Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Go艣膰 usmiech22
Budze Was czekolada 艣piochy:) jak dobrze jak dobrze zab艂膮dzi膰 w krainie wierszy i jezior tafle wody jak lustra hybotliwe jak poezja niepewne ka偶dy obraz w nich zwiewny nawet d臋by stuletnie dr偶膮 na fali a co dopiero nasze oczy i u艣miechy jak dobrze zapatrze膰 si臋 w trzciny t臋sknot膮 wywo艂a膰 艂ab臋dzia lub perkozy faluj膮ce ko艂ysanie do serca na wiecz贸r zaprosi膰 a polan臋 w lesie oswaja膰 r臋kami i twarz膮 a potem ptaki i ob艂oki my艣li za horyzont hen goni膰 jak dobrze krzyku mew pos艂ucha膰 o 艣wicie wieczorem 艣piewu 艣wierszczy i szeptu p艂omienia a noc膮 patrze膰 w jezioro jak ogromnieje ksi臋偶yc sierot臋 w adopcj臋 przygarn膮膰 a nawet kilka gwiazd czy spadaj膮cych li艣ci podzi臋kowa膰 wreszcie Temu Kt贸ry to wymy艣li艂 nie mog膮c och艂on膮膰 ze zdumienia 偶e tyle dr贸g i 艣cie偶ek czeka艂o na nas tak d艂ugo ********************

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 usmiech22
Moze ja tu nie potrzebnie wpadam?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witaj usmiechu!! wpadaj, wpadaj..... bo nam si臋 kobitki c贸艣 wykruszy艂y :( Mo偶e to z艂y czas prze艂omu jesienno - zimowego?.... poczekamy, dobrze? 馃槝

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Usmiechu wpadaj wpadaj....Lubimy Twoje poezje!! 鉂わ笍 Ide kupic srubke,,kilka kamieni, koperek i moze persymony... Wpadne tez pozniej :-) Musze chyba cos sobie kupic na slub dziecka mojej przyjaciolki... kurcze..tyle czlowiek ma tych ciuchow ...ale juz w nich bylam tu i owdzie i nie wypada mi sie w nich pokazywac wiecej niz raz .. A to znalezienie czegos dla mnie to nie lada zadanko... No moze dzisiaj bede miala szczescie i cos znajde..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ooj copertko
i po co ten ton obra偶onej kr贸lewny ....Belva przeoczy艂a .. buuuuuu

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ojj coperto
dobrze, ze napisa艂as, 偶e tylko ciut bardziej szczere pomaranczowe s膮 za to bardzo szczere twoje uszczypliwe wpisy 艣ladu nie zrobi膮 , ale krew wypija

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Usmiech22
A czy potraficie si臋 tak z serca wyzby膰 jadu i szczerze u艣miechn膮膰:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Usmiech22
Autor: net Chcia艂em jeszcze poca艂owa膰 ale przyjecha艂 autobus i wsiada膰 ale przyjecha艂 autobus, zbyt wcze艣nie chcia艂em jeszcze powiedzie膰 chcia艂em nada膰 wiadomo艣膰, sens nada膰 s艂owom i gestom zmarzni臋tych r膮k czas nie stan膮艂, czas nie zatrzyma艂 si臋 i nie zatrzyma艂 mnie, pot艂uczony zegar jak pot艂uczona butelka w ciemnej bramie ale 偶y艂y w nas nadzieje, od 偶y艂y do 偶y艂y pompuj膮ce, t艂ocz膮ce i co tylko i jak tylko i gdzie, lecz nie byle z kim jeszcze wczoraj u艣miechali艣my si臋, tak wczoraj da艂o zauwa偶y膰 si臋 u艣miech ju偶 zza szyby autobusu, poca艂owa膰 ci臋

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Usmiech22
