) A u mnie po śniadanku, spacerek mnie ominie, bo jestem chora:-(, gardło boli goraczka dobrze ze z nosa nie leci:-)nawet apaetytu nie mam:-(, moze to i dobrze bo moje jedynki daja o sobie znac:-), ciepłego i słonecznego dnia:-), ja do wyrka uciekam, papa!! To beda naprawde leniwe święta:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
-> denis, ja miałam wyrywane 4 zęby miesiąc przed założeniem aparatu i nie miałam żadnych "sztywnych terminów", których musiałabym się trzymać;) poza tym dla mnie tak było wygodniej, bo mogłam poczekać aż ranki się zagoją- nie wyobrażam sobie utrzymywać higienę ustną z czterema ranami i jeszcze drutami;) Ale wiem, że jest to jak najbardziej możliwe, chociaż chyba troszkę bardziej uciążliwe;) A dla wszystkich Aparatów i Aparatek życzenia świąteczne: kolorowych jajek bez wyjątku- czy to z majtek, czy to z wrzątku! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
Kolorowych jajeczek, wacianych owieczek, rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku! A przedewszystkim udanego uciekania, w dniu "wielkiego lania" i tak wogóle dzięki za rady :* a co do wyrywania moich czwórek to chyba sie zgodze(chociaż troche sie boje) no ale chyba nie mam innego wyjścia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
hej wszystkim:) dzieki za kolejne porady:) mi niestety orto kazala tak wyrwac zeby i tak musze mimo ze nie do konca mi to odpowiada, moja dentystka tez zdziwiona bedzie jak jej to we wtorek oznajmie:) chcialabym zeby juz bylo po:) a na dodatek codzien boli mnie inny z zaleczonych niedawno zebow:) heheh pozdrawiam wszystkie naznaczone pietnem krzywego zgryzu:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie padal śnieg:-), jakas pomyłka chyba, słonko co u Ciebie???, ja sobie choruje:-( powodzonka na wyrywaniu ząbków denis...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don Doggy 24
Witam was drogie panie. 11 kwietnia dołącze do was i będę miał stały aparacik (kosmetyczny z porcelany) narazie na górne ząbki.Miałem usunięte dwie 6 i jedną 5 z wyrywaniem nie było problemu bo dentysta stwierdził nawet że mam szczękę dość elastyczną co napawa mnie optymizmem że to leczenie potrwa ok 2 lat.Mam tylko jedno pytanie do dziewczyn tych noszących aparaciki oraz tych z pięknymi uśmiechami co sądzicie o chłopaku co ma stały aparat na zębach. Czy was to odpycha (bo mnie aparat u dziewczyny nie przeszkadza),bo trochę się tym martwię.Ale i tak myślę że warto to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Przede wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Wielakanocnych spóźnionych, ale szczerych. Byłam na pierwszej kontroli, wszytsko jest ok, góra ładnie się rozeszła. Na dole niestetyty żadnych rezulatów nie widać. Po jakim czasie coś zaczyna się dziać tzn. coś widocznego???? Don Doggy 24 zakładaj aparat jak najbardziej. Mi osobiście u faceta to wogóle nie przeszkadza, a jeśli jakiejś dziewczynie to się u Ciebie nie spodaba, to daj se z nią spokój. Najważniejsze że chcesz zadbać o swoje ząbki i to się tylko liczy. Pozdrowienia. Mokrego dyngusa śmingusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
helo:) aparatka dzieki za wsparcie:) oczywscie napisze pod koniec miesiaca jak wrazenia po usunieciu zebow:) Don Doggy 24- co do aparacika u panow, ostatnio u mojej orto widzialam jednego pana z aparatem metalowym, wygladal bardzo sexy:) powaznie, az zwrocilam uwage mojego lubego na ten fakt, ktory, notabene, zaklada aparat razem ze mna, dokladnie tego samego dnia na poczatku maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow denis jak fajnie razem z chłopaczkiem aparat zakładacie:-)?? Tylko zebyscie sie nie zaplatali:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
:) aparatko bedziemy chyba jedyna taka para w naszym miescie z aparatami:) i tez oczywiscie obawiamy sie troche tego "zaplątania":) heheeh zdecydowanie bedzie to nowe doswiadczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
