Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysica

Pessar - czy ktoś miał??

Polecane posty

Witam Martuska jesteś już na finiszu, powiedz mi, czy brałaś co dzień jakąś globulkę zabezpieczającą i czy przy tym miewałaś wrażenie gigantycznych wodnistych upławów. Czasem tak mne zalewa, że boję się czy to nie wody płodowe :( . Czytałyście gdzieś, czy odeszły którejś wody płodowe bez skurczy i z założonym krążkiem? i jak to wyglądało, jaki mogą mieć kolor, czy najpierw odchodzi jakoś przez pesar różowy czop? Oszaleć idzie. U lekarza już parokrotnie spanikowana byłam i zawsze mówił, że wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Nie ma obawy wodniste uplawy to norma ja globulke bralam raz na tydzien clotrimazolum. Wkladki to wymienialam co poszlam do lazienki bo tak lecialo do tej pory leci bo pessar w poniedziLek mi zdejma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to z alweysami chodzę!! a nieraz itak bielizna mokra. Mam już 36 tyg i zaczęłam troszkę więcej się ruszać -może przez to takie wycieki. Ale wystraszyłam się bo przeziębiona jestem i wiadomo katar -kaszel to i brzuch się spina więcej. Jak nie próbowałyście na zgagę mogę polecić 3 łyżeczki zmielonego siemienia lnianego zalane wrzątkiem i zjedzone jako "pyszny" kisielek :) Dzięki temu, że jem to codziennie, to zgaga jest u mnie jedynie po pasztecie czy po pasztetowej Właśnie sobie uświadomiłam,czytałam gdzieś kiedyś, że taki kisielek może zwiększać upławy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
Ja jak chodze to tez mam istny potop.. Na szczescie mi lekarz nie kazala lezec plackiem bo by mnie cos chyba trafilo bo jeszcze szmat czasu przede mna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiii
Hej dziewczyny ... widzę że coraz więcej dziewczyn z tym problemem.... krótka szyjka ;/ Moja miała ok 1,5 cm jak trafiłam do szpitala. Założyli mi pessar... leżę już tydzień w domu jestem w 30tc .... uspokoiłam się trochę aż do dziś.... Trafiłam do szpitala z kłującym bólem pachwin promieniującym do o***tu i cipki.... a dziś znów kłucia wróciły z tym że nie promieniują ale są bardzo bolesne... nie wiem co robić ;/ co to może oznaczać ? czyżby nadal się skracała? Cały czas leżę wychodzę tylko do wc.... AAA i napina mi się nadal brzuch. Czy to możliwe że mimo jest pessar to możemy urodzić? Wizytę mam dopiero we wtorek a nie chcę panikować i dzwonić z byle ukucia do lekarza. Proszę pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Tak mozna urodzic pessar przy silnych bolach sie zsunie tak powiedziala mi moja ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Wiec proponuje zadzwonic do swojego lekarza i sie poradzic czy jechac do niego wczesniej czy do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak są skurcze to szpital lub dr. JJa też trafiłam z bólem w pochwie do szpitala i skurczami w 22 tyg. Poprosiłam o pobranie posiewów z szyjki i pochwy bo byłam szykowana do szewka. Okazało się, że mam mega bakterie i musiałam brać antybiotyk. Jeszcze CRP miałam podwyższone. Po wyleczeniu założono mi pesar i od tamtej pory nie mam wogóle skurczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiii
tzn, nie kuje mnie cały czas ... dziś zakuło mnie tak ze trzy razy dosyć mocno.... więc jak mamy ten pessar i leżymy to szyjka może się nadal skracać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiii
ja mam zalecony co 3 dzień macmirror. prócz tego 3x1 luteina, nospa, magnez, żelazo, witaminy i accard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Przy silnych skurczach moze sie skrocic i jak cos to spasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiii
no zobaczę co jutro przyniesie dzień ..... wizytę mam na wtorek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiii
wyczytałam jak wcześniej pisałyście że jakby się skróciła to by się pessar zsunął a jak by się zsunął to bym to odczuła tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Mysle ze bys poczula choc trudno mi to stwierdzic bo nie mialam takiej sytuacji. Ale lez napewno nie zaszkodzi a moze pomoc a bierzesz leki jakies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuska2101
