Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabrysia55

Klub pan po 50-60-tce...

Polecane posty

Gość SARA 50
No i cisza! Ostatni mój wpis i koniec.Oczywiście ,że trudniej jest zatrzymać się na chwilę,szybciej wychodzi nam na skype/telefon.A może jednak wpadniecie tu? Poczekam na Was:) dzisiaj upiekłam wspaniały,łatwy placek porzeczkowy.Chcecie przepis? Pewnie tak. 1 szklanka porzeczek+4 jajka+1/3 szklanki oleju+1/2 szkl.cukru+1 op.cukru waniliowego+1,5 szkl.mąki+1 łyżeczka proszku do pieczenia+4 łyżki pudru+1 łyżka soku malinowego Piekę 40-45min w 180C.Po upieczeniu ucieram cukier puder+sok malinowy+2 łyżki gorącej wody i dekoruje zimno ciasto.Pychotka. Zapraszam na placek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Witam Cię Saro.Niestety,jak Ci wiadomo,nie jestem w stanie przebywać. z Wami jak dawniej.Już to mówiłam,ale będę bardzo starać się. przepis na placek wyśmienity.Jutro upiekę,zobaczę czy wyjdzie... Słuchajcie Panie,mam zapytanie.Wiem,że wszyscy emeryci i renciści mogą legalnie dorabiać.Niestety mój pracodawca jest innego zdania.Proponuje mi pracę bez umowy.Mam obawy,czy to nie jakiś krętacz.Praca extra,ale ten facet jest pod znakiem zapytania.Nie chcę podejmować decyzji dopóki nie upewnię się,że nie ma racji.Poradzcie mi.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witam w KLUBIE! Cieszy mnie to,że zaglądacie do klubu.Wczoraj usiłowałam wpisać parę słów,ale niestety miałam problemy z wysłaniem.Dzisiaj jest ok. Zasięgnęłam informacji odnośnie pytania drzewka. Emeryci,którzy osiągnęli wiek emerytalny ,mogą dorabiać bez ograniczeń.Emeryci na wcześniejszych emeryturach ,a także renciści podlegają limitom zarobkowym.Jeśli nasze zarobki przekroczą 3047.50zł ,to ZUS zmniejszy nam świadczenie emerytalne.A jeśli przekroczymy 5659.70zł/brutto/,to ZUS niestety zawiesi nam wypłatę.Na umowie o dzieło można dorabiać bez ograniczeń niezależnie od naszego świadczenia. Drzewko,najlepiej przejdź się do ZUS-u i tam upewnisz się.Moim zdaniem twój przyszły szef wprowadza Ciebie w błąd. Szukając pracy,powinniśmy mieć się na baczności,czy czasami nie są to fałszywe ogłoszenia zamieszczane przez oszustów.Uważajcie.. Życzę dużo słońca ! Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Witam Cię Gabrysiu! Dziękuję! Jak tylko znajdę chwilkę,odezwę się.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witam Panie! drzewko:) Saro znalazłam świetny przepis.rewanżuję się dzisiaj. Składniki 2 szkl. oczyszczonych z szypułek czerwonych porzeczek + kilka gałązek do dekoracji 20 dag mąki ziemniaczanej 10 dag zmielonych migdałów 20 dag cukru lub 4-5 łyżek płynnego miodu 4 jajka 25 dag masła lub oleju kokosowego 1 łyżeczka bezglutenowego proszku do pieczenia lub sody oczyszczonej szczypta soli qew. zapach migdałowy 2 łyżki cukru pudru płatki migdałów i listki mięty do dekoracji zmielone orzechy i olej kokosowy do foremki Sposób przygotowania 1. Jajka umyj, rozbij, oddziel żółtka od białek. Masło utrzyj z solą, gdy będzie miękkie i puszyste, domieszaj stopniowo cukier (lub miód). Następnie maślaną masę utrzyj z pojedynczo dodawanymi żółtkami. Białka ubij na pianę. Reklama 2. Mąkę wymieszaj z migdałami, proszkiem i solą. Porcjami dodawaj do ucieranej masy maślanej. Domieszaj zapach, a na końcu pianę z białek. 3. Nagrzej piekarnik do 170 st. C. Podłużną foremkę cienko posmaruj olejem, posyp orzechami. Przełóż 3/4 ciasta, wyrównaj wierzch. Posyp oczyszczonymi porzeczkami, przykryj resztą ciasta. Wstaw do piekarnika, piecz ok. 60 minut. Wyjmij i zostaw do ostygnięcia. 2 łyżki cukru pudru utrzyj z 1 łyżeczką wrzątku. Lukrem posmaruj ciasto, udekoruj migdałami, gałązkami owoców i miętą. Życzę miłej niedzieli. P.S.Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/kuchnia/news-orzezwiajaca-kostka,nId,2411224#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Witaj Gabrysiu! Jak powiedziałam,tak zrobiłam.Wiem wszystko, miałaś rację.Dzięki. Super,że podesłałaś nam link na przepisy,ale i ten jest praktyczny i prosty.Widzę,że im jestem starsza,tym częściej piekę i goszczę przyjaciół i młodych.Teraz jak człowiek ma sprzęt,to przecież nie narobi się.Wszystko robi się błyskawicznie__tylko działać.Tylko chęci potrzebne.Takie małe a cieszy...:) Ostatnio zrobiłam sobie wywar na mszyce.Prosty i skuteczny.Wystarczyła cebula i czosnek .Codziennie spryskuję.Odwar nie tylko zwalcza mszyce,ale także zabezpiecza moje kwiatuszki na zaś.Jeśli ktoś będzie zainteresowany przepisem,chętnie służę.A teraz uciekam do pracy.Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witam w KLUBIE! Cieszę się,ze moje rady/przestrogi komuś są przydatne. Dzisiaj ostrzegam byście nie dali się naciągnąć na fałszywe ubezpieczenia.Oszuści sprzedają fałszywe polisy,podszywając się pod agentów firm ubezpieczeniowych.Ich ofiarami są niestety osoby starsze.Nie dajmy się oszukać.Rzekomy agent ubezpieczeniowy odwiedza nas w domu.Namawia nas do zakupu polisy na życie.Poproście o okazanie pełnomocnictwa Towarzystwa Ubezpieczeniowego oraz o podanie ID.Zadzwońmy na infolinię towarzystwa i zapytajmy,czy współpracują z x..agentem. Informacje znajdziemy na stronie www.rf.gov.pl Ekspert d/s ubezpieczeń dyżuruje P-P w godz.8:00-18:00. Pogodę mamy super i z tego bardzo się cieszymy.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Wstąpiłam do klubu choć na chwilkę.Jestem dzisiaj bardzo zmęczona.Zaliczyłam długa przejażdżkę rowerową.Czuję,że wszystkie narządy usprawniłam fizycznie.Ostatnio lekki zastój.A dzisiaj dałam sobie w kość.Dlatego przysiadłam sobie tu i odpoczywam.Zapraszam na pogawędkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Witaj Gabrysiu! Co za dzień:słońce świeci,bezwietrznie i radość w duszy.Niewiele mi trzeba jak widać.Mam chwilkę ,więc też przysiądę na chwilkę.Podzielę się swoją i nie tylko moją radością. Wczoraj oglądałam tenis Łukasza Kubota z Brazylijczykiem M.Melo.Przeżywałam jak tysiące/miliony Polaków.Co za emocje...Piękne zwycięstwo,łzy szczęścia.Gratuluję im z całego serca tego zasłużonego zwycięstwa.Coś wyjątkowego!! To tyle chciałam powiedzieć ,a teraz uciekam życząc Wam słonecznej niedzieli! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Gabrysiu,wyruszyłaś już na przejeźdżkę rowerową? Masz rację,że duma nas rozpiera.Nasz rodak najwyżej! !Kubot w parze z Melo mistrzami w Wimbledonie!Trudna droga,ale pokonana!Wielka rzecz w sporcie.Gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i znów cisza rozumiem ,czas na urlop przesyłam pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Wpadam na chwileczkę by was przestrzec przed oszustami,którzy udają prokuratora,oficera CBŚ i innych funkcjonariuszy.Podszywają się pod policjantów lub oficerów śledczych.Ostatnio oszuści najczęściej dzwonią i podają się za policjanta,często z wydziału zwalczania oszustw"na wnuczka",prokuratora kierującego specjalną grupą śledczą,oficera CBŚ.Jeśli otrzymałaś podejrzany telefon zadzwoń :22 603 32 22. Wciąż na Was czekam ,kiedy wpadniecie tu.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Dzień dobry! Moi przyjaciele ostrzegają mnie,to i ja na temat oszustów powiem dzisiaj więcej. Oszuści działają na "grupę wsparcia" Zdobywają numery telefonów do samotnych starszych osób i dzwonią zwykle w soboty ,niedziele.Twierdzą ,że są członkami grupy wsparcia dla seniorów,zapraszają na spotkania.Po 2-3 tyg. dowiadują się,że na kolejne spotkania mogą przyjść tylko jeśli kupią jeden z b.drogich produktów sprzedawanych przez organizatora.Organizatorzy udają życzliwość i np.oferują zakupy na raty.Tak naprawdę to chodzi o wzięcie kredytu. Uwaga!Na tej samej zasadzie działa sekta. Postaram się uzupełniać swoje informacje.Liczę,że