Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość katekatee
Masz aparat metalowy czy porcelanowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katekatee, nie jesteś ufoludkiem! Ja też miałam piłowane zęby. To piłowanie nazywa się striping i jest alternatywa dla leczenia:) Lekarze, którzy usuwają do leczenia ortodontycznego zęby to lekarze... hm, zacofani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nic z takich rzeczy nie miałam;/;/ to ja chyba naprawdę jestem ufo;) aaaa ma ktoś jakieś dowcipy bo mnie głowa boli i musze się uczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* alternatywą dla usuwania zębów rzecz jasna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o mnie to metalowy na górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
MMJ jaki jest twój aparat bo ja wiem że są 3 rodzaje metalowy, porcelanowy i szafirowy czy coś takiego. Najłądniejszy jest ten ostatni ale moja orto go nie ma w swoim asortymencie:( Ile zapłaciłaś za aparat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój jest kryształowy. Zapłaciłam za niego 1800 zł za jeden łuk. Kryształowe aparaty są chyba podobne do szafirowych. Oba są przezroczyste. A który najładniejszy? Kwestia gustu i możliwości finansowych :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze jeden rodzaj aparatu, który wygląda jak z plastiku, nie wiem jak się nazywa fachowo. Moja orto też takie zakłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
a może ten kryształowy to jest porcelanowy bo ja słyszałąm że te szafirowe to około 3000 kosztują jesteś pewna że to kryształ a nie porcelana? Może ja też sie na niego zdecyduje Skąd jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plastikowe zamki to inaczej zamki elastyczne. Sa jeszcze zamki złote, ortho czyli tytanowe, damon2 i 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pewna, że to kryształ, a nie porcelana. Moja orto nie zakłada porcelany. A ceny zależą od ortodonty i miasta. Jestem z podkarpacia. Moja orto ma niezbyt wygórowane ceny. Mieszkam w małym miasteczku, więc ludzi nie stać na droższe aparaty. Za metal bierze 1200 zł za jeden łuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala, wreszcie wiem jak ten plastik się nazywa :) . Niespecjalnie mi się podoba. Chociaż na zębach na pewno wygląda inaczej, może fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa, wiesz to tez nie jest za konkretna nazwa:) A propos zamków... W ogóle nie wiem jak ktoś może zalożyć sobie złote... Bleeee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do MalutkaMałaJa 1200 zł to chyba nie wiele Jestes z Podkarpacia tak??A w która stronę gzies koło JAsła moze albo Strzyżowa czy całkiem gdzie indziej, czy Rzeszów? Bo chce porównac ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
A czemu nie zakłąda porcelany, ma jakieś złe doświadczenia?? Przepraszam że Cie tak męcze ale sama wiesz ja z tym "czymś" bede chodzić 2 lata i nie chce straszyć ludz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też się właśnie zastanawiałam kto się na taki aparat może zdecydować. Pamiętasz złote zęby ? ;) . Pewnie fani złotych zębów decydują się na coś takiego. Swoją drogą ile to musi kosztować... Chociaż te aparaty lingualne też są drogie (złoto pewnie nieporównywalnie droższe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
MMJ masz śliczny aparat, też taki chce. W poniedziałęk będę dzwonić do mojej orto albo kryształ albo zmieniam orto!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ski MMJ a czego uczysz? jesteś super nauczycielką:* chyba nie zauważyłaś ;/ ODP:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu nie zakłada porcelany, nie pytałam Ogólnie zamki kosmetyczne są delikatniejsze i podobno trzeba je trochę dłużej nosić niż metalowe. Nie każdy ortodonta poleca kosmetyczne, zdarza się, że nawet odradzają kosmetyczne. Moja orto i dentystka same noszą kryształowe i nic się złego nie działo, zamki nie odpadały. Ważne jest odpowiednia higiena i uważanie na to co się je. Noszę aparat miesiąc i jestem zadowolona. Twardych rzeczy nie jadam raczej (typu orzechy, ale chrupiącą skórkę chleba jak najbardziej). Pytaj dalej, chętnie odpowiem. Jestem z Jarosławia, 50 km od Rzeszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekatee
Czyli ten porcelanowy jest kosmetyczny? Z tego co widziałam na niektóych zdjęciach to raczej antykosmetyczny:( Co robić, co robić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to po drugiej stronie Rzeszowa A mam pytanie czy na początku sie sepleni??? Sa problemy z wymową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, już odpowiadam :) Uczę w Szkole Specjalnej. Uczę przedmiotów, które niewiele Wam pewnie powiedzą: funkcjonowanie osobiste i społeczne, przysposobienie do pracy (zajęcie praktyczne), zajęcia kształtujące kreatywność. Pod tymi przedmiotami kryją się w zasadzie wszystkie inne przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ski, gratuluje wygranej aukcji:-), sprytny maluch z ciebie;-) Dora kiedy wyrywamy ósemeczki;-)???, Emma, biedacwo nie mam pojecia dlaczego tak ciebie boli jak chodzisz na wizyty, chociaz ostatnio jak mi zakladała łańcuszek to tez czułam:-), ale chyba nie az tak jak ty, moze masz taką buzke wrazliwą:-) A dlaczego Sunshine przychodzi tylko na chwilke:-)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a szkoła specjalna? czyli...? co to za przedmioty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porcelanowy to kosmetyczny. Na zdjęciach wygląda ładnie, nie widziałam go w realu. Może widziałaś jakieś gorsze zdjęcia. Moja orto nie jest z Jarosławia, tylko dojeżdża z Krakowa zdaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×