Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Dziś mijają 2 tygodnie odkąd mnie zadrutowali:) Uznałam, że pora pochwalić się moimi cudeńkami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_akasho_ spróbuj może Meridol. Ma miętowy smak, całkiem inny niż Elmex. Podobno lepszy :) . Co do kosztów, to rzeczywiście, więcej wydajemy odkąd mamy aparaty. aparacik metal zęby mogą się ruszać, to normalne. Ale najlepiej zgłoś się do orto, bo nigdy nie wiadomo co się dzieje. Mnie też ruszał się na początku bardzo ząb. Była to 7 (pierścień mam na 6). Zrobiłam zdjęcie RTG i okazało się, że część ósemki została w dziąśle i zaczęła wypychać 7. Kiedy chirurg ją usunął, było po problemie. Madono, to współczuję :(. Spróbuj włożyć go jakoś sama. Wierzę, że Ci to przeszkadza, nawet nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Ja nie mam tak daleko do orto, ale też nie blisko. Zakładałam w jednym mieście, orto mieszka 200 km dalej, a teraz przeprowadziłam się do innego 370 km odległego :). Ale za to mogę dojechać do miasta mojej orto i mam bliżej (1,5 godz.). _Akasho_ aparacik super!, a na efekty nie będziesz musiała długo czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkurza mnie kafeteria, wysyłam wiadomości, a one nie dochodzą :( Madono, współczuję, nieciekawa sytuacja. Spróbuj sama włożyć jakoś ten drucik. Wierzę, że bardzo Ci przeszkadza. Nieprzyjemna sytuacja. _Akasho_, wypróbuj Meridol, podobno lepsza niż Elmex i ma lepszy smak ;) Miałam próbkę orthokinu, konsystencja mi nie odpowiadała :). Aparacik super :) aparacik metal, zęby mogą się ruszać, ale lepiej skontaktuj się z orto. Na pewno rozwieje Twoje wątpliwości, skuteczniej niż my :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję:D też mam nadzieję, że wszystko szybko się rozprostuje:) już czuję jak mi ząbki zaczęły tańczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje policzko już ciut lepiej bez żadnych zabiegów ale bolało dobre 2 tygodnie ech jak nie urok to.... ale jak przyjdzie kumpela to zrobimy zdjątko odlewu i teraz moze sie uda cos wkleić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć:D:D:D Mam pytanko jak sie jest na pierwszej wizycie (robienie zdiec itp.)to za ile jest później druga wizyta??(u mojej otro jest ta maszyna do zdiec):D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla aparatka To naprawdę zależy od ortodonty i cennika jaki posiada:) Ja płaciłam tylko za wyciski i dopiero na 4 wizycie zapłaciłam za aparaty:), ale moja orto ma nietypowy cennik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ze wszystkim się długo męczę, chyba z dobre 3m-ce po założeniu aparatu męczyłam się z potwornym bólem, zęby wręcz szalały - efekt jest niesamowity ale okupiony potwornym bólem ale juz minęło i ciesze sie że są takie efekty a dopiero pół roku noszę:D 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej aparatki MMJ ciekawe czy jeszcze pamietasz mnie i wszystkie \"stare \"aparatki:-) ja nie mam czasu tu zagladać, praca, nowe mieszkanko i tak jakos wszystko na raz:-) Jak twój aparacik i ząbki, moje są już prawie dobre jeszcze jakby latwiej chciały się cofać:-) pozdrawiam Ciebie i mam nadzieje juz teraz czesciej tu zagladać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosz..znów mam jęzor obtart od wewnątrz pierścienia;/...a zdjęcia może przy okazji...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko, pewnie, że pamiętam. Wszystkie Was pamiętam. Zawsze tu fajnie było, a jakie dysusje ;) Moje zęby już są proste, tylko mam dwie szparki, które zrobiły się w trakcie leczenia. Nie wiem jak długo jeszcze ponoszę aparat. Ale mogę jeszcze długo :). Kiedy widzę się z przyjaciółką, mówi: Pokaż zęby :) . Takie małe \"coś\", a jakie cuda działa. Przeprowadziłam się i dlatego tak rzadko zaglądałam, odzwyczaiłam się. Teraz jestem prawie gospodynią domową i kobietą pracującą i jeszcze kilka innych ról :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, jesem tu nowa, więc mam nadzieje ze mnie wdrozycie;D w sobote zakaldam aparaick, a od 2 tygoni nosze jakies gumki na zebachc... moje zabki, sa białe i wlasciwie nie przeszkadza mi ze sa roche krzywe...no ale czego sie nie robi dla pieknego usmiechu prawda?stad decyzja o zalozeniu stalego aparatu!:D ale do rzeczy, chciałam sie zapytac, czy noszac aparat jest mozliwosc zachowania nadal białych zebów, bo jak wiadomo sa utrudnienia w szczotkowaniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka_Madziu, uważam, że jak najbardziej można mieć białe zęby nosząc aparat. Mnie czasem wydaje się, że są mniej białe niż były. Ale to subiektywne wrażenie (wtedy, kiedy moje gumeczki nie są tak przezroczyste, czyli przed wizytą u orto). Jeśli obawiasz się, że zęby stracą swój kolor, używaj delikatnie wybielających past. Ale jeśli będziesz dbała o higienę, zęby pozostaną białe. Kiedy na zębach jest kamień i osad, również wydają się bardziej żółte niż w rzeczywistości. Oprócz szczoteczki kup sobie wyciorki, np. Oral B (do kupienia np. w Rossmanie - 5 w komplecie - żółty kolor). Pozdrawiam i powodzenia w dbaniu o ząbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apratka-
