Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
izulka1984

Zdrowe odżywianie

Polecane posty

Gość vela
Posh, bardzo długo potrafisz wytrzymac bez jedzenia, gratulacje. Izulka, Ty mnie zawsze rozśmieszasz. Mówisz kostka czekolady to nie grzech, ale ja nie chcę kostki, ja chcę całą tabliczkę i kg czekoladek :D. Ja swoją dietę zaczęłam na początku listopada. Z dnia na dzień przestałam jeśc nabiał (z wyjątkiem jaj i kefiru), makę pszenną, mięsa już wczesniej nie jadlam, ale zarłam czekoladę, rodzynki, orzeszki w czekoladzie- to była dieta :D. Od 3 tyg. nie jem cukru pod żadną postacią, i cholercia cały czas brakuje mi tej czekolady. Mam nadzieję, że to przejdzie :P. Moja zupa to różne warzywa na wodzie, doprawiam solą, sosem sojowym i oliwą. A najbardziej głodna jestem wieczorami :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
Vela przede wszystkim powinnas zaczac jesc duuuuzo roznych owocow,a wtedy napewno chociaz troszke przejdzie Ci ochota na slodycza...sprawdzialm,,,,dziala!;)hmm...rzeczywiscie dlugo wytrzymuje bez jedzonka,ale to TYLKO kwestia autosugestii;)wmowilam sobie,ze po godz 18 nic nie jem,tylko pije herbatki rozne...owocowe,mietowe,zielone,czerwone,zwykle z cytrynka..jest wiele mozliwosci....;)polecam;)a jak juz naprawde nie moge wytrzymac,to jem troszke otrebow pszennych lub tych granulowanych z jablkami lub sliwkami;)a wogole,to zauwazylam,ze odkad zaczelam jesc na sniadanko platki owsiane-i to taka duuuza porcje,to o wiele mniej jem w ciagu dnia i nie chodze glodna;)pozdrawiam Was i ciesze sie,ze jestescie;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
czesc dziewczynki 🌼 Jak dziś wasza dietka? Co można zrobic selera naciowego ? Kupiłam i nie wiem jak go zjesc? Może odkryłyście coś nowego, pysznego i zdrowego :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam Babki:) Vela ja musze sie przyznac ,ze taką prawdziwą dietke zaczełam stosowac dopiero jak zaczełam z Wami pisac,oczywiscie wczesniej tez były próby,ale krótko trwały,wiec szczerze mówiąc to TY i Posh trzymiecie mnie przy moich postanowieniach.Musze przyznac że coraz bardziej mi sie podoba te zdrowe żywienie:) Jak narazie to jestem z siebie dumna bo do słodyczy mnie nie ciagnie.Aha POSH wiesz ja zauważyłam to samo,ze jak zjem na sniadanko duzo patków owsianych to przez reszte dnia nie jestem juz taka głodna:) A teraz sobie siedze i zajadam dynie:)no i herbatka sie robi:):)pozdowionka:):)pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda,ze was nie ma teraz na forum,nudzi mi sie:(:( HMM tak sobie mysle o tym selerze naciowym,no mozna dodac chyba do zupy,ja lubie bardzo CUKINIE zawsze ją kroje w cieniutkie plasterki,dodaje jeszcze cebule krojoną w kosteczke troche czosnku to wszystko poddusic i dodaje do tego jajko,przyprawy do smaku.Jak dla mnie PYCHAAA, jeszcze robie Cukinie a\'la kotleciki,kroje ją w grube plastry obtaczam w jajku a pózniej w siemieniu lnianym,albo w otrębach no i lekko poddusze a raczej podsmaże:(ale tez dobre:D Do tych potraw zawsze daje duzo przypraw tj. oregano,majeranek,bazylia,zioła prowensalskie,raczej mało kiedy sole:P no nie wiem co tu jeszcze mozna wymyslic:P hmmm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Od jakiegos czasu sledze Wasze