Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

suri

a my rodzimy w sierpniu 2007!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Mama i ja - Dawd ma 12 tygodni i jeszcze sę nie przekręca z brzuszka na plecy. Ale jak porównuje z innymi dzieciaczkami to moj zaczyna wszystko 2 tygodie póżniej, wię póki co czekam cierpliwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) pusto się robi bo i maluchy coraz bardziej absorbujące :p u nas mały problem mały się tak przyzwyczaił do spacerów, że przychodzi 11-12 i jak nie jesteśmy na dworze to mamy rykowisko w domu :p kurcze a tu od dwóch dni zimnica. Dziś go ubrałam w zimowy kombinezon i na dwór bo w domu mi śpi po 30 minut i to jak go wybujam w foteliku. Co do nocek to nie narzekam chociaż widzę, że co niektóre to mają całe nocki dla siebie (i mężów) :p nasz Filip idzie spać o 20 wstaje 12-1, potem następne karmienie 4-5 i następne od 7. Potem albo zasypia albo się z nim tłukę po domu do 9 :D Widzę, że zaczyna wyciągać rączki ale chyba jescze nieświadomie. Od tygodnia mieli paluchy w buzce, no iładnie sobie po swojemu gaworzy. Najwięcej w nocy:D Gosia co do spirali i tego , że mąż czuje druciki to mój też ostatnio marudził \"że coś go obciera\" bądz \"kłuje\" ale to chyba raczej siła sugestii niż rzeczywistość. Czytałam , że jednej laski mąż też narzekał i ona poszła do gina żeby podcioł jej te nitki. Gin powiedział, że wszystko jest ok i nic podcinać nie będzie, a ona ma powiedzieć że były podcinane. Tak, też zrobiła i od tej pory mąż już nie czuł żadnych nitek ani nic go nie obcierało ;p JA mam czasami schize, że mi się ta spirala przesunie ale bądzmy dobrej myśli :) Kurcze tak patrze na tabele i widze, że wasze dzidki to ładne wielkoludy :D nasz był przed wczoraj ważony i waży 4700 (8 tydzień). Wzieliśmy skierowanie do poradni słuchu i do urologa. Za dwa tygodnie wybieramy się do okulisty. Jestem ciekawa co robią już wasze maluchy. Co robią trzy miesięczniaki i dwumiesięczniaki :) Uciekam Papapatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... poprzednio udało mi się tabelkę tylko wkleić, bo mały dzisiaj strasznie niespokojny dziękuję za zdjęcia mailem, te z fotosika też oglądałam - badeve - Kubuś śliczny bardzo :) byliśmy u lekarza - wreszcie został zaszczepiony na te wszystkie dzikie choroby, na które ze względu na anemię odmówiono nam szczepienia wcześniej. Waga = nieco ponad 6 kg, czyli w 5 tygodni 1250g - chyba dobrze :). Główka rośnie, klata trochę wolniej. Pielęgniarka uparcie odmawia zmierzenia długości przed upływem 6 miesięcy, więc długość z tabelki to wynik pomiarów mojej teściowej. Szczepienia zniósł dzielnie, jakkolwiek cały dzień jest marudny i niespokojny. Jak wróciliśmy do domu miał trochę podwyższoną temperaturę (37,6), ale na szczęście szybko spadła i jest w normie. Dostaliśmy też skierowanie do neurologa, które wyprosiłam u pediatry, bo ona to jakoś szczególnych wskazań nie widziała... Ale dała - dla świętego spokoju. A jeszcze jak czekaliśmy przed ważeniem, to tak ślicznie się do mnie uśmiechał, wręcz się śmiał i gadał :) Pielęgniarki oczywiście nie mogą wyjść z zachwytu - że jaki duży, jaki ładny i jaki pogodny :) Jak wróciliśmy do domu, to niestety dopadło małego jakies zaparcie. Męczył się biedaczek strasznie - nie wiem czemu, bo wydaje mi się, że nie jadłam nic takiego, co mogłoby mu aż tak zaszkodzić... W każdym razie, jak już z niego wyszła kupa, to poprawa samopoczucia była znaczna :), ale jakaś niespokojność jeszcze została. Aha - mam dylemat. Dostałam od ginekolog Cerazette - i zastanawiam się, czy wykupić i czy stosować...? Pytałam się o to też pediatry i powiedziała, że ta pigułka jest ok... Z jednej strony - antykoncepcja kłóci się z moimi przekonaniami, a z drugiej, bardzo nie chciałabym mieć teraz następnego dziecka. Przynajmniej dopóki nie mamy większego mieszkania