Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość addety
Hej dziewczyny jak tam wasze aparaty ?:) Jestem po 1 wizycie i bardzo mnie orto pocieszyla :D Powiedziala,ze juz mam w 80 % proste zabki i gdzies za 11 miesiecy moze bede miala zdejmowany :) Nastepna wizyte mam dopiero za 2 miesiace :D I jak tam u Was bylo po zdjeciu? Chcialabym aby orto wyrownala mi pozniej zeby tak zeby byly jak od linijeczki :D mialyscie wyrownywane? Dobudowywala Wam cos czy po prostu spilowane mialyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mago16
Witam was serdecznie. Przyznam sie, ze nie czytałam wszystkiego, bo forum zaczęło się 2008 a jest juz 2011rok. Mam pytanie jakie obecnie sa ceny aparatów stałych u pani Burek. Mam w domu dwóch 16latków i chyba będe potrzebować pomocy ortodonty a teraz waszej w podpowiedziach co , jak i za ile? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odp Tak mi powiedziała dentystka ,ze wyśle mnie do szpitala dentystycznego jeżeli dziąsła nie zejdą w dół więc coś na pewno jest na to jakiś zabieg czy coś dopytam sie jak będę u dentysty lub ortodonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martt95
Ja mam już rok i żyje . na początku to trochę krępujące ale można się przyzwyczaić . Na prawdę to super sprawa warto się trochę pomęczyć a efekty ;p wow xD gorąco polecam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doyouthinkyouknowme
Hej wszystkim! Długo nie pisałam, wybaczcie ;< aparat mam od 17 marca, i jest mega dobrze! :D 2 tygodnie temu mialam wizyte i widzialam wycisk przed zalozeniem aparatu a teraz i efekty widac wprost cudowne! Niestety, zaczyna mi próchnieć szpara miedzy jedynka a dwojka, nie wiem czemu nawet. We wt do dentysty, wiec zapytam ;] Jak u Was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama_24**
dziewczyny, może ten temat był już poruszany ale nie znalazłam.. czy którejś z was zdarzyło się, że pierścień aparatu górnego stukał cały czas o dolny ząb? zastanawiam się czy to ciągłe stukanie mi tego dolnego zęba nie uszkodzi i czy może powinnam odwiedzić jak najszybciej ortodontkę.. czy któraś z was ma jakieś doświadczenie w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tirlilala
Myślę, że powinnaś odwiedzić orto, ponieważ możesz niechcący narobić sobie kipiszu. Założy Ci rozklinowanie, czyli takie podwyższenie, żeby nie tłuc zamkiem o zęba, ani nie uszkodzić jednego lub drugiego. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalmacyja
hej, mam mieć zakładany aparat częściowy, tylko do piątki i uparłam się na aparat kosmetyczny. ortodontka zaproponowała mi ceramiczny. możne mi ktoś powiedzieć jak jest z pielęgnacja, przebarwieniami i widocznością takiego aparatu i ile się go nosi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamior
Witam, mam 22 lata i chcę sobie założyć aparat na stałe na dół (i jak to będzie konieczne to też na górę). Możecie mi polecić jakiegoś dobrego i niedrogiego (mam nadzieję, że to ten sam ;p ) dentystę/ortodontę? Pozdrawiam i z góry dziękuję. PS. W Krakowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja juz jestem po porstowaniu góry w trakcie dołu, ale swojej ortodontki chyba bym nie polecila, wszytko potwronie sie przedluza a to przeciez nie jest za darmo, wiztyta co miesiac przez kilka lat... nawet tego nie sprawdzam:) czy nie mozna spisac jakiejs umowy z ortodontka? piekny usmiech np w rok ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dezerterkaha
hej, ja właśnie cierpie po usunięciu dolnej 4:( w poniedziałek usunełam górna 5 i dolna 4 po lewej stronie,,górna wcale nie bolała i podczas i po usuwaniu,, ale ta dolna,,nastepnego dnia strasznie z niej krwawiłam od 5 rano jakos do 9 no i tego samego dnia pojchałam na usiniecie prawej strony, w związku z krwawieniem usunełam tylko górna 5,, i znowu nic nie bolało,,,no a dzisiaj poszła dolna 4-cała szczeka mnie boli i najchętniej to bym sie znieczuliła alkoholem:pp no ale musze to przeżyć bo w poniedziałek zakładam Damona Q- 5 tysięcy -->poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samantha:)
Dziewczyny, a ja mam 22 lata, gdzie sugerujecie w Warszawie (najlepiej ursynów), żebym założyła aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cafeaulait