forum, ale w koncu postanowilam cos napisac :) Ja tez mam spora wiedze na temat zdrowego odzywiania, zainteresowalam sie tym tak bardzo, ze nawet moja praca licencjacka jest o tym:) Tylko, ze od teorii do praktyki droga daleka..co z tego, ze wiem skoro tak nie robie. Wasz topik mnie motywuje, bede tu zagladac, czasem cos napisze. milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Oj Izulka, narobiłaś mi smaka na cukinię, bo ja też ją uwielbiam. Szczególnie młodziutką, chudziutką.... A w sprawie selera zaraz coś poszukam w necie. Płatki owsiane są naprawdę syte. Ja przez parę godzin po nich nie mam ochoty na żadne jedzonko i chyba dlatego nie wyrabiam się ze zjedzeniem wszystkich zdrowych rzeczy które mam w planie na dzień. Ostatni posiłek jem o 21 :(. Przydałoby się zmniejszyc ilosc wszystkich produktów, tak żeby jesc bardziej różnorodnie, wszystkiego po trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć dziewczyny, mogę dołączyć? 🖐️ bardzo mi odpowiada styl jedzenia proponowany przez Was, a zwłaszcza styl veli. a też odżywiam się zgodnie z grupą krwi (B), trochę rad zapozyczyłam od Tombaka (ostatnio kupiłam jego książkę: \"czy można zyć 150 lat\"). Też staram się jeść węglowodany złożone do południa (do 14) a na kolację białko, ale czasem mam nieodpartą ochotę zjeść na śniadanko moją ulubioną jajecznicę na oliwie, z papryką i brokułami. a dziś na śniadanko zjadłam owsiankę na wodzie, dodałam jagody mrożone, otręby owsiane i łyżeczkę ostropestu plamistago (takie zioło na watrobę -kupuje się w ziarenkach i pogryza; ja mielę i proszek dodaje do jogurtów, owsianek itp). zapomniałam wsypać do gotującej owsianki siemienia (mam w ziarnach, więc musiałby sie troche pogotować, żeby uwolnić cenny śluz) -ale zazwyczj nie zapominam :) przyjmiecie mnie do swojego grona? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Samarkanda :) miło że napisałaś,mam nadzieje,ze teraz bedziesz z nami cos tworzyc:) zawsze mozna cos nowego sie dowiedziec:).No ja dzisiaj juz po śniadanku oczywiscie owsianka,tylko,ze troche za duzo miodu dałam:)ale przynajmniej juz przez reszte dnia nie bedzie mnie ciągło w strone słodyczy:P:P Vela ja na wakacjach wybrałam sie na działki z kolezanką i robiłysmy polowanie na cukinie,była taka duza ze ledwo ją niosłysmy chyba miała z 80cm hhmm ile jedzonka było jadłam ją na kazdy posiłek:P:P no a dzisiaj na obiadek kasza gryczana z marchewką i groszkiem pychaaa:P nio miłego dzionka Wam życze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Zwinka :):) Fajnie ,ze nas coraz wiecej:) Teraz Ty mi zrobiłas smak na jajecznice z brokułami:):)ale naszczescie mam juz pełny brzuszek i niebede nic jadła do 12:P POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Samarkanda, Zwinka- witajcie 🌼 (jesteście siostrami?) Izulka, ja miałam własną cukinię na działce i zrywałam niewielkie owoce, takie 11 -13 cm, no ale niewiele ich było. Poszłam na jakośc, nie na ilośc :D. Samarkando, co z Twojej teorii można jeszcze włączyc w naszą dietę? Byc może masz ciekawostki o jakich my nie mamy pojęcia. Zwinko, ja przez 3 tyg. stosowałam dietę grup krwi (A) i w tym czasie zażerałam się czekoladą, bo jej nie było na czarnej liście :D. Po zalecanych ananasach skóra wokół ust pokryła