a ja innej pracy niż mam. A szanowny małżonek pojechał w świat, skutecznie unikając rozmowy. Jakkolwiek go to nie ominie. No i jeszcze pytanie - czy bolą Was plecy? Ja ostatnio mam z tym straszne problemy. Najbardziej odczuwam jak kąpię małego i w nocy, jak leżę na boku karmiąc... Pediatra pozwoliła mi stosować maści. Mam nadzieję, że pomoże, bo boję się, że przez te bóle za chwilę przestanę normalnie funkcjonować :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiafrancja - wszystkiego najlepszego, sto lat, sto lat .... Mój mały wczoraj skonczył 3 miesiące i tez się nie przewraca. U każdego jest inaczej. Jedne wcześniej drugie później zaczynają się przewracać więc jak narazie to się nie przejmuję. NovemberRain - Ja jestem wrogiem tabletek anty. bo to w końcu hormony, ale spirali nie chcę a prezerwatym mój luby nie znosi. Więc postanowiłam że spróbuję tabletek :( Też nie chcę teraz dziecka następnego. Może za trzy lata pomyślę. Co do pleców to też mnie bolą. Czasem nie mogę wziąść głębszego oddechu bo mnie tak boli. Ale ja wogóle mam problemy z kręgosłupem, basen by mi się przydał. Fajny jest ten Język niemowląt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synuś czasem sie przekręca z pleców na bok, z boku na plecy to się obraca od 3-4 tygodnia, z brzucha na bok notorycznie, bo nie lubi leżeć, ale muszę się pochwalić, bo ostatnio po kąpieli, jak go oliwiłam, to oderwał prawie cały brzuch od podłoża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja na chwilke korzystam bo mala spi a dzisiaj znowu marudna caly dzien byla :) bylam dzisiaj u lekarza na kontroli i wszystko jest ok, blizna sie slicznie goi,nie ma zadnej nadzerki itp. :) pytalam sie o antykoncepcje i moj lekarz wlasnie odradzil mi te tabletki bo wiele pacjentek na nie sie skarzylo , poniewaz caly czas plamily i zle sie po nich czuly a poza tym jakas dawka hormonow zawsze moze przedostac sie do mleka, na spirale tez musze poczekac okolo 1 roku bo mialam cc i pozostaje mi gumka jedynie dopoki karmie piesria :) a dzisiaj byla u mnie fryzjesrka i pozbylam sie odrostow i troszke wloski podcielam i juz czuje sie o wiele lepiej :) I chcialam jeszcze naoisac ze wszystkie Kubusie są śliczne :) i jakie duze juz te brzdace :) moja przy waszych to nie dosc ze chucherko to duzo mlodsza bop urodzila sie dopiero 5 wrzesnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Gosia wszystkiego najlepszego. Przede wszystkim pociechy z dzieci i mężą 🌻🌻 Smiglo o tym ze spierali nie wolno po cesarce to nie slyszalam. A co do tych tabletek to tez mi lekarka dala je ale wywalilam recepte bo jednak sie boje. To jakas nowość więc na dużych dziciach nie przebadane, wole nie ryzykowac. Mój jutro ma dwa miesiące i też się nie przewraca ale rzadko leży na brzuszku bo nie lubi. Ale głowke podnosi wysoko i nózki tez. Najgorszy ten katarek, chyba to jednak alergia po mnie. Biedactwo moje. Ciagle ten nosek zapchany i ciagle nie zaszczepiony. Dobra zmieniam tabelke i czas spac. NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ molinezja 22.07.2007.....2700 (6)....53(60)....Kraków.......Bartek moonisia...26.07.07.........3420.....53.......Poznań.... ...Zuzanna mama-i-ja...28.07.07........3400(ok.6)..54(ok.62)...Biał ystok..Kubuś SoldeLuna.....29.07.07(12tyg).....2890(6690)......53(60) .... Warszawa....Dawid Józef NovemberRain...29.07.07...3190(6090)....54(640...Warszaw a...Cyryl pluszka.....31.07.2007.......3500 (ok6,5kg)..60 ...Rypin..... Szymon gosiafrancja 03.08.2007......4.570(7.33kg)..54.5(63cm)...Francja.....Nico las Andrè arbuzka1.... 09 08 2007 ......2800(5200)....... 54 ...Gdańsk ......Wiktoria Agnieszka31..17.08.2007....3600 (6400).......54.(63).......Leżajsk. .....Marcel Agunia81......19.08.2007r....4.000........57....Kraków.. .....Tomasz Dragonka73..19.08.2007r...4.100 (6kg)..52 (62)...Wroclaw/usa...Kacper marlencia26..20.08.2007...4070..