Za 3 miesiące zdejmuję aparat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocunia86
mam pytanie...godzine temu zalozylam aparat i sie do niego przyzwyczajam, ogladam sie w lusterku co chwile i teraz zawazylam, czego nie widzialam wczesniej u orto ze gorny luk nie jest przeciagniety przez lewa trojke tylko jakby leci sobie dolem zeba a powyzej jest zamek..czy mozliwe jest ze sie juz cos stalo? swiruje...dodam ze ta trojka jest taka klopotliwa bo jest taka wystajaca troche wiec moze orto miala w tym jakis cel..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibalinna
dezerterkaha, u kogo zakładasz aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dezerterkaha
w Poznaniu u dr Małgorzaty Sitarek- Madaj. Super babka, widać, że doświadczona no i ma super ekipe:) zawsze jest bardzo śmiesznie:) właśnie wczoraj mi założyły i powiem szczerze, że niepotrzebnie sie naczytałam o niesamowitym bolu, pluciu, jedzeniu papek i krwawiących dziąsłąch...wczoraj po wyjściu z gabinetu bez problemu skonsumowałam cheesburgera i chipsy:) przyznaje na kacu lekkim byłam i głodna strasznie wyszłam:) w sumie to dzisiaj tez jem bez problemu, czuje jedynie, że przednie zeby lekko pobolewaja, już cos sie tam zaczyna dziac, na szczescie tylnich wcale nie czuje wiec jem bez problemu :)to chyba kwestia aparatu- dlatego damon taki drogi ponoć. Nic mi nie krwawi- ale w razie w dostalam cały zestaw pielegnacyjny w tym smarowidło na rany i wosk,,jedyny minus w moim odczuciu to to, że podczas zakldania nałykałam się jakiegoś swinstwa(podobno niezkodliwe) i miałam można powiedzieć wypalone gardło i podniebienie,wypiłam na noc gorace kakao i dzisiaj nie ma tematu:) podrawiam aparatki:) a przyszlym aparatkom radze- działajcie!!! wszystko da się przeżyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coco-
Hej ;-) Ja jestem po wyrwaniu szóstki i ósemki, którą musiałam wyrwać chirurgicznie. Jestem opuchnięta 3 dzień, ale warto ;) Jestem tak zdeterminowana, że przeżyję chyba wszystko :P Gdy się uśmiecham, mam ładny uśmiech, proste ząbki, niestety wystają i z profilu taki ładny już nie jest :P Ortodontka powiedziała, że naprawa zgryzu potrwa +/- 1,5 roku, zakładam aparat kosmetyczny, 2200zł w Med Centrum :) Życzę Wam miłego i bezbolesnego leczenia aparatki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzastus
Hejka cześć wszystkim, zamierzam w najbliższych dniach także zakładać aparat.... byłam już na pierwszej wizycie i musiałam usunąć ósemkę (masakra), w sobotę mam wizytę juz ze zdjęciami i zobaczymy co i jak. Zęby na dole mam straszne, jeden w przodzie drugi w tyle, jeden wyzej, drugi nizej, poza tym wszystko jest stłoczone. Jednak najpierw mam zakladać aparat na górę, bo podobno mam jakiś zły kształt, bardzo zwężony itd..... boję się jak bardzo bedzie to bolało i jak długo..... co będę mogła jeśc a czego nie....... zakładam aparat kosmetyczny na górę.... taki mam plan. Czy jest ktoś kto w najbliższych dniach też zakłada.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzastus
Hejka cześć wszystkim, zamierzam w najbliższych dniach także zakładać aparat.... byłam już na pierwszej wizycie i musiałam usunąć ósemkę (masakra), w sobotę mam wizytę juz ze zdjęciami i zobaczymy co i jak. Zęby na dole mam straszne, jeden w przodzie drugi w tyle, jeden wyzej, drugi nizej, poza tym wszystko jest stłoczone. Jednak najpierw mam zakladać aparat na górę, bo podobno mam jakiś zły kształt, bardzo zwężony itd..... boję się jak bardzo bedzie to bolało i jak długo..... co będę mogła jeśc a czego nie....... zakładam aparat kosmetyczny na górę.... taki mam plan. Czy jest ktoś kto w najbliższych dniach też zakłada.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika1234567890
Ja też mam zamiar zakładać aparat, mam diastemę pomiędzy jedynkami prawie 5mm:( ale naczytałam się , że diastema może wrócić po zdjęciu aparatu i teraz sama nie wiem :( tak czy siak, wybiorę się na wizytę do ortodonty, ona najlepiej mi odpowie na moje wątpliwości. nie chcę wyrzucać przecież tyle kasy w błoto, bo poza tą diastemą zęby mam w porządku. Czy ktoś z was miał diastemę i może się wypowiedzieć, czy po zdjęciu aparatu szpara nie wróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justajusta89