Coperto馃憚 dzi臋ki, ze znasz si臋 na 偶artach:-D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Usmiech22
Pami臋tajmy, ze miedzy kobietami do konfliktu 艂atwo dojdzie... Ale obr贸ci膰 to w 偶art i nie zawzina膰 si臋...:-D Kochane kole偶anki, ka偶da z nas dopada ten z艂y , albo gorszy dzie艅:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
KOCHANE!...Nie by艂o mnie, bo.....no w艂a艣nie....ze zm臋czenia spa艂am prawie dob臋....nie, nie po remoncie bynajmniej...kt贸ry stan膮艂...z braku si艂.W pi膮tek po kursie pojecha艂am z \"kursow膮 kole偶ank膮\"...na wyst臋p cyga艅skiego zespo艂u do Muzeum Ziemi Lubi艅skiej...gdzie podczas wyst臋p贸w serwowano gulasz po cyga艅sku i herbatki z kawa艂kami owoc贸w ale z alkoholow膮 wk艂adk膮 - jak si臋 okaza艂o. Spotka艂am tam moje znajome grono artyst贸w malarzy i sp臋dzi艂am mi艂o kilka chwil.Potem kole偶anka zaprosi艂a mnie do lokalu LUTNIA...a tam dosz艂o grono jej znajomych i okaza艂o si臋, 偶e zaraz maj膮 si臋 zacz膮膰 ta艅ce....chcia艂am wr贸ci膰 do domu ale by艂 ju偶 wiecz贸r...pomy艣la艂am, 偶e i tak po ciemku malowanie sufitu nie ma sensu wi臋c uleg艂am ich namowom, 偶eby tam zosta膰...i zosta艂am.Pota艅czy艂am sobie solo w k贸艂ku...bo nie mia艂am ochoty ta艅czy膰 w parach z facetami.Dziewcz臋ta by艂y weso艂e i mi艂e...wi臋c i mnie si臋 nie nudzi艂o.Do domu posz艂am po 12.00 w nocy ale nie mog艂am zasn膮膰...bo M jeszcze nie by艂o w domu....i wzi臋艂o mnie na wspominki.Wr贸ci艂 o 3.00 jak twierdzi艂 od kumpla...i rozmawiali艣my do 5.00.Mam mieszane odczucia co do tego wszystkiego. Jak ju偶 zasn臋艂am...obudzi艂am si臋 o 18.00 po po艂udniu i ze zgroz膮 stwierdzi艂am, 偶e zn贸w jest ciemno!Zn贸w nie mog臋 malowa膰 sufitu bo mam w pokoju kiepskie 艣wiat艂o. Dopiero Was czytam....ciesz臋 si臋 z ka偶dego wpisu na naszym topiku.:-)....u艣miechu....prosz臋 nie odchod藕....ja Ci臋 lubi臋!Lubi臋 twoje wiersze i komentarze.馃憚 copertko...jeste艣 cz臋艣ci膮 nas na tym topiku...nie czuj si臋 atakowana...ja nic takiego tu nie widz臋.Czuj si臋 jak w domu...lubi臋 jak si臋 wpisujesz!馃憚...lubi臋 jak czasem piszesz na maila. belvuniu....ty jeste艣 tutaj dla mnie r贸wnie wa偶na jak pozosta艂e kole偶anki...lubi臋 tw贸j dystans do pewnych spraw...szczero艣膰..wra偶liwo艣膰...lojalno艣膰...pi臋kno zewn臋trzne i wewn臋trzne....nie pisz臋 o tym za cz臋sto...bo jako kobiecie, nie wypada mi...ale zawsze szukam Twoich wpis贸w...czytam je po kilka razy.馃憚 Alisario...Ciebie te偶 lubi臋...za wiersze...fotki...optymizm...wra偶liwo艣膰...itd. Jeste艣 dla mnie r贸wnie偶 cz臋艣ci膮 tego topiku...rodzin膮 nasz膮. Zofinko...i Ty jeste艣 dla mnie symbolem si艂y kobiecej...indywidualno艣ci...szczero艣ci....ceni臋 Ci臋 za to,偶e potrafisz by膰 dowcipna...masz swoje pogl膮dy i zainteresowania...i jeste艣 mi bliska jak rodzina...pomimo...odmiennej wra偶liwo艣ci.Nie odczytuj tego jako zarzutu.馃憚 Serdecznie pozdrawiam reszt臋 kole偶anek z naszego topiku i kilka wpisuj膮cych si臋 tutaj okazjonalnie. Pozdrawiam mendelka...szarook膮...libr臋...r贸偶yczk臋...iskiereczk臋,wisi臋50 , moj膮 mi艂膮 znajom膮 z U.S.A...o pomara艅czowym nicku...a tak偶e kole偶ank臋 z czatu skyp - owego...zapytuj膮c czy ju偶 podkurowa艂a swoje zdr贸wko? dla wszystkich鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍 GG - jeszcze nie mam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 usmich22
