Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Gość SARA 50
Witam wszystkich! Tyle pięknych słów o miłości!Czyż nie jest to piękny dzień? Tak niewiele nam trzeba,by cieszyć się sobą.Uśmiechajmy się codziennie choć przez chwilę,a dzień będzie radosny.To my będziemy pozytywnie nastawieni do świata do ludzi.Będziemy cieszyć się każdą chwilą,spotkaniami z innymi osobami.Ważna jest nasza pozytywna postawa wobec życia. Wynotowalam sobie kiedyś afirmację dla seniora: "Medytuję,chodzę na spokojne spacery,cieszę się przyrodą.Lubię także przebywać sama ze sobą.Śmiech jest ważny w moim zyciu;nigdy go nie powstrzymuję". Znam ją na pamięć. Miłego dnia,oczywiście z uśmiechem na ustach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witaj Saro! Ładnie napisałaś o pogodzie ducha.Kolejny raz powtórzę,że nie cierpię smutasów,malkontentów.Uciekam od nich i nie skazuję się na ich towarzystwo.Tacy zabiorą ci energię i rozwalą psychicznie. Uwielbiam recepty Phila Bosmansa...Dedykuję jedną z nich.... Mój drogi, przecież po to się urodziłeś Na ulicach spotkasz wielu ludzi o śmiertelnym poważnym obliczu. Nie mają czasu na nic i dla nikogo. jakże są zmęczeni i smutni. Człowieku, gdzie się podziała twoja radość? Skąd się bierze znużenie w twym głosie? Dokąd usiadł blask z twoich oczu? Czy to kryzys zamroczył ci umysł, a uśmiech przemienił w grymas? Phil Bosmans Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
Podczytuję was ,co mówicie o miłości.Miło się was czyta.Miłość nie jedno ma imię.Chyba ten temat jest wdzięczniejszy od ziół... Pogoda nie nastraja pozytywnie,spacery odpadają. Wrócę do was wkrótce ,a dzisiaj mówię po prostu do widzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witaj biesiadniczko! Ty tez ładnie piszesz! Przede wszystkim o sprawach dnia codziennego,o niebezpieczeństwach,które nas czyhają.Pisz,ostrzegaj! To dobrze,że piszesz o ziołach.Uwielbiam Twoje rady,podpowiedzi. Wiem,że nie mogę pić herbatki ziołowej,ktora zawiera lukrecję z powodu mojego nadciśnienia.W tym momencie to ja ostrzegam miłośników herbatek ziołowych z nadciśnieniem.Nie ma żartów. Nie stronię od ziół. Dominują one w mojej kuchni.Nie wyobrażam sobie potraw bez ziół. Na parapecie kuchennym zawsze rosną i pachną.Przez okrągły rok. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Witam! Ostatnio wspomniałam o afirmacji dla seniorów.Przyznam się Wam,że raz dziennie medytuję.Po medytacji jestem odprężona,zrelaksowana,wypoczęta.Sama już nie wiem od kiedy to się zaczęło.Na pewno było to ponad 10 lat temu.A tak naprawdę spowodowała to lektura Louise Hay.Fascynujące wydania.Jedną z nich są medytacje. Np.:ODNAJDUJĘ RADOŚĆ W NOWYCH SPOSOBACH MYŚLENIA. często wahamy się w wyborze pomiędzy starymi a nowymi sposobami myślenia.W trakcie tego procesu musisz być cierpliwa....Wszystko,cokolwiek mówisz lub myślisz jest afirmacją. ....Pozwól odejść staremu,negatywnemu spososbowi patrzenia na rzeczywistość i spójrz inaczej,pozytywnie,na to,co cię otacza. Namawiam do medytacji i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witaj Saro! Podziwiam Ciebie za te wyzwania ,które sobie stawiasz.Nie wszyscy sa tak uduchowieni jak Ty.Ludzie nie czują tego i dlatego nie zawracają sobie głów.Ty już masz wypracowane techniki słuchania siebie,rozmyslania.To chyba trzeba się wznieść "nad poziomy" Posłuchałam Twojej rady.Poświęciłam sobie trochę czasu.Na pewno nie był to czas stracony. My Polacy lubimy narzekać.Ot,choćby wczoraj słyszałam stękania,ze "ciapie" z nieba To nie był dzień okropny,po prostu powróciła do nas zima.Jest biało i pięknie.Jest to jedynie zmiana myślenia w naszym odbiorze.Chyba o to w tym wszystkim chodzi. Cieszmy się widokiem drzew i krzewów w białej szacie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Witam! Gabrysiu,dokładnie tak należy podchodzić do medytacji.Tu chodzi o naszą osobę.Poszukujemy radości w nowych sposobach myślenia. Porzućmy stare nasze myślenie,nie trzymajmy się tak kurczowo. Różnie radzimy sobie róźnie z naszymidoswiadczeniami.raz dobrze,raz niekoniecznie dobrze.Dlaczego? Otóż w czasie naszego zycia/krótszego,dłuższego/nabywamy mnóstwo lęków i ograniczeń od naszych rodzicow,bliskich i otoczenia.Niestety,nabywamy wiele negatywnych przedświadczeń i w oparciu o nie,budujemy nasze życie. Najwazniejsze dla nas jest to,w co wierzymy i dlaczego?. W trakcie naszego dojrzewania czy dorastania jak kto woli zmieniamy się. Rzucamy sobie wyzwania i to właśnie jest częścią procesu wzrastania.I o to chodzi.