Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Mała_Lenko nie wiem czy szpary robią się akurat tam, mnie się tam porobiły. Nici nie używa się wyłącznie po to, aby usunąć resztki jedzenia. Nicią usuwa się płytkę spomiędzy zębów i w okolicy dziąseł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczoteczka
Proszę o odpowiedź: czy warto kupić szczoteczkę Oral B Orthodontic - jest skuteczniejsza od zwykłej, czy to bajer i strata pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczoteczka
A i jeszcze jedno pytanko mam :), ile taka szczoteczka kosztuje normalnie w sklepie?, bo znalazłam w internrcie 10 zł za sztukę, ale do tego dochodzi jeszcze koszt wysyłki 6 lub 10 zł, więc się uzbiera. Szukam w internecie, bo póki co nigdzie w aptece jej nie widziałam. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam tej szczoteczki, więc trudno mi odpowiedzieć. Odpowiem Ci na drugie pytanie. Płacę za szczoteczki w sklepie medycznym 9,50 zł. Jeśli masz w okolicy sklep medyczny popytaj, u mnie w aptekach nie mogłam dostać szczoteczek ani wyciorków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie szczoteczki orto to bajer, mam zwykła końcówke do elektrycznej oral-b, a taka manualna tez zwykłą sensodyne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam na poczatku taka manualna oral b ortho i szybko sie ze tak powiem rozkraczyła;-), i drapały mnie te włoski, w tych szczoteczkach sensodyne są takie delikatne włoski,nie drapią, i nie chodzi tu o twardośc szczoteczki tylko te w sensodyne sa jakby zaokraglone i nie drapią:-) http://www.oralb.com/pl/products/product.asp?tid=products&sub=spec&cid=spec&pid=orthodontic tej nie polecam osobiscie:-) http://www.gsk.com.pl/produkty/Sensodyne.html ta jest dla mnie najlepsza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski, zielony, biały, błękitny, brzoskwiniowy, żółty, pomarańczowy... dziękuje za pomoc, teraz to już nie wiem =) dajcie mi zestawienie dwóch kolorków które będzie ładnie ze sobą grało i sosną też =) za te propozycje b dziękuje, jak jutro z rana pojadę do sklepu to i tak pewnie 10 razy będe zmieniać zdanie, dz za pomoc! Dora mi się kiwają na dole, wolę ich nie ruszać :P w pon u ortho spytam się o to jak nie zapomnę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu zepsuł mi sie ten wycior i mama kupiła mi te z rossmano, zobacze jak sie beda sprawować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do ścian to ja bym wszystko na różwo... mo ulubiony kolor:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde... ale ja dzisiaj pisze... różowo miało być... i mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała_Lenko, kolega powinien udać się do ortodonty. On najlepiej powie co zrobić w takim przypadku. Myslę, że nie miałby szpar pomiędzy każdym zębem. Mogłoby być tak, że potrzebna byłaby interwencja protetyka. Tak mi się wydaje przynajmniej, bo jaki sens miałoby leczenie, jeśli zostałyby szpary.Nie wiem, tak tylko gdybam, orto wie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja, jestem nawet zadowolona z tych wyciorków z rossmana. Trochę krótkie rączaki, ale włoski w ogóle nie wypadają, jedynie trochę się wyginają jak za mocno ich używam, ale dają się naprostować :) . Mam drugie opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam mętlik w głowie, zobaczymy co jutro w sklepie się okaże;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
Ja właśnie używam Oral-B Orthodontic. Troche się nachodziłam po aptekach, ale w końcu ją znalazłam. Kosztowała 10,19zl, więc w porównaniu z podaną ceną internetową cena zadowalająca. Nie potrafie jednak powiedzieć jeszcze czy warto ją polecać, bo to moja druga szczoteczka odkąd mam aparat. Pierwszą dostałam od swojej lekarki - miała większą główke i była zdecydowanie bardziej miękka. Ta Oral-B mam mniejszą główkę co mi odpowiada bardziej, ale jest twardsza. Teraz jak zęby mnie nie bolą to jest ok, ale na początek miękka szczoteczka była chyba dużą zaletą :) :) :) Przy okazji nie polecam Oral-B zestaw Interdental. Niestety nie pamiętam ceny. Już po kilku użyciach włoskich na tych wyciorkach zaczęły się zbijać i wycierać. I długa rączka, jak przy zwykłej szczoteczce, też niekoniecznie jest zaletą :/ PS. Z Oral-B Superfloss też sobie nie radzę, ale ciągle walcze. Lubię za to nici Jordan miętowe z fluorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