Tego b a r d z o p o t r z e b a z og艂osze艅 poszukuj臋 anio艂a kt贸ry zdusi艂by w zarodku ka偶d膮 my艣l zawistn膮 lenistwo i g艂upot臋 trzyma艂 z daleka od serca trzasn膮艂 w twarz nim uczyni臋 kogo艣 mniejszym ni偶 jest od rana do wieczora nawet i noc膮 dowodzi艂by uparcie 偶e to moi bracia i siostry naprawd臋

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ko艂ysanka Nie b贸j si臋 nocy - ona zamyka drzewa lec膮ce i ptasie tony w niedostrzegalnych, mrocznych muzykach, w przestrzeni kute - z艂ote demony, kt贸re fosforem sypi膮c w艣r贸d blasku wznosz膮 si臋 bia艂e, modre, r贸偶owe, wznosz膮 si臋 w lejach 偶贸艂tego piasku, w chmurach rze藕bione unosz膮 g艂owy. Nie b贸j si臋 nocy. Jej puchu strzeg膮 krople kosmosu, tabuny zwierz膮t: oczy w ni膮 otw贸rz, wtedy pod d艂oni膮 uczujesz ptaki i ciche konie, zrozumiesz kszta艂ty, kt贸re nie znane przez ciebie id膮c tob膮 si臋 stan膮. Nie b贸j si臋 nocy. To ja ni膮 wiod臋 ten strumie艅 偶ywy przeobra偶enia, duchy 艣wiec膮ce, zwierz膮t pochody, kt贸re zaklinam kszta艂t贸w imieniem. U艂贸偶 wezbrane oczy w ko艂ysce, cia艂o na skrzyd艂ach jasnych demon贸w, wtedy przep艂yniesz we mnie jak listek opad艂y w ciep艂y tygrysi pomruk. Krzysztof Kamil Baczy艅ski 馃憚

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Alisario to jest przepiekny wiersz.. Tak wlasnie ja czuje noc.. Nie boje sie jej tylko jem ja jak lody.. W nocy z kobiety zamieniam sie w jakies latajace stworzenie i lece lece ponad drzewami bezszelestnie... Lo Maaatko tylko mi miotly brak!! No wiec kolezanki mile... u nas juz ciemno od godziny a ja dopiero wrocilam z ogrodu.. bo wsadzalam po ciemku bratki i okragle kule bukszpanu do moich nowych olbrzymich donic ktore kupilam dzisiaj rano zamiast srubek , i kamieni.. Meza nie ma wiec robie co chce... Te donice sa takie wielkie ze dwoch chlopa musialo jedna niesc.. ciezke jak cholera bo z jakiegos tam kamienia.. W tym sklepie wszystko wysprzedawali po pol ceny kupilam tez 7 krysztalowych karawek z takimiz korkami za bezcen.. Nie wiem co zrobie z tymi karawkami moze je komus dam w prezencie... Och jak ja lubie takie polowania!!! Copertko moja kochna, przepraszam ze cie nie zauwazylam wczesniej ... bo jestem gapa.. ale wiesz jakbys napisala jakas epistole na kilka zdan to latwiej by cie bylo zauwazyc a jak ty tylko machasz raczka to mniej.. Wysylam ci 馃尰 i 鉂わ笍 i daje ci bukiecik dopiero co zerwanych pachnacych bratkow.. pozdrawiam wszystkie panie 馃憚 Blagam was nie obrazajcie sie !!