(5500)...53(57)...Niemcy .. ...EMILY myszka24 21.08.2007.....3600 (5100)....56........Łódź......Beniamin ankakoza.....24.08.2007......3680(6200)....53....Wrocław . .....Jakub badeve..... 27.08.2007.......4050(ok 5kg)........58.......Jasło.. .......Jakub zona_mundurowego....27.08.2007....3200.....51.....Łobe z........Filip misiakówna.... 29. 08. 2007.....4250(ok 6700)........60.....Szczecin.......Ola julianna29.....30.08.2007...3150(3880).....50..Warszawa ..Michalina halinamalina..30.08.2007....3490 4,6...............Hubert smiglo7...... 05.09.2007......4150(4860)......59(62).......Wrocław......Do minika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankakoza-moj jeszcze starszy i ciągle nie zaszczczepiony pprostu ciągle ma cos nie tak albo oczko zaropiale albo katarek tez chyba ma jakąs alergie juz sama niewiem kiedy go zaszczepie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane co do książki \"jezyk niemowląt\" przeczytałam ją wczoraj( to co dla mnie najważniejsze) i zaczęłam od wczoraj stosować.........i coż moge powiedzieć- dla mnie REWELACJA!!! Jakbym wczesniej wiedziała, że taki system trzeba prowadzić to od samego początku by tak było, swietnie opisany świat niemowlaka, rodzaje płaczu, jak ma wyglądać jego dzień......mały przespał noc z 2 karmieniami ale spał do 7- jak nigdy... zaczęłam oduczać małego zasypiania przy piersi, nie powiem- krzyk jest straszny, ale dzięki radom z tej książki daję sobie radę..płacz nie trwa zazwyczaj dłużej jak 20 minut..najperw mąż patrzył na mnie z wyrzutem, że męczę kubusia, ale potem mu wyjaśniłam, że ja bym tak długo nie pociągneła, a potem z oduczaniem byłoby coraz gorzej wg tej książki mój kubuś jest typem wrażliwca- pasuje jak ulał..pisza tam o fajny sposobie uspokajania- który działa nawet na mojego małego terrorystę- zresztą ktonie czytał- to polecam moj kuba też tak rekordowo nie przybiera na wadze..po jego 2 miesiącu( w nastepnym tygodniu) ide do lekarza na kontrolę więc się okaże co i jak...ale myśle że ok 6 kg bedzie mam wielką nadzieję ,że ta księżka mi pomoże kubuś zasnął po 15 min płaczu....ale najważniejsze, że śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane mamusie- na początku gratuluję tak wspaniałego przeżycia, jakim jest macierzyństwo. Ja mam już 8 miesięcznego synka i co pewien czas wyprzedaję rzeczy, które są mi już niepotrzebne. Może któraś z Was będzie zainteresowana: wystawiam leżaczek Fisher price, laktator medela, matę edukacyjną i inne rzeczy. Mojemu synkowi te rzeczy już nie posłużą, ale może którąś w Was coś zainteresuje. Serdecznie zapraszam i życzę wiele zdrówka dla Was i Waszych pociech. Podaje przykładowy link- jeśli ktoś będzie zainteresowany to wejdzie w : pokaż inne przedmioty sprzedającego”. http://www.allegro.pl/item259232323_lezaczek_fisher_price_kick_and_play.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluszka już ci wyjaśniam..... zasypianie przy cycku dla mojego kubusia jest złe, ponieważ ten jegomość nie zna umiaru...pije , pije..pije aż w końcu się przejada- co powoduje ulewanie a czesem wymioty( zona mundurowego przez to przeszła)...przez takie przejadanie mój kuba nie spał prawie w ogóle w dzień, płakał ja myślałam że on che jeść a on się do piersi tk przyzwyczaił, że siedziałby na nim cały dień( i tak było) a tak na prwdę on był zmęczony jeśli mały usypiałby mi szybko przy piesri to nie ma problemu..w moim wypadku niedługo skończyłoby się to wszystko moim załamaniem i spadkiem wagi kubusia....więc stąd takie drastyczne kroki....:) trudno ale już po pierwszym dniu widzę, że kuba zasnął rano i spi nadal..ale go obudzę bo trzymam sie 3 godzinnej doby kubusia-wszelkie zmiany mogą się na moim wrażliwcu źle odbić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pluszka - ja tej książki nie czytałam(jeśli ktoś miałby może wersję