się dziwną wysypką. Dlatego wprowadziłam pewne modyfikacje- włączyłam zakazane pomidory, paprykę i kapustę. Dieta grup krwi bardzo podobna jest do diety dr Budwig, z tym że ta druga wg mnie jest dużo ciekawsza. Co ciekawego jest w tym ostroplaście :)? Na Tombaka też mam wielką ochotę. pozdrowionka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ nie, nie jesteśmy z Samarkandą siostrami :D a dlaczego zapytałaś? hmmm, o ostropeście wiem tylko tyle, że wpływa bardzo korzystnie na wątrobe (regeneruje ją, wzmacnia, oczyszcza). wiem o tym z kilku niezależnych źródeł, więc ufam, ze mi nie zaszkodzi :P teraz mam obiad: brokuły+twaróg z ziołami :) a z tymi grupami krwi, to zgadzam się z załozeniami tego sposobu odzywiania w 100 % (robię czasem małe wyjątki, np. jem ketchup). i rzeczywiście zabronione produkty wywołują u mnie spowolnienie trawienia, wzdęcia i bóle brzucha..coż w tym musi być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Expresso
Czesc wszstkim:-) czytam wasze forum i rozne info w necie bo interesuje sie zdrowym odzywianiem, jesli mozna to takze chcialabym sie przylaczyc:-) Mam pytanko:jecie sledzie takie w oleju?? Sadzicie ze to zdrowy posilek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Expresso witaj 🌼! Dziś udało mi się zrobic smaczny obiadek. Ugotowałam warzywa (brokuły, kalafiory, selery, papryka kolorowa, kapusta), kaszę jęczmienną z cebulą, zrobiłam 2 surówki: marchewka z jabłkiem i porem, zielona sałata z białą rzodkiewką, selerem naciowym plus ogóry kiszone. No rewelka ! :) Expresso: "Mam pytanko: jecie sledzie takie w oleju?? Sadzicie ze to zdrowy posilek?" Jeżeli w składzie nie ma konserwantów, cukru..... Mnie odstrasza olej, bo używam, tylko oliwy. Zwinka! Jeżeli nie łączysz węglowodanów z białkami, to czy po południu jadasz owoce ? :) Samarkando i Expresso, czy możecie opisac jak się odżywiacie? Co jecie, czego nie? :) Posh, nie znikaj :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
hej,,jestem,,jestem;-)nie martwcie sie nie znikne napewno;-))))po prostu pracowalam ostatnio sporo i nie mialam czasu na pisanie,ale obiecuje to nadrobic;),,ale raczej nie mam sie czym pochwalic,,,znowu zaczelam jesc troszke ``zakazanych``rzeczy,,,,,,:(jestem wsciekla na siebie i mi wstyd;((((((jest mi tak glupio wobez Wasss;((tak okolo 3 dni cos zle jem,,,ale mysle,ze to przed okresem...obiecuje dziewczynki od jutra dalej pieknie jesc,,,razem z Wami,,,,;-)taaaak mi gluuupiooo;(macie moze jakies rady jak sie powstrzymac przed napadam zlego jedzonkai?;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na obiad zjadłam dziś brokuła+ twaróg z ziołami; troche później jogurt, a na kolację owoce (pomarańcza + kiwi), bo już się psuły, więc szkoda mi było wyrzucić :) tak więc VELA>> zdarza mi się jeśc węglowodany wieczorkiem, ale myślę, że owoce nie robią krzywdy, bo są lekkostrawne :) ESPRESSO>>> jadam śledziki w oleju, pychaaa :) Vela, czemu boisz się oleju? wiesz, że pod względem zawartości kwasów tłuszczowych, oliwa z oliwek i olej canola (rzepakowy) są prawie identyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Ja mam wielką ochotę na olej z siemienia lnianego. Jest lepszy nawet od oliwy. Jakoś bardzo przemówiła do mnie dieta dr Budwig, bo w moim