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie馃尰...pozdrawiam WBW! belvu艣....u Was s膮 pewnie takie wyprzeda偶e jak i u nas.Ciekawi mnie...ile kosztuje tych 7 kar..k w dolarach....domy艣lam si臋, 偶e ceny s膮 zbli偶one...ale bior膮c pod uwag臋 niskie pensje przeci臋tnych obywateli...to nam si臋 mniej op艂aca? Dobrze, 偶e dzisiaj niedziela...bo nie chce mi si臋 nigdzie wychodzi膰. Kiedy艣 czyta艂am ksi膮偶k臋 o Katyniu a wczoraj obejrza艂am film....gdyby nie pozbyto si臋 m膮drych i wykszta艂conych ludzi wtedy...kto wie, mo偶e mieliby艣my przez wiele lat m膮dry Rz膮d?....Nie trzeba by emigrowa膰 Polakom za mieszkaniem i prac膮 ?oj po raz drugi prze偶y艂am traum臋 z powodu tamtych okrutnych lat wojny.Wsp贸艂czuj臋 wszystkim...kt贸rzy musieli 偶y膰 i kocha膰 w艣r贸d 艂oskotu bomb...niepewno艣ci...biedy...prze艣ladowa艅...braku dachu nad g艂ow膮, ogl膮dania krwawej jatki na ludziach i rodzinach. My teraz mamy jakby inn膮 wojn臋...psychologiczn膮....a czemu tak s膮dz臋...zachowam dla siebie....temat\"rzeka\"...m贸j zreszt膮 tzw.\"konik\" m艂odo艣ci...bardzo si臋 tym interesowa艂am.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Alibabki馃憚 Kochane moje zbliza sie LISTOPAD a z nim zwiazany czas zadumy i wspomien o naszych najblizszych... Ja chcialabym wspomiec czasy odlegle z mojego dziecinstwa... A zatem to czasy wryte gleboko w pamiec, bo tego nigdy sie nie zapomina zwlaszcza ten pierwszy raz... Np...pierwsza milosc, pierwsza dwoja, czy piatka:) Tak i to pierwsze listopadowe Swieto wyrylo w moim sercu taka ryse o ktrej nie mozna zapomiec z nadejsciem listopada... Ja uwazam to za szczegolne wspomienie i podziele sie nim z Wami... Byly to rok1961 moze 62 bylam wtedy mala dziewczynka... \"W szkolach kiedys przed tym Sw.nauczyciele robili wycieczki na pobliskie cmetarze by uprzatac zapomiane i zaniedbane groby... Ja oczywiscie jak to mowa \" Swoj do swojego ciagnie\" wybieralam grob mojego wujka, ktorego znalam tylko z opowiadan mojej mamy... Mama wlasnie kiedy wujek zmarl chodzila mna w ciazy... Wujek Gienius mial tylko 18 lat, pracowal przy odgruzowaniu powojennej Polski i wtedy wlasnie wydarzyl sie ten nieszczesliwy wypadek... Cmetarz o ktorym wspominam byl zarosniety i zaniedmany i nie pysznily sie na mim zadne bogate pomniki... Byly to zwykle z ziemi usypane mogily z drewnianymi krzyzami na ktorych widnialy male wypisane tabliczki... Niezapomne nigdy miny mojego dziadka, kiedy wracajac z cmetarza mowil...:) \"Bylem posprzatac grob Gieniusia , ale tam nie bylo co robic, grob ten wysprztali juz jakies dobre duszki \":) Patrzyl mi w oczy porozumiewawczo usmiechajac sie... Pamietam jak mnie duma wtedy rozpierala... Bardzo lubilam z rodzicami chodzic w te szczegolne wieczory na ten cmetarz , to byl niepowtarzalny dla mnie wtedy widok.. Nigdy przedtem nie widzialam tyle kolorowych pieknych swiatelek... I to pozostalo mi do dzis, gdy zbliza sie to Listopadowe Swieto, pierszy znicz zapalam w swoich myslach na grobie mojego wojka Gieniusia:) Potem przenosze sie myslami do wypielelegnowanych cmetarzy i grobow moich kochanych rodzicow, dziadkow i bliskich mi osob... Pozdrawiam i zycze W B W milej jesiennej niedzieli馃憚

