Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Gość drzewko oliwne
Skłonność do depresji mają osoby,które wychowywały się w toksycznej rodzinie, gdzie ojciec i matka byli w konflikcie, gdzie zawstydzanie dziecka stosowano jako metodę wychowania, faworyzowane rodzeństwo, stawiano wygórowane wymagania psychiczne, znęcało się, po udarze mózgu, cierpiących na chorobę wieńcową,cukrzycę,nowotworową, niedoczynność tarczycy, po porodzie podczas menopauzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Saro,nie wiedziałam,że skłonność do depresji jest dziedziczna.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Witam! Drzewko, witaj!Ostatnio słyszałam,że i małe dzieci też chorują na nią.I to jest bardzo smutne. Dzisiaj mam ochotę na relaks i dlatego za godzinę wyruszamy przed siebie.Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Jak zwykle przybywam do klubu by z Wami przywitać się.Jak minął weekend? Wróciliśmy wczoraj.Super. Zafundowałam sobie przepiękny album "Wielcy malarze Renoir" Znalazłam w nim wspaniałe obrazy.Zostały także omówione najważniejsze prace artysty.Dla waszej wiadomości powiem,że co wtorek ukazuje się kolejny tom.Album zawiera 30 części i tworzy prywatną bibliotekę i galerię sztuki od Caravaggia do Rembrandta,od Van Gogha do Rafaela,od Leonarda do Gauguna.Warto zafundować sobie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tegoroczna, 126. Parada Polskiej Konstytucji 3 Maja w Chicago, odbędzie się 6 maja, o godz. 11:30. Parada przejdzie ulicą Columbus Drive w centrum Chicago. Hasło parady 2017: Tadeusz Kościuszko – bohater Polski i Stanów Zjednoczonych ❤️ W tegorocznych wyborach Królowej Parady 3 Maja wybrano; Królową Parady – Julię Szumny. Pierwszą Damę Parady – Katarzynę Kolanko oraz Drugą Damę Parady – Alicję Annę Kawiatkowską. ❤️ Komitet Parady 3 Maja w Chicago, serdecznie zaprasza całą Polonię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Po dłuższej naszej nieobecności ,zapraszam klubowiczki do klubu.Wiem,że jesteście zabiegane, pracujecie w ogródkach,na działkach.I nie tylko...Na pewno kilka minut wygospodarujecie. Co u mnie? Zmagam się ukwiecaniem tarasu. Dużo czasu spędzamy na nim.Co roku dokuczały nam komary.W tym roku posiałam wiele roślin,których one nie lubią. Za radą sąsiadki wsadziłam sadzonki kocimiętki.Ma intensywny zapach mięty,cytryny i żywicy.Przyjemny,intensywny zapach ma też bodziszek korzeniasty.A teraz poszukuję komarzycę.Ponoć liście jej po zgnieceniu pachną kamforą.Najważniejsze by przeganiały te uciążliwe komary.Zobaczymy czy tak będzie.. Pogoda wspaniała,szkoda czasu na siedzenie w domu.Wyruszam do ogrodu.Wpadajcie i piszcie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
gość 2017.05.02 Mam nadzieję,że parada była niezwykłym wydarzeniem.Dziękuję gościu,ze zamieściłaś tę informację.Mam nadzieję,że ktoś z niej skorzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Ojej Gabrysiu jesteś wreszcie.Biegnę do Ciebie .Tak bardzo stęskniłam się za naszymi spotkaniami.Ciągle zaglądałam tutaj,a tu cisza na całego.Nie mogłam zrozumieć co jest jej powodem Masz rację,ze na pewno znajdziemy chwilę. Jak tylko przeczytałam słowo komary,natychmiast przypomniało mi się ubiegłe lato.Dotkliwie nas kąsały.Przez to nasze oczko,ale nie zrezygnujemy z niego.Czego nie robiliśmy?To jest nasza ozdoba.Wiem.