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witam w KLUBIE! Gościu,super prezent.Dziękujemy. Cieszymy się,że są tacy,którzy nas odwiedzają i kochają. Ktoś mądry powiedział: "Nieważne ,jakim językiem mówisz.Miłość przemawia do nas wszystkich z serca.Miłość ma potęgę uzdrawiania.Otwiera wszystkie drzwi.Otwórzcie swoje serca i pozwólcie przepływać miłości." Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Pozdrawiam Sarę,biesiadniczkę i drzewko oliwne.Zapraszam do klubu.Tęsknię za Waszymi pięknymi wpisami.Pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witam w KLUBIE! Drogie Panie,dzisiaj świętujemy:) 🌻 Dla przypomnienia trochę historii w wielkim skrócie... 🌻 "Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki. ...W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na całym świecie Dzień Kobiet, który służyć miał krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet. W konferencji udział wzięło ponad 100 uczestniczek z 17 krajów, w tym trzy kobiety po raz pierwszy wybrane do Parlamentu Fińskiego. .....19 marca 1911 roku po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzono w Austrii, Danii, Niemczech i Szwajcarii. Domagano się prawa kobiet do głosowania i obejmowania stanowisk publicznych, praw kobiet do pracy i szkoleń zawodowych oraz zaprzestania dyskryminacji w miejscu pracy. ...W latach 1913 i 1914 podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet odbyły się demonstracje antywojenne. Tego dnia święto było obchodzone po raz pierwszy w Rosji. Wiece odbyły się tam w ostatnią niedzielę lutego, co według kalendarza gregoriańskiego miało miejsce 8 marca. Tego dnia Dzień Kobiet obchodzony był w również innych krajach."/Wikipedia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Wszystkim PANIOM składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzę by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane. Życzę Wam abyście odnalazły w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich Wam osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłość- miłości ponad wszystko !!!!! Radosnego DNIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Wszystkiego najlepszego w Dniu 8 Marca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Witaj Gabrysiu! Podziwiam,że zajrzałaś do klubu w Dniu Kobiet.Dziękujemy Ci,że dbasz o nasz wizerunek i za życzenia.Jakie piękne!! Z przykrością stwierdzam,że nie znalazłam chwili by do Ciebie dołączyć.Uwielbiam nasz klub.Wiesz sama,jak to jest u mnie z czasem i zajęciami. Wracam do moich powinności:) "Moje miejsce to świat miłości i akceptacji.Jeśli chcę być akceptowana taka ,jaka jestem,potrzebna jest mi dobra wola,abym również mogła akceptować innych takimi jacy są...Akceptacja pozwala i nam i innym po prostu być.Łatwo jest nam rozwijać się i zmieniać w atmosferze miłości." Z pozdrowieniem❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