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 usmich22
Witam i pozdrawiam wszystkie panie na topiku:) Lubie was i wasze wpisy, ale ty Alisario jeste艣 po prostu wspania艂膮 kobietk膮... Potrafisz zaciekawi膰 i zaskoczy cz艂owieka, pozdrawiam i ca艂uj臋 Ciebie mocno馃憚 Po obiedzie tez opisze Wam co艣 ciekawego:) Lubie wspomnienia s膮 takie prawdziwe i odlegle jak po偶贸艂k艂e kartki z kalendarza...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzie艅 dobry kobitki :) witam was w niedziel臋 , dzie艅 leniuchowania :) wczoraj popracowa艂am w ogrodzie , w domu i w garazu..... ufffff... dzisiaj oddaj臋 si臋 lenistwu..... :) belvo? w kt贸rym艣 wpisie wybiera艂a艣 si臋 do sklepu po jakie艣 fata艂aszki?..... a kupi艂艣 donice na kwiaty? hihihihhihi Robi臋 podobnie, id臋 do sklepu po s贸l , a przynosz臋 ca艂kiem co艣 innego!! :P a jesli chodzi o miot艂臋..... podes艂a膰 ci? mam dwie, odst膮pi臋 :) Alisario , dzi臋ki za doznania duchowe.... 馃槝 copertko mi艂a moja 馃槝 pi臋kny wiersz Jola jak samopoczucie? nie my艣艂 o przesz艂o艣ci , patrz do przodu!! Nie stresuj si臋 histori膮!! usmiech 22 :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dziewczyny mam problemy z moim bratem.. Jest znowu chory wyglada jak kosciotrup i nie chce isc do szpitala.. W tamtym roku bylo to samo i wyleczyli go a teraz widocznie sie wstydzi ze zrobil sobie to samo i uparl sie jak osiol

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Belvuniu tak mi przykro.... ale powiedz mi , jak mo偶na sobie \"zrobi膰 chorob臋\"? no, chyba 偶e anoreksja.....ale ile on ma lat? to chyba doros艂y juz cz艂owiek?? to k艂opot, jesli kto艣 nie chce si臋 leczy膰 :( pozdrawiam 馃槝

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
on juz od miesiaca nic nie je.. W tamtym roku bylo to samo wyleczyl sie i jak tylko lepiej sie poczul to nawial ze szpitala i nie dokonczyl kuracji... Teraz mu jest wstyd ze tak zrobil.. Moze jutro da sie namowic i zawioza go do szpitala w Otwocku.. A zrobil to sobe sam bo jest alkoholikiem a to jest choroba na wlasne zyczenie podobno... Dla mnie to jest choroba psychiczna..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 umiech22
Bevelo, smutne co piszesz:( Trzeba jednak pami臋ta膰, 偶e je偶eli kto艣 sta艂 si臋 alkoholikiem, kim艣 kto utraci艂 kontrol臋 nad ilo艣ci膮 spo偶ywanego alkoholu, to pozostanie takim do ko艅ca 偶ycia. Gdy偶 jest to choroba nieuleczalna i pog艂臋biaj膮ca si臋. Mo偶emy j膮 jednak powstrzyma膰, zaaresztowa膰, poprzez zachowanie abstynencji od alkoholu. A dzi臋ki rozwojowi osobistemu, duchowemu, mo偶emy 偶y膰 tak, jak by艣my nigdy nie byli alkoholikami, a nawet nieco lepiej. Wyznanie Alkoholika... Jestem wdzi臋czny sobie, 偶e nie odrzuci艂em tej szansy. Zrozumia艂em, 偶e absolutna abstynencja jest pierwszym i niew膮tpliwym krokiem do zmian w 偶yciu, co ciekawe, zmian na lepsze, ale niekoniecznie 艂atwiejsze. Bo nagle musia艂em sta膰 si臋 odpowiedzialnym cz艂owiekiem i zacz膮膰 robi膰 te po偶yteczne rzeczy dla siebie, kt贸re wcze艣niej odrzuca艂em. Dzi臋ki temu, dzi艣 mam szans臋 rozwi膮zywa膰 swoje k艂opoty. Odzyska艂em nadziej臋 i przesta艂em cierpie膰 z powodu alkoholizmu