elektroniczną to ja bym bardzo prosiła), ale wydaje mi się, że zasypianie przy cycku jest złe, bo przyzwyczaja się dziecko do tego, że nie zasypia samo. Mój maluch różnie - czasem sam potrafi zasnąć, czasem nie. Od wczoraj jest za to bardzo niespokojny, nie wiem, czy to przez tą szczepionkę, czy przez coś innego. Ma też delikatnie podwyższoną temperaturę. Trochę się martwię, tym bardziej, że od teściów mam daleko do przychodni. No, ale bez paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autor piszę, że jeśli dziecko nauczy się zasypiania przy piersi- to nie bedzie potrafiło samo si zasnąć- jeśli cos takieo zdarzy się w nocy...powiam wam, że wierzę w tą książkę- bo już kimi pomogła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,ja na chwilke :) Gdzie mozna kupic winternecie jezyk niemowlat????Chetnie bym ja poczytala? Odezwe sie pozniej,bo teraz musze robic obiadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arb uzka1
heja! Co do naczyniaków o których piszecie to moja córka też ma z tyłu na szyi przy główce taką czerwoną plamę- z tego co wiem to wiele dzieci tak ma i po prostu to z wiekiem zanika. Ale zapytam następnym razem lekarza bo do tej pory się tym nie zamartwiałam. Jescze raz zapytam czy kropelki na kolki podajecie cały czas? Bo mnie się skończył esputicon i nie wiem czy mam robic przerwe czy bez wyrzutów kupić następny. Troche martwi mnie ta wysypka na buzi u mojej córki. Agnieszka31 - jaką alergie ma twoje maleństwo? Myslisz ze to może byc od mleka? Bedeve sie do mnie nie odzywa- (dlaczego?)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuzka1!!! przepraszam że tyle czasu nie pisałam, ale kuba zajmował mi cały czas..teraz mam nadzieję że się to zmieni, nie wiem czy czytałaś poprzednio- przeprowadzam akcję odwykową- cyc- TAK, ale tylko do jedzenia...wprowadziłam 3 godzinny czas jako dobę i tak 30 minut kuba je, potem ok 40 minut czas aktywności, a potem 20 minut płaczu przed snem( bo nie mam cyca) a potem spanko- jak na razie system zdaje egazmin..może wraszcie bede miałą czas dla męża i dla siebie :) gosiafrancja, jeśli lubisz czytać w komuterze- to daję link do tej książeczki: http://pokluda.net/manuals/jnth.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AHA A MÓJ KUBA NACZYNIAKA TEŻ MA ups co to za litery wielgachne?? takiego czerwonego z tyłu głowy, mi lekarka powiedziała, że to bardzo powszechne i samo zejdzie więc się nie przejmuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankakoza- naczyniaki krwionośne zazwyczaj mają postać czerwonych plamek różnych rozmiarów, jak zreszta piszą tu inne dziewczyny. Jest to dosyć powszechne i zazwyczaj zanika z wiekiem. Nasz Kubuś już po urodzeniu miał na szyjce jakby niewielkiego guza ale takiej raczej miękkiej konsystencji, koloru normalnej skóry - wyglądało to jakby taki większy fałd skórny. Konsultujący nas chirurg stwierdził wtedy że to jest naczyniak limfatyczny. Natomiast musieliśmy operować bo znacznie się powiększył w 7 dobie życia Kubusia i zagrażał jego życiu przez ryzyko ucisku na drogi oddechowe, tak jak już wcześniej pisałam. My dzisiaj idziemy na szczepienie. Będziemy szczepić Infanrixem- mam nadzieję że nie trafi się żadna z wycofanych serii i że tej którą zaszczepimy nie wycofaja z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama i ja, ja szczepiłam tą szczepionką i powiem ci ze rewelacja- żadnej gorączki, a i pobudzony nie był bo to jedno kłucie... ja szczepiłam w tym dniu gdy wycofali i bałam się że do mojej przychodni wieści nie doszły...ale jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój chłop co jakiś czas robi jakieś zmiany w naszym życiu. Przez ostatnie dwienoce po kąpieli usypiał na pół godziny i wrzask, więc usypianie które i tak nie wychodziło, więc dawałam mu znowu jeść (po godzinie od skończenia \"kolacji\") i znowu zero spania. tak męczyliśmy