Niom MMJ ja też sie przeprowadziłam jestem teraz podobnie jak ty gospodynią, i pracującą kobietką:-) na szczescie moj misiak jest wyrozumiały i mi dużo pomaga więc obowiązki sa podzielone:-), dobrze nam sie układa oboje pracujemy i nie narzekamy na prace:-), tylko wstawać sie nie chce, no i w czerwcu bierzemy ślub, jeszcze nie wiem czy aparat bedzie nam towarzyszył:-), a jak bedzie no to nic sie takiego nie stanie nie przejmuje sie tym:-) a ty nadal pracujesz z dzieciakami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A słuchajcie: mam pytanie, gdzieś przeczytałam, że te gumki - separatory mogą wypaść i co wtedy trzeba zrobić??? A tak w ogóle jak długo się je ma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze coś... Czy jest możliwość założenia aparatu w ciągu 16 dni?? Bo we ferie chciałabym... A do tego te separatory, wyrwanie 4 zębów.... Jak myślicie uda się?? Czy jest to raczej niemożliwe?? Przez 16- 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko, fajnie, że Ci się układa. Ja mam podobnie, tylko ślubu nie biorę :) Dalej pracuję w szkole specjalnej, mam taką samą klasę jak poprzednio. Ale i tak bardzo tęsknię za tamtą szkołą, dziećmi i przyjaciółmi :(. Misha609, to prawda, separator może wypaść. Wtedy możesz ewentualnie sama spróbować go założyć (ja to robiłam za pomocą pensety rozciągając separator). Ale jeśli się nie uda, orto włoży Ci go z powrotem. Czasem separator wypada, jeśli zęby już się dostatecznie rozsunęły i nic nie trzeba robić. Orto sama najlepiej to oceni :). Jeśli masz do usunięcia 4 zęby, to nie wydaje mi się żeby udało Ci się to załatwić w ciągu 16 dni. Ale trudno mi powiedzieć czy tak będzie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie?? kurde... a ile się czeka żeby wyleczyły się rany po wyrwanych zębach?? Bo na jednej wizycie mogę wyrwać tylko 2 zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Słuchajcie mam prośbę, powiedzcie mi, bo teraz mam założone gumki pomiędzy zębami i po co to jest????? i do kiedy mam to nosić?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaZa
Właśnie zastanawiam się nad założeniem aparatu stałego na górną i dolną szczękę. Jakie są Wasze wrażanie po aparaciku? I to czym najbardziej się martwię-Czy aż tak bardzo boli? Mam 14 lat i nie wiem jak sobie z nim poradzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NaZa----->jesli masz wade i mozesz sobie pozwolic na zalozenie aparatu, nie zastanawiaj sie, tylko zakladaj. Ja osobiscie bol odczuwalam tylko przez pare pierwszych dni. Potem o aparacie zapomnisz. Wczoraj ten sterczacy drucik, ktory wysunal sie z pierscienia wbil mi sie bleboko w policzek. Ledwie moglam otworzyc usta. Musialam wlozyc palec i probowac delikatnie wyciagnac go z polika. Nie wiem jak sobie z tym poradze do marca. Probowalam go jakos wlozyc spowrotem, nic z tego, bo jest wygiety na koncu...Koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Strasznie bolą mnie te gumki :( i zastanawiam się, aby nie zakładać tego aparatu i wstawić sobie implant. Kiedyś właśnie czytałam na forum że ktoś wstawia sobie 2 implanty. Czy ktos sie orientuje czy to boli????? i od ilu lat może wstawić implant???????? Bo ja na prawdę nie moge wytrzymać z bólu a tabletki nie pomagają :( jeść nie mogę.... pomóżcie prosze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Pomocy.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
a Czy pod implant muszę zakładać aparat ortodontyczny???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
im szybciej zalozysz tym lepiej ;] a co do bolu to kazda osoba przechodzi przez to inaczej. mnie zeby bolaly 3 dni ale nie tak zebym musial siegac po tabletki. niektorych 2 tygodnie i musza do tego wchlaniac tabletki w duzych ilosciach :P takze zakladaj jak masz kase bo pozniej bedzeisz starsza to ci bedzie przeszkadzac .. (na studiach w pracy) a tak to masz te 14-15 lat i jest wporzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×