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Usmiechu.. moj brat jest uparty jak koziol i zadna sila nie przekona go aby sie leczyl ... bo on CHCE PIC..on to lubi widocznie.. Teraz jest to juz ostatnie stadium .. To jest jego ucieczka od zycia...cos w rodzaju powolnego samobojstwa.. czysty masochizm.. ON MOWI ZE MOZE NIE PIC...i faktycznie ma na tyle silnej woli zeby nie pic jak potrzeba... W tamtym roku byl w szpitalu przez dwa miesiace . Jadl , czytal,rozwiazywal krzyzowki i nie pil... O dziwo nawet nie dostawal atakow padaczki ( delirium tremens) Po jakims czasie zaczeli go wypuszczac na przepustki do domu i wszystko zaczelo sie na nowo.. Uchlal sie i nie wrocil do szpitala..zawalajac cale leczenie.. Ja go bardzo kocham i zal mi serce sciska... jak widze ze on zachowuje sie jakby chcial koniecznie wpasc pod pociag.. Rece nam opadaja Mimo tego ze jak on jest pijany to jest autentycznym DIABLEM to jak jest trzezwy jest z kolei tak kochanym czlowiekiem ze cala rodzina kocha go mimo tych krzywd ktore nam wyrzadzil.. Jeszcze raz powtarzam na moj gust ....to jakas depresja w zaawansowanym stadium..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
no cz臋艣膰 po przerwie...czytam belvu艣...i 偶al mnie 艣ciska...biedulko ty moja...wiem co to alkoholizm...偶y艂am 5 lat z cz艂owiekiem...o kt贸rym nic nie wiedzia艂am i przez pierwszy rok bardzo si臋 stara艂, 偶eby nie by艂o to widoczne.Nic nie wiedzia艂am o tej strasznej chorobie...i obwinia艂am si臋...偶e ON pije przeze mnie...bo jestem do niczego. D艂ugo by opisywa膰 wszystkie jego zachowania...ale by艂 taki moment, i偶 nie wiedz膮c o co chodzi...podda艂am si臋 i wygl膮da艂am jak dozorczyni...a s膮siad, kt贸ry widzia艂 jak myj臋 korytarz wydar艂 si臋 na mnie, 偶e pomin臋艂am sprz膮tni臋cie spod jego drzwi.Zaniedbana...w rocz艂apanych papciach...jedn膮 par膮 but贸w na rok....bo wszystkie pieni膮dze moje i swoje przepija艂.... w ko艅cu patrzy艂am nieprzytomna z niewyspania i ci臋偶kiej pracy na zmiany...gdzie by si臋 po艂o偶y膰...bo w naszym 艂贸偶ku spa艂 jaki艣 agresywny pijak...kt贸rego ON przyprowadzi艂....i ugo艣ci艂.Pili we dw贸ch a偶 si臋 g膮sior bimbru nie sko艅czy艂...potem wymiotowali...g艂o艣no rozprawiali i ON...czepia艂 si臋 do mnie...dlaczego koledze nie zrobi艂am 艣niadania?1!!!Jak zacz膮艂 wybiera膰 dziecku ze skarbonki i wymachiwa艂 mi ostrym przedmiotem po nocnej balandze...jednej z wielu...to wiedzia艂am jedno....trzeba zwiewa膰, bo dziecko nie mo偶e tego ogl膮da膰.My艣l臋, 偶e w przypadku brata to jest du偶o bardziej skomplikowane. ON...grozi艂 mi i 艣ledzi艂 czy nie rozmawiam z kim艣....by艂 chorobliwie zazdrosny...ba艂 si臋 te偶...