Ja bralam luteine i magnez w konskich dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sama od początku sprawdzam położenie pessara. To nic trudnego. Sprawdziłam na 3 dzień po założeniu i wiem jak bardzo wypełnia go w środku spuchnięta szyjka. Lekarz robi identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idiii
no ja wczoraj wieczorem wyczułam że jest mega wypełniona w środku to dobrze?? a dziś z rana jak wkładałam luteinę to już mniej wyczuwalne to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też raz miałam wrażenie, że środek pesarka jest mniej pełny, ale uświadomiłam sobie, że pupe miałam pod innym kontem :) Jak była uniesiona na poduszce pesar był pełny, jak leżałam na płasko już tak nie było. Ważne że szyjka w nim jest i jest jej niemało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, jak zalegał mi twardy stolec , to też czułam ból jakby szyjki, po czopku i wypróżnieniu przechodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi77
Cześć! Co z Wami dziewczyny wyjechałyście czy co? Nikt się nie odzywa mam nadzieje że wszystko w porządku. Jakoś mi tak pusto bez Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mam pytanie... bo teraz mamy zakaz sexu ;/ a czy możemy robić sobie samej dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredus87
Teoretycznie wszystko jest ok, choć jakoś dziwnie się czuję...coraz mi ciężej, kłucia nie do końca zniknęły i Mała nadal kopie nisko, więc się niepokoję. Mam wizytę we wtorek, mam nadzieję, że wszystko jest dobrze. Co do "robienia samej sobie dobrze" - orgazm powoduje skurcze macicy, a to przy skracającej się szyjce i ogólnych skurczach nie jest dobre, więc odpowiedź jest jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martus ka2101
Hehd rozsmieszyla mnie ta osoba co napisal o robieniu sobie dobrze hehe lekarza sie zapytaj . Ja jak wiem ze cos sie dzieje i ze lepiej sie oszczedzam nie pomyslalam nawet o seksie. Ciekawe czemu dziewczyna z tym pytaniem sie nie podpisala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlatego że się śmiejesz ze mnie... i lekarza to bym nawet nie zapytała bo też by mnie może wyśmiał.... a ja mam już ostu ze 2 mc i jak sobie pomyślę że jeszcze co najmniej 3 mc to się nie dziw że mi się kochać chce.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calaneczka
mnie kazde twardnienie brzucha przyprawia o stres wiec wielkie dzieki...odechciewa mi sie jak pomysle ze cos by to moglo zaszkodzic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi77
Ja postu mam prawie 6 miesięcy i powiem ci że nawet przez myśl mi nie przeszło żeby czegoś próbować. Lekarz zabronił no i ten krążek to chyba wystarczajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi77
Wredus ja pomimo 36 tygodnia to nie czuję ruchów dziecka nisko czuje po bokach i pod żebrami czy to może oznaczac że Mały jest jeszcze wysoko. Jedyne co czuję to delikatne kłucie w pochwie jak chodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa29
Magi ja widze ze my mamy sporo wspolnego ;) to mucie to ja mam ale tylko jaj wstaje jaj rizchodze jest oki albo jak podnisze prawa noge to wtedy ja na ostatnim usg btlam w 32 tc ti malutka sie jeszcze nie przekrecila a tez mnie kopie tylko po bokach 10 ide na wizyte mize sie czegis dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa29
P.s. Przepraszam za bledy ;) ale pisze z telefonu maz zajal kom :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, Przeprowadzam badanie na temat nadciśnienia występującego w ciąży i czynników ryzyka które mogą predysponować do wystąpienia nadciśnienia w ciąży i połogu. Jeżeli macie wolne około 10 minut zapraszam do wypełnienia ankiety ( w badaniu mogą wziąć udział wszystkie panie ciężarne oraz w okresie połogu niekoniecznie z nadciśnieniem) link do ankiety http://www.ankietka.pl/ankieta/135611/nadcisnienie-tetnicze-a-ciaza.html Z góry dziękuję Pozdrawiam serdecznie Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×