wow, super: druciana para:) Mój chłopak zanim założyłam aparat powtarzał, że niestety, ale nie podobają mu się ani aparaty ani aparatki, więc trochę się obawialam jego reakcji, ale byłam pewna, że to dobra decyzja. Na szczęście jak mnie zobaczył zadrutowaną, to zmienił zdanie i stwierdził, że całkiem fajny ten mój aparat (porcelana)a potem trochę poprzyglądał się "w celach naukowych":P Sama bym chciała, żeby też założył sobie aparat, bo to zawsze raźniej;) A obcy facet zadrutowany robi na mnie zawsze pozytywne wrażenie, wiem przynajmniej, że dba o siebie i że był gotowy na taką wcale niełatwą decyzję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apartka-
denis, wpadajcie na forum , bedziemy mieli duciana parke:-), słodko tak razem, przez to przechodzic:-)bedziecie mieli super usmiechy:-) Apropo facetów z aparatem, nic złego w tym nie widze wrecz przeciwnie, same plusy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
aparatka dziekujemy za zaproszenie:) bede na bierzaco pisac o naszych przejsciach z drucianym uzębieniem:) teraz przede mna usuniecie dwoch zebow pod koniec miesiaca boje sie ale co tam, bo czego sie nie robi dla usmiechu hollywodzkiej gwiazdy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie zaproszenie ja was tylko prosze bo fajnie bedzie poczytac o drucianej parce:-), nie bój sie wyrywania ząbków:-)to trwa chwilke:-), a jakie bedziecie mieli aparaty??? Kosmetyczne czy metalowe:-)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
hejka:) aparaty bedziemy miec mieszane, przynajmniej gorny luk, bo oboje zakladamy najpierw gore:) ale to chyba zawsze najpierw gore sie zaklada?:) drut na poczatku do tego metalowy, potem niby moze byc bialy ale sie naczytałam u was ze bialy sie zdziera no i pewnie bedzie trzeba za niego doplacic:)czasem mam wrazenie ze ci ortodonci to zdzierajakase z czego sie da:)aparatka napisz cos o sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś o sobie:-), świeta sie kończą, juz właściwie sie skończyły,teraz odpoczywam po jedzeniu:-) Aparat mam metalowy, zamki moze mini, a moze normalne:-), mam duże ząbki to wygladaja jak mini:-), pierwszy miałam zakładany dół, miałam na dole wyrywana jedna 4 poszło szybko i sprawnie:-), góre nosze od miesiąca a juz są super efekty, na górze miałam wyrywane nie wyrośniete jeszcze 8:-), największy steres jaki przezyłam, ale tez odbyło sie sprawnie:-), jako \'\'starsza\'\' kolezanka, powiem ze aparat w niczym nie przeszkadza, przed załozeniem nasłuchałam sie ze to taki straszny ból, ze przeciwbólowe trzeba brac, w moim przypadku sie to nie sprawdziło,kilka pierwszych dni jest troszke meczących, boli jak chce sie cos gryzc, ale po tygodniu zapomina sie ze w buzi jest aparat, mozna jesc wszystko, nawet snickersa jadłam:-), aparat to najlepsza decyzja jaką podjełam:-), ciesze sie bardzo bardzo i jestem z niego dumna:-), no i z siebie ze sie zdecydowałam:-), teraz w środe mam wizyte i bede miała zakładane cos na rozszerzenie góry, jakiś helix czy coś, troche sie tego boje, ale dam rade:-), trzymam za Ciebie i chłopaka kciuki, słodka z was parka bedzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
to ja tez trzymam kciuki za ciebie aparatko:) tyle przeszlas ze pewnie zalozenie jakiegos heliksa nie bedzie jakims tam powodem do stresu:) piszesz o zamkach, widze wlasnie ze nie doczytałam bo nie wiedzialam ze maja rozne rozmiary:) tez sie zastanawiam czy mi bedzie cos na rozszerzenie zakładała na podniebienie czy nie no i jak za to skasuje, eh ale nie ma co sie martwic na zapas:) o bolu sie naczytałam moze to i lepiej ze niektorzy pisza ze boli szczegolnie dzien po naciaganiu czy zmianie drucika, zawsze to mozna przygotowac sie na najgorsze:) Pewnie juz wczesniej pisalas ile nosisz aparat, ale niestety nie jestem na bierzaco bo czytam forum od pcozatku i nawet piedziesieciu stron