czy ktos z zalozonym juz aparatem stosuje elmex zel? moje zeby ogolnie sa bardzo kiepskie i chcialabym dodatkowo stosowac ten zel, aby zapobiegac nowym ubytkom. mam tylko male watpliwosci, bo przed zalozeniem aparatu pytalam orto czy powinnam zrobic fluoryzacje czy skalling, i zdecydowanie mi odradzila mowiac ze klej do zamkow jest na bazie fluoru i wszystko mi sie odklei. a przeciez elmex zel to nic innego jak taka fluoryzacja w domu! czy ktos mial sytuacje ze cos mu sie odkleilo? moja orto jest obecnie na urlopie a nast wizyte mam dopiero 29 wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justajusta89
czy ktos z zalozonym juz aparatem stosuje elmex zel? moje zeby ogolnie sa bardzo kiepskie i chcialabym dodatkowo stosowac ten zel, aby zapobiegac nowym ubytkom. mam tylko male watpliwosci, bo przed zalozeniem aparatu pytalam orto czy powinnam zrobic fluoryzacje czy skalling, i zdecydowanie mi odradzila mowiac ze klej do zamkow jest na bazie fluoru i wszystko mi sie odklei. a przeciez elmex zel to nic innego jak taka fluoryzacja w domu! czy ktos mial sytuacje ze cos mu sie odkleilo? moja orto jest obecnie na urlopie a nast wizyte mam dopiero 29 wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam...mieszkam w lodzi ..czy mozecie mi polecic jakiegos ortodon. Mam 35 lat i postanowilam w ramach prezentu urodzinowego zaszalec i zrobic w koncu porzadek z zebami...to moj kompleks od wielu lat...bede wdzieczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Przed założeniem aparatu ... - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki, łańcuszki elastyczne i metalowe - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu !!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa - Ból podczas leczenia - Aparat Ortodontyczny a papierosy - Kryzys w noszeniu aparatu - Aparat po 30-stce Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć (m. in. zdjęcia artystyczne) - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria \"nieznanych\" Zapraszam do dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ceci
Ja właśnie wróciłam od dr Burek (Olsztyn) :) dzisiaj była pierwsza wizyta konsultacyjna, a w poniedziałek już zakładają mi aparacik :) tylko na górę, metalowy, 1600 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulkaaaa
hej wszystkim,mam problem po założeniu aparatu 3 dni temu zęby strasznie mi się ścisnęły tak że cisną jeden na drugi głównie jedynki cisną na siebie jeszcze dwa dni temu nitkowałam a dzisiaj już nitki nawet nie włożę nie wspominając o bólu niby zęby mają iść w stronę wyrwanej 6 a wszystkie idą w stronę jedynki czy to normalne???? Czy moja orto popełniła jakiś błąd ?? Czy zęby zaczną wkońcu iść w stronę 6 ??Miał tak ktoś? Boję się że z tego ściski moje jedynki nie wytrzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulkaaaa
nie miał tak nikt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiczek24
Hej. Napiszcie mi jakie są ceny aparatu u waszych orto i gdzie chodzicie?? Może ktoś jest ze ślaska, to niech napisze gdzie chodzi i ile płaci. I wizyta kontrolna też mnie interesuje ile płacicie. I czy orto jest w stanie powiedzieć jak długo będę nosiła aparat?? Jeśli chodzi o aparat to interesuje mnie ten najtańszy metalowy. Ja idę w środę na pierwszą wizytę kontrolną do orto ale nie zapytałam się ile wziąć kasy bo myślałam że pierwsza wizyta jest za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceci
hej :) mi założyli aparat około miesiąca temu i zapłaciłam za niego 1600zł - jestem z Olsztyna, warmińsko-mazurskie. Wizyta kosztuje mnie około 60zł (mam aparat tylko na górze) Mi ortodontka powiedziała na pierwszej wizycie, ze jak wszystko będzie leczenie dobrze szło to po roku mi go zdejmie ;) weź około stówy - ja tyle wzięłam i zapłaciłam 70zł. Wizyta konsultacyjna nie powinna kosztować więcej i to kilkanaście minut rozmowy - zależy jeszcze ile masz pytań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezowa sukienka
Sprzedam grupon na aparat (zamki samoligaturujące) na jeden łuk za 1700 zł w Łodzi. Wystawię na allegro (szczegóły na maila).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×