ktoś dołączy się do mnie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Drzewko oliwne,witam Cię w KLUBIE. Poruszasz ważne rzeczy.Pisz o tym by przestrzec nas od oszustów. Brakuje mi trochę czasu.Dużo czasu poświęcam na przetwory.Przyszłam już z ogrodu.trochę chmurzy się,czyżby deszcz w drodze?Nieważne,niech popada.Wracając do ogrodu--szukam kontaktu z przyrodą każdego dnia.Potrzebuję kontaktu z naturą.Tak już mama od dzieciństwa.Na oknach moje pelargonie pięknie kwitną.Nie czują zbliżającej się jesieni. Teraz zakładam skrzynkę z ulubionymi ziołami.Pamiętam o drobnym drenażu i lekkiej ziemi.Przez całą zimę będą sobie stały na parapecie wewnątrz,i będę skubać je do moich potraw..Lubię ich zapach. Zachęcam was do ich uprawy.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Dzień dobry Gabrysiu! Masz rację,musimy wszystkich ostrzegać.Robię to jak widzisz. Dzisiaj chciałabym ostrzec na oszustwa na wdowę z dzieckiem. Do siedzących starszych osób /np.na skwerach,w parku itp/przysiada się sympatyczna kobieta z małym dzieckiem.Po wstępnych kłamliwych zdaniach,kobieta zaczyna się zwierzać,że jest jej ciężko i prosi o pożyczkę,bo spóźnia się zasiłek.Mieszka rzekomo w pobliżu i codziennie przychodzi w to miejsce z dzieckiem i lada dzień odda dług.Gdy tylko naciągnie kogoś na pożyczkę,znika i nigdy się już nie pojawia w tym miejscu.Wcale nie jest wdową. Uważajmy na takie osoby.Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
U mnie przez cały rok rośną w doniczce bazylia i mięta.Ja też lubię ich smak i aromat,nie wspominając o ich zdrowotnych właściwościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia555
Witaj drzewko oliwne! Uf,czytam Twoje posty i skóra cierpnie.W moim mieście chodzili rzekomi wolontariusze z wymyślonej organizacji zajmującej się pomocą dla seniorów.Ci oszuści byli mili i oferowali swoją pomoc.Niestety już po jakimś czasie okazało się,że z domu zginęły cenne rzeczy,pieniądze.Uważajmy..Mogą także zaoferować nam charytatywne paczki,za które wołają opłat. Na szczęście w moim mieście długo nie byli,zajęli się nimi. Nas poinformowano,że wszystkie fundacje i stowarzyszenia są zarejestrowane w Krajowym rejestrze Sądowym.Możemy je sprawdzić w internecie na www.ems.ms.gov/.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu(po nazwie,siedzibie,numerze)..Wolontariusze nie pobierają żadnych opłat..Jeśli ktoś nam oferuje pomoc,poprośmy tę osobę o dokument . Drzewko,ostrzegaj nadal.Dziękuję. P.S. Dzisiaj robię zapasy z papryki.Uciekam do pracy.Do zobaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Gabrysiu ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia 555
Drzewko oliwne,dlaczego nic nie piszesz? Jesteś informatorką w ważnej sprawach.Pięknie,ze chce Ci się w ogóle ostrzegać. Znasz moją sytuację,jest mi trudno przesiadywać na kafeterii.Wpadam od wielkiego dzwonu by co nieco poczytać od Ciebie i innych.A tu luka w odwiedzinach.Każdy z nas ma wiele obowiązków i dlatego nie mam do nikogo pretensji.Pozdrawiam.Cieszmy się jesiennym słoneczkiem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Witajcie! Gabrysiu,już informuję! Fałszywi urzędnicy pobierają opłaty za deszczówkę,nieodpowiednie pojemniki na śmieci,wycięcie drzewa,brak przeglądu budynki i inne. Zapamiętajcie! nie ma przepisów,które nakazywałyby płacić mandat od ręki.Sprawdzajcie informacje----zadzwoń do urzędu Gminy.Działa też infolinia Rzecznika Praw Obywatelskich 800 676 676 wt.pt 8-16:00. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prasa uczula nas byśmy nie dali się okraść na Wszystkich Świętych. Jeśli zachowamy ostrożność,możemy zabezpieczyć się przed kradzieżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamięć
Święto Zmarłych to na szczęście jedna z tych tradycji,które nadal są żywe.Spotykamy się z krewnymi,odwiedzamy groby naszych bliskich. Ważny tez jest jutrzejszy dzień-ZADUSZKI.To wtedy modlimy się za dusze bliskich. Przekazujmy tę wiedzę swoim dzieciom,wnukom,prawnukom i zaszczepmy piękną tradycję zapalania znicza na grobach,których nikt już nie odwiedza. Pamięć nie powinna umierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drzewko oliwne
Mikołaj śmieje się od ucha do ucha i wszystkim życzy pogody ducha na co dzień i od święta, niech każdy o tym doskonale pamięta. Życzę aby marzenia Mikołajkowe przerodziły się w rzeczywistość.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia 555
Drzewko oliwne,witaj w Klubie! Fajnie,że jesteś. Okoliczności nie sprzyjają mi do systematycznych rozmów.Mimo to staram się jak mogę. Dzisiaj chciałabym podać przepis na tradycyjną,łatwą potrawę na święta.Będzie to groch z kapustą. Składniki:1 kg kapusty kiszonej+2 cebule+1/2 szklanki łuskanego grochu+4 łyżki oleju+2 liście laurowe+majeranek+sól+ziarenka pieprzu+pieprz mielony 1.Groch przepłukać na sicie,wsypać do garnka i zalać zimna wodą.Odstawić na 12 godz.,po czym ugotować w świeżej wodzie do miękkości. 2.Kapustę kiszoną lekko przepłukać,jeśli jest zbyt kwaśna,a następnie drobno posiekać,przełożyć do garnka i zalać ok.1/2 l wody.Dołożyć 1-2 łyżeczki majeranku,1/2 łyżki ziarenek pieprzu oraz liście laurowe i ugotować do miękkości. 3.Cebule obrać i posiekać,po czym zeszklić na oleju.Do ugotowanej kapusty dołożyć cebulę oraz osaczony z wody groch.Całość wymieszać,doprawić solą oraz pieprzem mielonym i gotować razem ok.20min.Kapustę podawać oprószoną majerankiem.Życzę smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia 555
Dedykuję wszystkim:"Człowiek - maleńka,osobliwa istota". cz.1 Człowiek — maleńka , osobliwa istota. Żyje i umiera między kamieniami a betonem. Wciąż w pośpiechu na swoich krętych drogach. Ma kłopoty z ciśnieniem krwi, Dokuczają mu wątroba i serce. Zawsze jest w poszukiwaniu czegoś , pełen problemów, Ale najczęściej, zanim je rozwiąże , już nie żyje. Człowiek jest i będzie zawsze w swoim najgłębszym Jestestwie poszukujący. Tęsknota za utraconym rajem jest wpisana w jego serce. Ludzie szukają przez całe życie swoje życie, na wielu, Często okrężnych drogach, bezdrożach i manowcach. Szukają jakiegoś zbawczego portu, stołu z chlebem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia 555
cz.2 I winem, serca i życzliwej dłoni. Cichej obecności kogoś, która trwa Nawet wtedy, gdy zamilkną słowa. Życie jednak uczy nas , że ludzie są dla innych Tylko przejściowym portem. Tylko czasową przystanią, obojętnie Jaka by była piękna i pociągająca. Poszukujemy wszyscy, świadomie albo też i nieświadomie. Szukamy tego wielkiego prądu, który by nas przeniósł na Inny brzeg, do ostatecznego portu. Tam, gdzie już na zawsze będziemy bezpieczni. Do przystani pełnej światła i miłości, którą nazywamy Bogiem. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA 50
Piękny wiersz Gabrysiu! Miło tu zajrzeć,ale ludziom nie chce się udzielać.Są zabiegani,obowiązki i nie starcza czasu na nic.Piszę tu we własnym imieniu.Lubię wchodzić na fora by poczytać coś ciekawego.A z naszym klubem ostatnio miałam problemy.Zmieniłam komputer i nie moglam odnależc tej strony.W tamtym miałam w ulubionych.Wreszcie dzisiaj na spokojnie weszłam bez problemu. Faktycznie dawno tu nas nie ma.Proponuję "spotkać" się wirtualnie.Wyobrażcie sobie,ze jeszcze do niedawna gardziłam pieczarkami.Być może na małe w domu.A teraz zmieniłam zdanie. 1.Zawierają 12 razy więcej silnego przeciwutleniacza niż kiełki pszenicy. 2.Regulują poziom cholesterolu. 3.Poprawiają nastrój i pomagają schudnąć.Ograniczają apetyt na słodycze i mączne produkty./Coś dla mnie/ 4.Są dobrym źródłem witaminy D,żelaza 5.Zapobiegają nowotworom. I to by było na dzisiaj.Żegnam i pozdrawiam 4.Są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×