偶ebym nie jecha艂a poskar偶y膰 si臋 rodzicom...wi臋c rozlicza艂 mnie z czasu....co do minuty.Kiedy艣 sp贸藕ni艂am si臋 po pracy....zagada艂am si臋 z kole偶ank膮...o te 15 min...ba艂am si臋 wr贸ci膰 do mieszkania wi臋c zabra艂am kole偶ank臋....a ON przy niej mnie pobi艂.ONA go wyzwa艂a i tylko mu si臋 narazi艂a niepotrzebnie...bo j膮 wyrzuci艂 i zabroni艂 do mnie przychodzi膰. ech....wiele lat zaciera艂am te blizny....pomin臋艂am tu drastyczne momenty....ale wiem jedno....s艂owo alkoholik i odkrycie, 偶e jestem z alkoholikiem spowoduje...偶e cho膰by nie wiem co....niech si臋 stacza ale beze mnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ja uciekn臋! Na to nie ma ju偶 lekarstwa...po latach trze藕wo艣ci....wystarczy ma艂y stress...i piek艂o powraca....a dopiero mu smakuje i mo偶e wypi膰 po takiej przerwie....jak przeliczy膰 te litry dzie艅 w dzie艅....to mog艂oby si臋 domek wybudowa膰...a ile wycieczek zaliczy膰....ech...potem mia艂am jeszcze trzech...od wszystkich zwia艂am.Niekt贸rzy si臋 kryj膮...a jeszcze u偶ywaj膮 \"dopalaczy\", 偶eby lepiej w g艂owach szumia艂o....m贸zgi maj膮 uszkodzone przez to wi臋c rozpiera ich nieuzasadniona agresja i o wszystko wini膮 najbli偶szych.Dlatego mi ich nie 偶al...bo gotuj膮 najbli偶szym powoln膮, psychiczn膮 艣mier膰. Dlatego napisa艂am...偶e najbardziej b臋d臋 wsp贸艂czu艂a rodzinom alkoholik贸w.A jak byli trze藕wi?....to i owszem...jakby na chwil臋 powracali do normalno艣ci....do nast臋pnego razu!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Jolu on prawie umiera... Ja traz nie czuje sie na silach jego sadzic.. To jego rodzina przechodzi ta gehenne.. ja tylko slysze o tym i placze... bo go kocham..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
...no c贸偶 rozumiem...z bratem to mo偶e bole膰 i wsp贸艂czuj臋 Ci...jednak to co napisa艂am, 偶e trzymam stron臋 poszkodowanych rodzin....to dlatego, 偶e mnie skrzywdzono wiele razy przez alkoholizm...oraz widzia艂am poszkodowane dzieci i 偶ony alkoholik贸w. Nie b臋d臋 si臋 rozpisywa艂a...bo nie chc臋 robi膰 Ci przykro艣ci...kocham Ci臋 jak siostr臋....wiem jak jest.Z moj膮 sister mia艂am problemy na innym tle i jeszcze nie wygl膮da to najlepiej...jednak jak zachorowa艂a...nogi mi si臋 ugi臋艂y...i p艂aka艂am jak g艂upia...modl膮c si臋 偶eby wyzdrowia艂a...tak wi臋c naprawd臋 Ci臋 rozumiem.Ja mam jakiego艣 pecha po prostu....co facet, to lubi wlewa膰....ale najpierw si臋 z tym kryje. Co艣 nie mog臋 spa膰....mia艂am przed chwil膮 ostre starcie...przez jego alkohol i zachowanie.Ca艂a si臋 trz臋s臋.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 NOJKA
BELVUNIU...tak jak to poczyta艂am dzisiaj...to my艣l臋, 偶e nie umia艂am Ci臋 pocieszy膰...przepraszam...bardzo mi smutno. wiem co czujesz...偶ycz臋 CI z ca艂ego serca...by sta艂 si臋 cud...i brat si臋 opami臋ta艂...pomodl臋 si臋 za niego a jak b臋d臋 na mszy z艂o偶臋 intencj臋 o wyzdrowienie. Tobie 偶ycz臋 jak najmniej 偶alu w sercu....ja widzisz nie umiem czasem pocieszy膰...bo sama jestem przybita...i zdo艂owana.Wybacz mi!馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×