szczoteczka sensodyne nie ma tego charakterystycznego zagłębienia po środku, więc mam pytanie czy dobrze czyści aparat i zęby??? :) i czy ktoś zna inne firmy, które produkują specjalne szczoteczki dla posiadaczy aparatów?? bo ja nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam takiej szczoteczki: GUM 124 ORTHODONTIC. Miałam jeszczą inną, ale dziś wyrzuciłam, nie pamiętm nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
ja co prawda aparaciku jeszcze nie mam ale.. zakupilam sobie oral b superfloss i powiem ze rewelacja jak dla mnie- tam gdzie mam swoje krzywulce posciskane i nie umiem szczoteczka domyc ta nitka elegancko czysci- wiec ja polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za 5 min jade do sklepu z farbami :shock: boje się, bo z natury jestem niezdecydowana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmiania planów -> jade za pół godziny;) czy ktoś mnie wspomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski - jak mozesdz wez ze soba klepke sosnowa i kladz ja na probkach farby. Zobaczysz,ze najfajniej gra z blekitem :P Zartuje - sama sobie wybierzesz. Daj znac potem o swojej decyzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, kurka, za pozno napisalam, bo popatrzylam kiedy Ski wyslala post, Polsce macie godzine pozniej!! Nie dodalam tej godziny :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
haha to wedlug Twojego czasu bede musiala godzinke dluzej czekac na moje cudenka:D ale w sumie i tak juz blisko- 6 dni do gumek:D zameczam teraz wszystkim bez wyjatku- no i moj facet juz nawet sam porusza temat zeby mi przyjemnosc wygadania sprawic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wejdzcie sobie na strone CURAPROX http://www.indent.pl/indent/aktualnosci.htm tam sa szczoteczki rewelka. Ja osobiscie uzywam szczoteczki o miekkiej CS 5460 «super»nastepnie jednopeczkowej tzw soloCS 1009 «single & surcural» a pozniej miedzyzebowej i zabki sa super wyczyszczone!!!! czasami rowniez na noc przeplukuje zabki plynem z CRAPROX do aparacikow przeciwko przebarwieniom(mam estetyczny aparat). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonia
NIKE421 a gdzie te produkty kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamawiam na swoj gabinet bo w takowym pracuje, jak ktos z kraka to zamowie taniej:) ale mozna kupic w kazdym sklepie stomatologicznym sa . Bardzo polecam bo sa swietne te szczoteczki i naprawde warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znalazlam ta stone..mozna kupic na necie http://sklep.dentylium.pl/index.php?cPath=41 sprobuje ten plyn i szczoteczke tymczasem..to niesamowite ..mam aparat ponad miesiac i juz widze ze sie troche ruszyly..ortopowiedzila ze w rok mi sie tak uloza ze bedzie juz ok( fakt ze mam mala wade)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Kamyk --> cóż, mój się odbarwił trochę.. przypomniało mi się ze znajoma też nosi kosmetyczny i ten jej to w ogóle beżowy jest.. w sensie zamki.. ale nie wiem jak długo nosi.. kupiłam pastę biala perła (taka malutka tubka jak denivit bo go nie było) i wyciorkiem szorowałam zamki i tak jakby trochę z nimi lepiej - rozjaśniły się piszecie o szczoteczkach oral-b do aparatu - wg orto najlepsza jest ta zwykła za ok 10zł do aparatu - tak zawsze mówię w aptece i tą mi przynoszą - taką niebieską :) a powinno się tej szczoteczki używać ze względu na dziąsła - zwłaszcza jeśli macie aparaty na dole, bo tam trudniej dotrzeć do dziąseł - w tej szczotce jest taki pasek krótszych włosków na aparat, reszta włosków szoruje zęby przy dziąsłach - w zwykłych szczotakch włoski "nie dochodzą" tak jak powinny do dziąseł i robi się paradontoza z powodu niedoczyszczenia.. moja koleżnaka tak się nabawiła właśnie parad. i rok z nią walczyła.. a ma dopiero 20lat.. ski--> co do twoich problemów z okresem - powinnaś iść do lekarza, bo to może być coś poważnego.. moja koleżanka z LO miała takie bóle, czasami tak ja bolało że oddychała płycej żeby zmnijeszyć ten ból i w efekcie traciła przytomność :( okazało się że ma jakiegoś mięśniaka czy coś w tym klimacie - zdiagnozowali, wyleczyli i bóle minęły.. nie panikuj ale przebadać to warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam taką małą pastę denivit:) ale nie myję nią zębów biorę ją tylko jak idę do orto jak myślicie jaka różnica jest między polską a usa? bo jadę na florydę na 4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×