że komary nie znoszą aromatu kocimiętki,pelargonii,mirtu,bazylii,mięty,liści pomidora,lawendy. Chętnie skorzystam z Twojej podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Miłe panie,czy znacie nagietek lekarski? .Nie każdy lubi jego zapach,ale ma śliczne kwiatki.Rośnie chętnie w silnym słońcu.Odstrasza komary. Fajnie,że zaczyna coś się tu dziać.,bo już zwątpiłam.Miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witam Cię Saro i drzewko oliwne.!!Jakże miło. Dziękuję,że odezwałyście się.Fajnie ,ze każda z Was coś podpowie. Latem to plaga.Być może w tym roku nie będą ciąć.Oby. Rokrocznie olejkami smarowałam ciało i spryskiwałam włosy.Pryskałam nimi nawet firanki w domu. Jak dobrze pamiętam to na pewno był to olejek lawendowy,waniliowy i chyba eukaliptusowy.Słyszałam,że goździkowy też jest dobry. Idę obejrzeć dziennik..Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny,wieczorem zapalcie świecę waniliową albo kadzidełko o zapachu rozmarynu,rumianku i komary wam nie grożą albo posadzcie zioła,które odstraszą komary: bazylię,lawendę,miętę pieprzową,tymianek,melisę warto też mieć koper włoski wrotycz oprócz komarów,odstraszy także kleszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witam wszystkie mamy/mamusie! Dla Was oraz mojej mamie najcieplejsze życzenia: To wielkie szczęście mieć Ciebie mamo, Ty witasz mnie uśmiechem codziennie rano, jesteś przy mnie gdy Cię potrzebuję, pamiętaj o tym, że bardzo Cię miłuję. Ty tyle miłości włożyłaś w wychowanie, tyle ciepła i nocy nieprzespanych by do snu utulić swoją córkę Anię dziękuje Ci w tych słowach nieokrzesanych za to, że jesteś i wcale nie skrycie dziękuję że dałaś mi to co najcenniejsze - życie. życzę Ci mamo by się ziściły dążenia do wszystkich celów i marzeń spełnienia ale nie tylko tych głośno mówionych lecz też tych na dnie serca utajonych. Drogie mamy!Jesteśmy przy Was,myślimy,pamiętamy. Życzymy Wam uśmiechu każdego dnia,zdrowia,siły by móc walczyć z przeciwnościami losu. Pięknego DNIA MATKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
gość 2017.05.23 dziękuję uwielbiam olejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Witam! Dziękuję ,że zaglądacie.Mnie też zależy na naszych spotkaniach. Myślę,ze w tym roku poradzimy sobie z komarami.Kolejną plagą są kleszcze.Ale i im damy radę. Dzień Matki celebrowałam bardzo uroczyście.Byłam pod wrażeniem.Co roku dzieci zaskakują mnie bardzo sympatycznie.Teraz tak sobie myślę,że mam dobre dzieci. Dziękujemy Gabrysiu za życzenia. Ostatnio zostawiłam gorące żelazko na drewnianym stole.Niestety została biała plama.Bardzo zmartwiłam się,ze zniszczyłam blat.Ale na szczęście ktoś poradził mi bym wyczyściła pastą zrobioną z 2 łyżek sody zmieszaną z 2 łyżką pasty do zębów.Wtarłam tę miksturę w blat ,a potem przemyłam sokiem z cytryny.Po plamie nie ma śladu.Polecam.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedzcie winogron! "Winogron są nieocenione dla naszego zdrowia. Zawierają potas i korzystnie wpływają na serce. Ponadto mają dużo błonnika, a więc sprawdzą się u osób, które cierpią na zaparcia. Co więcej, ciemne winogrona działają antynowotworowo dzięki zawartych w nich flawonoidom. Są też polecane wszystkim tym, którzy chcą zachować młody wygląd"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Witam! Saro ,nie byłabym pewna co do kleszczy.Słyszy się,że są one coraz niebezpieczniejsze.Aż strach myśleć o konsekwencjach. Jestem uczulona na ukąszenia owadów i trochę panikuję.Muszę zaopatrzyć się w jakieś środki.Może są jakieś skuteczniejsze sposoby? Proszę o podpowiedzi. U mnie po burzy,jest czym oddychać.A co u Was? Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny! cieszę się,że po długich powrociłyście do klubu czyta sie się Was z wielkim zaciekawieniem,chyba ne zdajecie sobie sprawy nadal was wypatruję pozdrawiam każdą z osobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witajcie w KLUBIE! Lubię zajrzeć tu i coś przeczytać.Drzewko,gościu___witajcie! Wierzę,że ktos nam coś podpowie odnośnie kleszczy.Poczekajmy Gościu,jest nam miło,że choć trochę lubisz to nasze miejsce,przyłącz sie do nas.Jak widzisz,nikt od nikogo nie wymaga codziennej obecności.Wpadasz do nas w/g możliwości,wolnego czasu. Moja przyjaciółka przeszła na wcześniejszą emeryturę..I wiecie co,stwierdza,że zrobiła błąd bo czas aktywnego życia ma już za sobą.Zaszywa się w domku i nie narzeka,że samotna.Nic podobnego.Poradziłam jej by nauczyła się nowego trybu funkcjonowania.Musi zastanowić się jak będzie organizować sobie dni,żeby nie zamykać się w czterech ścianach. Zamiast nad sobą ubolewać,to każdy musi sobie powiedzieć,że emerytura to wreszcie czas na poranki przy kawie,spacerki albo ćwiczenia na Orliku ,basenie,działce,w ogrodzie. A może jest to czas na spędzanie czasu z wnukami i dawać im to,czego ich zabiegani rodzice dać nie mogą.Ale nie dajmy zapędzić się do wielogodzinnej pracy __chyba,że lubisz i chcesz . Ne przemęczajmy się,bądźmy dla siebie dobre,rozpieszczajmy się.realizujmy swoje marzenia,plany,a przede wszystkim myślmy o wypoczynku.A zatem czerpcie radość każdego dnia !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Sara -zuch dziewczyna.Świetna rada.Skorzystałam.Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Witam zaglądające do klubu! Gabrysiu,wywołałaś mnie do "tablicy",wiec jestem.Masz rację,że każda z nas wreszcie musi wrzucić na luz.Dzieci dorosły,my na emeryturze lub tuż i czas na luzik.Teraz czas na nas. Faktycznie bywa i tak,że nasze dorosłe,kochane dzieciaczki wkręcą nas w stałą opiekę nad swoim dzieckiem.Babcia/dziadek pędzą co tchu do nich , zapominając o sobie,.nie tędy droga moje kochane.Pomagać tak,jak najbardziej,ale ne fundować sobie etatu.Owszem,mamy wiedzę,mądrość ale nam od życia tez się coś należy.Musimy być asertywne.Pomagać tak,ale nie uwikłać się w ciężką pracę,odpowiedzialność.A przy okazji dziadkowie muszą wysłuchiwać wszelkim zakazom ,nakazom,trzeba sprostać wymaganiom córki/syna-synowej__tego nie wolno,zabrania się itp. Śmieszą mnie oni,nie maja zielonego pojęcia co jest dobre dla dziecka.Na miejscu niejednej mojej koleżanki-babci powiedziałabym stop.Skoro jesteś taka opiekuńcza,to dlaczego nie ma ciebie przy swojemu dziecku.Co jest ważne w życiu? A do babci /dziadka zawsze przyjść możesz ...Mam prawo mieć święty spokój. Rozpisałam się,bo mam to w rodzinie.Moja mam nigdy nie ma czasu dla siebie i zero wdzięczności.I na tym zakończę swoje wywody.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Drogie Panie! Wrzućmy na luz.Teraz my!Bierzmy się za siebie.Nie odkładajmy naszych zmian i pasji na potem.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Kobietko,kim jesteś? Jaka jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