jeszcze nie przekroczyłam:)podbudowalas mnie ta historia ze jedzeniem snickersa:) bo sobie nie wyobrazam rezygnacji z ciagnacych batonikow:) no ale wszystko z umiarem, bo cos mi sie jeszcze poodkleja:)zreszta jeszcze miesiac, no niecały, bo zakladam 8 maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dól nosze pół roku, góra- miesiąc:-), batoniki spokojnie mozna jeść teraz mój ulubiony to mars delight:-), takiego to bez problemu zjadam:-), i spokojnie raczej dobrze przyklejone zamki trzymaja sie jak trzeba, mi jeszcze nie odpadł :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość denis-krzywy-zgryz
aparatko widze ześ ty istonie doswiadczona w noszeniu tego aparatu:)co do zamkow to boje sie tylko zeby potem dało sie je odkleic a nie z zebem wyrwac:)heeheh moj ulubiony batonik w zaleznosci od tego co akurat nowego sie pojawi to:) teraz akurat aero biało mleczny on nie bedzie pewnie stwarzal problemow by go pochlanac:) choc mars delight tez jest smakowity:) aaaaa juz dzis mi sie snilo ze mialam zakladany aparat i orto nie zmiesciła sie w czasie i nie zalozyla całego:) mam miec zakladany w 40 min, myslisz ze to wystarczy by zalozyc i aparat i te pierscienie ?:)milej nocy wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie 40 minut starczy a jak bedzie to trwało 50 min to tez sie nic nie stanie:-), pzreciez orto za drzwi Ciebie nie wyrzuci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich po świętach, moja frustracja bo ostatniej wizycie u orto jeszcze nie opadła ale staram sie jakoś trrzymać, zastanawiam się czy do niej nei zadzwonić i nie wymusić założenia gruszego druciku, przeciesz one mi teraz stoją w miejscu:(:(:( Chciałam żeby na wakacje już były ładne prościutkie a z 5 tygodniami w tym cienkim drucie to ja moge sobie pomarzyc:(:(:( Czy ktoś wie jak po domowemu sprawdzić żywnotność zęba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim. Ja trochę nie na temat, ale muszę się pożalić :( Kupiliśmy z narzeczonym samochód i zdążyliśmy nacieszyć się nim tydzień. Wczoraj wracaliśmy z kościoła i jakiś dziadek gwałtownie wyjechał i stanął w poprzek ulicy. Walnęliśmy mu w bok (jest zgięty w pół) a nasz nowy samochodzik ma skasowane pół przodu :( No i przez ok miesiąc czekają mnie spacerki do pracy. Ostatnio jakoś pecha mamy. No już mi trochę lżej. Co do ząbków to jutro czeka mnie wizyta u orto. Będę miała zakładane kolejne gumki separacyjne, a 17 kwietnia przeklei mi zamki na górnych jedynkach i założy kolejne 4 pierścienie (razem będę miała 8). Z jednej strony się nie cieszę, bo koszt tej wizyty z zakładaniem pierścieni itd to 200zł, ale z drugiej strony będę miała przecież piękny uśmiech :) A za rok ważna dla mnie chwila i musi być wszystko idealnie :) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe wierze.. dzis pierwsza wizyta u orto , zalozyla gumki , zrobila odcisk i za 3 dni juz bede miec aparacik stały.. :D. ..tylko ze za tydzien czeka mnie dłutowanie tych nieszczesnych ósemek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don Doggy 24
Witam ponownie jutro idę po aparacik trochę się boje ale spoko jakoś dam radę. mam pytanie czy po założeniu jest odrazu 1 podkręcenie czy dopiero przy następnej wizycie i dziękuję za wsparcie.PS jest może ktoś na tym forum z poznania???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Don Doggy 24 Przy tej Twojej wizycie samo założenie aparatu będzie dla zębów czyś wielkim, co nagle zacznie je przestawiać itd :) Nie ma jako takiego podkręcania gdyż samo założenie to już silne działanie na zęby. Pobolą Cię więc zęby kilka dni (mnie tydzień) i przestaną, na następnej wizycie orto podkręci aparat i znów pobolą ząbki kilka dni. I tak do ściągnięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wszystkich was bolą zęby po każdym dokręceniu?? bo moją koleżankę bolały tylko do piątego dokręcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×