się z godzinę. Dodam, że zjadał mi pokarm z obu piersi i w poniedziałek rozmroziłam zamrożony pokarm - 60 ml i wtrąbił wszystko i jeszcze ciągnął cycka a wczoraj nie miałam już czasu rozmrażać bo darł się wniebogłosy a byłam sama to zrobiłam mu 60 ml Nan i dopiero wtedy usnął. Normalnie dziewczyny po takim karmieniu brakuje mi pokarmu. Oczywiście na nastęne karmienie już normalnie mam ale czasem wieczorem nie nadążam. Muszę chyba trochę pościągać pokarmu aletak tego nie lubiębo w dzień zazwyczaj nie mam czasu a wnocy to ja wolę spać. Wróciliśmy właśnie ze spacerku. Zimno jak diabli a mały śpał i nadal śpi jak aniołek. Po połtorej godziny ja wymięłam więc ściągnęłam gondolkę z wózka, rozpiełam mu ubranko i śpi w pokoju. Zaraz się obudzi bo już 2,5h nie jadł i musimy coś ugotować. Dzisiaj przyszło mi nosidełko i zobaczymy czy będzie lubiał w nim siedzieć. Dzwonił do mnie dzisiaj lekarz, że może w końcu przyjedzie go zaszczepić. Tak na prawdę nie wiem jaką szczepionką, bo on ją kupuje (jeszcze po cenach hurtowych), ale ufam, że będzie ok. Kiedyś zaczęła, czytać język niemowląt tylko że ja mam w wersji elektronicznej a nie zawsze mam ochotę i czas żeby usiąść przed komputerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ramach ciekawostki to taka plamka w tyle głowy (na karku) to się nazywa uszczypnięcie bociana. Tomek go nie ma, ale wiem że wiele dzieci ma i to zanika. :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........DATA UR.........WAGA.......CM....MIASTO...........IMIĘ molinezja 22.07.2007.....2700 (6)....53(60)....Kraków.......Bartek moonisia...26.07.07.........3420.....53.......Poznań.... ...Zuzanna SoldeLuna.....29.07.07.....2890(ok.7)......53(58).... Warszawa....Dawid Józef pluszka.....31.07.2007.......3500 (ok6,5kg)..60 ...Rypin..... Szymon gosiafrancja 03.08.2007......4.570(7.33kg)..54.5(63cm)...Francja.....Nico las Andrè arbuzka1.... 09 08 2007 ......2800(4600)....... 54 ...Gdańsk ......Wiktoria Agnieszka31..17.08.2007....3600 (6600).......54.(63).......Leżajsk. .....Marcel Agunia81......19.08.2007r....4.000........57....Kraków.. .....Tomasz Dragonka73..19.08.2007r...4.100 (6kg)..52 (62)...Wroclaw/usa...Kacper marlencia26..20.08.2007...4070..(5500)...53(57)...Niemcy .. ...EMILY myszka24 21.08.2007.....3600 (5100)....56........Łódź......Beniamin ankakoza.....24.08.2007......3680(5985)....53....Wrocław . .....Jakub badeve..... 27.08.2007.......4050(ok 5kg)........58.......Jasło.. .......Jakub zona_mundurowego....27.08.2007....3200.....51.....Łobe z........Filip misiakówna.... 29. 08. 2007.....4250(ok 6700)........60.....Szczecin.......Ola julianna29.....30.08.2007...3150(3880).....50..Warszawa ..Michalina smiglo7...... 05.09.2007......4150(4860)......59(62).......Wrocław......Do minika pluszka.....31.07.2007.......3500 (ok6,5kg)..60 ...Rypin..... Szymo halinamalina..30.08.2007....3490 4,6...............Hubert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzis na szczepiemi wkoncu zaszczepilam ,maly wazy 6600 to chyba sporo,zauwazylam ze do 16 tej maly jest super a potem az do kąpania jakby diabiel w niego wstąpil tragedia jak go nie kolysze to wrzeszczy i tak co dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze ale miałm czytania moj mały też nie ma żadnej plamki z tyłu głowy i zmienia swój dzien i nocy czasem o 180 stopni ostatnio kąpiel o 19 kolacja i spi do 1-2 w nocy pobudka przewinako i papusia i szybko spi do 6 no rewelacja oby tak dalej a i zaczyna ogladac swoje rączki z wielkim zdziwieniem i wielkim oczami zaczyna chytac w rączki ksiażeczke szumiącą http://www.ebaja.pl/product_info.php?cPath=1_2&products_id=1108 kupiliśmy karuzele http://www.ebaja.pl/product_info.php?cPath=1_42&products_id=2326 straszną radośc wywołuje i zaczyna zasypiać sam jak mu sie mówi Beniu spi i zasypia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×