przypadku pokrywała się z dietą gr. A. Zobacz sama. Tam jest dużo ciekawostek, które każdy moze wykorzystac. http://www.primanatura.com/ Staram się nie jeśc owoców egzotycznych, podobno multum chemi, by mogły do nas dotrzec. Szczególnie niekorzystne są cytrusowe, bo ochładzją organizm. Najlepiej nam służą owoce rosnące w naszej strefie klilm. Tylko, że zimą jest problem, bo oprócz jabłek, gruszek niewiele zostaje, więc ja też ostatnio wcinam kiwi. I namiętnie wszystko skrapiam cytrynką. Posh, znajdź motywację, albo ustal sobie mniej zakazów na razie. Zmień coś w swojej dietce, tak byś mogła dotrzymac swoich założeń. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vela>>fajna stronka, poczytam, dzięki 🌼 a co do tych owoców, to masz rację -Tombak o tym pisał (tzn. najzdrowsze są dla nas te, które rosną w naszej strefie klimat.). to samo dotyczy warzyw i owoców \"naszych\" -nalezy jeść te, które są aktualnie dostepne (np. latem to co rośnie latem, a zimą -kiszonki, przetwory itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC DZIEWCZYNY:) Własnie przyjechał do mnie dziadekno i jak zwykle przywiózł dużo słodyczy,kiedyś sie nimi objadałam,a teraz nie wiem co mi sie stało,odkąd zaczełam innaczej jesc czyli zdrowo:)wogóle nie mam ochoty na słodkości kurcze mam nadzieje ,ze to sie nie zmieni:):)pozdrawiam WAS WSZYSTKIE:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Izulko 🌼 Niestety jeszcze go nie zamówiłam, bo cały czas liczę na to, że go dopadnę na targu w okolicy. Prze świętami podobno łatwo go zdobyc. Musi byc w małym opakowaniu, bo szybko się psuje- jego termin to tylko 1 m-c. Gdybym miała go kupic w necie, to z tej stronki. 0,5l najlepiej. http://www.eurolen.nazwa.pl/shop/ Izulka, a chudniesz wreszcie :) ? Tak przy okazji zdrowego odżywiania :D. Ja ochotę na słodycze mam zawsze, tylko ze raz większą, a raz mniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Expresso
Czesc:-) Fajny ten topik:-).Ale dalam plame wczoraj :-(. 3 i pol piwka wieczorem, jeeeejjjjuuuuuu ale jestem sprytna, ale przynajmniej wieczorek byl fajny :-).A wracajac do tematu,jecie otreby??Ja bardzo czesto dodaje do maslanki i platkow owsianych i dzieki temu sprawy kibelkowe sa ok.:-) .Zastanawiam sie tylko czy z otrebami mozna przesadzic bo nie chce zeby mi sie cos pozniej zrobilo. A duzo owocow w ciagu dnia jecie??Ja bardzo lubie jabluszka i zjadam w ciagu dnia 3 lub 4, to chyba tez za duzo, i to czesto poznym wieczorem, kiedy juz nic nie powinnam jesc, co sadzicie?? A piwko wogole pijecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Piwka ani innego alkoholu moje piękne podniebienie nie widziało od miesiąca. Wcześniej smakowało mi bardzo wino grzane. I na razie nie mam ochoty na procenty... Z otrębami chyba nie można przesadzic, ale nie wiem bo raczej nie używam. Jeżeli chodzi o owoce, to ja wczoraj wcięłam 3 jabłka, 2 kiwi, suszone morele, daktyle o rodzynki. Moje ulubione jabłka to renety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