gość 2016.03.03 ---rewelacja!Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Święta już wkrótce,oto jedna z podpowiedzi:Kolorowe dekoracje na patyku ❤️ Potrzebne będą: plastelina patyki (np. do szaszłyków) zielona bibuła kolorowa posypka do ciast miseczka tasiemka satynowa mocny klej ❤️ Wykonanie: ❤️ Z plasteliny formujemy kształt jajka i kurczaczka - możemy oczywiście wykonać inne dekoracje: zajączka, baranka itd. Powstałe formy nabijamy na patyczki i smarujemy klejem (najlepiej za pomocą pędzelka). Do miseczki wsypujemy posypkę i zanurzamy w niej formy z plasteliny tak, aby posypka "okleiła" całą powierzchnię. Patyczki owijamy zieloną bibułą - przyklejamy ją na górze i na dole patyczków. Z tasiemki tworzymy kokardkę i przyklejamy pod kurczaczkiem i jajkiem. ❤️ Łatwe-prawda? Do dzieła ze swoimi milusińskimi! Myślę ,że nadrobiłam dzisiaj swoją nieobecność w klubiku:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
Święta ,święta,święta.Każda z nas zabiegana,albo i nie, jeśli wyjeżdżacie.Nie będę zanudzać co zrobiłam,a czego jeszcze nie.Dlatego na chwilę wrócę do moich propozycji... 🖐️Książki dla matek i nie tylko: "Rozwód w rodzinie.Jak wesprzeć dzieci"--Martin Herbert "Rozwód.Jak ratować dzieci"---Archibald D.Hart "Rodzicielstwo po rozwodzie"Jill Burret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witajcie w Klubie! Dziękuję za wpisy,za propozycje !Są cenne. Jajko jako symbol odradzającego się życia jest nieodłącznym elementem świąt wielkanocnych.Kolorowe pisanki i kraszanki zdobią nasze stoły.Sprawmy,by były one kolorowe. Dzisiaj chciałabym podpowiedzieć jak naturalnie uzyskać kolor wielkanocnych jajek. ŻÓŁTY--duża ilość curry lu kurkumy/liście brzozy/liście olchy/rumianek/łupiny cebuli ZIELONY---łupiny orzecha włoskiego z dodatkiem łupin z cebuli/kwiaty nagietka/kurkuma ZIELONY-liście szpinaku/duża ilość świeżej trawy/młode źdźbła np żyta CZERWONY-łuski czerwonej cebuli/wywar z czerwonych buraków z kroplą octu/owoce czarnego bzu RÓŻOWY-rozcieńczony sok z czerwonych buraków/mrożone maliny/sok żurawinowy FIOLETOWY---płatki kwiatów czarnej malwy/owoce tarniny/owoce czarnego bzu BRĄZOWY-mocna esencja herbaty/świeże łupiny orzecha włoskiego/duża ilość łupin z cebuli GRANATOWY-posiekane liście czerwonej kapusty z dodatkiem kilku kropel octu Wesołego Alleluja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny. Pogody w sercu i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego !!! "Jajkiem będziemy się dzielić wszyscy w domu z kolei, życzyć sobie pociechy,życzyć sobie nadziei." Maria Konopnicka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Witam! biesiadniczko❤️ Gabrysiu,wielkie dzięki za podpowiedź.Martwiłam się kolorami...chyba usłyszałaś moje myśli:) ❤️ Jajka jedzmy na zdrowie i to nie tylko z powodu Świąt Wielkanocnych.Skoro o nich mowa,to i ja dołożę 3 grosze:) Jajka są ważnym elementem naszego jadłospisu,bowiem zawierają cenne i łatwo przyswajalne substancje odżywcze w idealnych proporcjach:13 niezbędnych witamin i minerałów,w tym witaminę A i D oraz witaminy z grupy B. 2 jajka mają ok.150 kcal,a taki posiłek dodatkowo stabilizuje poziom cukru we krwi-dają uczucie sytości na dłużej. ❤️ Miłych zajęć przedświątecznych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biesiadniczka
Do Świąt jeszcze tylko tydzień.Uwijajcie się drogie panie.Jak znajdziecie chwilę na odpoczynek,koniecznie przeczytajcie: "Miłość i przetrwanie"-Dean Omish "Inteligencja emocjonalna"i "Inteligencja społeczna"_Daniel Goleman "Dzika kobieta"_Angelika Aliti "Wartośc kobiety"Marianne Williamson "Radość "_Leo Buscaglia "Księga życia kobiety"_Joan Borysenko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Jak się czuję " Wiesława Szymborska Kiedy ktoś zapyta jak się czuję. Grzecznie mu odpowiem, że dobrze, dziękuję. To że mam artretyzm to jeszcze nie wszystko. Astma, serce mi dokucza i mówię z zadyszką. Puls słaby, krew moja w cholesterol bogata. Lecz dobrze się czuję jak na moje lata. Bez laseczki teraz chodzić już nie mogę. Choć zawsze wybieram najłatwiejszą drogę. W nocy przez bezsenność bardzo się morduję ale przyjdzie ranek. znów dobrze się czuję. Mam zawroty głowy, pamięć figle płata. Lecz dobrze się czuję jak na swoje lata. Z wierszyka mojego ten sens się wywodzi. Że kiedy starość i niemoc przychodzi. To lepiej się zgodzić ze strzykaniem kości I nie opowiadać o swojej