KOBIETA to anioł na ziemi, ma w sobie siłę przetrwania. Piękna twarz w słońcu się mieni, szczęśliwy, co wart jej oddania. Życie nie zawsze ma wspaniałe, los kręte ścieżki przed nią stawia. Poniższy wiersz znalazłam w sieci. W życiu do celu dąży wytrwale, nie jednej radości sobie odmawia. Nie żąda dla siebie zbyt wiele, jej wiara w ludzi jest prawdziwa. Pragnie od życia tak niewiele... Chce być kochana i szczęśliwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witajcie! Saro,drzewko owocowe,goście! Muszę przyznać Saro,że długo tu wczoraj zabawiłaś.Masz rację.Musimy wyważyć,jaką pomoc zaoferujemy i na jakich zasadach.Na pewno my już nic nie musimy.Jedynie możemy.Jeśli młodzi nas tylko krytykują,są niezadowoleni i wciąż mają jakieś ale,to w/g mnie nie angażujmy się.Jest tyle osób bez pracy,niech zatrudnią opiekunkę,zapłacą ,a nam rzeczywiście dadzą święty spokój.Czasami jestem zbulwersowana ich podejściem.Nic na siłę. Wiele z nas uwielbia taniec.Proponuję zafundować sobie wakacje z tańcem.Skorzystajmy z 6 dniowego pobytu w Domu pod Lipą w Silnej Nowej /Wielkopolska/organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Osobistego,który jest w lesie,blisko jez.Chłop. Wejdźcie na stronę www.taniec.info.pl---więcej informacji.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Witam w klubie! Poruszacie ważny temat.Każda z nas ma własne zdanie na ten temat.Relacje w dużej mierze zależą od dorosłych.Jeśli matka/ojciec dziecka jest zazdrosny o więź między ich dzieckiem a dziadkami,to na pewno zawsze ucierpi dziecko.Mądry rodzic to taki,który dobro dziecka stawia na pierwszym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Radzę do minimum oferować swoją pomoc ,bo i tak nikt tego nie doceni.Możemy tylko spotykać się z pretensjami.Zaoszczędźmy tego sobie.Niech roszczeniowi rodzice zaczną więcej sami od siebie wymagać.Niech dają dziecku wzorce godne do naśladowania i więcej czasu spędzają z własnymi dziećmi. Dziadków tez to ucieszy i będą przynajmniej mieli więcej czasu dla siebie.Tym bardziej,że jest wiele oferowanych form spędzania czasu dla seniorów.Z tym tańcem jest super propozycja.Dla mnie to trochę za daleko.Może kiedyś...Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witam! drzewko oliwne🖐️ Masz rację.Tak trzymaj.Popieram. Nie mam dzisiaj w ogóle czasu by pogawędzić.Wpadłam na chwileczkę by z Wami przywitać się.Mam nadzieję,że póżniej znajdę dłuższą chwilę i" posiedzę" w klubiku.Do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA555
Witajcie! Gabrysiu,zwolnij, Uwielbiam Boże Ciało-jedno z kolorowych świąt.Uczestniczyłam w uroczystości.Na trasie procesji domy,ulice i kapliczki były pięknie ozdobione.Podziwiałam piękne dywany z płatków kwiatowych..U nas na ołtarzach przeważają zioła,chociaż kwiatów tez jest dużo.Procesja wyruszyła do czterech ołtarzy,które symbolizują cztery ewangelie,cztery żywioły i cztery strony świata.Po uroczystościach ludzie urywali sobie gałązkę brzozy z drzewka przy ołtarzu i zabierali do domu.W moich stronach rodzinnych tego nie robimy.Co rejon,to tradycja. Życzę radości w ten dzień!Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×