Expresso nie masz sie co martwic o otreby,bo jest to super produkt,jedz jak najwiecej!ja uwielbiam otreby i codziennie je dodaje do owsianki lub jogurtu naturalnego,,,mniam,,,;-)a co do jablek,to tez mozesz jesc,ale lepiej nie wiecej niz 3-4.Jablka sa super na odchudzanko;)ja jetsem na razie tylko po sniadanku,bo pozno wstalam,,,zjadlam owsianke z cynamonem,4 lyzkami jogurtu naturalnego i 1 lyzeczka miodu..mniam,,,;)musi mnie to zapelnic na caly dzien,gdyz od dzisiaj mam zamiar bazowac glownie na sniadanku,a potem juz tylko bardzo leciuetkie rzeczy jesc-warzywka i owoce,zupki;)wszystko do 17,bo po 17 NICCC nie tykam;)Vela i Izulka jak wasza waga?schudlyscie?;)ja sie nie waze na razie,bo ostatnio zawalilam z dieta,wiec najpierw musze sie poprawic;)mam jesce pytankao---wiem,ze Wy tez jecie owsianke rano,,,nie sadzicie,ze ma ona strasznie duuuzo kcal?ile lyzek-lyzeczek jecie?buzzzziakiii;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki. ja dziś ugotowałam zupę wielowarzywną, przyprawy, jakie dodałam to sól i cayenne pieprz -bez żadnych konserwantów. wciągnęłam już dwa talerze -syta nie jestem, ale brzuch jak balon, więc dam już spokój. otręby -pycha! ja jem owsiane, bo sa zgodne z moja grupą krwi. dziewczyny, a stosowałyście kiedyś głodówkę tak dla zdrowia? co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Czesc wszystkim 🌼 Posh, nie wiem czy chudnę, bo nie ważę się :). Nie wiem ile cal ma owsianka, na początku jadłam pół kubka (suchych) płatków, ale teraz zaczynam zmniejszac ilosc, bo juz jest to dla mnie za dużo. Oprócz warzywek i owoców fajnie jest jesc jeszcze kaszę, fasolę, soję. Nie wiem czy same płatki owsiane wystarczą? Zwinka! Ja dziś też mam mega głoda :). zjadłam kaszę jęczmienną z warzywami i ... mało, więc zjadłam 2 łyżeczki miodu i dalej mało. Dołozyłam jabłko i jest OK :). Na wieczór odgotowałam fasolę. Głodówka piękna sprawa. Oczyszcza organizm, skórę...ale ja lubię jeśc. Nawet w Wielki Piątek trudno mi utrzymac post :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
ja juz po owsiance 2 jabluszka zjadlam;)potem planuje pomidorowa z ryzem.wiem,ze kasze i ryz sa zdrowe,,,ale boje sie,ze utyje od nich;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vela
Posh, ale musisz skądś miec makro i mikroelementy, a w kaszach jest ich dużo. Mam nadzieję, że ryż brązowy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:):)cos nie nadązam nad czytaniem :) NO Vela jak sie ważyłam to schudłam jakies 1 lub 2 ale juz coraz lepiej sie czuje:):) Tylko kurcze nie wyrabiam sie z 2L wody:( mało pije,ale za to z 4 posiłki są mniejsze ilosci.Kasze lub ryż na obiad ale ogólnie to wole bardziej kasze i myśle,ze jeżeli sie zje mniejszą ilość to raczej sie od niej nie przytyje:DA to myślicie o waflach ryżowych,takich okrągłych:):)jadacie czasami?? Kupiłam sobie dzisiaj i dobre są mozna je jesc z midem albo dżemem własnego wyrobu:P A masło ożechowe próbowałyście??Mi smakuje,ale nie wiem czy to dobry pomysł na zdrowe odżywianie??pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posh
Izulka...wafle ryzowe uwielbiam,maja malo kcal,wiec mozesz je smialo jesc,,,ja uwielbiam je jesc z pomidorkiem lub jakims serkiem i warzywami.pycha;)moja zupa pomidorowa niestety bedzie dzis z ryzem normalnym bialym,bo nie mam innego,,,,ale TYLKO 1 lyzke,wiec mysle,ze moge?????;)zaraz zjem ta zupke,a potem juz NIC,tylko bede pila herbatki i wode,bo po 17 NIC nie jem od dzisiaj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×