starości. Zaciskając zęby z tym losem się pogódż. I wszystkich wokół chorobami nie nudź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiadają starość okresem jest złotym. Kiedy spać się kładę zawsze myślę o tym. "Uszy" mam w pudełku, "Zęby" w wodzie studzę, "Oczy" na stoliczku zanim się obudzę. Jeszcze przed zaśnięciem ta myśl mnie nurtuje. Czy to wszystkie części które się wyjmuje?? Za czasów młodości (mówię bez przesady) Łatwe były biegi, skłony i przysiady. W średnim wieku jeszcze tyle sił zostało. Żeby bez zmęczenia przetańczyć noc całą A teraz na starość czasy się zmieniły. Spacerkiem do sklepu, z powrotem bez siły. Dobra rada dla wszystkich którzy się starzeją. Niech zaciśną zęby i z życia się śmieją. Kiedy wstaną rano "części" pozbierają. Niech rubrykę zgonów w prasie przeczytają.. Jeśli ich nazwiska tam nie figurują. To znaczy ze zdrowi i dobrze się czują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
WITAM W KLUBIE! 🖐️ Gościu,dziękuję za wiersz.Jest mi znany.Taka jest uroda starości...Niezależnie ile liczymy sobie latek,wiek mamy w głowie.Jeśli jesteśmy radośni,życzliwi dla siebie i innych,mamy swoje pasje,dopisuje nam kondycja i zdrowie-----to nie mamy powodu do narzekań.Najważniejsze,że radzimy sobie na co dzień. Krzewimy prozdrowotny stylu życia. Styl życia to 53% i obejmuje zachowania związane: – aktywnością fizyczną – żywieniem – wypoczynkiem – stosowaniem używek (nikotyna, alkohol, środki psychoaktywne – zachowania seksualne – radzenie sobie ze stresem – zachowanie bezpieczeństwa/z sieci/ ❤️ Pozdrawiam wszystkie klubowiczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zawsze mamy wpływ na swoje zdrowie.Czynniki genetyczne mogą powodować dziedziczne predyspozycje powodujące wystąpienie pewnych chorób czy problemów zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Witaj Magnolio! Poruszasz interesujący temat.Dobrze byłoby skupić się na rzeczach ważnych dla naszego zdrowia. Drogie Panie,koniecznie pamiętajmy o witaminach.Są to cenne substancje zawarte w nabiale,owocach,warzywach,mięsie,które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Większość witamin każdy z nas musi dostarczać organizmowi wraz z jedzeniem.Odgrywają one ważną rolę w naszym organizmie,ponieważ odpowiadają one za prawidłowy metabolizm,czyli przemianę materii.Bez nich nasz organizm nie mógłby funkcjonować. Warto tez powiedzieć o witaminach rozpuszczalnych w wodzie a także w tłuszczach__łatwo je przedawkować,bo odkładają się w tkance tłuszczowej. O witaminach i ich funkcjach następnym razem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto wiedzieć
Dzień dobry! Jesli masz problemy z wypoczynkiem w kraju,mozesz zadzwonić na infolinię konsumencką pod nr 0-800 800 008 w godz.900-17:00 od pon do piątku Pomoc znajdziesz -kontakty do innych biur,a także praktyczne porady na www.federacja-konsumentow.org.pl Porad udzielają tez powiatowi i miejscy rzecznicy praw konsumenckich.Patrz na stronę:www.uokik.gov.pl Gdy sprawa dotyczy wyjazdu zagranicznego/np.zaginionego bagazu/,pomocy udzieli Europejskie Centrum konsumenckie tel.0-22 556 01 18 w godz.8;30-16:00od pon do piątku www.konsument.gov.pl W przypadku problemow z liniami lotniczymi,mozemy sie poskarzyc Komisji ochrony praw Pasażerów przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego tel.0-22 520 74 84 www.ulc.gov.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Saro,miało być o witaminach,a tu ...cisza.....cisza..... obiecałaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witam w KLUBIE! Wreszcie dotarłam do klubu.Trochę tu zimno, jak w całym kraju.Czas najwyższy spotkać się w klubiku.Zapraszam. Saro,ostatni Twój wpis "O witaminach i ich funkcjach następnym razem."A zatem czekamy z niecierpliwością . Mam nadzieję,że poukładałaś sobie sprawy.Wiem,ze nie chcesz o tym tu pisać i dlatego czekam na e-mail od Ciebie.Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×